Čerepovec – Čeljabinsk 4:6 (kon.) | Jaroslavľ – Metallurg Magnitogorsk 3:1 (kon.) | S.Moskva – D. Moskva 0:6 (kon.)
Dinamo Minsk – Novgorod 4:0 (kon.) | Riga – HC Slovan 1:3 (kon.) | Doneck – Kazaň 1:2 (kon.)
Záhreb – Viťaz 4:2 (kon.)
HC Dinamo Minsk
4:0 (1:0,3:0, 0:0)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
Nedeľa 29.12.2013, 15:00KHL

Pekný zvyšok večera a úspešný pracovný Pondelok vám ešte želá Miroslav Revaj. Dovidenia. (17:24:14)

V tretej tretine sme už gól nevideli. Domáci sa nikam nehrnuli a hostia sa dnes cez pozornú obranu nedokázali prebiť. Ak sa aj dostali do nejakej šance, tak po celý zápas narazili na skalu menom Lalande a domáci brankár si tak pripisuje čisté konto. O osude zápasu rozhodla druhá tretina, kde sa domácim podarilo streliť 3 góly, načo už hostia v zápase zareagovať nedokázali. Víťazstvo domácim zabezpečili svojimi gólmi Surový, Kitarov a dvakrát sa presadil Matěruchin.
    Domáci si teda po dlhej sérii prehier napravili chuť a zrodilo sa ich prekvapivé, ale zaslúžené víťazstvo. Hostia dnes toho moc nevymysleli a musia si z tohto zápasu zobrať ponaučenie.

60:00

59:15
    Posledné chvíle zápasu sú pri puku domáci, nikam sa neponáhľajú a prihrávajú si puk medzi sebou v blízkosti svojej bránky. Hostia ich už moc nenapádajú. Je jasné, že víťazom zápasu sa stane domáci tím.

58:25
    Domáci pri puku za vlastnou bránkou a ešte zakladajú útok. Ale je to taký pomalší. Hostia vyčkávajú a snažia sa im puk zobrať.

57:35
    Moc záživný hokej ku koncu tretej tretiny nesledujeme. Domáci sa nemajú kam ponáhľať a hostia kazia svoje prihrávky. Dovolím si už tvrdiť, že o víťazovi dnešného zápasu je rozhodnuté.

56:00
    Hostia sa opäť dostali do útočného pásma, ale ani čestný gól im dnes nie je súdený. Wolski to skúšal bekhendom, ale nepresadil sa. Lalande jeho pokus kryje.

55:00
    Domáci sa pár minút pred koncom ešte osmelili a začínajú aj útočiť. Videli sme skrumáž pred bránkou hostí, ale ani jeden z hráčov v modrom drese nedokázal puk pretlačiť za chrbát Kovala.

53:40
    Domáci brankár Lalande musel teraz použiť svoju vyrážačku. Strelu Valentenka však dokázal vyraziť. Domáci brankár už pomaly smeruje za čistým kontom.

52:25
    Domáci začali teraz útočiť a skúšajú ešte pridať piaty gól. Stas sa ocitol po skrumáži sám pred brankárom Kovalom, ale z prvej poslal puk len do jeho pripravenej lapačky.

51:20
    Hostí v útočnom ťažení zastavuje ofsajd. Domáci môžu teda ostať v pohode.

51:00
    Surový sa skúsil presadiť individuálne, ale včas bol zastavený obrancami hostí. Hostia teda vyrážajú do protiútoku.

50:25
    Hosťom sa stále nedarí sa na dlhší čas usadiť v útočnom pásme. Čas sa im už rýchlo kráti a potrebujú streliť 4 góly. Domáci už len kontrolujú hru a po zisku puku sa nikam nehrnú. Nemajú ani prečo.

49:57
    Hostia v plnom počte. Domácim sa teda presilovku nepodarilo využiť.

49:25
    Opäť sa hosťom podarilo vyhodiť puk. Domáci už moc ani netlačia. Snažia sa už len kontrolovať hru.

48:40
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary preč a môžu si tak z tlaku domácich vydýchnuť.

48:20
    Domácim sa darí sa držať v útočnom pásme, ale nedokážu vyslať strelu na bránku hostí.

