Lokeren – Brugge 1:3 (kon.) | Lierse – Waasland-Beveren 4:2 (kon.) | Oostende – Gent 1:1 (kon.)
Cercle Bruggy – Kortrijk 0:4 (kon.) | Charleroi – Mechelen 3:0 (kon.)
Lierse SK
4:2 (1:2)
Waasland-Beveren
cz Sobota 26.04.2014, 20:00 • Herman Vanderpoortenstadion • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fotbalové příznivce. V belgické Jupiler League probíhají nadstavbové fáze a dnes nás nás v rámci bojů o Evropskou ligu čeká souboj dvou outsiderů ze skupiny A. V té zatím tahají za kratší konce týmy Lierse a Waasland, které se spolu dnes utkají od 20:00. Pro oba dnešní soupeře bylo primárním cílem udržení v soutěži, což se jim podařilo a v této nadstavbové části již nemají naděje na úspěch. Po čtyrech odehraných zápasech ztrácí ve čtyřčlenné skupině Lierse sedm bodů na postup a ztráta Waaslandu je jen o bod menší. Dnešní klání tak bude spíše jen přímým soubojem o to, kdo nakonec ve skupině A obsadí poslední místo.

Lierse SK: I. Berezovskij – Jääger, Luca Badr, El Messaoudi, De Jonghe – Losada, Zizo, Wils, Kasmi, Farssi – Diagne
    Náhradníci: Swinkels, Brik, Goris, Vets, Wamberto, Diomandé, Tahiri

KV Red Star Waasland: Steppe – D'Ulivo, Gershon, Bojović, Čale – Luyckx, Sibum, Marić, Tričkovski – Emond, Oumarou
    Náhradníci: Belhocine, Henkens, Godemèche, Vermeulen, Coosemans, Demjan, Maman

Rozhodčí: D. Vanbecelaere.

1

3
    Waasland právě vstřelil branku!
    Hosté vstupují do utkání opravdu bleskově! Hned první střelou zápasu se prosazuje RENAUD EMOND, který hlavou posílá Waasland do vedení.

6
    Studená sprcha pro domácí! Druhá střela zápasu znamená dvougólové vedení Waaslandu. Úspěšným střelcem je opět RENAUD EMOND, který se již v šesté minutě stává hvězdou utkání.

9
    Waasland je evidentně nabuzen výborným úvodem utkání. Hosté momentálně na hřišti dominují.

12
    Domácí se trochu oklepali z úvodu utkání a začínají se častěji dostávat do útoku.

17
    Lierse právě vstřelilo branku!
    Domácím se zvýšená aktivita vyplatila! MBAYE DIAGNE se dostal k míči a jeho zakončení skončilo až v síti Steppeho brány.

19
    Žlutou kartu dostává Luyckx (KV Red Star Waasland).

20
    Rohový kop pro domácí.

21
    Obrana Waaslandu si však se situací poradila.

23
    Lierse si o chvíli později vybojovalo další příležitost v podobě rohového kopu.

24
    Ani tentokrát z toho však nic nebezpečného nebylo.

26
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází D'Ulivo, přichází Vermeulen.

27
    Hra se po úvodní divočině trochu uklidnila. Domácí jsou teď více na míči a snaží se něco vymyslet směrem dopředu.

29
    Diagne měl šanci na vyrovnání, ale těsně minul Steppeho bránu!

33
    Domácí jsou aktivnější, ale na vyrovnání zatím stále marně čekají.

37
    Waasland měl teď zajímavou příležitost, ale domácí obrana na poslední chvíli dostal míč do bezpečí.

42
    Zajímavý střelecký pokus, který Steppe pouze vyrazil do zázemí a domácí budou zahrávat rohový kop.

43
    Standardka se domácím nepovedla a Steppe bude odkopávat od vlastní brány.

45
    Rozhodčí Vanbecelaere nastavuje jednu minutu nad rámec normální hrací doby.

45+1

První pětačtyřicetiminutovka je za námi a spokojenější mohou být zatím hosté. Waasland měl přímo snový vstup do utkání, když po dvou gólech Emonda vedl už v 6. minutě 2:0. Domácí se poté trochu oklepali a postupně začali být aktivnějším týmem, z čehož vyplynula i kontaktní branka Diagneho v 17. minutě. Další gól však Lierse i přes svou pokračující aktivitu zatím nedalo. Druhý poločas začne přibližně ve 21:03.

