NY Rangers – Pittsburgh 5:0 (kon.) | Washington – Columbus 4:2 (kon.) | NJ Devils – Minnesota 3:1 (kon.)
NY Islanders – Colorado 6:0 (kon.) | Montreal – Winnipeg 3:0 (kon.) | Florida – San Jose 4:1 (kon.)
St. Louis – Buffalo 6:1 (kon.) | Nashville – Edmonton 3:2 (kon.) | Chicago – Tampa Bay 3:2 (1:0 po s.n.)
Arizona – Dallas 3:4 (kon.) | Vancouver – Ottawa 4:3 (po pr.)
Montreal Canadiens
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Winnipeg Jets
cz Streda 12.11.2014, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Krásný pozdní večer nebo brzkou při sledování online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém uvidíme souboj dvou kanadských celků, konkrétně jde o duel Montreal Canadiens a Winnipeg Jets.

WINNIPEG JETS

Hostující Winnipeg, navzdory nízkému počtu vstřelených branek, zažívá povedený start do nového ročníku soutěže, když je po patnácti odehraných zápasech na sedmé příčce Západní konference s bilancí 8-5-2 a ziskem 18 bodů. Z posledních deseti duelů navíc odházeli hosté jen dvakrát bez bodového zisku a když k tomu připočteme fakt, že se "tryskáčům" daří více na ledě soupeřů, nečeká na domácí Montreal dnes vůbec nic jednoduchého.

MONTREAL CANADIENS

Domácí Montreal sice po nejlepším startu do soutěže za posledních 53 let mírně polevil, přesto se však domácí hráči drží v popředí Východní konference, konkrétně na třetí pozici se ziskem 21 bodů za deset výher a pět porážek. Co se domácím Canadiens nadmíru daří, to jsou samostatné nájezdy, ve kterých uspěli ve všech čtyřech případech. Paradoxem domácích je, že jsou tak vysoko i přes zápornou bilanci ve skóre.

Vzájemné zápasy 2014/15

Oba týmy se dnes potkávají poprvé v sezoně, celkem je letos čekají dva vzájemné zápasy.

-05:00

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Emelin, Weaver, Bealieu, Gilbert – Pacioretty, Desharnais, Parenteau – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – Prust, Eller, Sekáč – Bowman, Malhotra, Weise

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Enstrom, Bogosian, Stuart, Trouba, Clitsome, Postma – Ladd, Little, Frolík – Kane, Scheifele, Wheeler – Perreault, Lowry, Byfuglien – Galiardi, Slater, Thorburn.

Utkání mělo začít 1:30 CET, start je ale podle dostupných zdrojů odložen.

00:01

Hosté jsou od úvodního buly velmi aktivní.

01:03
    Montreal vsítil gól, ten ale nebyl uznán kvůli offsidu Galaghera.

02:02
    Obránce Clintsome zkouší pozornost Price ihned po vhazování. Hra přerušena.

02:40
    Domácí se poprvé dostávají do souvislejšího útoku. Zakončení na bránu však nepřichází.

04:10
    První formace Winnipegu potrápila domácí obranu, výraznější šance z toho však není.

04:30
    Pacioretty vyzkoušel krásnou příhrou od modré najít najíždějícího Gallaghera, ten všan na puk nedosáhl.

05:38
    Lowryho formace strávila přes minutu v útočném pásmu, její tlak ukončuje offside.

06:10
    Sekáč, který ztratil hokejku, se pokusil najít spoluhráče před bránou fotbalovým kopem.

07:06
    Ladd zkusil překvapit Price střelou z nulového úhlu.

07:06
    Zatím sledujeme úvodní oťukávání obou týmů. Žádnou výraznější šanci jsme dosud neviděli.

07:18
    Gallagher nachází krásnou zadovkou Galchenyuka, ten střílí, pozorný Pavelec střelu chytá.

07:45
    Dva útočníci hostí teď sami v nájezdu na gólmana, Wheelerovi se zakončení nepovedlo.

09:15
    Pavelec ukončuje minutu zmatečné hry obou týmů podržením puku.

10:42
    Montrealu se v posledních minutách daří kombinovat v útočné třetině, k zakončení se však hráči domácího celku téměř nedostávají.

12:16
    Jets se v útoku příliš nedaří, Leddova střela se stává světlou výjimkou. Price s ní však nemá žádný problém.

13:30
    Hodně se hraje ve středu hřiště, žádný z týmů se teď nemůže usadit v útočném pásmu.

14:34
    Na první branku si, zdá se, budeme muset počkat. Oba týmy vcelku pozorně brání, naopak dopředu to na obou stranách doslova skřípe.

15:20
    Enstrom trestuhodně ztratil puk, Plekanec měl volnou cestu na bránu, Evander Kane ho však musel zfaulovat.

16:50
    Teď udělal obrovskou chybu Subban a nabídl Schiefelemu puk do samostatného úniku. Ten netrefil bránu.

17:20

17:25
    Domácí během přesilové hry téměř nevystřelili, naopak byl v samostatném úniku Schiefele. Utkání zůstává bez gólu.

18:54
    Evander Kane podruhé v této třetině vyloučen. I tentokrát je to za vysokou hůl.

19:40
    Montreal se nemůže v přesilové hře prosadit.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

V první třetině jsme branku neviděli. Oba týmy zpočátku pozorně bránily, avšak po individuálních chybách se naskytlo několik zajímavých šancí. Žádný z hráčů se však neprosadil. Druhá třetina začne přibližně ve 2:37.

20:01

20:01
    Domácí na začátku třetiny dohrávají přesilovku.

20:52

22:21
    Montreal právě vstřelil branku!

