Granada – Rayo Vallecano 0:3 (kon.) | Getafe – Malaga 1:0 (kon.) | Real Madrid – Osasuna 4:0 (kon.)
Real Betis – Sociedad 0:1 (kon.)
Getafe CF
1:0 (1:0)
Malaga CF
Sobota 26.04.2014, 18:00Španielska LaLiga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítam vás pri sledovaní onlajnov. Moje meno je Denis Vaďovský a budem vás sprevádzať zápasom Getafe CF – Málaga CF. V ďalších riadkoch si priblížime obidva tímy a ich doterajšie pôsobenie v lige.

GETAFE CF:
    Domáci celok sa nachádza na 18. priečke ligovej tabuľky ale bodov majú rovnako ako tím pred nimi. Doteraz odohrali 34 zápasov. Na konte majú 32 bodov za 8 výhier, 8 remízy a 18 prehier. Z posledných 3 zápasov si odnieslo Getafe 1 bod za 1 remízu a 2 prehrané zápasy.

Posledné 3 zápasy:
    Levante-Getafe 0:0
    Getafe-Atl.Madrid 0:2
    Elche-Getafe 0:1

MÁLAGA CF:
    Hostia sa nachádzajú na 11. priečke ligovej tabulky. Majú rovnaký počet bodov ako 2 celky pred nimi. Mužstvo má na konte 41 bodov za 11 výher, 8 remíz a 15 prehier. Z posledných 3 zápasov si odniesli 6 bodov za 2 víťazstvá a 1 prehru.

Málaga-Villarreal 2:0
    Ath.Bilbao-Málaga 3:0
    Málaga-Granada 4:1

Posledný vzájomný zápas:
    14.12.2013 hostilo Málaga CF v zápase na domácom trávniku Getafe CF. V tomto zápase sa radovali domáci, ktorí súpera porazili najtesnejším rozdielom 1:0.

Malaga-Getafe 1 : 0 (75.Santa Cruz)

Getafe CF: César – López, Rafa, Escudero, Valera – Lacen, Sarabia, J. Gavilán, J. Rodríguez – Marica, Colunga.
    Náhradníci: Codina – Lago, Arroyo, León, Sammir, Míchel, B. Fernández, Mosquera.

Málaga CF: Caballero – Gámez, Ferreira, Antunes, Angeleri – Camacho, Portillo, Duda, Darder, Samuel – Santa Cruz.
    Náhradníci: Kameni – Weligton, Sergio Sánchez, Jakověnko, Pérez, Eliseu, E. Rescaldani, Juanmi..

Hlavným rozhodcom dnešného zápolenia je Núnez,

1

2
    Pred zahájením zápasu si ľudia na štadióne v Getafe zaspomínali na bývalého kormidelníka barcelony Tita Vilanovu, ktorý podlahol v 45. rokoch zákernej chorobe.

3
    Teraz už prejdime k dianiu na ihrisku. Getafe si drží loptu na svojej polke ihriska a krátkymi prihrávkami čakajú na správny okamih zaútočiť.

5
    Nakopávanú loptu za obranu súpera posiela Sarabia. Pozorná obrana hostí však tento úmysel prekazila a zmocnila sa lopty.

8
    Getafe dalo gól! Perfektný úvod zápasu v podaní domácich. ADRIAN COLUNGA prekonal brankára Caballera presnou strelou k tyčke. Veľkú zásluhu na góle má aj nahrávajúci Marica.

10
    Rohový kop hostí. Pri rohovej zástavke stojí Duda, ktorý posiela center do vápna. Lopty sa dostáva na kopačky brániacich súperov, ktorí bezproblémov zažehnávajú nebezepečenstvo.

11
    Duda si situáciu z pred minúty zopakuje. Ani tento krát z toho nevyšlo žiadne nebezpečenstvo.

12
    Autor prihrávky na úvodný gól Getafe- Marica je potrestaný žltou kartou.

15
    Colunga sa snažil dobehnúť loptu, ktorá smerovala do outu. Ani rýchle nohy hráča Getafe nestačili chytiť loptu a tak majú výhodu vhadzovania hostia.

17
    V úvodných minútach je aktívnejší tím Getafe CF, ktorý zaslúžene vyhráva 1:0 po góle Colunga z 8. minúty.

19
    Nakopávaná lopta od hráčov Getafe. Tohto centra sa ujímajú hostia a zakladajú protiútok.

21
    Ofsajdová pasca hostí zaklapla. Uviazol v nej Darder.

24
    Marica v šanci. No je prudká strela trafila len súperovho obrancu. Následná dorážka taktiež neskončila v sieti hostí.

27
    Aktívny Marica sa snažil dobehnúť loptu, ktorá nakoniec skončila v oute. Výhodu bude mať tím Málagy.

29
    Center z lavej strany nám predviedol hráč hostí Antunes. Jeho pokus sa neujal a lopta skončila v oute. Odkopávať bude César.

31
    Portillova strela s hranice vápna končí na tele brániaceho hráča od ktorého sa odráža do outu. Výhodu rohového kopu budú mať hostia.

32
    Rohový kop zahráva Duda. Jeho center končí v moci súpera.

34
    Veľká šanca na strane Malagy. Strelecký pokus Santa Cruza končí na pravej tyčke. Hosťom by vyhovovalo zrovnať stav ešte pred koncom prvej polky zápasu.

