Bayern – Brémy 5:2 (kon.) | Hertha – Braunschweig 2:0 (kon.) | Hoffenheim – Frankfurt 0:0 (kon.)
Mainz – Norimberk 2:0 (kon.) | Wolfsburg – Freiburg 2:2 (kon.) | Leverkusen – Dortmund 2:2 (kon.)
Hertha BSC
2:0 (0:0)
Eintracht Braunschweig
Sobota 26.04.2014, 15:30Nemecká Bundesliga

Zápas medzi Hertha BSC – Eintracht Braunschweig skončil 2:0 pre domácich. V prvom polčase sme videli veľmi nezáživný a nudný futbal bez šancí. Do druhého polčasu sa vrátili tímy ako vymené. Táto polka zápasu nám priniesla 2 góly a obidva na strane domácich. 3 body tak právom ostávajú doma. Týmto sa s vami chcem rozlúčiť a pri ďalšom sledovaní onlajnov DOVIDENIA. (17:24:11)

90+3

90+2
    Nad rámec hry sa bude hrať 3 minúty.

90
    Veľká šanca na strane hostí! Kumbela si dokázal spracovať loptu na vzdialenejšej tyčke. No jemu dnes asi nie je súdené presadiť sa, pretože toto mal byť určite gól.

89
    Zápas sa blíži ku koncu. Strely na bránu sú v pomere 7-3 v prospech domácich.

88
    Po strele Ramosa majú domáci výhodu rohového kopu. Pri rohovom praporku sa rozbieha Ronny. Jeho center do vápna však končí na kopačkách súperových brániacich hráčov.

85
    Hostia majú na skorigovanie výsledku už len necelých 5 minút riadnej hracej doby.

85
    Kumebla si prebral center do vápna. Jeho pokus však končí mimo brány Krafta.

83
    Dvojité striedanie na strane hostí. K striedačkám sa porúča Reichel. Na ihrisko nastupuje Pfitzner.

83
    Hostia sa snažia oživiť ofenzívu. Elabdellaouia nahrádza Kessel.

80
    Hostia sa dostávajú do veľmi nepríjemnej situácie, keď je do konca riadnej hracej doby menej ako 10 minút a musia dohnať náskok 2 gólov.

77
    Hertha dala gól! To o čom som prednedávnom hovoril sa stáva realitov. SAMI ALLAGUI zvyšuje náskok domáceho tímu. Strelec gólu sa dostal k lopte a prízemnou strelou prekonal Davariho.

77
    Ramos vyslal z hranica vápna nebezpečnú strelu na Davariho, ktorý si ale s týmto pokusom poradil.

75
    Teraz sa Davari predviehol. Pekným zákrokom zneškodnil strelu Allaguia.

74
    Ďalšia dvojica rohových kopov Herthy. No tentokrát sa domáci z gólu neradovali.

72
    Davari vyzerá byť v bráne hostí veľmi neistý. Možno častejšia streľba domácich bude kľučom k navýšenie jednogólového náskoku.

69
    Tak predsa len nie, Cigerci nedokázal prehrýzť zranenie a je vystriedaný. Na jeho miesto nastupuje Niemeyer. Tréner domácich už má vyčerpané všetky striedania, ktoré by sa mu možno zišli v rozhodujúcich chvíľach na konci zápasu.

69
    Kvôli ošetrovaniu Cigerciho je momentálne hra na okamih zastavená. Veríme, že Cigerci bude môcť pokračovať v zápase.

68
    Vyše 20 minút riadneho hracieho času majú hostia k zvráteniu nepriaznivého výsledku. Body potrebujú do tabuľku ako soľ.

65
    Vyzerá to tak, že tréner domácich chcel striedaniami upraviť taktiku na defenzívnu. Uvidíme, či mu tento ťah vyšiel.

