Omsk – Čeljabinsk 1:2 (0:1 po s.n.) | Barys – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Nižnekamsk 3:6 (kon.)
Jekaterinburg – Ufa 7:4 (kon.) | Čerepovec – HC Slovan 2:0 (kon.) | Jaroslavľ – Lev 0:2 (kon.)
S.Moskva – Vladivostok 1:3 (kon.) | Viťaz – Novokuzneck 1:0 (po pr.) | D. Moskva – Novosibirsk 5:1 (kon.)

58:15
    Belov sa pokúšal znížiť ale Lazušin sa stihol presunúť a vykopnúť jeho strelu.

57:34
    Volkov sa snažil pretlačiť puk cez betón Gaidučenka ale ten nepustil a zachránil svoj tím od ďalšieho gólu.

56:58
    Hostia v plnom počte.

56:24
    Domácim sa tak ako hosťom v presilovke nedarí.

54:58
    Dnes trestné lavice dostali zabrať. Kopejkin za sekanie na 2 minúty.

54:10
    Hráči Dinama naďalej útočia, asi im tento výsledok nestačí.

53:06
    Domáci v plnom počte. Hostia v tejto presilovke nič nepredviedli.

51:06
    Gorovikov oslobodzuje svoj tím na 2 minúty za krošček.

50:19
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Sopin našiel presnou prihrávkou MARKA KVAPILA, ktorý poslal puk ku vzdialenejšej tyčke a vracia štvorgolové vedenie svojmu tímu.
    Asistence: Alexej Sopin a Dmitrij Pestunov.

46:20
    Strelec jediného gólu Sibiru teraz pomohol svojim spoluhráčom v obrane, keď zabránil jasnej šanci Dinama.

44:30
    Hostia vybehli do tretej tretiny ako vymenený a na Lazušina posielajú jednu strelu za druhou, ale väčšina striel ide aj tak vedľa.

43:41
    Domáci v plnom počte.

43:22
    Kopejkin poslal puk na vzdialenejšiu tyč, Ožiganov v dobré streleckej pozícii puk netrafil.

41:41
    V magickom čase 41:41 je vylúčený domáci Solovjov za držanie.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina skončila.

38:19
    Novosibirsk dal gól!
    ALEXANDER KUTUZOV hneď potom čo sa otriasol zo zásahu pukom vytvoril motiváciu pre svojich spoluhráčov do tretej tretiny. Kutuzov to trafil presne z ľavého kruhu medzi betóny Lazušina.
    Bez asistencie.

36:47
    Po dlhej dobe sa musel na pozore Lazušin, delovka Lehtera nebola zlá ale Lazušin bol lepší ako ta strela.

33:08
    Solovjov pálil od modrej, ale trafil iba Kutuzova, ktorý s problémami schádza z ľadu.

33:02
    Ring pred bránou Sibiru hostil profi boxeristou. Babenko a Derljuk vylúčení na 5 minút, Kudroč a Karamnov takisto ako Babenko a Derljuk. Naviac Kudroč dostáva 2 hrubosť.

31:58

29:58
    Po bitke u brány Sibiru sa budú rozdeľovať tresty. 2+2 minúty dostáva za hrubosť Ignatovič , o dva minúty menej, takisto za hrubosť Budkin.

29:21
    Ignatuškin využil chyby v rozohrávke a dostal sa do dobrej šance, ale Lazušin podržal svoj tím a drží si čisté konto.

28:39
    Kudroč za podrazenie.

27:35

25:32
    Vylúčenie na obidvoch stranách za hrubosť. Za domácich Mosaljov a za hosti Kudroč.

24:18
    Ignatovič na 2 minúty za nedovolené bránenie.

23:55
    Oddychový čas hostí.

23:55
    Nedáš – dostaneš. ALEXEJ SOPIN z dobrej streleckej pozície vystrelil na bránu, puk tečoval niekto z hráčov SIbiru a Gajdučenko už nestačil na zmenu reagovať.
    Asistencie: Jury Babenko a Andrej Mironov.

23:10
    Sannikov už pálil z lepšej pozície, Lazušin jeho pokus len so šťastím vyrazil ramenom.

21:52
    Šumakov z ťažkej streleckej pozície Lazušina neohrozil.

20:17
    Podarený vstup do tretiny nám predviedli hráči Dinama. LEONID KOMAROV dostal prihrávku od Karsumsa, na nič nečakal a prepálil všetko čo mu stalo v ceste.

17:44
    Enlund si dokázal poradiť s niekoľkými protihráčmi, nakoniec miesto strely ešte hľadal svojho spoluhráča ale nenašiel nikoho.

16:15
    Na druhej strane zahrozil Derljuk, ktorý z bezprostrednej blízkosti zamieril tak ako jeho súper nad bránu.

15:25
    Koskiranta takmer znížil, jeho nebezpečný pokus ale končí tesne nad hornou tyčkou.