37
    Domáci budú hrať viac jak polku zápasu v oslabení. Premotivovaný Marica to so svojím počínaním prehnal a odkopol loptu súperovi, ktorý mal zahrávať volný kop. Tak sa porúča pod sprchu.

39
    Hlavný rozdohca udeľuje žltú kartu Angelerimu. Evidentne chce mať tento zápas pod plnou kontrolou a píska všetko.

41
    Samuelovi sa nepodarilo spracovať ťažkú prihrávku od spoluhráča. Lopta prechádza až do outu. Rozohrávať bude César.

43
    Nikým nenapádaní hráči Malagy si posielajú krátke prihrávky na vlastnej polke ihriska a čakajú na správny moment zautočiť.

44
    A žltiť sa bude aj pred očami Colunga. Jeho zákrok bol potrestaný kartou.

45+1

V prvom polčase sme videli iba 1 gól v bráne Málagy. Po počiatočnom tlaku sa presadil Colunga, ktorému nahrával Marica. Druhý menovaný bol následne vylučený za 2 žlté karty. Uvidíme, či sa hráčom Getafe aj v oslabení podarí ubrániť jednogólový náskok alebo hostia využijú početnú prevahu a naklonia misky váh na svoju stranu. K zápasu sa vrátime približne o 15 minút.

46

47
    Striedanie na strane hostí. Juanmi nahradí Dardera.

49
    Striedajú aj domáci hráči. Z ihriska sa porúča Leon. Na jeho miest vybieha Gavilan.

50
    Šanca na zmenu stavu na strane hostí! Santa Cruz sa pokúsil po prebratí nahrávky prekonať brankára. Jeho pokus však skončil iba nad brvnom domácej svätyne.

52
    V ďalšej šanci tohto zápasu, no tentokrát na opačnej strane ihriska sa ocitol Valera, ktorý sa pokúsil nasmerovať loptu po centri domácich do brány Caballera. Jeho pokus však tesne minul pravú tyčku.

56
    Rohový kop pre domácich. Loptu si stavia Colunga, no jeho center do vápna nepriniesol vytúžený gól na 2:0.

59
    Tréner hostí využíva aj druhé striedanie. Portilla nahradí Iakovenko.

60
    Faul hostí. Previnil sa striedajúci Iakovenko.

62
    Coballero s nakopávanou loptou do vápna. Jeho pokus zneškodnila pozorná obrana domácich.

65
    Výmena stráží. Borja nahrádza Sarabiu. Domáci majú k dispozícii ešte jedno striedanie.

68
    Posledné striedanie hostí. Za Antunesa nastupuje Eliseu.

68
    V tej istej minúte ako sa na trávniku objavil Eliseu, tak aj inkasuje žltú kartu.

70
    Žltí sa aj na domácej strane. Hriešnikom je Lacen.

72
    Priamy kop pre Malagu. Loptu si postavil Duda. Jeho pekná strela tesne minula tyčku. Šanca hostí.

75
    Brankár domácich César po chvilkovom ošetrení opäť zasahuje do hry. No pri lopte je momentálne Malaga.

77
    A červená sa aj na druhej strane. Angeleri zákrokom na protihráča oslabuje svoje mužstvo, ktoré v záverečných minútach vôbec nepotrebovalao oslabiť.

80
    Ďalšie kartové napomenutie. Tentokrát je to hráč domácich Escudero.

81
    Tím hostí má necelých 10 minút riadneho hracieho času aby vstrelil gól a zmaril tak nádeje domácich na 3 body.

82
    Hostia krátkymi nahrávkami na vlasnej polke vyčkávajú na správny okamih zaútočiť.

84
    Rohový kop pre Málagu. Center do vápna bezproblémov pokryli hráči Getafe.

85
    Šiesta žltá karta domácich. Inkasuje ju Lopéz..

86
    Rozhodca vyťahuje Iakovenkovi žltú kartu. V zápase bolo udelených 10 žltých kárt.

87
    Posledné minuty riadnej hracej doby tohto zápasu. Podarí sa ešte hosťom z Malagy vyrovnať ?

88
    Na ihrisku je pomaly viac domácich hráčov, ktorý si zo zápasu odnášajú žltú kartu jak tých s čistým štítom. Tentoraz sa previnil Leon.

89
    Julio Cesar po súboji leži na zemi. Dúfajme, že bude mocť pokračovať v zápase.

90+1
    Je dosť možné, že domáci tréner si posledné striedanie odkladal práve kvôli zranenému Césarovi.

90+2
    Takže predsa. César skončí v opatere zdravotníkov. Zápas dochytá Codina.

90+3
    Nad rámer hry je nadstavených 6 minút.

90+4
    Rozhodca zas vyťahuje z vrecka žltú kartu. Teraz ju uvidel Gamez.

90+5
    Domáci v šanci. Leon sa dostal do šestnástky ale súperov brankár jeho úmysel prečítal a loptu zakryl.

90+7

Koniec zápasu plného žltých kariet. Stav stretnutia je 1:0 pre domáci tím z Getafe, ktorí si víťaztvo vybojovali hneď v úvode zápasu gólom Colunga z 8. minuty. Žltých kariet bolo rozdaných 12 a 2 červené. Týmto by som sa s vami chcel rozlúčiť a pri onlajnoch opäť DOVIDENIA. (19:54:42)