Omsk – Riga 5:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Lev 1:4 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 2:5 (kon.)
Jekaterinburg – HC Slovan 8:1 (kon.) | D. Moskva – Chabarovsk 5:4 (kon.) | Viťaz – Novosibirsk 4:3 (2:1 po s.n.)
Novgorod – Novokuzneck 5:0 (kon.) | Kazaň – Vladivostok 5:1 (kon.) | Petrohrad – Nižnekamsk 2:1 (kon.)
Dinamo Minsk – Metallurg Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Doneck – Ufa 4:2 (kon.) | Záhreb – Čeljabinsk 4:5 (4:5 po s.n.)
HC Dinamo Minsk
3:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Nedeľa 24.11.2013, 15:00KHL

Domáci po šiestich prehratých zápasoch konečne zvíťazili. Favoritom v zápase boli hostia, ale brankára Haugena dokázali prekonať len raz.

Nový tréner Pokovič môže byť spokojný so svojou premiérou.

Prvá tretina bola vyrovnaná, no v druhej boli aktívnejší hostia. V tretej tretine nastal zlom, keď dali hráči Minsku druhý gól. To hostí očividne zaskočilo. Snažili sa síce o vyrovnanie, skúsili aj hru bez brankára, no počas nej inkasovali a tak prehrali 3:1.

Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (17:21:36)

60:00

59:48
    Dinamo Minsk dal gól!
    A je rozhodnuté! Domáci vstrelili potvrdzujúci gól. Irgl prihral PLATTOVI a ten od modrej triafa prázdnu bránu. Asistencie: Irgl

58:35
    Zakázané uvoľnenie domácich.

58:27
    Hostia odvolávajú brankára.

58:21
    Haugen teraz zachránil svoj tím. Predviedol skvelý zákrok a tak sa puk z hokejky Kováře nedostal do siete.

57:45
    Domáci sú už v plnom počte.

56:20
    Domáci zatiaľ pozorne bránia.

55:45
    Zakharov dostáva dve minúty za podrazenie a toto je obrovská príležitosť pre hostí. Podarí sa im vyrovnať?

55:08
    Domáci potrebujú trošku upokojiť, vydýchať sa. Berú si oddychový čas. Tréner im dá rady na posledných päť minút.

54:25
    Hostia sa snažia, tlačia sa dopredu, chcú vyrovnať, ale zatiaľ sa im to nedarí.

52:12
    Presnosť je to, čo teraz chýbalo domácim. Materukhin netrafil priestor brány hostí.

51:28
    Opäť strela na domáceho brankára. Tento raz strieľal Kosov od modrej. Stav sa nemení, lebo Haugen bol pripravený a ani s týmto pokusom nemal problém.

51:00
    Strela z hokejky Ibragimova konči v lapačke domáceho brankára.

49:36
    Nič zaujímavé sa zatiaľ nedeje. Hra je tvrdšia ako doteraz, ale rozhodcovia nevylučujú.

47:00
    Hostia ostali zaskočení, nedarí sa im kombinovať, žiadnu poriadnu akciu založiť nedokážu.

46:40
    Domácich gól naštartoval. Ďalšiu akciu pokazil Surový nepresnou prihrávkou.

44:58
    A je to tu! Domáci sa vďaka MATERUKHINOVI dostávajú do vedenia. Brankára Košečkina prekonal vďaka blafáku.
    Pre Magnitogorsk je to isto šok, keďže sú v zápase aktívnejší. Dokážu odpovedať? Času majú dostatok.

42:38
    Do veľkej šance sa napokon dostávajú domáci. Gavrus sa dostal až pred brankára a vypálil. Puk skončil pod betónom a brankár ho potom vyhodil A to už vyzeralo, že sa domáci ujmú vedenia.

Petra Beblavá

Góly a asistencie: 17. Surový (Materuchkin, Platt), 45. Materukhin, 60. Platt (Irgl) – 7. Malinovsky (Grigošenko)

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Krajíček, Nogačjov, Šinkevič, Kaznadej,Šeleg, Filichkin, Lopačuk, Karev – Platt, Materukhin, Surový – Gavrus, Stas, Irgl – Zakharov, Jefimenko, Chouinard – Dadonov, Kitarov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Ustinskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Tereščenko, Maleňkich, Chabarov, Metljuk, Ibragimov – Mozyakin, Kovář, Zaripov – Šenfeld, Kosov, Kazionov – Timkin, Brent, Potechin – Platonov, Grigošenko, Malinovsky

Rozhodca: Jan Gribik, Romasko Eugene – Misyur Sergey, Raming Stanislav