63
    Dvojité striedanie Herthy. Tentokrár vybehne na ihrisko Ronny za Wagnera.

63
    Striedanie na strane domácich. Z ihriska schádza Skjelbred a nahradí ho Ramos.

61
    Hertha dala gól! Domáci zúžitkovali výhodu dvoch rohových kopov po sebe. Strelcom gólu je JOHN BROOKS, ktorý poslal loptu po rohovom kope za chrbát bezmocného Davariho.

58
    Baumjohannov center zo strany končí vo vápne. Ujímajú sa ho súporevi obrancovia.

55
    Príležitosť mal teraz nakopačkách Allagui. Zmocnil sa lopty vo vápne a prudkou strelou sa snažil prekonať brankára Davariho. Jeho pokus však míňa bránku a končí nad brvnom.

53
    Mužstvo Herthy zmenilo svoj herný prejav na útočnejší. Hostia zmenili celý svoj nepostačujúci výkon z prvého polčasu a teraz sme svedkami úplne iného zápasu.

51
    Domáci brankár pod tlakom. Zatiaľ sa ho však súperovi prekonať nepodarilo.

50
    Veľká šanca Braunschweigu. Do výbornej pozície sa dostal Kumbela, ktorému v poslednej chvíli vypichol loptu Kraft.

48
    Rohový kop domácich. Pri rohoveh záastavke stojí Cigerci.

46
    Výmena stráží. Cez prestávku sa pre tréner rozhodol, že Hochscheidta na ihrisku nahradí Ballerabi.

46
    Uvidíme v tomto polčase nejaký presný zásah alebo sa zápas skončí bezgólovou remízou ?

46

Prvý polčas skončil nezmeneným stavom 0:0. Veľmi atraktívny futbal sme nemali možnosť vidieť, kedže šancí bolo minimum. Uvidíme, čo nám prinesie druhá polka zápasu. K futbalu sa vrátime približne o 15 minút.

45

44
    Tesne pred hvizdom konca polčasu sa skoro presadili domáci útočníci. Wagner posunul loptu Baumjohannovi, ktorý zakončil len do brankára Davariho. Toto možno bude domácich ešte mrzeť.

43
    Baumjohann nám predviehol jemnú techniku a preklučkoval sa až pred hranicu vápna. Odtiaľ sa snažil ohroziť brankára súpera ale jeho pokus minul tyčku brány.

41
    Hra sa nám presúva do záverečnej päťminútovky riadneho hracieho času prvého polčasu. Zatiaľ sa skoré nemenilo a nič tomu ani v momentálnej situácii na ihrisku nenapovedá.

40
    Hráč hostí sa rozčuluje v útočnej polke. Vyčíta hlavnému arbitrovi, že neodpískal faul na hranici šestnástky.

37
    Teraz predviedli hostia, že aj oni vedia ohroziť bránu súpera. Kumbela však nezamieril presne a jeho hlavička míňa svätyňu Krafta.

34
    Hostia sa dopúšťajú faulu. Previnil sa Boland.

31
    Lepší výkon na ihrisku zatiaľ predvádza mužstvo domácich. Z niektorých situácií sa už kludne mohli gólovo radovať.

29
    Po faule nasleduje voľný kop domácich. Hlavným aktérom štandartky je Cigerci, ktorého pokus zneškondil až jeden z obrancov súpera.

27
    Šanca na strane domácich. Allagui si nabehol na pas od spoluhráča do šestnástky a pokúsil sa ohroziť súperovu bránu. Jeho strela však minula cieľ.

26
    Polka prvého polčasu zápasu bola chudobnejšieho na šance. Prevahu na trávniku malu mužstvo domácich ale ani tým sa nepodarilo presadiť. Na štadióne to však žije.

