Metallurg Magnitogorsk – Omsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Barys 0:4 (kon.)
Nižnekamsk – Jekaterinburg 2:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
3:2 (1:0, 0:0, 1:2)
Jugra Chanty-Mansijsk
Utorok 03.12.2013, 14:00KHL

To je na dnes odo mňa všetko, ja sa s vami lúčim aďakujem za pozornosť. (16:15:10)

V poslednej tretine sme sa konečne dočkali viacero gólov. Favorizovaná Ufa mala na dosah tri body, no Jugra 16 sekúnd do konca dokázala vyrovnať gólom Savinainena. Napriek tomu však domáci v predĺžení rozhodli zápas pre seba, keď sa presne trafil Koltsov.

62:03
    Salavat Ufa dala gól!
    Predĺženie netrvalo dlho. Kaigorodov potiahol puk do pásma, pribrzdil a počkal si na KIRILLA KOLTSOVA, ktorý mal proti sebe dvoch obráncov no hodil si puk na stranu a následne do proti pohybu Kuznetsova úspešne zakončil pri tyčku. Asistencie: Andrei Zubarev, Alexei Kaigorodov

61:22
    Na druhej strane sa vynikajúco samostatne dva krát presadil Hartikainen no ani raz jeho strela nešla medzi tri žrde.

61:06
    Savinainen potiahol puk do pásma no jeho strela išla nad.

60:52
    Strela Khlystova a vhadzovať sa bude pred Kuznetsovom.

60:39
    Dyakov strielal od modrej, Volkov vyrazil a pri puku sú domáci.

60:23
    K p=rvej strele sa dostal Sitnikov, Volkov bez problémov chytá.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:44
    Jugra dal gól!
    Domáci sa nedokázali oslobodiť z obrovského tlaku. Volkov dlho držal no po peknej prihrávke pred bránu od Andreia Shefera na VELI-MATTI SAVINAINEN inkasuje medzi nohy. Asistencie: Andrei Shefer, Mikhail Yakuboc

58:44
    Domáci v plnom počte.

58:10
    Domáci si vytvorili dobrý tlak, sami sa však vyhodili z pásma zlou rozohrávkou.

57:38
    Domáci vyhadzujú cez všetky čiary.

57:32
    Strelu Trončinského od modrej nikto nedokázal pred Volkovom tečovať.

57:21
    Hostia sa držia v útočnom pásme.

56:44
    Možnosť pre hostí na vyrovnanie, Stepanov si nedovoľene pomohol rukou a oslabí svoj tím na dve minúty

56:17
    NIKITA SHCHITOV dostal puk od Khlystova na modrú čiaru a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Domáci tak rýchlo využívajú presilovku. Asistencie: Denis Khlystov

Miroslav Šimurka

Góly a asistencie: 17. Khlystov (Makarov, Hartikainen), 57. Shchitov (Khlystov), 63. Koltsov (Zubarev, Kaigorodov) – 47. Dixon (Trončinský, Smoleňák), 60. Savinainen (Shefer, Yakubov)

HC Salavat Julajev Ufa: Volkov – Sopel, Kulda, Shchitov, Babchuk, Zubarev, Koltsov, Isangulov, Gurkin – Makarov, Khlystov, Hartikainen – Merskin, Dubrovsky, Slepyshev – Mirnov, Pihlstrom, Kaigorodov – Stepanov, Glukhov, Pankov
    Jugra Chanty-Mansijsk: Kuznetsov – Shefer, Khvostov, Dyakov, Starosta, Trončinský, Sokolov, Tyulyapkin, Shvidenko – Sitnikov, Magogin, Kruchinin – Dixon, Smolenak, Savinainen – Khlyntsev, Yakubov, Knyazev – Plotnikov, Bulyansky, Zhukov

Rozhodca: Buturlin Mikhail, Dreyev Alexander – Matyusha Andrei, Palei Yakov