47:57
    Domácich teraz čaká presilovka. Bernatskij dostáva 2 minúty za podrazenie.

47:25
    A Koval zabraňuje teraz skvelým zákrokom ďalšiemu gólu domácich. Matěruchin mohol dosiahnuť hattrick. Dostal sa do nájazdu po skvelom vysunutí Stasa, ale sám pred brankárom Kovalom svojim blafákom neuspel, keď Koval včas vysunul pravý betón a puk vyrazil preč.

47:00
    Domáci sú s pukom v blízkosti svojej bránky a pomaličky zakladajú svoj útok. Nemajú sa kam ponáhľať.

46:30
    Lalande je opäť pozorný a pokus Immonen vyráža betónom mimo bránku domácich.

46:05
    Hostia sa v týchto chvíľach len sporadicky dostávajú do útočného pásma. Domáci ich tam nechcú pustiť. Hostí navyše pri ich snahe o rýchly prechod zastaví často ofsajd.

45:00
    Hostia sa mohli radovať z prvého gólu, ale to by v bráne dnes nesmel stáť Lalande ! Spiridonov vypichol puk domácemu obrancovi, postupoval sám, ale brankára domácich svojou strelou švihom neprekonal.

44:20
    Autor prvého gólu domácich Surový sa zmocnil puku a vyskúšal tvrdou strelou pozornosť brankára Kovala. Ten puk zachytil a hru radšej prerušil.

43:50
    Galuzin z ľavej strany vypálil tvrdú strelu, ale Lalande je dnes pozorný a opäť pokus hostí kryje. Ak mu to pôjde takto ďalej, udrží si dnes čisté konto.

43:00
    Domáci sú v týchto chvíľach pri puku, ale nemajú sa kam ponáhľať a len kombinujú v blízkosti svojej bránky.

42:05
    Až teraz Jefimenko z ľavej strany skúsil pozornosť Kovala, ten sa dobre premiestnil a puk vyrazil svojim betónom.

42:00
    Naďalej sledujeme nudnejší obraz hry. Ani jeden z tímov ešte v tejto tretine nepreveril brankárov.

41:00
    Úvod tretej tretiny sa nesie v znamení opatrnosti. Domáci sa po zisku nemajú kam ponáhľať a puk si prihrávajú a vyvážajú maximálne po stredné pásmo.

40:01
    Tretia tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali hostia.

40:01

Oba tímy sú už spolu s rozhodcami na ľadovej ploche. Tretia tretina sa nám o chvíľu začne.

Tak táto tretina sa niesla v jasne réžii domáceho tímu, ktorý dokázal nasúkať hosťom až 3 góly a vedú tak po druhej tretine 4:0 ! Hostia však hrali celkom dobre, ale doplácajú na hrubé chyby v obrane.

Uvidíme čo nám prinesie tretia tretina. Už to vyzerá, že to vyhrajú domáci, ktorý majú už veľký náskok, ale na hosťoch bolo vidno, že ešte idú bojovať a pokúsiť sa zápas zdramatizovať. Preto sa ešte oplatí sledovať aj tretiu tretinu.

40:00

39:36
    Wolski to prehnal s agresivitou a dostáva osobný desať minútový trest za nešportové správanie.

38:45
    Domáci sa vo svojom obrannom pásme zmocnili puku a s rozohrávkou sa nikam neponáhľajú. Čakajú na koniec ich úspešnej druhej tretiny.

38:15
    Hostia sa ešte nevzdávajú a stále bojujú. Galuzin to skúsil z pravej strany, pozorný Lalande kryje svojimi betónmi. Hosťom sa zatiaľ nedarí prekonať dnes v pohode chytajúceho domáceho brankára.

37:27

37:15
    Hosťom sa poradilo puk vyhodiť cez všetky čiary preč.

36:45
    Domáci pri presilovke tlačia na hostí. Pália z každej možnej príležitosti. Surový to skúsil švihom, Koval však jeho pokus kryje.

35:27
    Denisov oslabuje opäť hostí. Previnil sa krosčekom. Domáci si zahrajú opäť presilovku, jednu nedávno dokázali využiť.

