Skalica – HC Slovan 3:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Poprad 6:4 (kon.) | Topoľčany – Nitra 6:5 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Košice 1:2 (2:1 po s.n.) | Žilina – Trenčín 3:1 (kon.) | B. Bystrica – Zvolen 3:2 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
6:4 (2:0, 1:4, 3:0)
HK Poprad
Nedeľa 24.11.2013, 10:30 • Spišská Nová Ves • Extraliga juniorov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 10:30.

HK Spišská Nová Ves: Surák – Hoffman, Šmelko, Janovčík, Horváth, Kyčák, Hamrák, Drozd, Hamráček, Gonda, Giľák, Zakopjan, Kucirko, Švec, Vrana, Findura, Bednár, Lesňák.

HK Poprad: Sloboda – Babinský, Bjalončík, Sawicki, Šterbák, Varholík, Hrehorčák, Jenčo, Tomačko, Ženčuch, Kasaj, Lapšanský, Stanislav, Paczkowski, Kremčík, Ďurčo, Belec, Vojsovič, Kramár.

Rozhodca: Smrek – Tornay, Wolf.

00:01

00:10
    Stretnutie začalo v zaujímavej atmosfére, hostia tu majú svoj fanklub, ktorý im vytvára domáce prostredie.

01:10
    Prvý zásah domáceho brankára Suráka, hostia začali svižne.

01:56
    A znova Surák má plné ruky práce.

02:43
    Hostia hnaní svojím fanklubom stále útočia, viac sú pred domácim brankárkom.

02:59
    Domáci viac zamerení na obranu, akoby čakali na svoju príležitosť.

04:22
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Taktika vyšla. Hostia hrajú majú šance, domácim stačil jeden rýchly protiútok a Tomáš GONDA pohotovo zakončil. Asistencie: Jozef Hamrák, Jakub Findura.

04:54
    Od začiatku vidia diváci v susedskom derby veľmi zaujímavý hokej. Pozornosť domácich divákov sa sústreďuje aj na hráča s č.30 a červených rukaviciach – Jakuba Lapšanského.

05:54
    Dravý prenik Gondu, prihrávka na Hamráka, ale ten pálil len do obrancu.

07:12
    Po góle sa domáci osmelili, už aj oni sa viac tlačia dopredu a sú častejšie pred brankárkom Slobodom.

08:30
    Šterbák mal vyrovnanie na hokejke, ale pozorného Suráka neprekonal.

09:50
    A opäť to isté. Hostia pritlačili, mali viac z hry, ale stačila jedna hrúbka v obrane hosti a Matej GIĽÁK trestal. Asitencia: Tomáš Gonda.

11:00
    Popradčanov gól nezlomil, stále útočia, výborná individuálna akcia Ženčucha, ale gólom neskončila.

12:00
    Vylúčený hráč hostí Ženčuch za trest pre hráčsku lavicu.

13:01
    Spišiaci dobre zahrali presilovku, len z množstva prihrávok nevyťažili gólovú strelu.

15:00
    V posledných minútach prvej tretiny sa hra vyrovnala, aj mohutné povzbudzovanie fanklubu hostí nie je až tak intenzívne.

16:30
    Pohotová lapačka Suráka, ktorý doteraz chytá s veľký prehľadom. Ani jeho náprotivok nemal veľa práce, ale domáci boli doteraz v zakončení maximálne efektívni.

18:00
    Posledné minúty v réžii Popradčanov, gól do šatne by im v ďalšom priebehu veľmi pomohol.

20:00

Druhá tretina začne o 11:20.

V susedskom derby sa hrá výborný hokej. Lepšie začali hostia z Popradu. Vytvorili si tlak a strelecké príležitostí. Domáci pozorne bránili, dopredu sa nehrnuli. Z ojedinelého protiútoku najprv Gonda otvoril skóre a potom Giľák trestal hrúbku v obrane hostí.

20:01

21:46
    Úvod druhej tretiny v znamení veľkého tlaku Popradu. Aj fanklub hostí povzbudzuje. Surák v bráne pozorný.

21:51
    Poprad dal gól!
    Veľký tlak domáci neprežili. Rýchlo rozohrané buly. Puk sa dostal k Robertovi JENČOVI, ktorý poslal pohotovo puk do siete. Asistencia: René Žeňuch.

22:32
    A môžeme sa tešiť ďalej na výborný extraligový juniorskí hokej.

23:36
    Popradčania cítia šancu, znova sa nasťahovali pred Suráka.

24:11
    Niekoľko sekúnd trvajúca tlačenica pri domácej striedačke. Rozhodca sa len prizeral, ale potom hru prerušil.

25:34
    Spišiaci ešte neboli vážnejšie pred Slobodovou bránou.

26:25
    Vylúčený hráč hostí Hrehorčák.

26:48
    Gonda mal gól na hokejke, jeho puk skončil nad bránou, následne zle trafil Kucirko.

28:25
    Niečo neuveriteľné, čo teraz chytil brankár hostí resp. pri poslednej strele mu pomohla horná žrďka.

28:50
    Spišiaci prepadli v útočnom pásme, ale hrubú chybu odvážnym zákrokom zachránil Janovčík. Pekný hokejový moment.

29:14
    Vylúčený hráč hostí Stanislav.

31:21
    Presilovku Spišiaci zahrali veľmi dobre, opäť výborne podržal svoje mužstvo brankár Sloboda.

31:52
    Teraz budú mať výhodu presilovky hostia, na trestnej lavici je Zakopjan.

