Granada – Rayo Vallecano 0:3 (kon.) | Getafe – Malaga 1:0 (kon.) | Real Madrid – Osasuna 4:0 (kon.)
Real Betis – Sociedad 0:1 (kon.)
Real Betis
0:1 (0:0)
Real Sociedad San Sebastian
Sobota 26.04.2014, 22:00Španielska LaLiga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.

Príjemný neskorý večer všetkým fanúšikom španielskeho futbalu.Dnešný program 35.kola Primera División zakončíme posledným zápasom. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Realom Betis a Realom Sociedad San Sebastian. Pohľad do tabuľky favorizuje jasne baskický tím, ale domáci vedia na svojom štadióne z času na čas potrápiť i veľkých favoritov. Úvodný výkop je naplánovaný na 22:00 na Estadio Benito Villamarín (Sevilla). Hlavným arbitrom bude Miguel Ayza Gámez.

Real Betis

Klub z andalúzskej Seville je až po uši namočený v zostupovom pásme. Betis už má isté, že bude bojovať o udržanie sa v najvyššej súťaži. Zverencom trénera Calderóna patrí v tabuľke La Ligy 20.miesto so ziskom 22 bodov. Z posledných piatich zápasov získal Real len 3 body za víťazstvo na ihrisku Levante 1:3. Odvtedy už domáci ťahajú len štvorzápasovú šnúru prehier. Naposledy prehrali na pôde Raya Vallecano 3:1. Najlepším strelcom tímu je Rubén Castro s 9 gólmi.

Baskovia majú oproti domácim určite dôvod na radosť. Stále sa držia na pohárovej priečke a ešte môžu svoju pozíciu vylepšiť. Zverencom trénera Arrasateho patrí v tabuľke La Ligy 6.miesto so ziskom 54 bodov. Z posledných piatich zápasov získali 8 bodov za 2 víťazstvá a 2 remízy. V poslednom ligovom kole vyhrali doma nad Espanyolom 2:1. Najlepším strelcom tímu je Antoine Griezmann so 16 gólmi.

Real Betis: Adán – Chica, Perquis, Figueras, J. Carlos – Moreno Juanfran, N'Diaye, L. Reyes – R. Castro, B. Rodríguez, Juanma.
    Náhradníci: López – Caro, Verdú, Cedrick, D. Ceballos, Baptistão, Molina.

Real Sociedad San Sebastian: Bravo – Zaldúa, M. González, I. Martínez, de la Bella – Zurutuza, Bergara, Canales – Vela, Agirretxe, Griezmann.
    Náhradníci: Zubikarai – Ansotegi, C. Martínez, Elustondo, Prieto, Castro, Seferović.

Rozhodca: Ayza – Martínez, Canales.

Tímy už sú na hracej ploche, nasleduje ešte minúta ticha za včera zosnulého bývalého trénera Barcelony Tita Vilanovu.

1

1
    Úvodný výkop už majú oba tímy za sebou. Začalo sa dosť opatrne, Betis drží loptu na svojej polovici.

3
    Z Martínez sa dopustil pred vlastnou šestnástkou faulu na Juanfrana. Betis získava voľný kop.

3
    Baskovia si s týmto voľným kopom Juanfrana poradili a odvrátili ho do bezpečia.

5
    Domáci majú k dispozícii ďalší voľný kop, tentokrát v strede ihriska. Rozohrávať bude opäť Juanfran.

6
    Bravo môže po nepresnej strele domáceho Castra z veľkej vzdialenosti odkopávať od bránky.

7
    Konečne sa do útoku dostali hostia. Z ľavej strany centroval de la Bella a len tak tak, že sa do vyloženej šance nedostal Agirretxe.

