Metallurg Magnitogorsk – Omsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Barys 0:4 (kon.)
Nižnekamsk – Jekaterinburg 2:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
0:4 (0:1; 0:3, 0:0)
Barys Nur-Sultan
Utorok 03.12.2013, 14:00KHL

Posledná tretina bola len o snahe domácich o zníženie a o bránení Astany. Gól už sme nevideli, ani nejakú vážnejšiu akciu. Stav sa nezmenil. Stretnutie teda skončilo 0:4.
    Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (16:13:50)

60:00

58:19
    Hrá sa 5 na 5.

57:45
    Je sympatické vidieť snahu tímu, ktorý prehráva vysokým rozdielom. Je jasné, že tento duel nevyhrajú, ale snažia sa aspoň o skorigovanie výsledku.

56:19
    Čistov dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

55:48
    Ahonen vyťahuje jeden zo zákrokov, aby zneškodnil Glinkinovu strelu. Vychytá Ahonen shotout?

53:45
    Hosita v plnom počte. Ani počas presilovej hry si nedokázal Traktor vypracovať nejakú šancu.

51:45
    Blochin si odsedí dve minúty za hákovanie. Hostia si zahrajú v oslabení.

50:00
    Hra sa v tretej tretine upkojila.Traktor tlačí, ale Astana skvele bráni a nechce súpera k ničomu pustiť.

47:05
    Hostia sa nehrnú dopredu, snažia sa duel dohrať a sústredia sa na obranu.

45:20
    Domáci nahadzujú puk, ale hráči Astany sú pri ňom prvý. Domácim sa vôbec nedarí založiť útok a vážnejšie ohroziť brankára hostí.

42:40
    Domáci sa snažia, ale hostia výborne bránia.

Dnešné stretnutie sleduje 7200 divákov.

41:15
    Kontiola skúšal strelu švihom, ale Ahonen bol v strehu.

40:01

Druhá tretina bola z pohľadu domácich doslova hororová. Trikrát ťahali puk zo siete a prakticky nedokázali vážnejšie ohroziť súperovu bránu.
    Po dvoch tretinách je stav 0:4.

40:00

39:42
    Hostia sa aj v oslabení dostali do prečíslenia dvoch na jedného, ale tentokrát sa nepresadili.

38:39
    Upper dostáva 2 minúty za krošček. Domáci majú možnosť aspoň skorigovať výsledok.

Petra Beblavá

Góly a asistencie: 9. Upper (Rudenko), 25. Starčenko (Upper), 33. Dawes (Barker, Bochenski), 37. Panšin (Gavrilin)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Petrov) – Bondarev, Kondratev, Katičev, Klimontov, Borodkin, Artamonov, Rjabykin, Chlystov – Popov, Glinkin, Kokujov – Čistov, Kontiola, A. Kosticyn – Dugin, Bulis, Kuznecov – Osnovin, Sajustov, Abdullin.
    Barys Nur-Sultan: Ahonen (Poluektov ) – Lundin, Blochin, Savčenko, Litvinenko, Semjonov, Barker – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Upper – Žajlauov, Poliščuk, Romanov – Gavrilin, Rachmanov, Panšin.

Rozhodca: Oskirko, Sergjyev – Medvedev, Sivov