Omsk – Vladivostok 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Novokuzneck 6:1 (kon.) | Barys – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Jekaterinburg – Záhreb 3:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Ufa – Viťaz 6:1 (kon.)
Kazaň – A. Mytišči 1:4 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Petrohrad – Soči 3:2 (kon.)
Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Riga – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Helsinki – Jaroslavľ 3:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Atlant Mytišči
Sobota 06.09.2014, 15:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Príjemné sobotné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnešný hrací deň Kontinentálnej hokejovej ligy pokračuje v rýchlom tempe. Moje meno je Martin Platko a ja vás prevedie zápasom medzi AK Bars Kazaň a Atlantom Mytišči. V minulej sezóne na seba tieto tímy narazili len dvakrát. Najprv doma Kazaň vyhral pomerom 4:2 a potom na ľade Atlantu 1:2 po predĺžení. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 15:00 SEČ. Pred úvodom sa poďme pozrieť na prípravu oboch tímov.

AK Bars Kazaň

Domáci už majú premiéru v novej sezóne za sebou a dá sa povedať, že boli úspešní. Bars na svojom ľade dokázal zdolať nepríjemný Jekaterinburg pomerom 3:2 a pripísal si prvé tri body do tabuľky. O dva góly sa postaral Švéd Moller a je tak najlepší strelec mužstva, jeden gól strelil obranca Nikulin. Keď sa obhliadneme za prípravou, tak Kazaň vyhrala až 7 z 10 zápasov. Generálkou na prvé kolo bol domáci súboj s Dinamom Minsk, ktorý zvládli pomerom 3:0.

Hostia z Moskvy vznikli v roku 2008 a v tejto sezóne ich povedie tréner Alexej Kudašov. Pre Atlant bude dnešný zápas premiérou v novej sezóne KHL. V príprave sa však hosťom vôbec nedarilo. Z 11 zápasov dokázali vyhrať len 4. V generálke na prvé kole doma prehrala s Podolskom 3:4 po predĺžení. Čo sa týka predsezónnych posíl, tak Atlant získal do obrany českého hráča Ondreja Němca, ktorý počas minulej sezóny pôsobili v Leve Praha.

AK Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Musin, Medvedev, Nikulin, Rylov, Denisov, Kornejev, Heshka, Pajgin – Moller, Kosticyn, Malychin – Mirnov, Svitov, Lukojanov – Varnakov, Pesonen, Burmistrov – Azevedo, Tkačjov, Petrov

Atlant Mytišči: Engren (Šikin) – Rukavišnikov, Nemec, Malevič, Gilroy, Novopašin, Dyblenko, Tjuljapkin, Baldajev – Engqvist, Kozlov, Radulov – Taratuchin, Černov, Kolcov – Levickij, Kadejkin, Šmeljov

Rozhodca: Jeřábek, Romasko – Goljak, Dedulja..

Oba tímu už sú na hracej ploche. Všetko smeruje k začiatku stretnutia.

Teraz už znie Ruská hymna, po nej bude nasledovať hymna Tatarstanu.

00:01

00:33
    V strednom pásme zrýchylil Lukojanov, ale k strele sa nedostal, nakoľko o puk prišiel.

00:58
    Švéd Engren už má na konte prvý zákrok. Poradil si so strelou Malychina.

01:05
    Na puk si siahol už aj domáci Nilsson. Strelu Černova bez problémov zlikvidoval.

01:47
    Defenzíva hostí zaváhala a ku puku sa dostal Burmistrov. Ten spoza bránky prihrával na Tkačjova, ale jeho zakončenie zblokoval obranca.

02:08
    Engren úspešne pokryl aj prvé zakončenie jeho bývalého spoluháča z pražského Leva Justina Azeveda.

03:13
    Atlant sa dokázal na dlhší časový úsek usadiť v útočnom pásme a ostreľoval bránku Barsu Kazaň. Nilsson prerušil hru až po strele Sošnikova.

03:55
    Gólman hostí je v pohode a nemal problém ani so strelou Burmistrova, ktorú zlikvidoval za pomoci obrancov.

04:38
    Po pravej strane sa predral Šmeljov a skúsil z uhlu zakončiť. Nilsson prerušuje hru a bude sa teda vhadzovať.

