Liége – Anderlecht 1:0 (kon.) | Mechelen – Charleroi 0:2 (kon.)
1:0 (1:0)
R.S.C. Anderlecht
cz Nedeľa 30.03.2014, 18:00Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítejte u online reportáže nadstavbové části nejvyšší belgické fotbalové soutěže. Do této fáze se dostalo nejlepších šest týmů. My dnes budeme sledovat zápas momentálního lídra Standard Lutych, který se na domácím trávníku utká s třetím týmem tabulky, který má o deset bodů méně, RSC Anderlechtem. Oba dva poslední vzájemné zápasy těchto týmů skončili remízou 1:1. Očekává se tedy velmi vyrovnaný duel, ve kterém bude favoritem domácí tým. Zápas začíná v 18:00.

Standard Lutych: Kawashima – Stam, Van Damme, Ciman, Arslanagic – Vainqueur, Carcela, M'Poku, De Sart – Batshuayi, Ezekiel
    Náhradníci: Opare, de Camargo, Bulot, Buyens, Kanu, Hubert, Cissé

RSC Anderlecht: Proto – Vanden Borre, Deschacht, Kouyaté, Nuytinck – Klještan, Gillet, Najar, Praet, Tielemans – Pollet
    Náhradníci: N'Sakala, Milivojevič, Kaminski, Cyriac, Mbemba, Mitrovič, Vargas

Rozhodčí: Gumienny – Bleyen, Meers.

-1
    Fanoušci na stadionu naházeli na hrací plochu papíry a dýmovnice, pořadatelé mají mnoho práce s úklidem.

1

1
    Utkání konečně začalo. Jako první rozehrávali hosté v bílofialových dresech, domácí hrají v červenobílých.

2
    Domácí tým získal výhodu, Ezekiel ale po rychlém úprku o balón přišel.

4
    Hosté kopali přímý kop asi ze třiceti metrů, Tielemans nastřelil pouze zeď.

6
    Vanden Borre si došel pro faul a zastavil tak útočné počínání Standardu.

9
    Klještan v útoku fauluje De Sarta, to se hráči RSC nelíbí, ale nic s tím nezmůže.

11
    M'Poku předvedl nádhernou stahovačku, udělal si místo pro střelbu, ale balon si chtěl ještě trochu posunout dopředu a to se mu stalo osudným, rána byla nakonec zablokována.

12
    Rychlý útok hostů a z pravé strany přihrávka po zemi na hranici velkého vápna, první hráč Anderlechtu se k míči nedostal a Pollet promáchl.

15
    Domácí teď měli možnost dostat se do šestnáctky, ten ale prováhali, Ezekiel míč poslal Van Dammovi, který o něj přišel.

16
    M'Poku byl s míčem na pravé straně, vzal vše na sebe a rotovanou střelou zkusil překvapit Prota, míč skončil na břevně.

17
    Na hřiště znovu dopadají papírky a kelímky od pití.

19
    Standard právě vstřelil branku!
    M'Poku centroval z levé strany, pro míč si došel MEHDI CARCELA, který ho poslal k zadní tyči, na který se Kawashima pouze podíval.

21
    Batshuayi si seběhl doprostřed hřiště, jeho střela byla příliš pomalá.

25
    Van Damme stál v dobré pozici na zakončení, ale byl v ofsajdu , a tak hrát nemohl.

27
    Tielemans nahrával Polletovi ulicí, ten se dostal pod velký úhel a Kawashima tak měl práci usnadněnou.

29
    Domácí si došli pro roh, jeho rozehrávka na krátko se jim ale nevyplatila.

32
    Batshuayi faulovaný Nuytinckem, domácí budou rozehrávat standartku ze 33 metrů.

32
    Zvolili kratší centr, který se na žádnou z hlav v červených dresech nedostal.

33
    Rychlý protiútok RSC a Pollet se ocitl na zemi, hlavní sudí ovšem penaltu nenařídil a jmenovaný hráč se hodně čílil.

34
    Klještan fauluje Vainqueura a vidí za to žlutou kartu.

38
    Najar faulovaný Batshuayiem, hrají hosté.

41
    Batshuayi se ve vápně nedokázal dostat ke střele, narazil si zpátky a následnýá zpětná přihrávka na něj byla do ofsajdu.

45
    První poločas bude delší ještě o jednu minutu.

45+1
    Carcela si dočel pro faul, následná standatrka byla pro domácí neúspěšná.

