Metallurg Magnitogorsk – Omsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Ufa – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Čeljabinsk – Barys 0:4 (kon.)
Nižnekamsk – Jekaterinburg 2:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 2:3 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
Utorok 03.12.2013, 16:00KHL

Sledovali sme veľmi zaujímavé stretnutie, do ktorého rozhodne lepšie vstúpili domáci, ktorí viedli už po deviatich minútach 2:0. Ale hostia v druhej tretine predviedli výborný obrat, v tretej tretine žiadny gól nepadol a hostia z Jekaterinburgu tak vyhrávajú 3:2 a domov si teda berú plný počet bodov.

Strely na bránku: 29:28
    Vylúčenia: 5:9
    Vyhrané buly: 30:32

Odomňa je to na dnes všetko, prajem pekný zvyšok večera. (18:26:39)

60:00

59:41
    Domáci hráči už zrejme stratili šancu na vyrovnanie, Maxim Rybin (NIZ) odchádza za podrazenie na trestnú lavicu.

59:11
    Domáci vystrelili niekoľkokrát, ale Kovář drží svoj tím.

58:40
    Domáci to skúšajú v šestici, Sudnitsin je na striedačke.

57:59
    Oddychový čas pre domácich.

57:59
    A do veľkej šance sa dostával Milovzorov, ale bol podrazený a na trestnej lavici už sedí Alexej Simakov (JEK).

57:01
    Domáci zatlačili hostí v ich obrannom pásme a snažia sa vyrovnať.

56:54
    To isté aj na druhej strane, tentoraz strieľal Gusev.

56:01
    Berezin strelou zápästím trafil len pripravenú lapačku brankára Kovářa.

54:43
    Hostia v plnom počte.

53:03
    Tolpeko poslal nepríjemnú strelu na Kovářa, ktorý takmer nič nevidel, strela však nakoniec mierila mimo bránky.

52:43
    Domáci majú na vyrovnanie necelých 7 minút, na trestnú lavicu odchádza za podrazenie Evgenij Rybnickij.

52:03
    Domáci si neprihrali presne v strednom pásme, znamená to zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred bránou Sudnitsina.

51:54
    Domáci v plnom počte.

50:32
    Nikita Trjamkin strielal od modrej čiary, pri strele však zlomil hokejku.

49:54
    Kapitán domácich (NIZ) Martin Cibák svojmu tímu veľmi nepomáha, ide na trestnú lavicu za podrazenie.

49:11
    Domáci dostávajú hostí pod menší tlak, ale zatiaľ sme nevideli žiadnu nepríjemnú strelu na Kovářa.

48:36
    Útok hostí zastavil offside.

Tomáš Fiala

Góly a asistencie: 6. Kulikov (Cibák, Osala), 9. Kulikov (Osala) – 24. Malykhin (Demagin, Megalisnkij), 26. Deveaux (Jefimov, Lewandowski), 36. Arkalov

Neftechimik Nižnekamsk: Sudnitsin (Mamedov) – Berezin, Kosmačjov, Beljakov, Bělov, Mamašev, Jarullin, Romanov – Tolpeko, Cibák "C", Kulikov, Osala, Rybin, Koukal, Šošrjakov, Kolář, Taratušin, Trunjov, Milovzorov, Polygalov, Bělousov.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Fomin) – Gusev "C", Trjamkin, Viklund, Lepistö, Antonov, Megalisnkij, Rybnickij, Zhuravlev – Levandovskij, Deveaux, Jefimov – Lazarev, Černov, Malychin – Simakov, Jemelejev, Demagin – Golyšev, Strelcov, Arkalov.

Rozhodca: Belyayev, Nalivaiko – Menshikh, Chubykin