Omsk – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Vladivostok 2:3 (kon.) | Jekaterinburg – Chabarovsk 5:1 (kon.)
Barys – Novokuzneck 5:3 (kon.) | Čerepovec – Nižnekamsk 1:0 (kon.) | Jaroslavľ – Ufa 4:2 (kon.)
A. Mytišči – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Lev 0:3 (kon.) | Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 0:2 (kon.)
S.Moskva – Novgorod 1:2 (kon.) | Dinamo Minsk – Viťaz 0:2 (kon.) | Záhreb – Kazaň 6:5 (kon.)
Doneck – D. Moskva 2:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Metallurg Novokuzneck
Streda 11.12.2013, 14:00 • Sport Complex • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Vítam Vás pri on-line sledovaní 33. kola Kontinentálnej hokejovej ligy, v ktorom proti sebe nastúpia Barys Astana a Metallurg Novokuzneck.

Tím z Kazachstanu Barys Astana sa po 35 odohraných zápasoch nachádza na výbornej 2. priečke so ziskom 70 bodov. Domáci útok patrí k tým najlepším, čo charakterizuje aj 128 strelených gólov. V posledných štyroch domácich stretnutiach sa im však príliš nedarilo, keď prehrali až tri. Svojich fanúšikov si udobrili štvorzápasovým tripom na súperových klziskách, v ktorom zvíťazili v troch prípadoch (Magnitogorsk 4:3sn, Čeljabinsk 4:0, Nižnekamsk 1:0, Ufa 3:6). K najviac bodujúcim hráčom patria zahraniční hokejisti Bochenski, Dawes a Boyd, ktorí spolu nastrieľali už 47 gólov.

Metallurg Novokuzneck sa po rovnakom počte odohraných zápasoch zmieta na poslednom 14. mieste východnej konferencie so ziskom 28 bodov. Metallurg je úplný opak domácich, pretože v doterajšom priebehu nastrieľal len 64 gólov, čo je najmenej v celej súťaži. Ruskému tímu sa na hosťujúcich ľadoch príliš nedarí, keď dokázal zo 16 zápasov vyhrať len dvakrát (D.Moskva 4:3, Kazaň 5:4sn). Naposledy sa Novokuzneck predstavil štyrikrát pred vlastnými fanúšikmi a predviedol striedavé výkony: dve výhry a dve prehry (Záhreb 1:5, D.Minsk 3:2, Doneck 0:2, S.Moskva 2:1p). Najviac bodujúcim hráčom je Rus Akhmetov so 14 bodmi (4+10).

Historická bilancia hovorí jasne v prospech Astany, keď z 10 vzájomných duelov vyhral až osemkrát. V tejto sezóne sa už raz stretli na ľade Novokuznecku, Astana zvíťazila 5:3.

Zvíťazí v tomto zápase jasný domáci favorit alebo sa podarí Novokuznecku potvrdiť dobré výsledky na súperových klziskách?
    Odpoveď sa dozvieme po zápase na ktorý Vás srdečne pozývam.

HC Barys Astana: Ahonen (Poluektov) – Lundin, Blokhin, Dawes, Bochenski, Boyd – Savchenko, Litvinenko, Rudenko, Starchenko, Antropov – Semyonov, Barker, Zhailauov, Upper, Romanov – Polishchuk, Rakhmanov, Pushkaryov

Metallurg Novokuzneck: Sorokin (Lozhkin) – Martynov, Arzamastsev, Akhmetov, Galimov, Yemelin – Giroux, Mantyla, Gareyev, Kartayev, Kosourov – Kapotov, Kuklev, Kurepanov, Velichkin, Musin – Kanarsky, Skutar, McLean, Valuisky, Lapenkov

Rozhodca: Karabanov, Cherenkov – Medvedev, Shelyanin.

00:01

00:30
    Domáci sú od úvodných minút aktívni a už sa nasťahovali do útočného pásma hostí.

01:27
    O prvú strelu na Sorokina sa postaral Blokhin, ktorý nahodeným pukom neuspel.

01:45
    Hostia odpovedajú rovnakou zbraňou. Kuklev vyskúšal pozornosť Ahonena.

02:24
    Častejšie sú pri puku domáci hokejisti, no hrá sa opatrne.

04:12
    Barys Astana dala gól!
    Domáci rozohrali útok spoza Ahonena. Bochenski krásnou krížnou prihrávkou našiel DUSTINA BOYDA, ktorý bol rýchlejší ako hosťujúca obrana a blafákom zoči voči Sorokinovi otvára skóre. Asistencie: Brandon Bochenski, Nigel Dawes

05:00
    Domáci tím strelený gól nabudil a znova sa usadil pred Sorokinom.

05:51
    Štvrtá formácia sa dostáva do skvelej príležitosti! Rakhmanov posúval puk Pushkaryovovi, ktorý stál sám pred bránou, no na prihrávku nedočiahol.

06:27
    Hosťujúca obrana je vyvedená z miery a kopí jednu chybu za druhou.

