Třinec – Kometa Brno 3:0 (kon.) | K. Vary – Pardubice 6:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 5:2 (kon.)
Sparta Praha – Slavia 3:0 (kon.) | Litvínov – Kladno 5:2 (kon.) | Hradec Králové – Chomutov 4:0 (kon.)
Plzeň – Zlín 3:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
HC Vítkovice Ridera
cz Nedeľa 24.11.2013, 15:30 • Tipsport aréna, Liberec • Tipsport extraliga (ČR)

Nejlepší hráči utkání: Petr Húževka (VIT) a Petr Nedvěd (LIB). (18:02:40)

Body zůstávají pod Ještědem, domácí Tygři přestříleli Vítkovice poměrem 5:2. Prolomili tak svou střeleckou impotenci.

60:00

59:55
    Nedvěd ztratil puk na modré a to je konec utkání.

59:50
    Ještě vyloučení na straně hostů, Michal Barinka (VIT) jde za katr za hákování.

59:33
    Utkání se už pouze dohrává.

58:16
    Vyloučení: Z Vítkovic jde na trestnou Tomáš Kudělka (VIT) 2+2 minuty za hrubost a ještě 2 minuty za hrubost a navíc desetiminutový osobní trest. Jakub Valský (LIB) vyfasoval 2+2 minuty za hrubost a deset minut osobní trest.

58:16
    Kudělka s Valským si dali pěstní souboj, ve kterém zvítězil domácí útočník.

58:16
    Valský chtěl došťouchat puk u tyče, ale vzniká potyčka u klece Vítkovic.

56:39
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté ještě neztrácejí naději a přibližují se na tři branky. RUDOLF HUNA se vydal na sólo a vystřihl si hokejovou parádičku. Protáhnul se kolem pravého mantinelu a z blízkosti zavěsil do horního růžku branky. Asistence: Vladimír Svačina.

55:50
    Filippi obkroužil klec, ale z druhé strany pak napálil pouze prvního hráče v cestě.

54:27
    Na druhé straně zkusil pozornost Melicherčíka Kolouch, ale nemířil přesně a gólman Liberce je bez práce.

53:40
    Bartek se dostal do úniku, ale jeho střelu vytěsnil Málek. Druhý pokus slovenského útočníka pak poodskočil nad branku.

52:48
    Húževka si sklepl puk před sebe, ale do pásma se nedostal, nedohodl se se svým splouhráčem.

51:20
    Gól neplatí, byl dosažen rukou. Valský se tak na listinu střelců nezapíše.

51:20
    Tipsport arénou obíhá mexická vlna, rozhodčí stále studuje video.

51:20
    Prohlíží se video, Tygři si mohou připsat šestý zásah.

50:38
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec využívá už čvrtou přesilovku a dává pátý gól! Výtisk nechal puk Hunkesovi, který oslovil PETRA NEDVĚDA, jenž z pravé strany prostřelil vše před sebou až za záda Málka. Asistence: Jiří Hunkes, Jan Výtisk.

49:47
    V brankovišti hledal Čakajík Voráčka, ten se proti svému bývalému týmu prosadit nedokázal.

49:23
    Vítkovice jdou do čtyř, vyloučen je Michael Vandas (VIT) za vražení na hrazení.

Tomáš Dolejš

Góly a asistencie: 19. Nedvěd (Vampola), 25. Filippi (Nedvěd), 38. Čakajík (Pospíšil, Filippi), 41. Derner (Nedvěd, Bartek), 51. Nedvěd (Hunkes, Výtisk) – 22. Kolouch (Hlinka, Bail), 57. Huna (Svačina)

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Čakajík, Derner, Voráček, Výtisk, Hunkes, Vitásek, Šimek – Vampola, Víšek, Bartek, Pospíšil, Filippi, J. Vlach, Urban, Valský, Bulík, Bulíř, Nedvěd, Zacha
    HC Vítkovice Ridera: Málek (Dolejš) – Kovář, Sloboda, Barinka, Bail, Stehlík, M. Hruška, Kudělka – Svačina, Hlinka, Huna, Roman, Šedivý, Húževka, Valčák, Strapáč, Szturc, Burger, Vandas

Rozhodca: Kalivoda, Lacina – Podrazil, Zavřel

Diváci: 4 067