Omsk – Riga 5:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Lev 1:4 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 2:5 (kon.)
Jekaterinburg – HC Slovan 8:1 (kon.) | D. Moskva – Chabarovsk 5:4 (kon.) | Viťaz – Novosibirsk 4:3 (2:1 po s.n.)
Novgorod – Novokuzneck 5:0 (kon.) | Kazaň – Vladivostok 5:1 (kon.) | Petrohrad – Nižnekamsk 2:1 (kon.)
Dinamo Minsk – Metallurg Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Doneck – Ufa 4:2 (kon.) | Záhreb – Čeljabinsk 4:5 (4:5 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Lev Praha
Nedeľa 24.11.2013, 12:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Vitajte pri on-line prenose z KHL. V tomto zápase proti sebe nastúpia domáci Jugra Chanty-Mansijsk a HC Lev Praha.

Po 28 zápasoch je na jedenástom mieste Východnej konferencie, zo ziskom 31 bodov. V poslednom zápase Jugra prehrala na domácom ľade so Slovanom Bratislava tesne 0:1 po samostatných nájazdoch. Jugra nevyhrala už štyri zápasy v rade. Najproduktívnejším hráčom tímu je Vitaly Sitnikov, ktorý ma na svojom konte 17 kanadských bodov (9+8).

HC Lev Praha

Po 28 zápasoch je na piatom mieste Západnej konferencie, zo ziskom 46 bodov. V poslednom zápase Lev vyhral na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 3:1. Praha ťahá aktuálne sériu 11 zápasov v rade, v ktorých celkové skóre bolo pod hranicou 5.5 gólov. Najproduktívnejším hráčom tímu je Jakub Klepiš, ktorý nazbieral 14 kanadských bodov (7+7).

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov – Chvostov, Šefer, Trončinský, Starosta, Pepeljajev, Sokolov, Ďakov – Sitnikov, Žukov, Buljanskij – Savinainen, Dixon, Smoleňák – Chlyncev, Krysanov, Kňazev – Gusev, Petrov, Plotnikov

HC LEV Praha: Vehanen – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Jaakola, O'Byrne, Gragnani – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Řepík, Vrána, Birner – Pacovský, Cingel, Ridderwall – Matai

Rozhodca: Belov, Ronn – Koršak, Černyšev.

00:01

00:11
    Na úvodnom vhadzovaní boli úspešnejší hostia a pôjdu do útoku.

00:55
    Kuznecov si pripisuje prvý zákrok a z rýchleho protiútoku vznikla šanca aj pre hráčov Jugry, no tú bez problémov uhasil Vehanen.

02:01
    Hra ja prerušená. Vhadzovať sa bude po Kuznecovovej pravici.

03:11
    Hostia majú problémy v rozohrávke, pretože domáci výborne napádajú. Oystick si nerozumel so svojimi spoluhráčmi a puk majú na hokejkách domáci.

03:45
    Obliehanie Vehanenovej brány gólom, ale ani strelou neskončilo. Naďalej sa nám hrá vo vysokom tempe.

04:25
    K ďalej dobrej strele sa dostal Oystrick, jeho strelu ale Kuznecov skryl do lapačky.

05:09
    Levy výborne napádajú súpera, ten má s rozohrávkou značný problém.

05:50
    Hra ja prerušená, pretože hostia boli skôr v útočnom pásme, ako samotný puk.

07:18
    Nedorozumenie v útočnom pásme posiela Levy do toho stredného. Ani z tohoto menšieho tlaku tak hostia nič nevyťažili.

07:40
    Do menšej šance sa dostal slovenský mladík v drese Levov Cingel, jeho strelu ale Kuznecov bez problémov chytá.

08:13
    Nahodený puk do tretiny hostí, pri ňom boli ale ako prvý hráči Levu.

08:50
    Hoci má stretnutie veľmi vysoké tempo, pomaly sa blížime do polovice prvej tretiny a gól, ba ani šancu naň sme stále nevideli.

09:20
    Thörnberg to vyskúšal z pravej strany, no Kuznecov si pripisuje ďalší zákrok. Hostia začínajú mať na ľade menšiu prevahu. Dokážu z nej vyťažiť úvodný gól?

