Omsk – Riga 5:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Lev 1:4 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 2:5 (kon.)
Jekaterinburg – HC Slovan 8:1 (kon.) | D. Moskva – Chabarovsk 5:4 (kon.) | Viťaz – Novosibirsk 4:3 (2:1 po s.n.)
Novgorod – Novokuzneck 5:0 (kon.) | Kazaň – Vladivostok 5:1 (kon.) | Petrohrad – Nižnekamsk 2:1 (kon.)
Dinamo Minsk – Metallurg Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Doneck – Ufa 4:2 (kon.) | Záhreb – Čeljabinsk 4:5 (4:5 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Viťaz Moskovská oblasť
4:3 (0:1, 1:2, 2:0, 0:0)
HC Sibir Novosibirsk
Nedeľa 24.11.2013, 14:00 • Vityaz Ice Palace • KHL

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok víkendu! (16:41:45)

V zápase napokon rozhodli až samostatné nájazdy, po ktorých sa raduje z víťazstva Viťaz Podolsk! Domáci si vďaka úspešným nájazdom pripisujú dva body, hostia aj napriek prehre si pripisujú aspoň jeden bod.

65:00
    V samostatných nájazdoch uspel Viťaz Podolsk!

Víťazný gól strelil VJAČESLAV SOLODUCHIN!

Jori Lehterä musel dať, ale Lisutin ho vychytal! – 2:1

Vjačeslav Soloduchin prekonal Koskinena a posiela domácich znova do vedenia! – 2:1

Samostatný nájazd vzápätí využívajú aj hostia, Nikolaj Lemtugov prekonal bezmocného Lisutina a vyrovnal sériu na 1:1.

Dmitrij Šitikov dokázal nájsť voľné miesto v bránke Koskinena a ako prvý využíva nájazd! – 1:0

Za hostí začínal sériu Dmitrij Kugryšev, ale tiež neúspešne – 0:0.

Mike Iggulden bol prvým hráčom domácich, ktorý išiel vyskúšať šťastie proti Koskinenovi. Hosťujúci brankár ho však bez problémov vychytal – 0:0.

Ako prví začnú domáci hráči Podolsku.

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení sa v podstate nič zaujímave neudialo, nasledujú teda samostatné nájazdy, v ktorých sa už o víťazovi musí rozhodnúť.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

62:54
    Obe mužstvá hrajú v predĺžení veľmi opatrne. Ani jedno sa nechce dopustiť chyby, ktorá by ich mohla stáť body.

Trestné minúty: 2 – 2

Podolsk predviedol v poslednej tretine fantastický výkon, keďže sa dvoma rýchlymi gólmi postaral o vyrovnanie na 3:3. O víťazovi sa teda musí rozhodnúť v predĺžení a možno až v nájazdoch. Čaká nás najprv päťminútové predĺženie, potom v prípade gólových suchôt aj samostatné nájazdy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Filip Kubaliak

Góly a asistencie: 36. Chafizullin (Rozin, Iggulden), 44. Golovkov, 45. Seleznev (Zjazov), 65. rozh. náj. Soloduchin – 5. Enlund (Kugryšev, Karamnov), 26. Kudroč (Lehterä, Karamnov), 29. Kopejkin

Viťaz Moskovská oblasť: Lisutin (Ivančik) – Rozin, Chafizullin, Mezei, Pyett, Seleznev, Golovkov, Korovkin, Tatalin – Klimenko, Šitikov, Kokšarov – Afinogenov, Iggulden, Soloduchin – Makejev, Ivanov, Mamin – Vasiliev, Makarenko, Zjazov
    HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orechov) – Belov, Kudroč, Aleksejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Karavajev – Kugryšev, Lehterä, Enlund – Kopejkin, Koskiranta, Lemtjugov – Monja, Točickij, Krivonožkin – Šumakov, Karamnov, Romanov – Ignatuškin

Rozhodca: Bondar, Sergejev – Zacharenko, Pavlov