05:54
    Domáci Burmistrov zvyšuje aktivitu. Po ľavej strane unikol a skúšal prihrávať na kolegu z útoku, ale ten ju neprebral. Potom na druhej strane Nilsson vychytal Leščenka.

07:22
    Prichádza prvé vylúčenie zápasu. Dyblenko dostáva 2 minúty za sekanie na Varnakova.

07:56
    Kazaň sa okamžite rozostavila v útočnom pásme a nepríjemne kombinuje.

08:21
    Pozorná obrana Atlantu zblokovala strelu Mollera od modrej čiary a teraz musí Bars začínať akciu odznova.

08:51
    Hostia sa dostali k nepresnej prihrávke a tak puk vyhadzujú až k Nilssonovi.

09:22
    Dyblenko je už späť na ľadovej ploche a tak je Atlant v plnom počte.

10:30
    Presilovková šanca aj pre hostí. Domáci Alexander Svitov dostáva 2 minúty za hákovanie.

10:54
    Niekoľko cenných sekúnd teraz Kazani ušetril obranca Petrov. Atlant sa pokúša odznova spoza vlastnej bránky.

11:42
    Z uhlu nepríjemne zakončil hosťujúci Kozlov, ale Nilsson sa nenechal prekvapiť a puk už jeho spoluhráči vyhodili.

12:11
    Černov dostáva 2 minúty za podrazenie a tak približne o 20 sekúnd začne presilovka Kazane.

12:55
    Ilja Nikulin diriguje presilovú formáciu Barsu od modrej čiary. Skúšal puk hodiť na strelu z prvej pred Kosticyna, ale ten Engrena príliš nevystrašil.

13:51
    Vylúčenie pre zmenu na domácej strane. Alexander Burmistrov dostáva trest 2+10 minút za tvrdý hit na Novopašina.

14:56
    Už sa začína skrátená presilovka Mytišči, hráči sa rozostavili do presilovkového vzorca.

15:12
    Atlant Mytišči dál gól!
    Moskovčania túto presilovku krásne zohrali a tešia sa z vedúceho gólu. ANDREAS ENGQVIST si nakorčuľoval na ľavý kruh a presnou strelou poslal puk pod brvno domácej bránky. Asistencie: Matt Gilroy.
    ENGQVIST - 0:1

15:45
    Bars sa pokúša odpovedať, ale prechod do pásme zastavilo ofsajdové postavenie.

16:03
    Novopašin podrazil domáceho Varnakova a Kazaň bude môcť v presilovke vyrovnať na 1:1.

16:54
    Trpezlivá kombinácia priniesla puk pred bránkou až k Pesonenovi, ale ten nedokázal v tiesni presne zakončiť!

17:41
    Mytišči sa na krátku chvíľu oslobodilo, ale hokejisti Kazane sú už opäť nasťahovaní pred Engrenom.

18:05
    Atlant sa ubránil oslabeniu a Novopašin je už späť na ľade.

18:30
    Sošnikov nakopol vrtuľu a veľmi rýchlo sa dostal a pred Nilssona, ktorý si ale nenechal pretlačiť puk medzi betóny.

19:01
    Prebieha posledná minúty prvej tretiny.

19:12
    Nikulin zbytočne podrazil Šmeljova a putuje na trestnú lavicu.

19:38
    Hostia zaváhali v obrane a do protiútoku 2 na 1 sa dostal Azevedo s Pesonenom. Fín však zakončil len do miest, kde bol pripravený Engren.

19:52
    Rukavišnikov podrazil Lukojanova a sily na ľade sa nám vyrovnajú.

20:00

Prvá tretina je minulosťou. O jediný gól sa na hosťujúcej strane postaral Andreas Engqvist. Domáci mali viaceré príležitosti na vyrovnanie, ale Engren bol proti. Po prvej časti teda Atlant vedie nad Kazaňou 1:0.

Druhá tretina sa začne približne o 15:55.

20:01

20:35
    Heshka zachyboval v rozohrávke a Radulov sa dostal do obrovskej šance, ktorú nedokázal zúžitkovať.

21:13
    Nikulin je späť na ľade a tak Kazaň začína skrátenú presilovku.

21:50
    Atlant už má k dispozícii aj Rukavišnikova a tak sa hrá v plnom počte na oboch stranách.

