Levante – Villarreal 0:3 (kon.) | Rayo Vallecano – Espanyol 1:4 (kon.) | Elche – Valencia 2:1 (kon.)
Sevilla – Real Betis 4:0 (kon.)
FC Sevilla
4:0 (2:0)
Real Betis
Nedeľa 24.11.2013, 21:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán • Španielska LaLiga

A tým sa skončil dnešný zápas, ktorý sa skončil jasným víťazstvom domáceho celku v pomere 4:0. V druhom polčase pridali góly v 59. minúte Vitolo a v samom závere skóre pečatil Iborra. Inak sme sledovali stretnutie v ktorom až na pár okamihov mal navrch domáci tím, čo však bolo zapríčinené aj vylúčením Paulãa v 42. minúte.

Po dnešnom zápase Sevilla poskočí už na 8. priečku v tabuľke a na 6. miesto, ktoré znamená účasť v Európskej Lige UEFA bude strácať jediný bod. Naopak, Real Betis zostane na poslednej priečke s trojbodovým mankom na Rayo Vallecano.

Odomňa je to všetko, prajem Vám pekný zvyšok večera a niekedy nabudúce dovidenia. (22:53:43)

90+2
    Za faul zozadu na Iborru vidí ešte jednu žltú kartu Javier Matilla.

90+1
    Hrá sa v strede ihriska, hráči obidvoch tímu vyčkávajú na konečný hvizd.

90+1
    Štvrtý rozhodca signalizuje, že nad rámec riadnej hracej doby sa budú nadstavovať 2 minúty.

90
    Na ďalšiu dlhú loptu si nabiehal Gameiro, no nachádzal sa už v postavení mimo hry.

89
    Domáci hráči ešte raz pohrozili peknou kombináciou, konkrétne strieľal Gameiro, ten ale so strelou v šestnástke vyčkával až príliš dlho a nakoniec len nastrelil obrancu Realu Betis.

88
    Sevilla dala gól! A predsa ešte jeden! Po rohovom kope si na center najvyššie naskočil VINCENTE IBORRA a brankár Sara sa už ani príliš nesnažil. Jeho pokus hlavou tak končí v bráne a zvyšuje na 4:0.

87
    Ešte uvidíme rohový kop pre FC Sevilla, center do šestnástky odvrátil za cenu rohového kopu Antonio Amaya.

86
    Zápas sa dohráva v strede ihriska, hráči obidvoch tímov by to zrejme mali najradšej čím skôr za sebou.

85
    Posledné striedanie v zápase prichádza v 85. minúte, na posledných 5 minút si zahrá Jairo Samperio, ktorý na trávniku vystrieda Vitola.

84
    Hra sa aj naďalej kúskuje, v útoku sa momentálne nachádza domáci tím, no prílišnou aktivitou a odhodlanosťou streliť štvrtý gól nesršia.

83
    Hráči Realu Betis aj naďalej zostávajú pri lopte, no teraz iba na vlastnej polovici odkiaľ sa góly nedávajú. Stred ihriska pozorne strážia domáci hráči.

82
    Ten zahrával Joan Verdú, no pomalá lopta nakoniec skončila iba v rukaviciach Beta, ktorý nemal s chytením lopty najmenší problém.

81
    No aj napriek tomu zostanú hostia nebezpeční! Javier Matilla následne vybojoval priamy kop pre svoj tím z veľmi výhodnej pozície.

80
    Javier Matilla sa preštrikoval cez dvojicu obrancov domáceho tímu, cez tretieho však už nie, loptu odkopáva domáci hráč do bezpečia.

79
    Tempo sa opäť trošku rozhýbalo, čo nám prináša aj ďalšie nedovolené zákroky v strede ihriska.

78
    Predsa len ešte hostia pohrozili! Po chybnej rozohrávke sa do úniku dostával Rubén Castro, ktorý strelou poriadne natiahol domáceho gólmana. Lopta nakoniec bránu tesne minula.