09:43
    Domáci Buljanskij sa dostával do veľmi dobre šance, ak by puk spracoval, tak by sa rútil zrejme úplne osamotený na Vehanena.

10:25
    Zdá sa, že domáci ožili. Po tom, čo sa usadili v útočnom pásme posielal Smoleňák krížnu prihrávku, no tá adresáta nenašla.

11:00
    Jugra je stále nasťahovaná v útočnom pásme. Levy sa z pod tlaku nedokážu vymaniť.

11:11
    Hostia ale pôjdu do protiútoku.

12:30
    Lev Praha dala gól!
    Hostia zaútočili a je z toho vedúci gól! Novotný ukázal svoj prehľad a v útočnej tretine poslal prihrávku na osamoteného JUSTINA AZEVEDA a ten bez problémov prekonáva Kuznecova. Asistencia: Jiří Novotný.

13:15
    Mohli sme mať vyrovnané! To by ale Buljanskij musel v dobrej príležitosti prekonať Vehanena, ten si poradil aj z jeho následnou dorážkou.

14:10
    Domáci sú opäť v útoku. Lev však odoláva aj tomuto tlaku. Dovolím si tvrdiť, že vyrovnávajúci gól visí na vlásku.

15:56
    Po nahodenom puku sa oň bojuje v obrannej tretine Levov.

16:20
    Puk nakoniec vybojovali domáci a tí vytvorili na svojho súpera ďalší tlak. K ohrozeniu Vehanena však zatiaľ neprichádza.

17:01
    Levy prežili bez ujmy aj tento tlak. A idú do útoku.

17:33
    Táto šanca môže hostí mrzieť! Po tom, čo sa vymanili z pod tlaku, zaútočili a Birner osamotený pred Koznecovom úspešný nie je.

18:20
    Teraz však útočia opäť domáci.

18:30
    Tí si ale nerozumeli, k puku sa dostávajú hostia. Pomaly sa nám blíži koniec 1. tretiny.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:30
    Nemec to teraz skúsil individuálne, no jeho strela úspech neslávi.

19:50
    Zdá sa, že v tejto tretine už gól neuvidíme.

20:00

Skončila sa nám prvá tretine, v ktorej sme videli jeden gól. V 13. minúte sa presadil Azeved. Potom však prišiel obrovský tlak Jugry, z ktorého sme ale gól nevideli, čo domácich ešte môže mrzieť.
    Druhá tretina začne približne o 12:47.

20:01

20:20
    Výborný vstup Levov do druhej tretiny! Ihneď po buly sa Novotný pustil do útoku, vystrelil na Kuznecova, ten strelu vyrazil iba pred seba, kde bol osamotený DAVID ULLSTROM a poľahky zvyšuje. Asistencia: Jiří Novotný.

21:37
    Tak to je priam neuveriteľné! Kuznecov vyťahuje puk zo svojej brány po tretí krát! Puk sa dostal na modrú čiaru ku TOPI JAAKOLOVI, ktorý vystrelil, domáci brankár nič nevidel a puk skončil až za jeho chrbátom. Asistencie:

22:24
    Vehanen si pripisuje prvý zákrok v tejto tretine. Puk končí v rohu jeho tretiny.

23:08
    Opäť dostala priestor na ľade prvá formácia Levov a hneď to bolo na ľade vidieť. Po strele jedného z hráčov hostí končí puk na žrdke Kuznecovovej brány!

23:52
    Buljanskij sa rútil osamotený na Vehanen a Gragnani ho musel faulovať. Budeme svedkami trestného strieľania.

23:52
    Jugra dal gól!
    K puku sa postavil ARŤOM BULJANSKIJ a Vehanen bol na jeho nájazd prikrátky.

24:15
    Striedanie v bráne domácich. Kuznecova nahradí Birjukov.

25:20
    Kňazev skúšal nájsť pred bránou niekoho zo svojich spoluhráčov, no jeho prihrávka presná nebola.

26:03
    Na druhej strane to skúšal Ridderwall, no od puku bol odzbrojený skôr, ako niečo vymyslel.

26:54
    Vhadzovanie v obrannej tretine Levu, no na ňom boli úspešnejší hostia a pôjdu do útoku.