8
    San Sebastian sa naďalej drží pred šestnástkou Betisu, domáci sa maximálne koncentrujú na defenzívu.

9
    Sociedad vyzerá to tak, postupne zvyšuje svoju aktivitu. Túto akciu zastavilo ofsajdové postavenie Velu.

10
    Prvý rohový kop hostí rozohral z pravej strany Zaldúa, ale jeho center nepriniesol šancu.

11
    Baskovia pokračovali v kombinácii, až to prestalo domácich baviť a loptu odkopli na ďalší rohový kop.

11
    Neprjemný center vyslal do pokutového územia Sergio Canales, defenzíva Realu Betis dobre zapracovala.

12
    V strede poľa sa nedovoleného zákroku dopustil vo vzdušnom súboji Figueras.

12
    Real Sociedad si loptu veru veľmi dlho neudržal na kopačkách, ale ani protiútok Betisu nebol dotiahnutý do konca. Bravo odkopáva.

14
    Na oboch stranách sa hráči dopustili niekoľkých nepresností. Bravo sa pokúša upokojiť svojich spoluhráčov.

15
    Sledujeme sériu centrov, hrá sa viac vo vzduchu ako po zemi. Hostia už vypadli zo svojho črtajúceho sa tempa.

16
    Bergara centruje do pokutového územia, obranca Betisu odvracia loptu na rohový kop.

16
    K lopte sa postavil Canales, ale jeho center našiel len rukavice Adána.

17
    Na polovici ihriska si nedal pozor a fauloval Peréz Carlos a hostia môžu rozohrávať. Hra sa v posledných minútach často kúskuje.

18
    Nepresný pas na Velu skončil až pri brankárovi Adánovi, ktorý si povybehol z brány.

18
    Na strane druhej si so strelou Juanfrana poradil Bravo a odkopáva takmer cez trištvrtinu hracej plochy.

19
    Zurutuza sa predral po pravej strane až pred šestnástku a svojim centrom vybojoval rohový kop pre San Sebastian.

20
    Z rohového kopu centroval Carlos Vela, ale domáca obrana jeho pokus odvrátila do bezpečia.

21
    V dobrej šanci sa ocitol Vela, ktorý napriahol z hranice pokutového územia a len tesne minul ľavú tyč.

22
    Adán založil akciu Betisu, jeho spoluhráči si však na útočnej polovici dlho loptu neudržali.

23
    Hostia pokračujú v kontrole lopty na vlastnej polovici, resp. v strede ihriska, ale stále je to podpriemerný zápas.

24
    De La Bella chcel svojim centrom nájsť v šestnástke spoluhráča, obranca pred ním odhlavičkoval na rohový kop pred hostí.

24
    Canales sa rozhodol rozohrať ho nakrátko.

25
    Teraz prišiel ďalší center de la Bellu do pokutového územia, ale obrana Betisu bola i v tomto momente pripravená.

26
    Center Juanfrana z pravej strany nebol presný a nasleduje tak odkop od Bravovej bránky.

27
    Domáci Juanfran to skúsil opäť z pravej strany a vybojoval pre Betis prvý rohový kop.

28
    Ten rozohral z ľavej strany Peréz Carlos a Figueras nepresne hlavičkoval.

29
    Betis získava celkom výhodný voľný kop z pravej strany.

30
    De La Bella odvrátil nebezpečenstvo a Betis bude kopať druhý rohový kop v krátkom čase.

30
    Carlosov center z ľavej strany však defenzíva Sebastianu dokázala tečovať do bezpečia.

30
    Carlos dostáva za svoj ostrý sklz ktorým prerušil brejk hostí žltú kartu.

31
    Stav tohto zápasu je stále bezgólový. Hostia síce viac držia loptu, ale stále sa nedostali do gólovej šance.

33
    Obranca Realu Sociedad poslal loptu do bezpečia po nepríjemnom centri Juanfrana.

34
    Carlos Vela bol na druhej strane dravý a svojim prienikom do pokutového územia vybojoval rohový kop.

34
    N´Diaye bol v šestnástke nejlepšie zorientovaný a loptu odkopol až k Bravovi.

35
    Bravo rozohráva akciu Realu Sociedad len po zemi na svojich obrancov.

36
    Hostia preniesli hru na druhú stranu, kde bol Canales a jeho následný center do šestnástky bol zblokovaný na rohový kop.