77
    Bacca ešte v posledných sekundách strávených na ihrisku vidí žltú kartu za pomalý odchod z trávniku.

77
    V 77. minúte prichádza druhé striedanie domáceho celku, z ihriska odchádza strelec prvého gólu Bacca, opačnou stranou vybieha Gameiro.

76
    Takáto hra pokračuje aj naďalej, podobný priebeh môžeme očakávať až do konca riadnej hracej doby.

75
    Hráči Realu Betis aj naďalej držia loptu na svojich kopačkách, no dopredu sa nedostávajú stále je to len hra na vlastnej polovici.

74
    Xavi Torres sa vydal na ojedinelý útočný výlet Realu Betis, no už v okolí stredového kruhu bol zastavený faulom, previnil sa Rakitić.

73
    Tento obraz hry sledujeme aj naďalej, už ani hostia neprejavujú takú ochotu napádať rozohrávku súpera, zrejme sa už zmierili s tým, že dnes bodovať nebudú.

72
    Domáci hráči trošku skľudnili hru, kombinujú na vlastnej polovici, kde celkom ovládajú hru a súpera do ničoho nepúšťajú.

71
    Strieda aj domáci tím, Perotti si zahrá cca 20 minút, na trávnik príde namiesto Reyesa.

70
    Tím hostí strieda posledný krát, Jorge Molina dnes končí, nahradí ho Javier Matilla.

69
    M'Bia sa už radoval z druhého gólu, keď prehlavičkoval Saru, no jeho radosť mu pokazil postranný rozhodca, ktorý odmával ofsajd.

68
    Reyes si vypýtal ďalší faul. Dnes sa mu to podarilo už x-krát, priamy kop pre FC Sevilla.

67
    Domáci hráči momentálne celkom kontrolujú hru, nepustia súpera čo i len za stredovú čiaru.

66
    Loptu tentoraz na bránu posielal Rakitić. Šlo o strieľanú prihrávku, tá už nebola tak nebezpečná ako predchádzajúce dva pokusy.

65
    A ďalšia možnosť! Tentoraz sa v nej ocitol Iborra, po jeho zakončení hlavou iba zazvonila pravá tyč Sarovej brány.

64
    A mohlo byť 4:0! Na ľahučký center z pravej strany si naskakoval Reyes, ktorému však chýbali centimetre, aby na loptu dočiahol.

63
    Hráči Sevilly sa už nikam neponáhľajú, s rozohrávkou vyčkávajú pred vlastným brankárom.

62
    Dopredu sa ešte pustil Real Betis, na pravej strane operoval Juanfran, no po malej chvíli o loptu prišiel.

61
    Zdá sa, že je rozhodnuté, no do konca zápasu nám zostáva ešte pol hodina, uvidíme čo sa v nasledujúcich tridsiatich minútach na trávniku udeje.

60
    Tréner hostí okamžite reaguje na inkasovaný gól striedaním, na ihrisko prichádza Rubén Castro, ktorý nahradí Álvara Vadilla.

59
    Sevilla dala gól! Domáci priaznivci sú vo vytržení, hráči Realu Betis sú zrelí na uterák. Bacca našiel krásny oblúčikom za obranou hostí VICTORA VITOLA, ktorý už pred gólmanom Sarom nezaváhal a zvyšuje na rozdiel triedy.

57
    Sevilla kombinovala pred súperovou šestnástkou, Reyes celú akciu zakončil nepresnou strelou. Rozohrávať bude Sara.

56
    Jorge Molina sa už dostával za obrannú líniu, no postranný rozhodca signalizuje ofsajd. Z opakovaných záberov však môžeme vidieť, že to zrejme nebol až tak celkom správny verdikt.

55
    Domáci hráči kombinujú v strede ihriska, no aj na ich kopačkách sa začínajú hromadiť nepresnosti, čo značne komplikuje prechod do útoku.

