NY Rangers – Winnipeg 2:5 (kon.) | Montreal – NJ Devils 3:2 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 2:0 (kon.)
LA Kings – St. Louis 3:2 (kon.)
New York Rangers
2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Winnipeg Jets
cz Utorok 03.12.2013, 01:08 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (03:42:22)

Winnipeg Jets: 11

Je dobojováno. Ondřej Pavelec zaslouženě sklízí děkovačku svých spoluhráčů, dnes chytal náramně a svým skvělým výkonem se podepsal pod skvělým vítězstvím Winnipegu na ledě Rangers, o kterém hosté rozhodli až ve třetí třetině. V té to dlouho vypadalo, jako by se oba týmy dohodly na prodloužení, ovšem poté, co skončila přesilová hra Rangers, začaly se na ledě dít věci! Oba týmy se dostávaly do šancí a nebýt Pavelce v bráně, který všechny střely Rangers pochytal, mohl být závěr zápasu jakýkoliv. V 53. minutě se poprvé v zápase trefil Jokinen, který pak skóroval po přihrávce Frolíka i v 59. minutě a bylo rozhodnuto. Konečnou podobu skóre pak dal svou brankou do prázdné branky Wheeler.

60:00

59:27
    Není co řešit, tento zápas Winnipegu vyšel parádně!

59:09
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Do prázdné branky pečetí skóre dnešního zápasu BLAKE WHEELER. Asistence: Jacob Trouba a Bryan Little.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Rangers před Pavelcem, branka prázdná.

58:44
    Pavelec nyní vychytal Nashe, který to zkoušel z pravé strany, parádní zákrok, bravo Ondro!

58:26
    Domácí to zkouší v šesti, Talbot na lavičce.

58:06
    Je rozhodnuto! Michael Frolík "zatáhl" puk po pravé straně, po přejetí modré přihrává na střed, kde je již připraven OLLI JOKINEN a ten znovu přesně umístěnou střelou překonává Talbota. Asistence: Michael Frolík a Jacob Trouba.

57:40
    Blíží se okamžik, kdy bude Talbot opouštět branku a domácí to zkusí v šesti.

57:19
    Povedlo se, hosté ale střídají, přesto je puk ve třetině Rangers.

56:57
    Wheeler může znovu po pravé straně zavézt puk do útočného pásma.

56:36
    Jokinen dostal puk do středního pásma a hosté střídají.

56:07
    Enström odvádí v obraně skvělou práci, nyní nepouští do zakončení Zuccarella.

55:51
    Na druhé straně pálí Setoguchi, vedle branky.

55:15
    Domácí se ale bleskově vrací před Pavelce, který musí zasahovat proti střele Kreidera z pravé strany.

54:55
    Halischuk může trochu zklidnit hru, zaváží puk po pravém křídle do třetiny Rangers.

54:40
    Pavelec nyní v "ohni" střel!

54:11
    Callahan předložil parádní puk z pravé strany najíždějícímu B. Richardsovi, který bekhendem netrefuje branku.

53:39
    Zajímavý vývoj zápasu, nyní jsou to opět domácí hokejisté, kdo musí dohánět ztrátu.

52:42
    Chyba v obraně Rangers, dva obránci se "stáhli" za branku a finský střelec OLLI JOKINEN zůstal zcela osamocen před Talbotem, kterého nakonec překonává po přihrávce Thorburna zpoza branky. Asistence: Chris Thorburn a Devin Setoguchi.

52:09
    Enström vyhrál bruslařský souboj s Kreiderem a nepustil ho do samostatného úniku.

51:25
    No vida! Hokej nabral neskutečné obrátky, který z týmů dá rozdílový gól?

51:09
    Wheeler střílí z pravé strany, Talbot vyráží.

50:35
    Halischuk "zametl" do branky pouze tříšť z ledu, nikoliv puk po přihrávce Frolíka!