07:11
    Starchenko sa dostáva po prihrávke Uppera do streleckej príležitosti. Sorokin jeho pokus chytá do lapačky.

08:07
    Zakázané uvoľnenie domácich.

08:48
    Savchenko parádnou prihrávkou nachádza na modrej osamoteného Antropova, ktorý sa rúti sám na Sorokina. Hosťujúci brankár ale svoj tím bravúrne podržal.

09:19
    Skutar nahodil puk na Ahonena, ten ho skrotil až na dvakrát a nepustil hosťujúcich hráčov k dorážkam.

10:03
    Blokhin znova vyskúšal šťastie strelou od modrej čiary, Sorokin ľavým betónom vyrazil puk pred seba a k následnej dorážke sa už Boyd nedostal.

10:34
    Na ľade je jasne cítiť tabuľkové postavenie oboch tímov.

11:00
    Hrá sa zatiaľ v pokojnom tempe, hra má priemerné tempo.

11:07
    Puk opustil ľadovú plochu, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

11:31
    Mantyla vystrelil švihom z ľavého kruhu, jeho krajan v domácej bráne si s jeho strelou poradil.

12:22
    Obrovská príležitosť Novokuznecku na vyrovnanie! Valuisky obkorčuľoval bránu, jeho spoluhráči mu vyčistili priestor pred bránou odkiaľ nebezpečne ohrozil Ahonena. Domáci gólman chytá jeho strelu na dvakrát.

13:01
    Hostia sú čoraz nebezpečnejší a viac si dovoľujú v útočne fáze.

13:23
    Teraz však zabudli na zadné vrátka, Bochenskeho strela bola zblokovaná na ochrannú sieť, vhadzovať sa bude po pravici Sorokina.

14:16
    Antropov bol vystavený ofsajdu. Hvizd rozhodcu zrejme prepočul pretože pokračoval v akcii, vystrelil na Ahonena, čo sa domácim hráčom ani fanúšikom nepáči.

15:00
    Tretia formácia sa usadila v útočnom pásme. Romanov vyskúšal pozornosť Sorokina, ktorý však s prehľadom skrýva puk medzi chráničmi.

15:38
    Domáci sú veľmi aktívni, snažia sa ešte zveľadiť svoj náskok.

16:29
    Hostia sa snažia vymyslieť niečo v útočnom pásme, no neprichádzajú s ničím prekvapivým a domáci môžu ísť znova dopredu.

17:18
    V parádnej šanci Galimov na vyrovnanie, jeho strela míňa bránu a k odrazenému puku sa dostáva Bochenski, ktorý sa rúti sám na brankára, ale ten ho opäť vychytal.

18:10
    Brankári potvrdzujú svoju kvalitu skvelými zákrokmi.

18:59
    Ahonen chytá jednoduchú strelu od Martynova. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.

19:26
    Romanov sa snažil prekvapiť Ahonena strelou z uhla, ale tento zámer mu nevyšiel.

20:00

Prvá tretina sa rozbiehala veľmi pomaly, no napriek tomu dokázali domáci otvoriť skóre v piatej minúte zásluhou Boyda. Hra sa postupne zrýchľovala, hráči oboch tímov sa dokázali dostať do niekoľkých sľubných šancí. Brankári svoje tímy podržali a preto je skóre po prvej tretine len 1:0.

Ďalšia tretina sa začne približne o 14:50.

20:01

20:20
    Domáci hneď od úvodu tretiny napádajú svojho súpera a získavajú puk za jeho bránou.

20:41
    Astana ťahá svoj útok popri mantineli, čo jej úspech neprinieslo.

21:13
    Novokuzneck sa osmelil a vyrazil do útoku, žiadnu príležitosť si nevypracoval.

21:46
    Antropov (Barys) – 2 min podrazenie.

22:00
    Hostia vyhrávajú buly a roztáčajú svoj presilovkový kolotoč.

22:13
    Strela na Ahonena bola viackrát tečovaná, končí mimo jeho brány a domáci s prehľadom vyhadzujú puk cez všetky čiary.

22:49
    Hostia majú problémy usadiť sa v pásme, skvelá pozorná defenzíva ich do ničoho nepúšťa.

23:46
    Domáci v plnom počte.

24:12
    Musin bol v pásme skôr ako puk, preto mu bol odpískaný ofsajd.

25:01
    Domáci predviedli na vlas rovnakú kombináciu ako pri prvom góle. Rudenko krížnou prihrávkou našiel Starchenka, ktorý sa pretlačil až pred Sorokina. Jeho strelu ešte hosťujúci brankár dokázal vyraziť pred seba, no na dorážku NIKOLAIA ANTROPOVA už nemal nárok. Asistencie: Konstantin Rudenko, Roman Starchenko.

25:41
    Blokhin (Barys) – 2 min – podrazenie

26:00
    Hostia majú ďalšiu príležitosť zahrať si v početnej výhode.

26:33
    Novokuzneck ťahá svoje útoky zatiaľ len po mantineloch.