35:19
    Dinamo Minsk dal gól!
    Neuveriteľné ! Domáci v krátkej dobe dávajú už štvrtý gól a dostávajú sa definitívne na koňa. Domáci hrali presilovku, Surový sa zmocnil za bránkou hostí puk, prihral ho pred bránku úplne voľnému ALEXANER KITAROV, ktorý pomedzi nohy brankára Kovala dáva gól už na 4:0 !
    Asistencia : Surový, Kaznaděj.

34:58
    Brankár hostí Koval je dnes pekne nervózny a opäť dostáva trest. tento krát sa previnil proti pravidlám faulom kolenom. Domáci si zahrajú presilovku.

34:29
    Domáci sa dostávajú už do troj-gólového vedenia ! Hostia tomu nemôžu veriť, opäť tlačili na domácich, ale po chybe, keď stratili puk opäť inkasujú. Dostali sa domáci do brejku, po opäť veľkej skrumáži pred bránkou sa podobne ako pri svojom prvom góle dostal ku puku ALEXANDER MATĚRUCHIN a dáva tretí gól domácich.
    Asistencia : Kaljužnij, Stas.

33:35
    Hostia sa natlačili do útočného pásma, ale domáca obrana dnes stále funguje skvele. Do žiadnej väčšej príležitosti na strelenie gólu ich nepúšťa.

32:25
    Zacharov len vyslal slabú strelu na Kovala. Ten pred hráčmi domácich radšej hru prerušil prikrytým puku svojou lapačkou.

31:37
    Domáci v plnom počte. Hostia teda presilovku nevyužívajú. Zahrali ju veľmi zle, domácich skoro ani strelou neohrozili.

31:25
    Hostia sa nemôžu cez domácu obranu prebiť do útočného pásma. Domáci sa skvelo bránia pri početnej nevýhode.

30:40
    Salminen pálil od modrej, domáci zachytili puk a hneď ho vyhadzujú preč z ich obranného pásma.

30:10
    Domáci však hostí do ničoho nepúšťajú a darí sa im puk vyhadzovať cez všetky čiary preč.

29:37
    Krajíček to prehnal pri osobnom súboji a za hákovanie je potrestaný 2 minútami na trestnej lavici. Hostí čaká presilovka. Ideálna šanca na strelenie gólu a zníženie náskoku domácich.

29:20
    Hostia sa snažili od svojej bránky rýchlo založiť útok, ale končí sa to len zakázaním uvoľnením.

29:00
    Hostia sa držia v útočnom pásme, ale žiadne nebezpečenstvo pred domácou bránkou sa im nedarí vyprodukovať.

28:15
    Hostia skúšajú pritlačiť na domácich, tí sa však úspešne bránia. Pomohli si teraz zakázaným uvoľnením.

27:45
    Domáci teraz pohrozili pred bránkou hostí, Jefimenko sa dostal do nájazdu, ale bol z uhla a jeho strela letí nad domácu bránku. Bol až v moc v rýchlosti a tak zakončil nepresne.

27:25
    Momentálne sledujeme ako oba tímy bojujú o puk. Oba tímy kazia teraz svoje prihrávky.

26:50
    Hostia sa síce natlačili do útočného pásma, ale všetky ich pokusy sú slabé. Krasnoslobodcev len nahodil puk pred bránku, čo nenarobili problémy domácemu brankárovi.

26:00
    Kuljomin hneď po prihrávke bez prípravy vypálil, Lalande všetko videl a jeho pokus kryje.

25:40
    Poliak Wolski v službách hostí sa dostal z pravého krídla dostal ku strele, Lalande je dnes zatiaľ pozorný a puk chytá do svojej lapačky.

25:20
    Domácim sa opäť podarilo sa natlačiť do útočného pásma, ale podarilo sa im len posunúť bránku hostí. hra je prerušená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

25:00
    Do brejku vyrazili hostia a dnes veľmi aktívny Paršin opäť ohrozili brankára Lalandeho. Ten však jeho pokus bezpečne kryje a hru prerušuje.

24:25
    Opäť sa podarilo domácim ohroziť Kovala. Škoda len, že Drozdov pokus len tesne minul bránku. Domáci sú v týchto chvíľach lepším tímom.