50:03
    A vzápětí Sralman zkouší pálit z mezikruží, jeho pokus byl zablokován.

49:35
    Až po přesilové hře musí Pavelec zasahovat proti nepříjemné snaze domácích zakončit, závar před brankou Jets nekončí gólem.

49:11

49:05
    Přesilová hra Rangers pomalu končí, hosté mohou být v klidu, toto oslabení přečkají bez úhony.

48:25
    Ne, domácím se zatím při této přesilové hře vůbec nedaří.

47:56
    Nash zavrávoval nad pukem ve třetině Jets, jako by měl v sobě několik piv...

47:40
    Až Byfuglien dokázal puk vyvézt ze třetiny.

47:35
    Rangers ve třetině Jets.

47:11
    Mark Stuart dostává dvouminutový trest za krošček a domácí budou mít výhodu přesilové hry.

46:41
    Není to icing, hosté musí hrát, ale zatím sledujeme hokej naprosto bez šancí.

46:05
    Hosté mají problémy s rozehrávkou, dobrý forčeking domácího týmu.

45:26
    Tentokrát zakázané uvolnění Winnipegu. S takovou hrou to dnes vypadá na prodloužení, případně na nájezdy..

44:47
    Zatím sledujeme opatrnou hru ve třetí třetině.

44:05
    Další icing Rangers, hra se opět stěhuje před Talbota.

43:20
    Ta vzápětí špatně rozehrává a píská se icing.

43:10
    Další nahozený puk Winnipegu, znovu ho získává obrana Rangers.

42:48
    Peluso nahazuje puk za branku Talbota, ale obrana Rangers ho nepouští do zakončení.

42:05
    Jokinen se nedostal do zakončení na levé straně, hrají domácí.

41:14
    Úspěšnější hosté, kterým se podařilo dostat puk ze třetiny.

40:57
    Callahan bojuje o puk za brankou Pavelce.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:02 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

New York Rangers: 15

Winnipeg Jets: 13

Ve druhé třetině se již nic nestane. Oba týmy "prchají" do kabin, tuto část ovládli hosté, kteří ji po brankách Setoguchiho ve 29. a Alberta ve 30. minutě vyhráli 2:1, když za Rangers vyrovnával ve 36. minutě Callahan, jenž se na brankovišti prosadil svým důrazem. Do třetí třetiny tak oba týmy vstoupí za nerozhodného stavu 2:2.

40:00

39:24
    Wheeler v dobré pozici, na pravém křídle, jeho střelu Talbot vyráží.

39:06
    Stepan zcela osamocený v mezikruží, Pavelec jeho střelu chytá, na dorážku již číhal nebezpečný Nash, český gólman mu ale nedal příležitost.

39:00
    Posledních šedesát vteřin druhé třetiny.

38:30
    Hosté vybojovali vhazování před Talbotem.

38:10
    O puk se nyní bojuje za brankou Rangers.

37:20
    Po střele Mooreho se znovu Pavelec nějakým podivným způsobem dostává z dobrého brankářského postavení, ale tentokrát dokázal tečovaný puk vyrazit.

37:07
    Enström nahazuje puk do třetiny Rangers.

36:47
    A domácí "ucítili" šanci, nyní přehrávají svého soupeře.

35:50
    Rangers právě vstřelili branku!
    Po velmi nepříjemné střele Richardse z pravé strany, se Ondřej Pavelec dostal z branky a RYAN CALLAHAN dokázal puk dostat do branky, i přes urputnou snahu obránců Jets a je vyrovnáno. Asistence: Brad Richards a Benoit Pouliot.

35:35
    McDonagh tak dlouho čekal na modré na střelu, až mu puk sjel z hokejky.

35:00
    Je před námi závěrečná pětiminutovka druhé třetiny, která zatím parádně vychází hostům. Těm se totiž podařilo otočit zápas ze stavu 0:1 na 2:1!

34:22
    Až Byfuglien je úspěšnější, ale ten zase netrefuje branku.

