Třinec – Kometa Brno 3:0 (kon.) | K. Vary – Pardubice 6:2 (kon.) | Liberec – Vítkovice 5:2 (kon.)
Sparta Praha – Slavia 3:0 (kon.) | Litvínov – Kladno 5:2 (kon.) | Hradec Králové – Chomutov 4:0 (kon.)
Plzeň – Zlín 3:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
HC Vítkovice Ridera
cz Nedeľa 24.11.2013, 15:30 • Tipsport aréna, Liberec • Tipsport extraliga (ČR)

59:50
    Ještě vyloučení na straně hostů, Michal Barinka (VIT) jde za katr za hákování.

58:16
    Vyloučení: Z Vítkovic jde na trestnou Tomáš Kudělka (VIT) 2+2 minuty za hrubost a ještě 2 minuty za hrubost a navíc desetiminutový osobní trest. Jakub Valský (LIB) vyfasoval 2+2 minuty za hrubost a deset minut osobní trest.

58:16
    Kudělka s Valským si dali pěstní souboj, ve kterém zvítězil domácí útočník.

58:16
    Valský chtěl došťouchat puk u tyče, ale vzniká potyčka u klece Vítkovic.

56:39
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté ještě neztrácejí naději a přibližují se na tři branky. RUDOLF HUNA se vydal na sólo a vystřihl si hokejovou parádičku. Protáhnul se kolem pravého mantinelu a z blízkosti zavěsil do horního růžku branky. Asistence: Vladimír Svačina.

53:40
    Bartek se dostal do úniku, ale jeho střelu vytěsnil Málek. Druhý pokus slovenského útočníka pak poodskočil nad branku.

51:20
    Gól neplatí, byl dosažen rukou. Valský se tak na listinu střelců nezapíše.

51:20
    Prohlíží se video, Tygři si mohou připsat šestý zásah.

50:38
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec využívá už čvrtou přesilovku a dává pátý gól! Výtisk nechal puk Hunkesovi, který oslovil PETRA NEDVĚDA, jenž z pravé strany prostřelil vše před sebou až za záda Málka. Asistence: Jiří Hunkes, Jan Výtisk.

49:23
    Vítkovice jdou do čtyř, vyloučen je Michael Vandas (VIT) za vražení na hrazení.

46:11
    Další šance pro Vítkovice v přesilovce pět na tři. Jan Výtisk (LIB) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

45:33
    Petr Nedvěd (LIB) jde na trestnou za hákování.

43:37
    Dnešní utkání sleduje 4 067 diváků.

40:56
    Třetí využitá přesilovka domácích! Nedvěd vyslal do útoku LUKÁŠE DERNERA, který si popojel po levé straně hřiště a nekompromisní střelou propálil Málka. Asistence: Petr Nedvěd, Martin Bartek.

39:34
    Do oslabení nyní půjdou Vítkovice, vyloučen je Milan Hruška (VIT) za hákování a navíc vyfasoval ještě desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

37:34
    Vítkovice mají šanci dát kontaktní gól, Radim Šimek (LIB) si do statistik připíše dvě minuty za sekání.

37:20
    Dvoubrankový náskok už mají Tygři. MARTIN ČAKAJÍK dostal puk na modrou čáru a prostřelil vše před sebou. Liberec tak využíváá druhou přesilovou hru. Asistence: Tomáš Pospíšil, Tomáš Filippi.

37:12
    Od modré vyslal dělovku Derner, puk Málkovi vypadl z rukavice a šel centimetry od branky.

35:36
    Skákavá střela Šimka od modré potrápila Málka, puk nakonec letí za branku.

31:49
    Tygři jdou do třech! Martin Čakajík (LIB) si přisedne k Urbanovi za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště.

31:19
    Svačina ujížděl tváří tvář Melicherčíkovi, ten vytáhl neskutečný zákrok lapačkou proti střele z pravého kruhu.

30:44
    Tomáš Urban (LIB) prověřil Bailova ústa hokejkou a jde na trestnou za vysokou hůl.

29:34
    Zpoza branky Bulíř přihrál Pospíšilovi, který v dobré pozici trefil gólmana.

27:58
    Tentokrát se vylučuje na straně Vítkovic, na trestnou míří Lukáš Kovář (VIT) za podražení.

25:29
    Pavel Zacha (LIB) jde za katr. Provinil se držením protihráče.

24:40
    Liberečtí jsou zpět ve vedení díky využité přesilové hře! Nedvěd vybojoval u hrazení kotouč a našel TOMÁŠE FILIPPIHO v levém kruhu. Ten se nemýlil a poslal Tygry podruhé do vedení. Asistence: Petr Nedvěd.

23:06
    Domácí mají šanci na zvýšení, Jiří Burger (VIT) odsedí dvě minuty za hákování.

22:38
    Nedvěd nabídnul kotouč Urbanovi, který tečoval těsně mimo branku.

21:32
    Vítkovice v úvodu třetiny srovnáavjí stav. Tygři zaváhali ve středním pásmu, Bail vybojoval puk, poslal ho na Hlinku, který našel na ose hřiště PETRA KOLOUCHA a ten přesně zamířil pod břevno. Asistence: Michal Hlinka, Marek Bail.

18:44
    Domácí otevírají skóre! Vampola přejel do útočného pásma, kde na modré nechal puk dojíždějícímu PETRU NEDVĚDOVI. Ten svou skrytou střelou dokázal prostřelit Málka v bráně. Asistence: Petr Vampola.

17:58
    Vyloučen Vladimíř Svačina (VIT) za sekání, z Liberce jde na trestnou Lukáš Derner (LIB) za hrubost.

17:01
    Jaroslav Vlach si vytvořil dvě šance, první nahození před branku nikdo nesebral, o chvíli později se však Vlach dostal k další příležitosti, když z osy hřiště napálil kotouč prudce směrem na branku. Málek vyráží do výšky těsně nad břevno.

10:15
    Huna má první velkou příležitost hostů! Ve svém sólu zakončoval blafákem do brankové konstrukce.

05:52
    Ze středního pásma rozjel útočnou akci Filippi, který si obhodil bránící hráče a hezkou střelou bekhendem zakončoval pod betony. Málek však všechny mezery utěsnil.

04:42
    Vítkovičtí se dopustili hry v šesti. Rudolf Huna (VIT) odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

03:28
    Začíná přituhovat, Urban z osy hřiště minul branku, o chvíli později ze stejné pozice napálil Valský puk přímo do náruče Málka.

Tomáš Dolejš

Góly a asistencie: 19. Nedvěd (Vampola), 25. Filippi (Nedvěd), 38. Čakajík (Pospíšil, Filippi), 41. Derner (Nedvěd, Bartek), 51. Nedvěd (Hunkes, Výtisk) – 22. Kolouch (Hlinka, Bail), 57. Huna (Svačina)

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Čakajík, Derner, Voráček, Výtisk, Hunkes, Vitásek, Šimek – Vampola, Víšek, Bartek, Pospíšil, Filippi, J. Vlach, Urban, Valský, Bulík, Bulíř, Nedvěd, Zacha
    HC Vítkovice Ridera: Málek (Dolejš) – Kovář, Sloboda, Barinka, Bail, Stehlík, M. Hruška, Kudělka – Svačina, Hlinka, Huna, Roman, Šedivý, Húževka, Valčák, Strapáč, Szturc, Burger, Vandas

Rozhodca: Kalivoda, Lacina – Podrazil, Zavřel

Diváci: 4 067