54
    Fazio prihrával Rakitićovi, no ani táto prihrávka mu nevyšla, lopta končí za postrannou čiarou, vhadzovať budú hostia.

53
    Hra opäť uviazla v strede ihriska, kde momentálne ani jeden z tímov nemá vyslovene navrch.

52
    Fazio centroval z pravej strany, silu centru však trošku neodhadol, lopta preletela celé ihrisko a končí na kopačkách obrancu hostí.

51
    Takto to ale nepôjde, Xavi Torres v útoku stiahol súpera za dres za čo automaticky vidí žltú kartu.

51
    Hostia sa prebúdzajú a už bolo načase. Ak chcú niečo s výsledkom spraviť, teraz je ten najvyšší čas začať útočnú aktivitu.

50
    Bacca mohol udrieť po druhý raz v zápase! Po výbornej prihrávke za obranu jeho strela minula pravú tyč iba o centimetre.

49
    Útok Betisu príliš dlho nevydržal, domáca obrana bez väčších problémov odvracia.

48
    Nestalo sa tak, naopak do útoku vyrazil Real Betis.

48
    No po chvíli príde rohový kop pre FC Sevillu, uvidíme, či túto príležitosť dokážu domáci hráči využiť.

47
    Zatiaľ sa hrá opatrnejšie ako tomu bolo v prvej polovici, hra zostáva stále v okolí stredového kruhu.

46
    Dlho bez faulu hráči nedokázali hrať, už po 15tich sekundách druhého polčasu prišiel faul na Baccu.

46
    Počas prestávky došlo k jednej zmene v zostave hostí, Steinhöfer už do hry nezasiahne, nahradí ho Jordi Figueras.

46

Hráči obidvoch tímov sú už na ihrisku, za malú chvíľu pokračujeme.

Hlavný rozhodca následne ukončil hektický prvý polčas, po ktorom vedie FC Sevilla nad Realom Betis 2:0. Skóre otvoril už v 2. minúte Bacca, v 44. minúte zvyšoval na 2:0 M'Bia. Sledujeme veľmi nervózny zápas, hráči si na trávniku nič nedarujú, veď štatistiky hovoria sami za seba: červená karta pre Paulãoa a ďalšie 3 žlté karty pre hráčov z obidvoch tímov. Uvidíme, čo nám prinesie druhá polovica, ktorá začne zhruba o 22:03.

45+1
    Žltú kartu dostává Nono (Real Betis).

45+1
    Ani si neviem predstaviť aká atmosféra bude na ihrisku panovať v druhom polčase. V závere toho prvého sme takmer boli svedkami potyčky medzi Reyesom a Nonom. Obidvaja kohúti vidia za svoje správanie žltú kartu.

45
    Reyes si na vlastnej polovici vypýtal ďalší faul, po čom jeden z členov realizačného tímu Realu Betis stratil nervy, pustil sa do rozhodcu, ten ho vykázal z ihriska.

45
    Na opačnej strane sa hostia okamžite snažili o vyrovnanie, no prudkú strelu Beto pohotovo vyrazil.

44
    Sevilla dala gól! Po centri Rakitića, sa k zakončeniu hlavou dostal STEPHANE M'BIA, ktorého nedokázal Juanfran ustrážiť a strieľa tak druhý gól domáceho tímu!

42
    A bude to zaujímavejšie! Už tak nervózny zápas bude teraz ešte vyhrotenejší! Paulão nedovolene zastavil prenikajúceho Reyesa, za čo mu hlavný rozhodca ukazuje druhú žltú kartu, čo znamená následne červenú!

41
    Iniciatívu opäť preberá domáci tím, tentoraz to však M'Bia v útoku trošku prehnal a fauloval Juanfrana.

40
    Rakitić posielal dlhý center na Reyesa, ten ale na pravej strane o loptu prišiel.

39
    Momentálne tak aktivitu na ihrisku preberá práve tím hostí, ktorí by určite privítali vyrovnávajúci gól ešte v prvom polčase.