12:40
    Tak teraz sa už skóre bude meniť. Ďalšia veľmi pekná akcia domácich, na jej konci stál znova úplne voľný hráč, tentokrát MARTINS KARSUMS, ktorému stačilo do prihrávky len vložiť hokejku a puk vošiel do brány už sám.
    Asistencie: Denis Mosaljov a Konstantin Gorovikov.

12:25
    Veľmi pekná akcia Gorovikova, ktorý nakoniec z pravej strany nebezpečne ohrozil, ale skóre sa nemení.

11:25
    Šanca pre domácich. Na trestnu lavicu odchádza Karamnov

10:45
    Vylúčenie na obidvoch stranách. Za domácich si ide odpočinúť Komarov , za hostí Ignatovič. Obidvaja za hrubosť.

10:27

08:55
    Belov len tak nahodil puk od modrejé, puk sa zastavil až u Lazušina, ktorý ho jednoducho schoval do svojej výstroje.

08:27
    Presilovku si zahrajú aj hostia. Za hákovanie je na dva minúty vylúčený Solovjov.

07:21
    Barancov strieľal z pravej strany, Gajdučenko vyrazil puk pravým betónom.

06:31
    Prvá formácia domáceho týmu udrela. Sám u vzdialenejšej žrde sa ocitol DENIS MOSALJOV a do prázdnej brány strieľa prvý gól zápasu. Dinamo tak využíva presilovku.
    Asistencie: Konstantin Gorovikov a Leonid Komarov.

05:31
    Dlho hostia kompletný nezostali, Šumakov vyhodil puk mimo hraciu plochu a je potrestaný dvoma minútami.

03:38

03:04
    Nebezpečný pokus Karsumsa z medzikružia, bránu však minul.

02:14
    Babenko strieľal od modrej, puk puk ešte predpokladane niekto pred bránou tečoval ale Gajdučenko puk chytil.

02:11
    Hostia sa brania zatiaľ dobre.

01:38
    Sannikov 2 minúty za podrazenie.

00:34
    Hostia Mosaljovom hneď útočia na svojho súpera, Mosaljova strela letí tesne nad.

Dinamo Moskva: Lazušin (Barzman) – Višněvskij, Korjagin, Solovjov, Mironov, Barancev, Derljuk, Budkin, Pestunov – Gorovikov, Mosaljov, Komarov – Cvetkov, Karsums, Karpov – Babenko, Glazačev, Sopin – Volkov, Kasyančuk, Kvapil.

HK Sibir Novosibirsk: Gaidučenko ( Pavlov) – Bělov, Kudroč, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Ignatovič, Butuzov – Lehtera, Kugryšev, Enlund – Kopejkin, Lemťugov, Koskiranta – Monja, Sannikov, Ignatuškin – Šumakov, Karamnov, Romanov..

00:01
    Stretnutie práve začalo.

V sobotňajšom stretnutí na seba narazia súperi Dinamo Moskva – HK Sibir Novosibirsk. Dinamo Moskva v tabuľke je na tom lepšie ako jeho súper Sibir Novosibirsk. Dinamo Moskva v západnej konferencii sa nachádza na druhom mieste a pomalý kráča za obhajobou a zavŕšením hattricku. Sibir Novosibirsk vo východnej konferencii sa nachádza na piatom mieste. Dinamo vyhralo z posledných troch zápasov dva zápasy, jediný kto pokoril obhajcu trofeje je Donbass. Novosibirsk narozdiel od Dinama prehral z posledných troch zápasov až dve zápasy. Vzájomné zápasy, forma tímov a tabuľkové postavenie hovorí o tom,že tento zápas bude naozaj veľmi zaujímavý pre oko diváka.

Vzájomné zápasy
    06.02.2012 Dinamo – Novosibirsk 5:3
    16.10.2012 Dinamo – Novosibirsk 2:3
    19.12.2012 Novosibirsk – Dinamo 4:3

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:00.

Jakub Šoth

Góly a asistencie: 7. Mosaljov (Gorovikov, Komarov), 13. Karsums (Mosaljov, Gorovikov), 21. Komarov (Karsums), 24. Sopin (Babenko, Mironov), 51. Kvapil (Sopin, Pestunov) – 39. Kutuzov

Dynamo Moskva: Lazušin (Barzman) – Višnevskij, Korjagin, Solovjov, Mironov, Barancev, Derljuk, Budkin, Pestunov – Gorovikov, Mosaljov, Komarov – Cvetkov, Karsums, Karpov – Babenko, Glazačev, Sopin – Volkov, Kasyančuk, Kvapil.
    HC Sibir Novosibirsk: Gaidučenko ( Pavlov) – Belov, Kudroč, Alexejev, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Ignatovič, Butuzov – Lehtera, Kugryšev, Enlund – Kopejkin, Lemťugov, Koskiranta – Monja, Sannikov, Ignatuškin – Šumakov, Karamnov, Romanov.

Rozhodca: Buturlin, Gašilov – Gardeners, Černyšev.