33:53
    Frolík s Enströmem zkouší vyzrát na soupeře před jeho brankou, ale ani jeden se ke střele nedostal.

33:09
    Branka za Ondřejem Pavelcem posunuta, rozhodčí přerušují hru.

32:58
    Hosté se osvobozují vyhozením puku ze třetiny a jdou střídat.

32:39
    A nyní již musí zasahovat na druhé straně Pavelec, Stralmanovo střelu vyráží do rohu.

31:58
    Chyba v rozehrávce Rangers, kterou mohl potrestat Peluso, který si z levé strany nabruslil před Talbota, toho však z bezprostřední blízkosti nedokázal bekhendem překonat!

31:48
    Puk za brankou Rangers, domácí mohou rozehrát.

31:22
    Wheelerovo střelu z pravé strany Talbot vyráží.

30:53
    Po přihrávce Nashe se k další střele dostává z levé strany Del Zotto, i tento pokus domácího obránce končí ve výstroji Pavelce, který tentokrát přerušuje hru, komerční přestávka.

30:33
    Jak nyní zareagují Rangers? Del Zottovo střelu z levé strany Pavelec vyráží.

30:00
    No vida! Čtyřiadvacetiletý JOHN ALBERT si nabruslil mezi obránce Rangers, po přesném pasu Byfugliena a parádní střelou nad rameno Talbota dává svůj první gól kariéry v NHL a druhý gól Winnipegu, hosté otáčí zápas! Asistence: Dustin Byfuglien.

29:20
    Kreider nepřesně přihrává Nashovi, ten nedokázal puk "na paty" zachytit, hrát mohou hosté.

28:54
    Wheeler byl Stepanem odstaven od puku ve středním pásmu.

28:16
    Pěkná kombinace hostů na pravé straně, kde si puk dvakrát vyměnil Jokinen a DEVIN SETOGUCHI. Ten nakonec střelou zápěstím, z pravého kruhu pro vhazování, trefuje mezírku mezi betony Talbota a je vyrovnáno. Asistence: Olli Jokinen a Chris Thorburn.

27:46
    Stralman byl s Brassardem již za modrou čárou, správně odpískaný ofsajd.

27:40
    Další pokus Richardse z levé strany, ale tentokrát netrefuje branku.

27:10
    Richards pálí z levé strany, ale tam má Pavelec všechny mezery dobře pokryté.

26:05
    Icing Winnipegu, nepřesná rozehrávka, hra se stěhuje před Pavelce.

25:37
    Domácí v plném počtu, ale Trouba v samém závěru přesilové hry trefuje z pravé strany, od modré, brankovou konstrukci!

25:27
    Posledních deset vteřin z přesilové hry Winnipegu.

24:59
    Odkud ho bránící Del Zotto vyhazuje přes všechny čáry.

24:47
    Talbot zasahuje proti střele od modré, puk vyráží do rohu.

24:28
    V dresu Winnipegu dostává důvěru při přesilové hře i Frolík.

24:15
    Ani tentokrát se Jets nedokázali usadit před Talbotem.

23:50
    Domácím se podařilo vyhodit puk až k Pavelcovi.

23:37
    Ale rozhodčí přerušují snahu Winnipegu, za držení dostává dvě minuty domácí Kreider a hosté si zahrají přesilovou hru.

23:30
    Stepanovi "utíká" puk z útočného pásma.

22:51
    Vhazování před Pavelcem, který musí zasahovat proti pohotové střele Nashe.

22:25
    Hra vysokou holí, rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování ve třetině Rangers.

22:03
    Setoguchi a Jokinen nyní ostřelují Talbota, ten odolává.

21:15
    Nakonec posunuta branka Rangers, ale hosté vstoupili výrazně lépe do druhé třetiny, než jak končili tu první.

21:03
    Talbot likviduje střelu Halischuka z mezikruží.