23:25
    Paršin sa zmocnil puku, ale jeho ťahaná strela skončila na zadnom mantinely. Lalande sa len obzrel za pukom. Hostia však ostávajú v útočnom pásme.

22:30
    Domáci sa opäť dostali do brejku, ale gólom zakončení nebol. Kaljužnij hľadal svojou prihrávkou niekoho zo svojich spoluhráčov, ale puk skončil len pri obrancov hostí.

21:55
    Tak ako aj po prvom góle domácich, tak aj teraz sa hostia natlačili do útočného pásma. Domáca obrana si však dnešné povinnosti plní na výbornú.

20:52
    A domáci dávajú druhý gól v zápase, čo znamená ich vedenie 2:0 !
    Krátko po tom ako skončila presilovka domácich, vidíme gól. Domáci ešte ťažili z pásma, ktoré mali počas presilovky, puk sa poodrážal až ku úplne voľnému ALEXANDEROVI MATĚRUCHINOVI a ten už nemal problém zakončiť do odkrytej bránky.
    Asistencia : Stas, Kalyuzhny.

20:10
    Domáci hrajú ešte krátku presilovku. Nedarí sa im však natlačiť do útočného pásma.

20:01
    Druhá tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali domáci.

20:01

Oba tímy sú už spolu s rozhodcami na ľadovej ploche. Druhá tretina sa nám o chvíľu začne.

Ďalšia tretina sa začne približne o 15:50.

Po prvej tretine tu máme stav 1:0, vo vedení sú teda domáci. Zatiaľ sledujeme vyrovnaný a dobrý hokej. Šancí bolo aj na jednej aj na druhej strane, ale puk skončil v bránke len raz, keď rýchly brejk hostí zakončil do-klepnutím puku do bránky Tomáš Surový v 10.minúte.

Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.

20:00

19:30
    Hostia sa dobre bránia a domácich do šance nepúšťajú.

18:55
    Brankár hostí Koval dostáva 2 minúty za hrubosť. Domácich čaká prvá presilovka v zápase. Koval sa pustil do Platta a bude si musieť niekto z hostí za neho trest odsedieť.

18:40
    Opäť veľká príležitosť na gól, mal ju domáci Platt, ale svoj nájazd zakončil len do brankára Kovala !

18:00
    Hostia boli blízko vyrovnania, ale nik nedokázal puk doraziť do prázdnej bránky. Po strele na Lalandeho vypadol domácemu brankárovi puk, ostal ležať na zemi, ale nik z hostí puk nezískal. Nakoniec ho na poslednú chvíľu domáca obrana získala.

17:00
    Valentenka len zľahka nahodil puk na domáceho brankára Lalandeho. Ten však hru radšej prerušil. Už sa k nemu rútili hráči hostí a usúdil, že je lepšie hru prerušiť.

16:35
    Hostia sa po dlhšom čase snažia o preniknutie do útočného pásma, ale domáca obrana je dnes zatiaľ veľmi pozorná. Dokáže ich zatiaľ vždy včas vytlačiť preč zo svojho obranného pásma.

15:45
    Domáci teraz často zamestnávajú brankára Kovala. Ten sa opäť musel mať na pozore, tento krát pri strele Osipova. Puk však dokázal vo svojich betónoch udržať.

15:35
    Matěruchin je dnes veľmi aktívny a opäť vystrašil brankára Kovala. Ten bol však v bránke dobre postavení a puk dokázal zachytiť do svojej výstroje.

15:00
    Tak domáci sa napokon dostali do útočného pásma a začínajú výrazne tlačiť na hostí. Prihrávajú si puk medzi sebou, ale žiadna presná strela neprichádza. Domáca aréna sa pýta druhý gól.

14:35
    Domáci sa teraz snažia dostať do útočného pásma s pukom. Uvidíme či sa im to podarí.

12:45
    Krásny zákrok domáceho brankára Lalandeho. Domáca obrana teraz zaspala a nechala Paršin zakončovať do poloodkrytej bránky. Lalande sa však včas premiestnil a krásne betónom vyrazil puk. Už mohlo byť vyrovnané, domáci môžu ďakovať ich brankárovi.