37
    K lopte sa pri rohovej zástavke postavil práve Canales, ale defenzíva Betisu nemala s jeho centrom vážnejšie problémy.

38
    Carlos si pomohol nedovoleným zákrokom a rozhodca ukazuje, že Real Sociedad bude rozohrávať voľný kop.

39
    Domáci Brian Rodriguez dostáva za svoj nešetrný zákrok žltú kartu.

39
    Štandartku rozohral Canales, ale jeho center obrana súpera pohodlne odvrátila.

40
    Do konca prvého polčasu zostáva už len niečo cez päť minút. Hostia majú stále viac z hry, ale defenzíva Betisu je skalopevná.

41
    Zurutuza sa nepredral cez protihráča a tak nasleduje ďalší rohový kop hostí.

41
    Canales našiel svojim centrom len Antonio Adána v bránke Betisu.

42
    Na druhej strane prišiel defenzívny zákrok Gonzáleza a Betis má k dispozícii svoj tretí rohový kop.

43
    Juanfran smeroval loptu na Rodrígueza, ale jeho hlavička končí vysoko nad bránkou Brava.

44
    Do nešetrne poslal De la Bella protihráča na zem a Betis bude pred koncom polčasu zahrávať priamy kop.

44
    O exekúciu sa postaral Juanfran, defenzíva hostí si poradila.

45
    Prebieha už posledná minúta riadnej hracej doby prvého polčasu. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

45

Ayza nakoniec nenadstavil ani sekundu a ukončil prvý polčas. V ňom sme sa nedočkali ani jedného gólu a treba podotknúť, že ani jeden z tímov si nevypracoval žiadnu gólovu šancu. Verme, že v druhom polčase sa dočkáme atraktívnejšieho futbalu a hlavne gólov, ktoré sú žiadaným korením tohto športu.

46

47
    Rozhodca nariadil pokutový kop v prospech Realu Sociedad!

48
    Prenikajúceho Velu fauloval v pokutovom území domáci Juanfran.

48
    Real Sociedad San Sebastian dal gól!
    Loptu si na biely bod postavil CARLOS VELA a strelou k tyči prekonal brankára Adána, ktorý sa hodil na druhú stranu.

49
    Canales zahral rukou a Betis bude zahrávať priamy kop z nádejnej vzdialenosti.

50
    N´Diaye však nastrelil len pred ním stojací múr.

51
    Pokus kapitána Chicu z pravej strany chytil Bravo do svojho náručia.

52
    Na ľavej strane sa uvoľnil Carlos a z uhlu vystrelil. Bravo bez problémov skrotil loptu a môže rozohrávať.

53
    Carlos dostal o niekoľko sekúnd loptu na stranu od N´Diayeho a ten opäť preveril Brava.

54
    Veľká šanca baskického tímu! Po strele Griezmanna sa lopta odrazila od tyče za Adána a potom mimo bránky.

55
    Hráči Betisu si určite vydýchli, jednogólový náskok predsa len nič nemusí znamenať.

56
    Ďalší rohový kop Betisu bude z pravej strany rozohrávať Carlos.

58
    Domáci Castro síce prešiel stredom ihriska až pred šestnástku Sociedadu, ale tam proti presile nemal šancu.

59
    Tréner Betisu pripravuje prvé striedanie.

60
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Juanma, prichádza Leo Baptistao.

60
    Hodina hry je už za nami. Baskovia sa dostali do vedenie hneď v úvode druhého polčasu z penalty a domáci nevedia nájsť odpoveď. Dnes sa na trávniku len márne hľadajú.

61
    Vela sa napriek veľmi dobre myslenej prihrávke Agirretxeho nedostal k lopte.

63
    Hosťujúci Bergara sa previnil zákrokom za hranicou pravidiel a Ayza Gómez prerušil hru.

64
    Griezmann si taktiež pomohol nedovoleným zákrokom a hostia opäť prichádzajú o loptu.

65
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Agirretxe, prichádza Seferović.

