Omsk – Vladivostok 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Novokuzneck 6:1 (kon.) | Barys – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Jekaterinburg – Záhreb 3:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Ufa – Viťaz 6:1 (kon.)
Kazaň – A. Mytišči 1:4 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Petrohrad – Soči 3:2 (kon.)
Novgorod – Jugra Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Riga – Dinamo Minsk 4:2 (kon.) | Helsinki – Jaroslavľ 3:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Atlant Mytišči
Sobota 06.09.2014, 15:00KHL

To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (17:25:38)

Je dobojované! Atlant Mytišči pomerne prekvapujúco víťazí na ľade AK Barsu Kazaň pomerom 1:4. V poslednej tretine sa už domácim nepodarilo okrem zníženia skóre nič vymyslieť. Strojcom úspechu hostí je hlavne brankár Atte Engren, ktorý toho dnes skutočne veľa pochytal.

60:00

59:45
    Kazaň to skúša opäť bez brankára!

59:27
    Voronin odchádza na trestnú lavicu za sekanie, ešte malá nádej pre domáci celok.

58:52
    Tréner hostí si berie oddychový čas.

58:42
    Atlant Mytišči dál gól!
    A je rozhodnuté! Domácim nevyšiel risk s odvolaním brankára a do prázdnej brány posiela ešte zo stredného pásma puk ONDŘEJ NEMEC.

57:49
    AK Bars skúša hru bez brankára!

56:59
    Pred koncom presilovka sa predsa len podarilo domácim rozostaviť a zásluhou prvej formácie nepríjemne Engrena ohroziť,ale skóre sa nemení.

56:30
    Koniec početnej výhody sa blíži a zatiaľ sme nevideli zo strany Kazana poriadnu strelu.

55:35
    Nepomáha mu ani mohutná podpora publika. Mytišči nedovoľuje zakončenie a tak je Engren zatiaľ bez práce.

55:15
    Atlant popri mantineli vyhadzuje puk cez všetky čiary, Bars sa nevie rozostaviť.

54:59
    Tesne pred začiatkom poslednej päťminútovky tretej tretiny rozhodca Jeřábek vylučuje Maleviča na 2 minúty za hákovanie. Hostia sa musia brániť.

53:34
    Kazaň už hrá v plnom počte a okamžite sa snaží útočiť. Niet už na čo čakať.

52:55
    Od modrej to skúšal tvrdou strelou po krátkej kombinácii Gilroy ale húštinu tiel neprestrelil.

52:16
    Atlant sa nevie na dlhší čas usadiť v útočnom pásme. Domáci puk zachytili a vyhodili.

51:34
    Vylučovať sa bude tentokrát na domácej strane. Justin Azevedo dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.
    MOLLER - 1:3

51:08
    Bars Kazaň dala gól!
    Domácim sa vo výhodnej presilovke napokon podarilo znížiť na 1:3. V medzikruží dostal nabité OSKAR MOLLER a tvrdou strelou z prvej prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencie: Igor Mirnov a Jevgenij Medvedev.

50:14
    Kazaň si zahrá presilovku 4 na 3. Novopašin je potrestaný 2 minútami za hákovanie.

49:23
    Vylučovalo sa! Rukavišnikov dostal po potyčke 2 minúty za hrubosť, rovnako aj Azevedo na domácej strane.

47:05
    Kazaň sa nevie dostať do nejakého súvislejšieho tlaku. Hostia poctivo bránia stredné pásmo a smerujú za dôležitým víťazstvom.

Ospravedlňujeme sa za technické problémy. V Tatneft Aréne sa nič nezmenilo. Atlant vedie o tri góly.

42:56
    Od modrej čiary nepríjemne vystrelil Nikulin, ale Engren bol na svojom mieste a zasiahol.

42:30
    Hosťujúci Tjuljapkin dostáva 2 minúty za hákovanie a tak má Kazaň presilovku.

40:25
    Hostia využívajú presilovku a odskakujú do trojgólového vedenia. O gól sa postaral skúsený VJAČESLAV KOZLOV. Asistencie: Ondřej Nemec a Nikita Sošnikov.