27:50
    Po Sekáčovom nahodení sa k puku dostával Thornberg, no ten ho nedokázal usmerniť za Birjukovov chrbát.

28:35
    Hostia si navyše nerozumeli v rozohrávke a tak je z toho zakázané uvoľnenie.

28:52
    Jugra výborne napáda svojho súpera a ten má s rozohrávkou značné problémy.

29:33
    Aktívny Vrána teraz ani na dvakrát nedokázal Birjukova prekonať.

30:11
    Cingel potiahol puk do útočnej tretiny, tam prihral Řepíkovi, no ten Birjukova neprekonal.

30:33
    Stretnutie sa nám už prehuplo do druhej polovice. Šance sa striedajú na oboch stranách. Sledujeme veľmi aktívny hokej smerom dopredu.

32:01
    Smoleňák sa snažil tečovať pred bránou, no puk netrafil a namiesto toho atakoval Vehanena, čo sa pochopiteľne nepáči hosťujúcim obrancom.

32:50
    Jaakola dostal dobrú prihrávku na úroveň pravého kruhu, kde dostal prihrávku a jeho strelu z prvej Birjukov iba s problémami vyráža.

33:45
    Na druhej strane musel ukázať svoje brankárska kvality aj Vehanen, ten zasiahol po strele Chlynceva, ktorá nebola vôbec zlá.

34:15
    Ridderwall to vyskúšal na Birjukova od modrej čiary, no ten je stále pozorný a drží svoj tím v hre o body z dnešného duelu.

34:40
    Levy sa musia brániť ďalšiemu tlaku Jugry, tá v týchto chvíľach na ľade jasne dominuje a svojho súpera nepúšťa takmer do ničoho.

35:51
    Šikovná prihrávka z rohu ihriska na Sekáča, ten bol ale ešte lepšie prikrytý obrancami domácich a k zakončeniu sa nedostal.

36:28
    Situácia sa nám na malú chvíľu vymenila. Z pod tlak sa nevedia dostať domáci hokejisti, ktorých Levy zovreli vo vlastnej tretiny.

36:45
    K priamemu ohrozeniu Birjukovovej brány však zatiaľ nedochádza.

37:25
    Po tom, čo sa puk dostal to tretiny hostí, si tí nerozumeli s rozohrávkou a je z toho zakázané uvoľnenie.

37:50
    Na ľade prvý útok Jugry, ten robí v dnešnom stretnutí azda najväčšie problémy Levom. Inak tomu nie je ani teraz, no k zakončeniu sa zatiaľ dostať nevie.

38:40
    Mäenpää nepríjemne vystrelil od modrej čiary a puk končí iba pár centimetrov od pravej žrde Birjukovovej brány.

39:01
    Prebieha nám posledná minúta druhej tretiny.

39:33
    Pri puku Levy, no do zakončenia sa už nehrnú.

40:00

Skončila sa nám druhá tretina, do ktorej mali výborný nástup hostia. Vďaka dvom gólom sa dostali do pohodlného vedenia 3:0, no v zápätí inkasovali z trestného strieľania. Potom si domáci dokázali vypracovať viacero dobrých šancí, no všetky stroskotali na výbornom Vehnanenovi. Po dvoch tretinách je tak stav stretnutia 1:3.
    Tretia tretina začne približne o 13:40.

40:01

40:20
    Levy sa podobne, ako v druhej tretine ihneď pustili do útoku zásluhou Novotného, ten je však s pukom zatiaľ iba v rohu klziska.

41:03
    Thurnberg strieľa a Birjukov si pripisuje svoj prvý zákrok.

41:50
    Teraz však zaútočili domáci a Vehanen opäť ukazuje svoje brankárske kvality. Skóre sa stále nemení.

42:50
    Po menšom tlaku domácich Lev vyhadzuje puk iba do stredného pásma a rovno na hokejky hráčov Jugry.

43:40
    Problémy hostí stále pretrvávajú. Zlú rozohrávku Gragnaniho zachytili domáci a budú útočiť.

44:30
    Sitnikov to zobral na seba. Obkorčuľoval obranu hostí, no v poslednej chvíli zakročil ak som dobre videl Jaakola a vypichol mu puk.