38
    A mohlo byť vyrovnané! Nono si prebral loptu, z hranice šestnástky vypálil delovku, no iba opečiatkoval pravú žrď Betovej brány.

37
    Z priameho kopu nič nebolo, avšak Real Betis zostáva pred šestnástkou súpera.

36
    Na pravom krídle Alberto Moreno fauloval sklzom Nona, faul sa síce píska, no karta neprichádza, čo sa očividne nepáčilo Paulãovi. Žltú kartu za protesty vidí nakoniec práve on.

35
    Hrá sa opäť v strede ihriska, v ňom má síce prevahu domáci tím, no ani jemu sa akosi nedarí prejsť do útoku.

34
    Prvá žltá karta za faul prichádza prekvapivo až v 34. minúte, za faul v strede ihriska ju vidí Álvaro Vadillo. Hlavný rozhodca už s ním asi stratil trpezlivosť.

33
    Hra ešte pokračovala pred veľkým vápnom Realu Betis, po chvíli sa už na to Nono nemohol pozerať a dlhým odkopom oslobodil svoj tím.

32
    Reyes opäť na zemi, Amaya ho nepekne zostrelil sklzom, no prekvapivo hlavný rozhodca tentoraz faul nepíska.

32
    Tempo hry sa nám zmiernilo, loptu na svojich kopačkách držia hostia, no vyčkávajú v okolí stredovej čiary, smerom dopredu sa im nedarí nič vymyslieť.

31
    Ani tentoraz sa to nepodarilo, Reyes neprepálil masu tiel pred sebou, lopta sa odrazila až do strednej časti ihriska.

30
    Tá získava po ďalšom ochotnom páde Vitola ďalší priamy kop, uvidíme čo z toho vznikne tentoraz.

29
    Na útočný výlet sa vydal Real Betis, no po chvíli Steinhöfer stratil loptu a do kontry sa okamžite púšťa Sevilla.

28
    Sevilla to skúšala po pravej strane, no Reyesova prihrávka po zemi sa neujala, Sara kontroluje hru a má loptu vo svojich rukaviciach.

27
    Priamy kop zahrával Rakitić, no obrana hostí si s jeho centrom poradila bez väčších problémov.

26
    To dlho netrvalo, Iborra postupoval vpred, no inkasoval nepríjemný šľapák od Nona. Priamy kop pre Sevillu.

25
    Steinhöfer v rohu ihriska vybojoval loptu proti Rakitićovi, obrana Betisu si tak môže aspoň na chvíľu vydýchnuť.

24
    Domáci hráči postupovali vpred, Rakitić našiel na pravej strane Vitola, no tomu sa nepodarilo odcentrovať. Hra je prerušená, v strede ihriska zostal po súboji na zemi Paulão.

23
    Jorge Molina to skúsil z veľkej diaľky, jeho pokus ale bol veľmi nepresný, rozohrávať bude Beto.

22
    Tento trend pokračuje aj naďalej, navyše počet nedovolených zákrokov na obidvoch stranách neklesá, hra sa teda výrazne kúskuje.

21
    Hra pokračuje najmä v strede ihriska, ani jeden z brankárov v posledných minútach nemal príliš veľa práce.

20
    Ďalším faulujúcim bol Joan Verdú, ktorý poslal k zemi hráča súpera v jeho vlastnej šestnástke.

19
    Real Betis okamžite odpovedal kontrou, no tá bola zastavená faulom. Je vidieť že hráči dnes veľmi ľahko padajú na zem a častokrát sledujeme až prehnané divadelné vystúpenia, čo sa bolestivých výrazov týka.

18
    Po krátkej rozohrávke štandardtky sa k lopte dostal Reyes, ktorý posielal mäkučký center do šestnástky, ktorý si ale postrážil gólman Sara.