24
    Hosogai sa snažil predrať cez súperovú obranu. Pekný pas mu posielal Cigerci.

22
    Ofsajdová pasca domácich zaklapla. Uviazol v nej útočník hostí Kumbela.

21
    Držanie lopty v doterajšom priebehu zápasu je vzácne vyrovnané. 50%-50%

19
    Nakopávaná lopta od Pekaríka. Hostia si územie postrážili a zmocnili sa lopty.

17
    Nepekný zákrok hostí, ktorého si všimol rozhodca a bez rozmýšlania pískol do píšťalky. Rozohrávať bude Hertha.

15
    Rohový kop pre hostí. Pri lopte stojí Hochscheidt, ktorý nakopáva loptu do šestnástky. Zakončiť sa pokúšal Nielsen lopta mu ale nesadla a tak ju len predĺžil mimo ohrozenia brány domácich.

12
    A ďalšia šanca Ciğerciho. Útočníkova strela po prihrávke od slovenského reprezentanta Pekaríka končí v náručí brankára súpera.

11
    Strela od Ciğerciho, ktorá končím vysoko nad Davariho svätyňou.

9
    Priamy kop domácich. Hertha mala šancu viacerích dorážok vo vápne. Nakoniec rozhodca odpískal proti nim faul.

7
    Pekarík nakopáva loptu za stredovú čiaru. Centru sa však zmocnila súperova obrana.

5
    Obrancovia Herthy majú problémy s napádajúcimi hráčmi súpera. Nakoniec ale zakladajú útok aj keď so značnými problémami.

2
    Faul na hráča hostí. Majú výhodu voľného kopu.

1

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Brooks, van den Bergh – Skjelbred, Baumjohann, Hosogaj, Ciğerci, Allagui – Wagner.
    Náhradníci: Almenning Jarstein – Ndjeng, Ben-Hatira, Ronny, Niemeyer, Schulz, Ramos.

Eintracht Braunschweig: Davari – Elabdellaoui, Bičakčić, Correia, Reichel – Kruppke, Theuerkauf, Boland, Hochscheidt – Nielsen, Kumbela.
    Náhradníci: Petković – Kessel, Doğan, Vrančić, Kratz, Pfitzner, Bellarabi.

Rozhodca: Thorsten Kinhöfer – Detlef Scheppe, Frederick Assmuth – Bastian Dankert.

Hlavným rozhodcom dnešného duelu je Thorsten Kinhöfer.

Posledný vzájomný zápas:
    08.12.2013 hostilo Eintracht v zápase na domácom trávniku Herthu. V tomto zápase sa radovali hostia, ktorí súpera porazili rozdielom 0:2.

Braunschweig-Hertha 0 : 2 (20.Ramos,80.Cigerci)

EINTRACHT BRAUNSCHWEIG:
    Hostia sa nachádzajú na nelichotivej poslednej 18. priečke ligovej tabulky. Na 17., predposledné miestostrácajú 1 bod. Mužstvo má na konte 25 bodov za 6 výher, 7 remíz a 18 prehier. Z posledných 3 zápasov si odniesli 3 body za 1 víťazstvo a 2 prehry.

Posledné 3 zápasy:
    BRAUNSCHWEIG-Bayern 0:2
    Freiburg-BRAUNSCHWEIG 2:0
    BRAUNSCHWEIG-Hannover 3:0

HERTHA BSC:
    Domáci celok sa nachádza na 10. priečke ligovej tabuľky so stratou 2 bodov na tím pred nimi. Doteraz odohrali 31 zápasov. Na konte majú 38 bodov za 10 výhier, 8 remízy a 13 prehier. Z posledných 3 zápasov si Hertha odniesla 2 body za 2 remízy a 1 prehratý zápas.

Augsburg-HERTHA 0:0
    Leverkusen-HERTHA 2:1
    HERTHA-Hoffenfeim 1:1

Vítam vás pri sledovaní onlajnov. Moje meno je Denis Vaďovský a budem vás sprevádzať zápasom Hertha BSC – Eintracht Braunschweig. V ďalších riadkoch si priblížime obidva tímy a ich doterajšie pôsobenie v lige.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.