45:27
    Na druhej strane zastavil útočnú akciu Levov slovenský obranca Starosta a Lev sa musí opäť brániť.

46:20
    Útok Jugry je zastavený hvizdom hlavného rozhodcu pre postavenie mimo hry.

47:06
    Teraz to skúsil Plotnikov, no Vehanen opäť bravúrne zakročil! Tak Lev môže ďakovať iba svojmu brankárovi zato, že je stav aký je.

50:15
    Ospravedlňujem sa za krátky výpad prenosu, ktorý bol spôsobený zlým internetovým spojením. Hra ja teraz prerušená, pretože domáci sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

50:37
    Hostia prežili tlak súpera a pridávajú štvrtý gól! Sekáč poslal prihrávku pred bránu, kde číhal MARTIN THÖRNBERG a strelou z prvej prekonáva Birjukova. Asistencia: Jiří Sekáč.

51:26
    Máme tu prvé vylúčenie a to nám prebieha už 52. minúta. Na trestnú lavicu odchádza Trončinský a je tu tak ideálna možnosť pre hostí rozhodnúť stretnutie.

52:00
    Jugra sa bráni veľmi dobre, puk je momentálne pri Vehanenovi, odkiaľ budú hostia rozohrávať ďalšiu útočnú akciu.

52:30
    Lev sa na malú chvíľu dostal do útočného pásma, no tam je obrana domácich a puk putuje späť až ku Vehanenovi.

52:58
    Hoci hostia hrajú túto početnú výhodu naozaj veľmi zle. Aspoň im ubiehajú dôležité sekundy a do konca stretnutia nám už naozaj nezostáva veľa času.

53:27
    Jugra hrá s piatimi hráčmi.

54:45
    Výborne teraz zapracoval štvrtý útok hostí, keď Ridderwall prihral Cingelovi, no ten osamotený pred Birjukovom úspešný nie je.

55:30
    Bude sa vylučovať aj na druhej strane. Na trestnú lavicu odchádza Nemec. Nasleduje tak početná výhoda Jugry.

56:09
    Vrána odvádza veľmi dobrú robotu. S pukom sa dostal až do tretiny súpera, kde zbiera potrebné sekundy.

57:10
    Domáci si aspoň vybojovali vhadzovanie v útočnom pásme. K ohrozeniu Vehanena však doteraz neprišlo.

57:57
    Je tu ďalšie vylúčenie. Dixon fauluje a odchádza na trestnú lavicu. OSlabuje tak svoj tím a o výsledku je tak zrejme rozhodnuté.

58:28
    Lev sa usadil v útočnom pásme, následne prišla strela z hokejky Jaakolu, no puk priestor Birjukovovej brány netrafil.

59:01
    Prebieha posledná minúta stretnutie. Puk majú na svojich hokejkách domáci.

59:33
    Puk končí za Vehanenom, kde si poň prišla hosťujúci obrancovia, tí sa už s rozohrávkou neponáhľajú.

60:00

Skončilo sa nám stretnutie medzi Jugrou a Levom Praha. Hoci bolo stretnutie veľmi vyrovnané, rozdiel bol v premieňaní šancí. Kým hostia dokázali streliť dovedna 4 góly, domáci prekonali Vehanena iba 1 krát a ten má najväčšiu zásluhu na výhre Leva.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok nedeľa. (14:16:39)

Tomáš Jaššo

Góly a asistencie: 24. Buljanskij (t.s.) – 13. Azeved (Novotný), 21. Ullström (Novotný), 22. Jaakola, 51. Thörnberg (Sekáč)

Jugra Chanty-Mansijsk: Kuznecov (25. Birjukov) – Chvostov, Šefer, Trončinský, Starosta, Pepeljajev, Sokolov, Ďakov – Sitnikov, Žukov, Buljanskij – Savinainen, Dixon, Smoleňák – Chlyncev, Krysanov, Kňazev – Gusev, Petrov, Plotnikov
    Lev Praha: Vehanen – Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, Jaakola, O'Byrne, Gragnani – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Řepík, Vrána, Birner – Pacovský, Cingel, Ridderwall – Matai

Rozhodca: Belov, Ronn – Koršak, Černyšev