HC Slovan – Zvolen 3:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Poprad 3:6 (kon.) | Košice – Spišská N. Ves 10:2 (kon.)
Žilina – Topoľčany 1:2 (kon.) | Skalica – B. Bystrica 1:6 (kon.) | Trenčín – Nitra 2:1 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
HK Nitra
Sobota 26.10.2013, 15:45 • Zimný štadión Pavla Demitru v Trenčíne • Extraliga juniorov

Celý zápas sa niesol vo veľmi rýchlom tempe. Oba celky ukázali obetavú hru. Hrdinami zápasu sú určite obaja brankári, ich dnešné zákroky boli skutočne obdivuhodné.
    Po šesťdesiatich minútach hry končí zápas v prospech domácich a tri body tak ostávajú pod hradom Matúša Čáka.
    Ďakujeme za pozornosť. (18:05:04)

60:00

59:56
    Hlinka mohol streliť tretí gól domácich, bol však hákovaný. Rozhodca už nechal ale faul faulom, zápas sa dohráva v tomto počte hráčov.

59:00
    Nitrania ovládli útočné pásmo, ale Pardavý sa obetavo hodil do strely a následne i poslal puk vpred. Závodský ale akousi záhadou stál v bráne, pripomínajúc brankára, a zabránil tak gólu.

58:52
    Pupík ostáva na striedačke, začína sa power-play.

58:52
    Nitra si pýta oddychový čas.

58:00
    Posledné dve minúty zápasu, Nitranom sa tak kráti čas na vyrovnanie a vynútenie si predĺženia.

57:42
    Markovič dostáva prihrávku hneď po buly, striela zo svojej typickej pozície – od modrej čiary. Pupíkové betóny zachránili Nitru od gólu.

57:10
    Pardavý zamiešal puk medzi kruhmi, prihráva na Hlinku. Ten to skúša z ľavého kruhu, brankár ostáva neprekonaný.

56:40
    Akcia Šábika s Gálisom skončila neúspešne – puk ostal na hornej sieti bránky.

56:18
    Začala presilová hra domácich, Nitrania sa snažia vyhodiť puk z pásma. Na stredovej čiare ho zastavuje Kramárik.

56:00
    Krátky čas sa bude hrať štyria na štyroch. Priganc – 2 minúty – faul lakťom.

55:17
    Vojaci sa snažia presunúť hru na druhú stranu ľadu, Nitrania sú ale pozorní a za každú cenu držia puk.

54:39
    Nitrania v útoku, Tábi to skúšal z ľavého kruhu. Jeho strela minula bránku.

54:16
    Okamžitá strela z buly na Kuteja, jeho lapačka je pozorná.

54:09
    Vylúčený hráč domácich Richard Matejka – 2 minúty – nedovolené bránenie v hre.

53:41
    Stále je to hokej z jedného útočného pásma do druhého, šance na oboch stranách. Necelých šesť a pol minúty pred koncom sú hráči stále plní energie a nasadenia.

52:53
    Ohrozenia brankára i na druhej strane, Gergő Biró vyslal strelu na Kuteja. Ten čaroval s vyrážačkou, hra sa neprerušovala.

51:56
    Špankovič obkorčuľoval zo zadu s pukom celú bránu, keď už chcel prihrávať spoluhráčovi, puk mu preskočil a jeden z hráčov Nitry mu ho ukradol. Napriek tomu sa Trenčania dostali do streleckej šance, ale opäť neúspešne.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Janka Danková

Góly a asistencie: 1. Hlinka (Pardavý), 31. Novák (Petre, Ondris) – 33. Kőnig (Šuba)

HK DUKLA Trenčín: Kutej – Kramárik, Ryzák, Petre, Markovič, Plško, Hrehuš, Matejka, Holenda – Pardavý, Hlinka, Buliš – Ondris, Švec, Novák – Gális, Šabík, Pataky – Berák, Longauer, Špankovič
    HK Nitra: Pupík – Bábik, Žitný, Závodský, Gál, Konc, Ölvecký, Sabo, Chudý – Tábi, Szalay, Priganc – Kőnig, Ondrušek, Kalafa – Biró Mátyás, Biró Gergő, Bališ – Piroska, Kováč, Šuba

Rozhodca: Lokšík – Kuník – Nosek