17
    Ďalší nedovolený zákrok, tentoraz sa obeťou stal Iborra, ktorý inkasoval úder do tváre od Amayu.

16
    V strede ihriska Jorge Molina trošku zbytočne fauloval M'Biu, vidieť, že na ihrisku pracujú aj nervy, rozhodca musel celú situáciu rázne riešiť.

15
    Vitolo sa už-už dostával do zakončenia tesne pred bránou hostí, no postranný rozhodca prerušuje hru, nakoľko sa hráč ocitol v postavení mimo hry.

14
    Tomuto priamemu kopu kľudne môžeme dať nálepku totálne zbabraný, lopta sa ani nepriblížila k domácej bráne a končí mimo hracej plochy.

13
    Ani tentoraz ale útok neslávil úspech, po chvíli však hostia získavajú priamy kop po faule Torresa.

13
    Útok sa tentoraz nepodaril ani domácim hráčom, sledujeme hru ktorá sa presúva z jednej strany na druhú, momentálne útočia hostia.

12
    Hráčom Realu Betis sa ani tentoraz nepodarilo uspieť v útoku, hra sa presúva na opačnú stranu ihriska.

11
    O loptu sa momentálne bojuje v strede ihriska, no hra sa pomaličky presúva pred bránu domáceho tímu.

10
    Alberto Moreno posielal center pred bránu hostí, kde si dobre nabiehal Reyes, no obranca stihol tesne zakročiť a poslal loptu do bezpečia.

9
    Fazio rozvíjal hru po pravom krídle, kde hľadal Iborru, ten aspoň vybojoval vhadzovanie na súperovej polovici.

8
    Celá akcia sa napokon končí útočný faulom na Reyesa, rozohrávať bude Beto.

8
    Real Betis operuje pred šestnástkou súpera, k strele na bránu sa ale stále nedostávame.

7
    Loptu teraz získajú hostia, Nono bol faulovaný v strede ihriska, previnil sa Iborra.

6
    No Sevilla aj naďalej zostáva na polovici súpera, hru domáci hráči chceli rozvinúť cez Vitola, no prihrávka bola príliš prudká a končí mimo hracej plochy.

5
    Ten im však príliš nevyšiel a obrana Betisu sa bez väčších problémov oslobodila.

4
    Zatiaľ sledujeme jednoznačne hru jediného tímu a tým je FC Sevilla, navyše domáci teraz získavajú priamy kop.

3
    Domáci hráči to okamžite skúšali nachlp rovnako ako pred minútou, tentoraz sa ale Bacca ocitol v postavení mimo hry.

2
    Sevilla dala gól! No už o minútu neskôr prichádza prvý gól stretnutia! Za obranu Betisu si perfektne nabehol CARLOS BACCA, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci a nedal brankárovi hostí najmenšiu šancu!

1
    Po úvodnej rozohrávke sa dopredu pustili domáci hráči, no postupne bol ich postup spomalený.

1

Hráči obidvoch tímov už vychádzajú na hraciu plochu, Sevillské derby sa už čoskoro začne.

Tak sa nakoniec zdá, že Sevilla môže rátať s pôvodne zraneným Gameirom, ten však začne zápas na lavičke náhradníkov. Na opačnej strane sa zdá, že zo zranenia sa skôr zotavil Juanfran, ktorý nastúpi aj v základnej jedenástke.

FC Sevilla: Beto – Diogo Figueiras, Fazio, Daniel Carriço, Alberto Moreno – Iborra, M'Bia – José Antonio Reyes, Rakitić, Vitolo – Bacca
    Náhradníci: Javi Varas – Fernando Navarro, Juan Cala, Perotti, Jairo Samperio, Gameiro, Coke

Real Betis: Sara – Juanfran, Paulão, Antonio Amaya, Dídac Vilá – Nono, Xavi Torres – Álvaro Vadillo, Joan Verdú, Steinhöfer – Jorge Molina
    Náhradníci: Andersen – Javier Matilla, Chuli, Juan Carlos, Nacho, Rubén Castro, Jordi Figueras

Rozhodca: Javier Estrada – Juan Yuste, Francisco Martín.