22:30
    Domáci Mirnov obkorčuľoval bránku, ale ani on nedokázal puk zasunúť za Engrena, ktorý je dnes veľmi koncentrovaný.

23:12
    Na druhej strane mal prácu Nilsson, ktorý prikryl strelu Igora Raduloval z medzikružia.

24:15
    Z ničoho nič sa dostal odrazený puk pred bránku k Azevedovi, ale ten trestuhodne netrafil priestor bránky!

25:30
    Tretia formácia Kazane sa teraz zásluhou Lukojanova usadila v útočnom pásme.

25:55
    Domácemu koučovi už bude k dispozícii Burmistrov, ktorému skončil desaťminútový osobný trest za úder do hlavy a krku.

26:30
    Hráči Atlantu využívajú každú príležitosť na strelu. Kozlov to len potvrdil, keď bez váhania z prvej vystrelil, ale chýbala mu presnosť.

27:09
    V prvom striedaní po vylúčení sa Burmistrov ukázal a mohol aj vyrovnať. Engren však bol proti a skvele zasiahol.

28:19
    Hlavný rozhodca Jeřábek mal opäť prácu. Za držanie poslal na trestnú lavicu domáceho Nikulina.

28:51
    Mytišči zatiaľ počas presilovky nič extra nevymyslel a domáci sa nemajú problém brániť.

29:25
    A presilovka je už minulosťou. Za hákovanie odchádza na trestnú lavicu Šmejlov a bude sa hrať 4 na 4.

29:42
    Ďalšie vylúčenie! Pesonen dostáva za nebezpečnú hru vysokou hokejkou 2 minúty a niekoľko sekúnd budú hrať hostia 4 na 3.

30:30
    Nikulin je už na ľade a okamžite sa rútil na Engrena, ten však odolal.

31:26
    Hostia z Moskvy udreli po druhý krát v tomto zápase. Všetko to začal Nikita Sošnikov, ktorý nabral v pásme rýchlosť a s pukom sa dostal až k Nilssonovi. Tma už puk do siete dorazil MATT GILROY. Asistencie: Nikita Sošnikov.
    GILROY - 0:2

32:10
    Domáci fanúšikovia, ale aj hokejisti sú poriadne zaskočení, keďže takýto vývoj zápasu asi nikto z nich neočakával.

33:57
    Bars sa teraz usadil v útočnom pásme. Denisov puk nepríjemne nahodil, ale Mirnov ho nedorazil za chrbát Engrena.

34:17
    Černov dostáva 2 minúty za hákovanie a tak má Kazaň príležitosť streliť kontaktný gól.

34:46
    Lenže dlho im početná výhoda nevydržala a Malychin dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.

35:30
    Individuálne to chcel zlomiť opäť Burmistrov, ale ani teraz sa mu nepodarilo oklamať Engrena.

35:57
    Séria vylúčení pokračuje. Roman Rukavišnikov si odsedí 2 minúty za podrazenie.

36:13
    Neskutočné! Za sekanie je potrestaný domáci Justin Azevedo a hostia sú už vo štvorici.

36:27
    Gilroy bol pred Nilssonom sám, ale svoj druhý gól v tomto zápase nedokázal pridať.

37:20
    Dnes sme videli už niekoľko nepochopiteľných vylúčení. Možno by pre hru bolo lepšie, ak by rozhodcovia všetko neposudzovali tak tvrdo.

37:51
    Tak dlho to netrvalo a vidíme ďalšie vylúčenie. Burmistrov zahral lakťom a vidí dvojminútový trest.

38:39
    Atlantu sa v presilovke 5 na 4 nedarí podľa predstáv a druhá tretina sa blíži ku svojmu koncu.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:50
    Burmistrov je už späť na ľadovej ploche a v druhej tretine sa už zrejme ničoho nedočkáme.

39:51
    Tak dočkáme! Ďalšieho vylúčenia. Na trestnú lavicu putuje Igor Mirnov a Atlant začne tretiu tretine v početnej výhode.

40:00

Aj po druhej tretine si hosťujúci brankár Engren drží čisté konto! Atlant pridal druhý gól, o ktorý sa postaral Gilroy a domáci nevyužili ďalšie príležitostí. Druhá tretina sa niesla v znamení množstva vylúčení. Čoho sa dočkáme v tretine číslo 3? Bude poslednou?