40:01

Aj po druhej tretine si hosťujúci brankár Engren drží čisté konto! Atlant pridal druhý gól, o ktorý sa postaral Gilroy a domáci nevyužili ďalšie príležitostí. Druhá tretina sa niesla v znamení množstva vylúčení. Čoho sa dočkáme v tretine číslo 3? Bude poslednou?

40:00

39:51
    Tak dočkáme! Ďalšieho vylúčenia. Na trestnú lavicu putuje Igor Mirnov a Atlant začne tretiu tretine v početnej výhode.

39:50
    Burmistrov je už späť na ľadovej ploche a v druhej tretine sa už zrejme ničoho nedočkáme.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:39
    Atlantu sa v presilovke 5 na 4 nedarí podľa predstáv a druhá tretina sa blíži ku svojmu koncu.

37:51
    Tak dlho to netrvalo a vidíme ďalšie vylúčenie. Burmistrov zahral lakťom a vidí dvojminútový trest.

37:20
    Dnes sme videli už niekoľko nepochopiteľných vylúčení. Možno by pre hru bolo lepšie, ak by rozhodcovia všetko neposudzovali tak tvrdo.

36:27
    Gilroy bol pred Nilssonom sám, ale svoj druhý gól v tomto zápase nedokázal pridať.

36:13
    Neskutočné! Za sekanie je potrestaný domáci Justin Azevedo a hostia sú už vo štvorici.

35:57
    Séria vylúčení pokračuje. Roman Rukavišnikov si odsedí 2 minúty za podrazenie.

35:30
    Individuálne to chcel zlomiť opäť Burmistrov, ale ani teraz sa mu nepodarilo oklamať Engrena.

34:46
    Lenže dlho im početná výhoda nevydržala a Malychin dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.

34:17
    Černov dostáva 2 minúty za hákovanie a tak má Kazaň príležitosť streliť kontaktný gól.

33:57
    Bars sa teraz usadil v útočnom pásme. Denisov puk nepríjemne nahodil, ale Mirnov ho nedorazil za chrbát Engrena.

32:10
    Domáci fanúšikovia, ale aj hokejisti sú poriadne zaskočení, keďže takýto vývoj zápasu asi nikto z nich neočakával.
    GILROY - 0:2

31:26
    Hostia z Moskvy udreli po druhý krát v tomto zápase. Všetko to začal Nikita Sošnikov, ktorý nabral v pásme rýchlosť a s pukom sa dostal až k Nilssonovi. Tma už puk do siete dorazil MATT GILROY. Asistencie: Nikita Sošnikov.

30:30
    Nikulin je už na ľade a okamžite sa rútil na Engrena, ten však odolal.

29:42
    Ďalšie vylúčenie! Pesonen dostáva za nebezpečnú hru vysokou hokejkou 2 minúty a niekoľko sekúnd budú hrať hostia 4 na 3.

29:25
    A presilovka je už minulosťou. Za hákovanie odchádza na trestnú lavicu Šmejlov a bude sa hrať 4 na 4.

28:51
    Mytišči zatiaľ počas presilovky nič extra nevymyslel a domáci sa nemajú problém brániť.

28:19
    Hlavný rozhodca Jeřábek mal opäť prácu. Za držanie poslal na trestnú lavicu domáceho Nikulina.

27:09
    V prvom striedaní po vylúčení sa Burmistrov ukázal a mohol aj vyrovnať. Engren však bol proti a skvele zasiahol.

26:30
    Hráči Atlantu využívajú každú príležitosť na strelu. Kozlov to len potvrdil, keď bez váhania z prvej vystrelil, ale chýbala mu presnosť.

25:55
    Domácemu koučovi už bude k dispozícii Burmistrov, ktorému skončil desaťminútový osobný trest za úder do hlavy a krku.

25:30
    Tretia formácia Kazane sa teraz zásluhou Lukojanova usadila v útočnom pásme.

24:15
    Z ničoho nič sa dostal odrazený puk pred bránku k Azevedovi, ale ten trestuhodne netrafil priestor bránky!

23:12
    Na druhej strane mal prácu Nilsson, ktorý prikryl strelu Igora Raduloval z medzikružia.

22:30
    Domáci Mirnov obkorčuľoval bránku, ale ani on nedokázal puk zasunúť za Engrena, ktorý je dnes veľmi koncentrovaný.

21:50
    Atlant už má k dispozícii aj Rukavišnikova a tak sa hrá v plnom počte na oboch stranách.