20:45

20:25
    Domácí ještě dohrávají přesilovou hru při vyloučení Wheelera na konci první třetiny.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:04 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Winnipeg Jets: 6

Ale již z toho nic nebude, první třetina končí. Ondřej Pavelec zatím drží svůj tým ve hře, byť jsou hosté výrazně horší – a to ve všem, v bruslení, v technice i ve schopnosti vypracovat si nějakou šanci. Rangers se zatím radovali "pouze" jednou, když se hned ve třetí minutě zápasu prosadil Zuccarello.

20:00

19:49
    Rangers získávají útočné pásmo.

19:27
    Souboj o puk za brankou Pavelce, hosté úspěšnější a vyhazují ze třetiny.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, domácí ve třetině Jets.

18:56
    Parádní zásah Pavelce proti střele Nashe z pravé strany!

18:45
    Rozhodčí přerušují hru, vylučuje se, na trestnou lavici usedá hostující Wheeler, přesilová hra Rangers.

18:23
    Trouba s Jokinenem získávají puk, ale prvně jmenovaný pokazil po přechodu přes útočnou modrou přihrávku...

17:55
    Ale útočí pouze a výhradně Rangers, což platí pro zhruba posledních pět minut.

17:34
    Domácí nahazují puk za branku Pavelce, hosté mohou rozehrát.

16:46
    Počítáno "na body", vyhrál jasně hostující Peluso, ovšem ani to mu nepomůže, oba bitkaři jdou na trestnou lavici na pět minut.

16:46
    Peluso a domácí Falk si to nyní rozdávají ve třetině Jets.

16:30
    Ale Rangers v posledních vteřinách výrazně svého soupeře přehrávají.

16:06
    Střela z pravé strany, od modré, Pavelec na svém místě.

15:15
    Rangers pronikají poměrně pravidelně do třetiny Jets, zatím ale hosté dokázali většinu šancí ubránit, kromě té gólové.

14:42
    Před Nashem zasahuje Pavelec, který přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

14:01
    Ještě se tam pošťuchují ve středním pásmu domácí Falk s hostujícím Thornburnem, rozhodčí je od sebe odtahují, vypadá to, že se to obejde bez vyloučení.

13:56
    Rangers v ofsajdu na útočné modré.

13:21

13:18
    Trouba nahazuje od modré, před Talbotem tečuje Wheeler, puk ale míří vedle branky, největší šance Winnipegu v přesilové hře.

12:52
    Tak snad nyní – Jets v přesilovkovém rozestavení.

12:38
    To již neplatí, puk opouští třetinu domácího týmu.

12:20
    Povedlo se, po téměř minutě se hosté mohou konečně rozestavit ve třetině Rangers.

12:08
    Jets bojují o puk v rohu třetiny Rangers.

11:21
    První vyloučení v utkání, na trestnou lavici odchází domácí Brassard a hosté si zahrají přesilovou hru.

10:43
    Frolík to myslel dobře s přihrávkou zpoza branky Rangers, ale jeho úmysl nevyšel.

10:08
    Pavelec zasahuje proti střeleckému pokusu Kreidera z levé strany.

09:54
    Wheeler v ofsajdu na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

09:22
    Jokinenův pokus z pravé strany Talbot chytá, dobrá šance finského forvarda.

09:08
    A Halischuk po pravém křídle proniká před Talbota, střílí, domácí gólman chytá a přerušuje hru, první komerční přestávka.

09:00
    Wheeler vybojoval puk pro Winnipeg.

08:45
    Nahozený puk Rangers na Pavelce, ten vyráží do rohu.

08:10
    Rangers mají puk a mohou zaútočit. Nepovedlo se, puk získávají hosté ve středním pásmu.

07:15
    Setoguchi zaváží puk do třetiny Rangers, hosté se ale zatím nemohou prosadit v koncovce.

06:40
    Souboj o puk za brankou hostů.

05:31
    Ofsajd Kreidera na útočné modré.