Sekáč snadno projel celým útočným pásmem podél mantinelu až k Pavelcovi, ten si jeho zakončení pohlídal. Na dorážku LARSE ELLERA již však byl krátký. Asistence: Jiří Sekáč, Mike Weaver.
    Lars ELLER - 1:0

23:48
    Obránce Weaver putuje na trestnou lavici a hosté doatnou poprvé v zápase výhodu přesilové hry.

24:40
    Winnipegu se přesilovka vůbec nedaří, Montreal pohodlně brání.

25:48

26:47
    Čtvrtá formace Winnipegu se na nějaký čas usadila v útočném pásmu.

27:07
    Parenteau fauluje Weavera a oslabuje svůj celek.

27:10
    Druhá asistence na gól domácích byla oficiálně připsána Miku Weaverovi.

28:49
    Hosté teď se svoji přesilovou hrou nakládají daleko lépe, než v předchozím případě. Jejich tlak je zakončenou trmou vrmou před bránou Montrealu. Rozhodčí přerušují hru, protože gólman Price přišel o helmu.

28:58
    Zbytečný faul Perreaulta, přesilovku si teď zahrají domácí.

30:33
    Montreal se tlačí k zakončení, Galchenyuk před bránou však spoluhráče nenašel.

30:58

32:01
    Drobná potyčka v útočném pásmu Winnipegu. Jeden z obránců domácích totiž dohrával protihráče po odpískaném offsidu.

32:01
    Galchenyuk s Gallagherem patří v dosavadním průběhu zápasu k nejlepším hráčům, lídr jejich formace Plekanec se zatím příliš neprosazuje.

32:50
    Subban již podruhé v utkání ztratil puk jako poslední hráč. Jets, jmenovitě Frolík, situace nevyužil.

34:00
    Scheifele s Wheelerem teď motali hlavu montrealským obráncům.

37:00
    Montrealští teď v útočném pásmu kombinují, jako kdyby měli výhodu přesilové hry.

38:52
    První formace v čele s Desharnaisem potrápila obranu Jets.

39:50
    Ještě jedno vhazování před Pavelcem.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina nabídla podobný obraz hry jako první. Domácím se však podařilo dostat do jednobrankového vedení – a to je ta nejlepší reklama na třetí třetinu. Podaří se Winnipegu s nadějně rozehraným utkáním něco udělat? Poslední třetina začne přibližně v 3:29.

40:01

41:30
    Pacioretty s Desharnaisem se dostali do šance dva na jednoho, první jmenovaný nedal svému kolegovi přihrávku přesně.

43:10
    Hra je plná nepřesností a nepovedených útoků z obou stran.

46:00
    Plekancova formace již více než minutu v útočném pásmu, obránci Winnipegu však nikoho z jejích hráčů k zakončení nepustili.

47:30
    Na druhé straně zapracovala dopředu Scheifeleho formace. Útočné snahy však ukončuje offside.

47:47

Plekancova formace dostala obranu hostí opět pod tlak, jako poslední se k puku dostal ALEX GALCHENYUK a z otočky po zemi obstřelil Pavelce. Asistence: Brendan Gallagher, Tom Gilbert
    Alex GALCHENYUK - 2:0

49:50
    Winnipeg navýšil obrátky, Scheifeleho formace si dokázala vytvořit tlak, Price raději přerušuje hru.

51:10
    Montreal se ocitá pod tlakem, podruhé v krátké době zakázané uvolnění.

53:00
    Montreal kontroluje utkání, ačkoliv mají puk na hokejkách spíše hosté, hraje se zejména ve středním pásmu.

54:31
    Opět Plekancova formace v útoku. Markov střílí od modré, Pavelec příliš nemohl vidět přes klubko hráčů před bránou, přesto chytá.

55:30
    Všechny útoky hostí končí na modré. Na žádný souvislejší tlak to z jejich strany nevypadá.

56:28
    Byfuglien střílí od modré, domácí obránci nepuští nikoho v bilých dresech k dorážce.

57:10
    Hosté už zkouší hrát bez brankáře.

58:10
    Hosté jsou celou minutu v tlaku, žádná ze střel od modré se však neujala.

58:28
    Sekáč v této důležité chvíli oslabí svůj tým a Winnipeg tak dostane příležitost přesilovky šest na čtyři.

58:38
    Za Pricem po dorážce jednoho z hostujících útočníků zazvonila tyč!

59:12
    Obrovský tlak hostujícího týmu. Price několikrát výborně zasahuje, Evander Kane nakonec frustrovaně praští hokejkou o led.

59:23

Buly ve středním pásmu vyhráli hosté, Pacioretty však zachytil přihrávku a TOMÁŠ PLEKANEC už těžkou práci zakončit do prázdné brány neměl. Asistence: Max Pacioretty.

59:37
    Potyčka v obranném pásmu Montrealu. Dohraje se v počtu čtyři na čtyři.
    Tomáš PLEKANEC - 3:0

60:00

Utkání nemělo jednoznačný průběh, Montreal měl jen malinko navrch, což dokázal proměnit i v branky.

Tři hvězdy utkání:
    1. Carey Price (MTL) S: 29 PCT: 1.000
    2. Alex Galchenyuk (MTL) 1+0
    3. Ondřej Pavelec (WPG) S: 24 PCT: .923

Díky za pozornost a hezký zbytek noci. (04:25:29)

Honza Richtar

Góly a asistencie: 23. Eller (Sekáč, Weaver), 48. Galchenyuk (Gallagher, Gilbert), 60. Plekanec (Pacioretty)

Rozhodca: Rooney, St. Laurent – Cherrey, Murchison

Diváci: 21 287