21:13
    Nikulin je späť na ľade a tak Kazaň začína skrátenú presilovku.

20:35
    Heshka zachyboval v rozohrávke a Radulov sa dostal do obrovskej šance, ktorú nedokázal zúžitkovať.

20:01

Druhá tretina sa začne približne o 15:55.

Prvá tretina je minulosťou. O jediný gól sa na hosťujúcej strane postaral Andreas Engqvist. Domáci mali viaceré príležitosti na vyrovnanie, ale Engren bol proti. Po prvej časti teda Atlant vedie nad Kazaňou 1:0.

20:00

19:52
    Rukavišnikov podrazil Lukojanova a sily na ľade sa nám vyrovnajú.

19:38
    Hostia zaváhali v obrane a do protiútoku 2 na 1 sa dostal Azevedo s Pesonenom. Fín však zakončil len do miest, kde bol pripravený Engren.

19:12
    Nikulin zbytočne podrazil Šmeljova a putuje na trestnú lavicu.

19:01
    Prebieha posledná minúty prvej tretiny.

18:30
    Sošnikov nakopol vrtuľu a veľmi rýchlo sa dostal a pred Nilssona, ktorý si ale nenechal pretlačiť puk medzi betóny.

18:05
    Atlant sa ubránil oslabeniu a Novopašin je už späť na ľade.

17:41
    Mytišči sa na krátku chvíľu oslobodilo, ale hokejisti Kazane sú už opäť nasťahovaní pred Engrenom.

16:54
    Trpezlivá kombinácia priniesla puk pred bránkou až k Pesonenovi, ale ten nedokázal v tiesni presne zakončiť!

16:03
    Novopašin podrazil domáceho Varnakova a Kazaň bude môcť v presilovke vyrovnať na 1:1.

15:45
    Bars sa pokúša odpovedať, ale prechod do pásme zastavilo ofsajdové postavenie.
    ENGQVIST - 0:1

15:12
    Moskovčania túto presilovku krásne zohrali a tešia sa z vedúceho gólu. ANDREAS ENGQVIST si nakorčuľoval na ľavý kruh a presnou strelou poslal puk pod brvno domácej bránky. Asistencie: Matt Gilroy.

14:56
    Už sa začína skrátená presilovka Mytišči, hráči sa rozostavili do presilovkového vzorca.

13:51
    Vylúčenie pre zmenu na domácej strane. Alexander Burmistrov dostáva trest 2+10 minút za tvrdý hit na Novopašina.

12:55
    Ilja Nikulin diriguje presilovú formáciu Barsu od modrej čiary. Skúšal puk hodiť na strelu z prvej pred Kosticyna, ale ten Engrena príliš nevystrašil.

12:11
    Černov dostáva 2 minúty za podrazenie a tak približne o 20 sekúnd začne presilovka Kazane.

11:42
    Z uhlu nepríjemne zakončil hosťujúci Kozlov, ale Nilsson sa nenechal prekvapiť a puk už jeho spoluhráči vyhodili.

10:54
    Niekoľko cenných sekúnd teraz Kazani ušetril obranca Petrov. Atlant sa pokúša odznova spoza vlastnej bránky.

10:30
    Presilovková šanca aj pre hostí. Domáci Alexander Svitov dostáva 2 minúty za hákovanie.

09:22
    Dyblenko je už späť na ľadovej ploche a tak je Atlant v plnom počte.

08:51
    Hostia sa dostali k nepresnej prihrávke a tak puk vyhadzujú až k Nilssonovi.

08:21
    Pozorná obrana Atlantu zblokovala strelu Mollera od modrej čiary a teraz musí Bars začínať akciu odznova.

07:56
    Kazaň sa okamžite rozostavila v útočnom pásme a nepríjemne kombinuje.

07:22
    Prichádza prvé vylúčenie zápasu. Dyblenko dostáva 2 minúty za sekanie na Varnakova.

05:54
    Domáci Burmistrov zvyšuje aktivitu. Po ľavej strane unikol a skúšal prihrávať na kolegu z útoku, ale ten ju neprebral. Potom na druhej strane Nilsson vychytal Leščenka.

04:38
    Po pravej strane sa predral Šmeljov a skúsil z uhlu zakončiť. Nilsson prerušuje hru a bude sa teda vhadzovať.