45+2
    Van Damme dostává žlutou kartu a zjevně se mu to vůbec nelíbí.

45+2

První půle je za námi a domácí po ni vedou 1:0. Hned od první minuty se jednalo o pohledný fotbal, oba týmy byly velmi vyrovnané. v 19. minutě vstřelil dosud jediný gól Carcela a od té doby se tempo trošičku zpomalilo. Postupem času domácí začali převážně bránit a útočit tak museli hosté, ti si však žádnou gólovou šanci vytvořit nedokázali a tak je stav stále 1:0. O konečném výsledku se rozhodne v druhém poločasu, který začíná přibližně v 19:10.

46

46
    Hosté přicházejí do druhé půle s jednou změnou v sestavě, na místo Klještana nastoupil Mitrovič.

48
    Pollet faulovaný, hrát může RSC.

50
    Tielemansův trestný kop přeletěl všechny hráče a nakonec vyděsil i Kawashimu, který neviděl a nečekal, že až k němu míč propadne.

51
    Domácí si došli pro rohový kop, po rozehrávce ale už hráli pouze hosté.

53
    Deschacht si došel pro faul, trestný kop rozehrával Tielemans, balón chytil Kawashima.

57
    Vanden Borre se ocitl osamocen ve středu před vápnem, přišel k němu míč a on bez váhání vypálil, tvrdá střela skončila v obráncích.

60
    Přihrávka na Mitroviče byla příliš dlouhá, sice jí doběhl, nic víc z ní ale vytěžit nedokázal.

61
    Ezekiel přistižen v ofsajdu.

64
    Van Damme dorážel na Kouyatého, sám se ale zranil. Není to ovšem nic vážného a ihned se zapojuje do hry.

67
    M'Poku to zkusil prudkou střelou z dálky, Proto musel vytáhnout excelentní zákrok, aby svůj tým zachránil.

69
    RSC rozehrávalo roh, ten domácí bez potíží odrazili, a tak museli hosté spěchat zpět.

70
    U domácích dochází ke střídání, odchází dnes dobře hrající M'Poku, kterého nahrazuje Bulot.

72
    Také hosté střídají, v útoku už není Pollet, ale Cyriac.

73
    Carcela si z pravé strany seběhl a hlavičkou málem překonal Prota již podruhé.

76
    Ezekiel byl ošetřován na hřišti a teď odešel za lajnu, bude ale v pořádku.

79
    Nakonec Ezekiel přei jen střídá, místo něj vbíhá na hřiště de Camargo.

80
    Poslední střídání hostů, odchází Nuytinck a do hry se zapojí Mbemba.

81
    Najar se po ubráněném rohu dostal do protiútoku a při zakončení mu do střely vletěli vracející se hráči, situaci tak zachránili.

83
    Batshuayi leží na hřišti a zřejmě to bude on, kdo bude střídán.

84
    I přes to, že na ukazovadle svítilo číslo Batshuayie, je nakonec střídán jiný hráč, a to Vainqueur. Nový hráč ve hře nese jméno Cissé.

85
    Carcela ošklivě zajel do Vanden Borra a hlavní sudí bez váhání vytasil červenou kartu.

89
    Domácí se teď hodně zatáhli a RSC se stále marně snaží využít tuto přesilovku.

90
    Druhý poločas je nastaven o čtyři minuty.

90+2
    Najar to zkusil z dálky, ale trefil pouze obránce před sebou, a tak se všichni hráči RSC museli rychle vracet, Cissé naštěstí otevřenou část brány netrefil.

90+3
    Kouyaté ještě v závěru obdržel žlutou kartu.

90+5
    Cyriacova pumelice byla sražena.

Domácí Standard Lutych to nakonec zvládl a i v deseti lidech svého soupeře ubránil. Do druhé půle vešli aktivněji hosté, avšak svoji produktivitu nedokázali zužitkovat. Následovala rozkouskovaná hra v podobě střídání a následně v 85. minutě červená karta jediného dnešního autora branky, Carcely. Hosté tak dostali šanci na vyrovnání, bohužel pro ně na zatáhlou obranu Lutychu recept nenašli, a tak výsledek se v druhé půli nezměnil. Domácí Standard Lutych poráží v prvním kole nadstavby RSC Anderlecht 1:0. Dnes je to ode mě všechno, užijte si nedělní večer a zase někdy na shledanou.