46

47
    Lierse se hned v úvodu druhého poločasu hnalo do útoku, ale u míče už je nyní brankář Steppe.

49
    Lierse se dostalo až k pokutovému území hostů, následně však domácí o míč přišli a navíc se dopustili nedovoleného zákroku.

50
    Bas Sibum (WAS) vidí červenou kartu za faul v blízkosti vlastního pokutového území a Waasland bude dohrávat zápas v oslabení!

51
    Z následné standardní situace se domácí nedokázali prosadit.

53
    Uvidíme, jak vyloučení Sibum ovlivní zbytek utkání. Lierse má ještě necelých 40 minut na to, aby s výsledkem dokázalo něco udělat.

56
    Hosté se teď vydali na ojedinělý útočný výlet. Od vyloučení Sibuma je to však velmi výjimečná záležitost, neboť u míče jsou jinak takřka pořád domácí.

58
    Diagne (LRS) se dostal do zakončení, ale jeho střela minula Steppeho bránu.

59
    Tentokrát to z dálky zkoušel Zizo (LRS), ale ani po jeho střele nemusel Steppe zasahovat.

61
    Do zakončení se teď dostali i hosté, ale ani jejich pokus nemířil mezi tři tyče.

62
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

63
    Lierse však z rohu opět nedokázalo vytvořit nebezpečnou situaci.

67
    Na hřišti je teď k viděni poněkud hluchá chvilka, ve které se ani jeden tým nedostal do zajímavější situace.

69
    Domácím utekl míč do zámezí a rozehrávat tak bude Steppe.

69
    Zajímavá standardní situace pro Waasland.

70
    Hosté však z nadějné pozice nedokázali Berezovského ohrozit.

71
    Žlutou kartu dostává De Jonghe (Lierse SK).

73
    Lierse se opět nepodařila útočná akce a odkopávat bude Steppe. Domácím se čas pomalu, ale jistě krátí.

74
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Emond, přichází Maman.

75
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Wils, přichází Wamberto.

77
    Útočnou akci domácích teď zastavil zdvižený praporek lajnového rozhodčího.

78
    Po další útočné akci si Lierse vybojovalo rohový kop.

79
    Tentokrát už domácí udeřili! Po rohovém kopu se prosazuje MBAYE DIAGNE a svým druhým gólem v zápase vyrovnává stav utkání na 2:2.

80
    Diagne to přehnal s oslavami gólu a od rozhodčího si vysloužil žlutou kartu.

82
    Domácí završují svůj obrat a tři minuty po vyrovnávacím gólu jdou do vedení! A co víc – MBAYE DIAGNE je střelcem třetí branky a v dnešním zápase tak zaznamenává hattrick! Skvělé vystoupení senegalského fotbalisty!

84
    Lierse nakonec dokázalo využít početní převahy a zdá se, že zápas, ve kterém prohrávalo v 6. minutě 0:2 nakonec dotáhne do vítězného konce.

88
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Čale, přichází Demjan.

89
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Jääger, přichází Vets.

90
    Domácí ještě v samém závěru přidávají čtvrtou branku! Mezi tři tyče neomylně zamířil sřídající brazilec WAMBERTO a o vítězi utkání je tak definitivně rozhodnuto.

90+2
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Diagne, přichází Brik.

Gólově bohatý zápas je u konce! Lierse prohrávalo už v 6. minutě 0:2, přesto se však nakonec raduje, když dokázalo otočit skóre na konečných 4:2! Největší zásluhu na domácí výhře má bezpochyby senegalský útočník Mbaye Diagne, který v utkání zaznamenal hattrick. Nutno dodat, že domácím v obratu velice pomohla červená karta hostujícího Sibuma, který se v 50. minutě předčasně odporoučel do sprch a oslabil svůj tým.

To je ode mě z tohoto zápasu vše, loučím se s vámi a zase u nějakého dalšího online přenosu na shledanou. (21:58:02)