05:05
    Dlouhá rozehrávka Rangers nepřesná, hrát mohou Jets.

04:28
    Thorburn zkouší z pravé strany vyzrát na Talbota, ten jeho pokus chytá a přerušuje hru.

03:40
    McDonagh čeká za vlastní brankou na dostřídání.

02:49
    Ondřej Pavelec poprvé inkasuje, když MATS ZUCCARELLO těsně před ním tečuje střelu McDonagha od modré, na což už český gólman nestihl zareagovat. Asistence: Ryan McDonagh.

02:02
    Pavelcův další zákrok, hodně pomohl obránce Ellerby.

01:12
    A před Brassardem Pavelec puk schovává ve své výstroji a přerušuje hru.

00:58
    Ondřej Pavelec si již sáhl na puk, domácí kombinují ve třetině Jets.

00:01

Úvodní formality máme za sebou, utkání může začít!

Americkou hymnu zapěje devatenáctiletá Nathalie Perdomová.

Šestnáctiletá Brianna Cabreraová právě pěje kanadskou hymnu.

New York Rangers: Talbot (Lundqvist) – Girardi, McDonagh, M. Staal, Stralman, Falk, Del Zotto – Kreider, Stepan, Nash – B. Richards, Brassard, Callahan – Hagelin, Moore, Zuccarello – Pouliot, Boyle, Dorsett

Winnipeg Jets: Pavelec (Montoya) – Byfuglien, Enström, Ellerby, Stuart, Trouba, Clitsome – Ladd, Little, Wheeler – Thorburn, O. Jokinen, Setoguchi – Halischuk, Scheifele, Frolík – Wright, Albert, Peluso

Rozhodčí: Martell, Jackson – Nansen, Nowak.

Československá stopa v utkání
    Atmosféru duelu okusí dva čeští zástupci, oba na straně Winnipegu. Forvard Michael Frolík (7+8) a jasná jednička mužstva Ondřej Pavelec, který se může pyšnit 91,6% úspěšností zásahů. Soupiska New Yorku nedisponuje žádným Čechem ani Slovákem.

Vzájemné zápasy
    V právě probíhající sezoně se jedná o první vzájemné střetnutí. Z posledních pěti duelů se pak třikrát radovali Rangers, Winnipeg si odnesl pomyslné vavříny ve dvou případech.

Jezdi mají totožný počet, jako jejich dnešní sok, avšak v tabulce Východní konference matří slavnému mužstvu šestá příčka. V silné metropolitní divizi jsou dokonce třetí. Předchozí utkání Rangers zvládli, když si na domácí půdě poradili s Vancouverem v poměru 5:2. Kanadskému bodování týmu vládnou dva borci, Brad Richards a Derek Stepan. Oba nasbírali 19 bodů.

Tryskáči patří v letošním ročníku spíše k průměrným celkům, se ziskem osmadvaceti bodů okupuje jedenácté místo Západní konference. V rámci centrální divize pak patří Jet předposlední příčka, o bod horší je pouze Dallas. Ve svém posledním utkání Winnipeg neupsěl, na ledě Philadelphie padl těsně 1:2. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Bryan Little, jenž stihl nasbírat 25 bodů.

Vítejte u našeho on-line přenosu! Nejslavnější hokejová soutěž na světě má na programu další sérii utkání, mezi které patří souboj New Yorku Rangers s Winnipegem Jets. Úvodní buly bude v Madison Square Garden, tedy domovském stánku Rangers, vhozeno v 01:00 CET. Přeji příjemný sportovní zážitek!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 3. Zuccarello (McDonagh), 36. Callahan (B. Richards, Pouliot) – 29. Setoguchi (Jokinen, Thorburn), 30. Albert (Byfuglien), 53. Jokinen (Thorburn, Setoguchi), 59. Jokinen (Frolík, Trouba), 60. Wheeler (Trouba, Little)

Rozhodca: Martell, Jackson – Nansen, Nowak

Diváci: 18 006