03:55
    Gólman hostí je v pohode a nemal problém ani so strelou Burmistrova, ktorú zlikvidoval za pomoci obrancov.

03:13
    Atlant sa dokázal na dlhší časový úsek usadiť v útočnom pásme a ostreľoval bránku Barsu Kazaň. Nilsson prerušil hru až po strele Sošnikova.

02:08
    Engren úspešne pokryl aj prvé zakončenie jeho bývalého spoluháča z pražského Leva Justina Azeveda.

01:47
    Defenzíva hostí zaváhala a ku puku sa dostal Burmistrov. Ten spoza bránky prihrával na Tkačjova, ale jeho zakončenie zblokoval obranca.

01:05
    Na puk si siahol už aj domáci Nilsson. Strelu Černova bez problémov zlikvidoval.

00:58
    Švéd Engren už má na konte prvý zákrok. Poradil si so strelou Malychina.

00:33
    V strednom pásme zrýchylil Lukojanov, ale k strele sa nedostal, nakoľko o puk prišiel.

00:01

Teraz už znie Ruská hymna, po nej bude nasledovať hymna Tatarstanu.

Oba tímu už sú na hracej ploche. Všetko smeruje k začiatku stretnutia.

AK Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Musin, Medvedev, Nikulin, Rylov, Denisov, Kornejev, Heshka, Pajgin – Moller, Kosticyn, Malychin – Mirnov, Svitov, Lukojanov – Varnakov, Pesonen, Burmistrov – Azevedo, Tkačjov, Petrov

Atlant Mytišči: Engren (Šikin) – Rukavišnikov, Nemec, Malevič, Gilroy, Novopašin, Dyblenko, Tjuljapkin, Baldajev – Engqvist, Kozlov, Radulov – Taratuchin, Černov, Kolcov – Levickij, Kadejkin, Šmeljov

Rozhodca: Jeřábek, Romasko – Goljak, Dedulja..

Príjemné sobotné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnešný hrací deň Kontinentálnej hokejovej ligy pokračuje v rýchlom tempe. Moje meno je Martin Platko a ja vás prevedie zápasom medzi AK Bars Kazaň a Atlantom Mytišči. V minulej sezóne na seba tieto tímy narazili len dvakrát. Najprv doma Kazaň vyhral pomerom 4:2 a potom na ľade Atlantu 1:2 po predĺžení. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 15:00 SEČ. Pred úvodom sa poďme pozrieť na prípravu oboch tímov.

AK Bars Kazaň

Domáci už majú premiéru v novej sezóne za sebou a dá sa povedať, že boli úspešní. Bars na svojom ľade dokázal zdolať nepríjemný Jekaterinburg pomerom 3:2 a pripísal si prvé tri body do tabuľky. O dva góly sa postaral Švéd Moller a je tak najlepší strelec mužstva, jeden gól strelil obranca Nikulin. Keď sa obhliadneme za prípravou, tak Kazaň vyhrala až 7 z 10 zápasov. Generálkou na prvé kolo bol domáci súboj s Dinamom Minsk, ktorý zvládli pomerom 3:0.

Hostia z Moskvy vznikli v roku 2008 a v tejto sezóne ich povedie tréner Alexej Kudašov. Pre Atlant bude dnešný zápas premiérou v novej sezóne KHL. V príprave sa však hosťom vôbec nedarilo. Z 11 zápasov dokázali vyhrať len 4. V generálke na prvé kole doma prehrala s Podolskom 3:4 po predĺžení. Čo sa týka predsezónnych posíl, tak Atlant získal do obrany českého hráča Ondreja Němca, ktorý počas minulej sezóny pôsobili v Leve Praha.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 52. Moller (Mirnov, Medvedev) – 16. Engqvist (Gilroy), 32. Gilroy (Sošnikov), 41. Kozlov (Nemec, Sošnikov), 59. Nemec

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Musin, Medvedev, Nikulin, Rylov, Denisov, Kornejev, Heshka, Pajgin – Moller, Kosticyn, Malychin – Mirnov, Svitov, Lukojanov – Varnakov, Pesonen, Burmistrov – Azevedo, Tkačjov, Petrov

Rozhodca: Jeřábek, Romasko – Goljak, Dedulja.