Stávkové kancelárie dnes pochopiteľne do úlohy jednoznačného favorita stavajú domáci tím, na výhru ktorého sa kurz pohybuje okolo hodnoty 1,67, na remízu je kurz 3,75 a na víťazstvo Realu Betis až 5,00.

Splní si teda FC Sevilla úlohu favorita, alebo uvidíme prekvapenie v podobe bodového zisku Realu Betis?

Posledné vzájomné zápasy:

Real Betis 3-3 Sevilla
    Sevilla 5-1 Real Betis
    Sevilla 1-2 Real Betis
    Real Betis 1-1 Sevilla

Pekný nedeľný večer Vám prajem a vítam Vás pri zápase 14. kola najvyššej španielskej Primera División. V tomto predposlednom zápase 14. kola proti sebe nastúpia FC Sevilla a Real Betis.

FC Sevilla

Hráči Sevilly v tohtoročnej sezóne zatiaľ nepredvádzajú najpresvedčivejšie výkony, tešiť ich môže akurát fakt, že momentálne sa nachádzajú na prvom mieste tabuľky H v Európskej Lige UEFA. V posledných dvoch zápasoch však Sevilla remizovala s Libercom a mierne si tak skomplikovala situáciu na udržanie si vedúcej priečky. V Primera División momentálne patrí Seville 11. priečka, vďaka 16tim bodom, ktoré získala za štyri víťazstvá a štyri remízy. Z posledných piatich zápasov si hráči Seville bolestne pamätajú najmä vysokú prehru s Realom Madrid (7:3) a taktiež nevydarené stretnutie na domácej pôde, keď Sevilla prehrala s Celta de Vigo 0:1. Dnešný domáci tím určite potešili víťazstvá proti Espanyolu aj Osasune, či remíza na pôde Realu Valladolid. Dnes by však nemalo nastúpiť viacero opôr Sevilly. Pre svalové zranenia zrejme nenastúpia Trochowski, Gameiro, Marin, či Cheryshev. Zranené koleno stále trápi Cicinha.

Real Betis

Real Betis po minulom kole klesol až na samé dno tabuľky. S chudobnými 9timi mu teda patrí posledná 20. priečka a pokiaľ nebude chcieť zostúpiť do Segunda División, v tíme by sa mali udiať zmeny. Navyše, na Almeríu a Rayo Vallecano stráca 3 body. Je však treba poznamenať, že kandidátov na zostup do nižšej ligy je viacero. Po 12 bodov majú aj Real Valladolid, či Celta de Vigo. Real Betis zvíťazil naposledy ešte v septembri na domácej pôde proti Villarrealu. Odvtedy ťahá nelichotivú šnúru bez víťazstva, ktorá sa natiahla už na 6 zápasov. Čo je ešte horšie, z týchto šiestich zápasov Real Betis získal jediný bod za domácu remízu s Levante. To sa samozrejme odrazilo aj v konečnom postavení v tabuľke. Hráčov Realu Betis určite zabolela vysoká prehra s Atléticom Madrid (0:5), s Barcelonou (1:4), Getafe (1:3), Málage (2:3), či nováčikom Elche na domácom trávniku (1:2). Aj to môže byť motiváciou pre dnešný tím hostí. V takejto situácii bude určite každý bod dobrý. Real Betis to však bude mať dnes veľmi ťažké. Pre rôzne zranenia by tímu malo chýbať až 8 hráčov. Malo by sa jednať o Juanfrana, Perquisa, Reyesa, Igiebora, Paulãa, Rubéna Castra, Sergia Rodrígueza a Edera Vilarchaa.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 12:00.