11:35
    Domáci sa dostali do rýchleho brejku, ale Plattov pokus len tesne minul bránku hostí.

10:55
    Kuljomin to už dnes po niekoľký krát skúšal od modrej, ale Lalande je na jeho pokusy pripravený. Opäť včas vysunul svoj betón a puk vyrazil preč.

09:45
    Hostia aj napriek inkasovanému gólu sú naďalej v zápase aktívnejší a opäť sú v útočnom pásme. Domáca obrana je však zatiaľ pozorná a do šancí ich nepúšťa.

09:08
    A domáci sa dostávajú do vedenia 1:0 ! Hostia sa síce tlačili do útočného pásma, ale stratili puk, do brejku vyrazili domáci a zakončili ho najlepším možným spôsobom. Najprv sa po pravej strane uvoľnil Platt, vyslal krásny bekhend, ktorý Koval vyrazil len pred seba a TOMÁŠ SUROVÝ bez problémov doklepol puk do bránky.
    Asistencia : Platt.

08:55
    Hostia sa chcú dostať s pukom do útočného pásma, ale domáca obrana im to nedovoľuje.

07:15
    Momentálne moc záživný hokej nesledujeme. Oba tímy robia množstvo chýb a ku strelám sa nedostávajú. Hra sa veľmi kúskuje.

06:35
    Krajíček opäť preveril brankára Kovala, ten si opäť svoje miesto v bránke hostí obhájil. Z ľahkým nahodením pukom nemohol mať problém.

06:25
    Na druhej strane sa musel mať na pozore brankár hostí Koval ale nebezpečnú tvrdú strelu dokázal zachytiť. Následne mu puk vypadol ale včas ho svojim telom zaľahol pred bránkou.

05:45
    Opäť sledujeme aktívnejšiu hru hostí, ale ku vážnejšej strele, ktorá pri preverila brankára domácich sa nemôžu dostať. Dobre ich vytláča domáca obrana z útočného pásma.

04:45
    Grigorjev sa dostal na pravej strane ku puku, zakončoval však z uhľa a Lalande len puk kontroloval. Puk sa následne odrazil od zadného mantinelu ku domácim hráčom.

04:00
    Pri puku sú v týchto chvíľach hostia, ale do zakončenia ich pozorná domáca obrana nepúšťa.

03:15
    Po brejku hostí si pripisuje Lalande ďalší úspešný zákrok. Na zakončenie od modrej čiary v podaní Spiridonova si dal pozor a puk chytá do svojej lapačky.

03:00
    Kaljužnij pálil z uhla a pozorný Koval dokázal puk vyraziť betónom mimo nebezpečenstvo. Do brejku vyrážajú hostia.

02:35
    Po menšom tlaku hostí sa domáci zmocnili puku a vyrážajú do útočného pásma. Zatiaľ sa ku vážnejšej strele nedostali.

01:30
    Kuljomin pálil od modrej, pozorný Lalande mal dobrý výhľad a puk dokázal zachytiť.

01:15
    Naďalej sledujeme aktívnejšiu hru hostí. Častejšie majú puk a tlačia na domácich. Lalande však v bránke domácich zatiaľ zasahovať vážnejšie nemusel.

00:30
    Hostia sa zmocnili puku a pred domácou bránkou vznikol pekný závar. Immonen sa dostal ku strele, ale puk do brány nevošiel, zobrali ho domáci a zakladajú svoj protiútok.

00:01
    Zápas sa nám začal. Vhadzovanie vyhrali domáci.
    Domáci dnes nastúpia v modrých dresoch, hostia budú hrať v bielych.

00:01

Oba tímy sú už nastúpené na ľadovej ploche. Vypočujú si národné hymny a zápas sa nám môže začať.

Ešte raz vítam všetkých, ktorý sa rozhodli sledovať tento zápas. Zápas sa nám za pár minút začne. Dnes sa so Slovákov predstaví Tomáš Surový v 2.útoku domáceho tímu a hlavným trénerom domáceho tímu je Ľubomír Pokovič.