40:01

40:25
    Hostia využívajú presilovku a odskakujú do trojgólového vedenia. O gól sa postaral skúsený VJAČESLAV KOZLOV. Asistencie: Ondřej Nemec a Nikita Sošnikov.

42:30
    Hosťujúci Tjuljapkin dostáva 2 minúty za hákovanie a tak má Kazaň presilovku.

42:56
    Od modrej čiary nepríjemne vystrelil Nikulin, ale Engren bol na svojom mieste a zasiahol.

Ospravedlňujeme sa za technické problémy. V Tatneft Aréne sa nič nezmenilo. Atlant vedie o tri góly.

47:05
    Kazaň sa nevie dostať do nejakého súvislejšieho tlaku. Hostia poctivo bránia stredné pásmo a smerujú za dôležitým víťazstvom.

49:23
    Vylučovalo sa! Rukavišnikov dostal po potyčke 2 minúty za hrubosť, rovnako aj Azevedo na domácej strane.

50:14
    Kazaň si zahrá presilovku 4 na 3. Novopašin je potrestaný 2 minútami za hákovanie.

51:08
    Bars Kazaň dala gól!
    Domácim sa vo výhodnej presilovke napokon podarilo znížiť na 1:3. V medzikruží dostal nabité OSKAR MOLLER a tvrdou strelou z prvej prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencie: Igor Mirnov a Jevgenij Medvedev.
    MOLLER - 1:3

51:34
    Vylučovať sa bude tentokrát na domácej strane. Justin Azevedo dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.

52:16
    Atlant sa nevie na dlhší čas usadiť v útočnom pásme. Domáci puk zachytili a vyhodili.

52:55
    Od modrej to skúšal tvrdou strelou po krátkej kombinácii Gilroy ale húštinu tiel neprestrelil.

53:34
    Kazaň už hrá v plnom počte a okamžite sa snaží útočiť. Niet už na čo čakať.

54:59
    Tesne pred začiatkom poslednej päťminútovky tretej tretiny rozhodca Jeřábek vylučuje Maleviča na 2 minúty za hákovanie. Hostia sa musia brániť.

55:15
    Atlant popri mantineli vyhadzuje puk cez všetky čiary, Bars sa nevie rozostaviť.

55:35
    Nepomáha mu ani mohutná podpora publika. Mytišči nedovoľuje zakončenie a tak je Engren zatiaľ bez práce.

56:30
    Koniec početnej výhody sa blíži a zatiaľ sme nevideli zo strany Kazana poriadnu strelu.

56:59
    Pred koncom presilovka sa predsa len podarilo domácim rozostaviť a zásluhou prvej formácie nepríjemne Engrena ohroziť,ale skóre sa nemení.

57:49
    AK Bars skúša hru bez brankára!

58:42
    A je rozhodnuté! Domácim nevyšiel risk s odvolaním brankára a do prázdnej brány posiela ešte zo stredného pásma puk ONDŘEJ NEMEC.

58:52
    Tréner hostí si berie oddychový čas.

59:27
    Voronin odchádza na trestnú lavicu za sekanie, ešte malá nádej pre domáci celok.

59:45
    Kazaň to skúša opäť bez brankára!

60:00

Je dobojované! Atlant Mytišči pomerne prekvapujúco víťazí na ľade AK Barsu Kazaň pomerom 1:4. V poslednej tretine sa už domácim nepodarilo okrem zníženia skóre nič vymyslieť. Strojcom úspechu hostí je hlavne brankár Atte Engren, ktorý toho dnes skutočne veľa pochytal.

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (17:25:38)

Martin Platko

Góly a asistencie: 52. Moller (Mirnov, Medvedev) – 16. Engqvist (Gilroy), 32. Gilroy (Sošnikov), 41. Kozlov (Nemec, Sošnikov), 59. Nemec

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Musin, Medvedev, Nikulin, Rylov, Denisov, Kornejev, Heshka, Pajgin – Moller, Kosticyn, Malychin – Mirnov, Svitov, Lukojanov – Varnakov, Pesonen, Burmistrov – Azevedo, Tkačjov, Petrov

Rozhodca: Jeřábek, Romasko – Goljak, Dedulja.