66
    Chica šiel do súboja až príliš tvrdo a rozhodca mu odpískal faul.

67
    Strela kanoniera Griezmanna spoza šestnástky končí na pozornom obrancovi Betisu.

68
    Bravo uvedie loptu do hry svojim odkopom. Domáci sa stále nevedia dostať do tlaku napriek zvýšenému napádaniu.

70
    Do konca zápasu zostáva posledných dvadsať minút, snaha Betisu je skôr taká platonická.

71
    Martínez poslal loptu na De La Bellu a ten sa bude snažiť za hostí niečo vymyslieť.

72
    V súboji si príliš tvrdo počínal Vela a hra je prerušená, rovnako končí akcia Sociedadu.

73
    Z pomerne veľkej vzdialenosti teraz vystrelil Martínez a Adán krásnym zákrokom vyrazil jeho pokus na rohový kop.

73
    Ten rozohral z ľavej strany Canales nakrátko.

74
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Carlos, prichádza Molina.

75
    Domáci Chica podrazil jedného z protihráčov.

75
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Canales, prichádza Gorka.

76
    Obaja tréneri už využili dva z troch striedaní.

77
    Zaldúa zastavil postup Betisu k šestnástke Realu Sociedad a nasleduje len autové vhadzovanie.

77
    Reyes hľadal svojim centrom svojich spoluhráčov pred Bravom, vybojoval len rohový kop.

77
    K lopte sa postavil Juanfran a jeho nebezpečný center dokázala defenzíva hostí odvrátiť.

78
    Rubén Castro sa ocitol vo veľkej šanci, keď zvnútra šestnástky strieľal doprostred brány, kde Bravo predviedol výborný zákrok.

80
    Real Betis má desať minút pred koncom riadnej hracej doby pripravené posledné striedanie.

81
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Reyes, prichádza Ceballos.

81
    Betis môže rozohrať ďalší voľný kop. V šestnástke hlavičkoval mimo bránky Figueras.

82
    Na druhej strane získavajú hostia rohový kop.

83
    Castro rozohral túto štandartku nakrátko, ale ani následný center nepriniesol úspech.

84
    Strelu zo strednej vzdialenosti vyslal Chica, tá bola zblokovaná na rohový kop.

84
    Juanfranov center neohrozil Brava a jeho spoluhráči loptu dostali do bezpečia.

85
    Domáci fanúšikovia len bezradne pozerajú na zvyšný priebeh tohto zápasu. Črtajúca sa prehra Betisu by zrejme potvrdila zostup do druhej ligy.

86
    Baskovia sa nemusia v tejto fáze už nikam ponáhľať a tak len čakajú na chyby domácich borcov.

87
    Molina si počínal v súboji dosť tvrdo, následný center Castra do šestnástky bol zblokovaný na rohový kop.

88
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Vela, prichádza Prieto.

89
    Castro poslal do pokutového územia zaujímavý center, ale jeden z obrancov hostí odkopol loptu na stred ihriska.

90
    Hostia sa dostali v poslednej minúte riadnej hracej doby trochu pod tlak, ale centre Betisu sú viacmenej len na náhodu.

90
    Rozhodca Ayza nadstavuje 3 minúty. Rozčarovaní fanúšikovia Betisu už opúšťajú tribúny.

90+1
    Zelenobieli sa ešte držia na polovici súpera, ale stále je to bez priamej strely na Brava.

90+2
    Bergara fauloval a Betis mal k dispozícii priamy kop z nádejnej pozície. Juanfran však nenašiel hlavu spoluhráča, ale len rukavice brankára Brava.

90+3
    Už sa len čaká na záverečný hvizd rozhodcu.

A je dobojované! Domáci veru nebudú túto noc ľahko zaspávať. Real Sociedad vyhral 0:1 zásluhou gólu Velu z penalty, ktorú rozhodca nariadil v 48.minúte po hlúpom faule Carlosa. Betis si tak podpísal touto porážkou zostup do druhej ligy a hráči si musia vypiť kalich horkosti až do dna. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (23:50:42)