HC Dinamo Minsk: Lalande ( Shelepnyov ) – Filičkin, Krajíček, Šinkevič, Goroško, Usenko, Kaznaděj, Nogačjov – Kaljužnij, Stas, Matěruchin – Platt, Jefimenko, Surový – Drozd, Kitarov, Gavrus – Dadonov, Zacharov, Osipov, Kirjuščenkov.

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Koval ( Mashkovtsev ) – Hietanen, Bernatckij, Valentenko, Lukin, Grigorjev, Děnisov, Belochvostikov – Paršin, Salminen, Immonen – Wolski, Spiridonov, Potapov – Galuzin, Krasnoslobodcev, Kuljomin – Baďjukov, Žarkov, Tverdochlebov, Sentjurin.

Rozhodca: Karabanov, Kiseljov – Nazarov, Fatějev.

Dobrý deň. Dovoľte mi aby som vás privítal pri tomto textovom prenose zápasu KHL . V tomto prenose sa zameriame na zápas HC Dinamo Minsk vs HC Torpedo Nižnij Novgorod. Úvodné buly je naplánované o 15:00. Moje meno je Miroslav Revaj a budem vás týmto zápasom sprevádzať.

Prestížna hokejová KHL má dnes na pláne opäť bohatý program zápasov. Domáci Minsk dnes čaká ich okrúhly 40. zápas v prebiehajúcej sezóne, Novogord dnes čaká jeho 38. zápas v prebiehajúcej sezóne. Teraz si oba tímy predstavíme :

HC Dinamo Minsk :
    Domáci celok pôsobí v Západnej konferencii. V nej mu patrí to najhoršie možné postavenie v tabuľke, čiže posledné miesto a o účasti v play-off už môžu len snívať. Posledné 14.miesto mu patrí za 36 získaných bodov. Tieto body získal za 9V, 2VP, 5PP a až v 23 zápasoch nebodoval. Domácim sa vôbec v sezóne nedarí a do play-off už naisto nepostúpia. Sú spolu s vedením veľmi sklamaný a radi by vyhrali aspoň pohár útechy. Z posledných 5 zápasov prehrali všetky, 4 v riadnom hracom čase a 1 po predĺžení. V tom poslednom nestačili na domácom ľade na prvý celok Východnej konferencii Bars Kazaň a prehrali 2:1. V tomto tíme pôsobí ako hlavný tréner Slovák Ľubomír Pokovič, ďalej zo Slovákov tu je Tomáš Surový a majster sveta z Göteborgu Richard Lintner. Najproduktívnejším hráčom domáceho tímu je Kanaďan Platt so štatistikou 15G a 12A.

HC Torpedo Nižnij Novogord .
    Hostia pôsobia vo Východnej konferencii. V nej im patrí zatiaľ pekné 6.miesto. Toto miesto okupujú vďaka 62 získaným bodom, ktoré im boli udelené za 17V, 4VP, 3PP a v 13 zápasoch sa im bodovať nepodarilo. Hostí môžeme označiť za veľké prekvapenie. Nikto nerátal, že by sa mohli nachádzať tak vysoko. Stále si pokojne držia pozíciu do play-off, čo by bol pre nich veľký úspech. V poslednej dobre podávajú priemerné výsledky. Z posledných 5 zápasov dokázali vyhrať 1, 2 vyhrali po predĺžení a v 2 prehrali. V tom poslednom dokázali vyhrať 3:2 po nájazdoch na ľade Donecku. V tomto tíme nepôsobí žiadny Slovák. Tento tím je prevažne tvorení hráčmi z Ruska, ktorých dopĺňajú 3 Fíni a 1 Poliak. Najproduktívnejším hráčom hostí je Fín Salminen so štatistikou 11G a 20A.

Favorit :
    Podľa tabuľkového postavenia je jasným favoritom zápasu Novogord, teda hostia. Uvidíme či sa im rolu favorita podarí naplniť. To sa dozvieme na konci zápasu, na ktorého sledovanie vás všetkých srdečne pozývam.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 10. Surový (Platt), 21. Matěruchin (Stas, Kalyuzhny), 35. Matěruchin (Kaljužnij, Stas), 36. Kitarov (Surový, Kaznaděj)

Rozhodca: Karabanov, Kiseljov – Nazarov, Fatějev