Metallurg Magnitogorsk – Omsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Barys 0:4 (kon.)
Nižnekamsk – Jekaterinburg 2:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.)
po s.n. (0:2)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Avangard Omsk
Utorok 03.12.2013, 14:00KHL

Je rozhodnuté, hostia nakoniec získavajú 2 body za víťazstvo v nákazdoch. Je potrebne pochváliť oboch brankárov za dobré výkony. To je už pre dnešok všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:27:12)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Avangard Omsk.
    Gól strelil SERGEJ KOSTICYN.

Kazionov taktiež nedáva a je rozhodnuté.

Anton Kurjanov krásne švihom vymietol šibenicu 0:2.

Danis Zaripov proti Mezinovi neuspel.

Kosticyn prestrelil Košečkina strelou medzi betóny.

Samostatné nájazdy začínajú.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:20
    Na oboch stranách prišli aj nejaké tie strely, ale súboj brankárov nakoniec rozhodnú samostatné nájazdy.

63:49
    Už sa blíži koniec predĺženia, nakoniec to vyzerá na samostatné nájazdy.

63:08
    Avangard má v predĺžení viac z hry, ale do nijakej šance sa nedostáva.

62:14
    Hrá sa opatrne, ani jeden z tímov nechce spraviť chybu.

61:38
    Kovář rozbiehal útok, ale veľmi rýchlo ho zastavila obrana Avangardu.

60:27
    Hostia nebezpečne ohrozili bránu Metallurgu, konkrétne Ružička s Popovom, ale všetko zastavil Košečkin.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Metallurg zlepšeným výkonom v poslednej tretine dorovnal na 2:2 a získal aspoň bod. Nasleduje päťminútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:45
    Blíži sa koniec, je jasné, že sa dočkáme predĺženia.

Martin Platko

Góly a asistencie: 47. Mozjakin, 50. Antipin (Kovář, Mozjakin) – 25. Kazakov (Kosticyn), 40. Gončarov, rozh. náj. Kosticyn

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Těreščenko, Maleňkich, Chabarov, Ibragimov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Kazionov, Kosov, Kameněv – Timkin, Brent, Potěchin – Šenfeld, Platonov, Malinovskij, Grigorenko.
    Avangard Omsk: Mezin (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Ljamin, Gončarov, Poleščuk – Semin, Kosticyn, Kazakov – Růžička, Pěrežogin, Popov – Kurjanov, Ivanov, Širokov – Kalinin, Pjanon, Berdnikov, Machanovskij.

Rozhodca: Bulanov, Radovodin – Koposov, Otmachov.