27:07
    Martynov tvrdo vypálil od modrej čiary, Ahonen nič nevidel, no i tak končí puk v jeho výstroji.

27:13
    Litvinenko (Barys) – 2 min – podrazenie

27:13
    Hostia hrajú presilovú hru o dvoch hráčov.

27:40
    Nedokážu sa usadiť v pásme, domáci sa s prehľadom bránia už vo štvorici.

29:01
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Hostia strieľajú kontaktný gól v presilovej hre. Od modrej čiary vystrelil Kanarsky a pred bránu si nakorčuľoval EVGENY LAPENKOV, ktorý tečoval jeho strelu do siete. Asistencie: Pavel Kanarsky

29:30
    Hostia po strelení gólu dostali krídla a nasťahovali sa pred Ahonena.

30:11
    Domáci sú nedisciplinovaní, čo ich v konečnom dôsledku môže ešte mrzieť.

31:36
    Hráči domáceho celku sa nadýchli k náporu a okamžite to končí gólom. Na konci krásneho vyšachovania obrany bol NIKOLAI ANTROPOV , ktorý zakončoval už iba do odkrytej brány. Asistencie: Alexei Litvinenko, Konstantin Rudenko.

32:00
    Teraz to doslova horí pred Sorokinom. Domáci po strelení gólu v obrovskom tlaku.

32:40
    V týchto chvíľach sa jasne ukazuje sila domáceho tímu.

33:25
    Puk je stále pred Sorokinom, zasahovať tento raz nemusel.

34:01
    Hosťujúca obrana nevie kam skôr skočiť.

34:55
    Metallurg sa na chvíľu oslobodil, ale po prekročení červenej čiary iba odovzdal puk domácim hráčom.

35:21
    Ahonen v tejto tretine prakticky nemusel zasahovať, hrá sa predovšetkým v útočnom pásme domácich.

36:14
    Domáci hráči sú s priebehom zápasu zrejme spokojní, pretože mierne zvoľnili tempo.

36:46
    Sorokin musel zasahovať po strele Romanova, ktorá smerovala do horných častí brány.

37:10
    Hosťujúci hráči pôsobia odovzdaným dojmom.

37:59
    Domáci bravúrne zvládajú všetky herné situácie.

38:46
    Litvinenko (Barys) – 2 min – hákovanie.

39:00
    Metallurg sa dostáva k ďalšej presilovkovej príležitosti na skorigovanie nepriaznivého stavu.

39:30
    Astana sa bravúrne bráni, Semyonov posiela puk cez všetky čiary.

40:00

V druhej tretine sme boli svedkami troch gólov, dva na domácej strane. Domáci išli do dvojgólového vedenia zásluhou Antropova. Na jeho gól dokázal Metallurg odpovedať využitou presilovkou, no o dve minúty neskôr opäť inkasoval z hokejky Antropova. Astana po druhej tretine vyhráva 3:1 a musíme povedať, že úplne zaslúžene.

Ďalšia tretina sa začne približne o 15:38.

40:01

40:01
    Hostia pokračujú v presilovej hre, ktorá bude trvať ešte 45 sekúnd.

40:30
    Metallurg sa nevie usadiť v pásme, hráči Astany posielajú puk za Sorokina.

40:46

41:37
    Hosťujúci hráči sa dokázali rozostaviť v útočnom pásme, až keď sú domáci v plnom počte.

42:26
    Gareyev vypálil z medzikružia, Ahonen dokázal svoje betóny sklepnúť v čas.

43:00
    Astana sa nikam neponáhľa, vyčkáva na Novokuzneck.

43:17
    Hrá sa takmer bez prerušnia, hostia nevedia nič vymyslieť na skvele chytajúceho Ahonena.

44:02
    Akhmetov len nahodil puk na Ahonena, ten ho rýchlo vytriasol z lapačky a rozohráva.

44:45
    Prvé prerušenie prichádza až teraz, keď sa domáci previnili zakázaným uvoľnením.

45:24
    Dobrá strelecká príležitosť Yemelina, ktorý si nakorčuľoval z ľavého kruhu a nebezpečne ohrozil Ahonena.

46:00
    Táto príležitosť nabudila hostí k väčšej aktivite.

47:04
    Nepozornosť a otvorenosť hosťujúcej obrany využil BRANDON BOCHENSKI, ktorý strelou ponad Sorokinovu lapačku zrejme posiela hostí do kolien. Asistencie: Alexei Litvinenko, Mikhail Rakhmanov

47:28
    Bleskurýchla odpoveď Metallurgu. Pekná akcia hostí im vracia nádej. Lapenkov našiel na modrej čiare KURTISA McLEANA, ktorý rýchlou strelou švihom prekonáva Ahonena. Asistencie: Evgeny Lapenkov, Pavel Kanarsky

49:55
    Polishchuk (Barys) – 2 min – krosček.

50:24
    Hostia využívajú presilovú hru a znižujú na rozdiel jediného gólu. KURTIS McLEAN nahodeným pukom zaskočil Ahonena, ktorý mal zakrytý výhľad. Asistencie: Semyon Valuisky