32:21
    Výborný pravý betón Suráka. Veľký tlak hostí, vyrovnanie je na spadnutie.

32:38
    Opäť závar pred Surákom, ten všetko rieši s prehľadom.

32:52
    Delovka Kramára, ale len do domáceho brankára.

33:08
    Je vyrovnané. Z uhla Peter HREHORČÁK prekonal Suráka. Asistencia: Martin Vojsovič.

34:21
    A mohlo byť veselšie na domácej strane. Lesňák a po ňom Hamrák pálil buď do brankára, ale nad bránu v dobrých gólových pozíciách.

35:15
    Tak teraz si Jozef HAMRÁK dovolil veľa. Obišiel s pukom poza bránu a parádne ho zasunul za bránu. Asistencie: Jakub Findura, Rudolf Janovčík.

36:10
    Pekný hokejový moment je niekoľkokrát premietaný na "kocke". Hamrákov gól veľmi potešil domácich fanúšikov.

36:19
    Ďalší skvelý hokejový moment. Tentoraz v podaní hostí a Dávida TOMEČKA. Nechytateľnou strelou vyrovnal. Asitencia: Igor Ďurčo.

37:30
    Výborný hokej pokračuje ďalej. Gonda dvakrát núkal gólovú prihrávku, ale ani raz nemal kto puk doklepnúť do brány.

38:25
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Teraz zasahoval Surák, predtým len ofsajd zastavil domácich vo veľkej šanci.

38:34
    Gólová prestrelka pokračuje. Skulinku pod Surákovou lapačkou našiel Peter HREHORČÁK. Asistencie: Jakub Lapšanský, Martin Vojsovič.

39:28
    Teraz Surák čaroval. Hostia už mohli mať dvojgólový náskok.

40:00

Skončila výborná druhá tretina. Strelecky sa prebudili Popradčania. Novovešťania mali niekoľko výborných streleckých pozícii, ale po dvoch kvalitných tretinách prehrávajú o gól.

40:01

40:51
    Rovnaký scenár aj na začiatku tretej časti hry – lepšie začínajú Popradčania. Teraz to skúšal pred Surákom Lapšanský.

42:12
    Gonda sa snažil napodobniť Hamrák, obišiel celú bránu, ale teraz si už gólman hostí dal veľký pozor.

43:48
    Hostia sa neuspokoja s jednogólovým vedením, teraz mal plné ruky práce domáci brankár.

45:06
    Ženčuch už dával puk do brány, ale v rozhodujúcej chvíli mu odskočil.

45:47
    Vylúčený domáci hráč Zakopjan.

46:45
    Vylúčený hráč domácich Kyčák.

47:40
    Obrovský tlak Popradu, veľkú presilovku domáci bránia ako sa dá, zazvonila horná žrďka, ale rozhodujúci piaty gól Popradu neprichádza.

49:03

49:42
    Teraz si Spišiaci vypracovali presilovkový tlak, chýba presné zakončenie.

51:01
    Teraz to už vyzeralo na gól, ale strelecké šťastie sa od domácich poriadne vychýlilo.

51:43
    Delovka Kucirka do bránkara, na druhej strane rovnaká situácia, keď Surák bol dobre postavený.

52:25
    Tak konečne do Novovešťanom vyšlo. Strelou od modrej prekonal gólmana hostí Adrián HOFFMAN. Asistencia: Tomáš Gonda.

53:06
    Opäť hostia v útoku, všetko na krátky čas poriešil Surák.

53:19
    Obrovská šanca Gondu. Čo chýbalo?

53:51
    Gondova obrovská šanca ostala nevyužitá, ale aj obrana hostí bola poriadne rozhodená, čo na druhý pokus Tomáš GONDA využil. Asistencie: Juraj Kucirko, Jozef Hamrák.

53:52
    Po piatom góle hostia vymenili brankára.

56:09
    Nový brankár si ani poriadne nesiahol na puk a už sa červenal, keď ho poľahky prekonal Juraj KUCIRKO.

57:21
    Štyri góly hostí v druhej tretine, tri góly domácich v tretej tretine. Tak zaujímavý a kvalitný extraligový juniorský zápas sa tu už dlho nehral.

57:58
    Popradčania útočia, stále nie sú zmierení s prehrou. Ešte nie je koniec.

59:10
    Po dravom prieniku a zakončení Jakuba Lapšanského pomohla Surákovi horná žrď.

59:40
    Ešte budú hrať hostia presilovku, na trestnú lavicu ide Lesňák. Ten v poslednej chvíli "zatiahol ručnú brzdu".

59:40
    Hostia odvolali brankára.

59:58
    Kucirko z ťažkého uhla minul prázdnu bránu.

60:00

Skončil skvelý juniorsky hokej. Kto bol na dnešnom dopoludňajšom stretnutí, neoľutoval. Bol to najlepší zápas sezóny s množstvom gólov, výborných útočných akcií. Divák sa počas všetkých troch tretín nenudil. Parádny hokej. (12:38:39)
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Patrik Petruška

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 5. Gonda (Hamrák, Findura), 10. Giľák (Gonda), 36. Hamrák (Findura, Janovčík), 53. Hoffman (Gonda), 54. Gonda (Kucirko, Hamrák), 57. Kucirko – 22. Jenčo (Žeňuch), 34. Hrehorčák (Vojsovič), 37. Tomečko (Ďurčo), 39. Hrehorčák (Lapšanský, Vojsovič)

Rozhodca: Smrek – Tornay, Wolf