koniec udalosti
Tímy (muži) – štvrťfinále

cz Nedeľa 14.08.2016, 20:00Olympijské hry - stolný tenis

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:00.

Příjemný nedělní podvečer všem příznivcům stolního tenisu. Olympijský turnaj týmů pokročil v mužské kategorii již do své čtvrtfinálové části, která je rozdělena na dopolední a odpolední část. V každé části se vždy zaměříme na dva duely.

Odpolední část právě začala!

Na rakouské straně se v prvním zápase představí Robert Gardos, který se postaví proti bývalé světové jedničce Timu Bollovi.

Za Japonce nastoupí Koki Niwa, který se utká proti Peng Tangovi.

Timo Boll vstoupil do svého zápasu velkým stylem, v první sadě vede již 5:1. Na vedlejším stole je ve vedení japonský hráč, stav 5:3.

Koki Niwa disponuje třemi setboly, Timo Boll se mezitím dostal do vedení 8:6.

Koki Niwa vítězí v první sadě poměrem 11:8! Japonec se tak dostává do vedení 1:0 na sety.

Stav prvního setu mezi Bollem a Gardosem je vyrovnaný 12:12, na druhém stole je poté stav druhé sady mezi Niwou a Tangem 5:5.

Timo Boll nakonec dokázal vyhrát úvodní sadu poměrem 14:12!

Stavy na obou dvou stolech jsou nyní vyrovnány. V utkání mezi Niwou a Tangem je stav 10:10, Timo Boll to má 3:3.

Koki Niwa dokázal čtyřmi míčky v řadě otočit vývoj druhé sady, po které se ujímá vedení již 2:0! Na vedlejším stole je stav druhé sady vyrovnaný 6:6.

11:8! To je výsledek druhé sady, po které se dostává německá hráč Timo Boll do vedení již 2:0 na sety! Ve druhém duelu se dostal ve třetí sadě do vedení 6:3 hráč Hong Kongu, Tang.

Vypadá to, že Tangovi se podaří snížit stav zápasu na 1:2, ve třetí sadě totiž vede již 9:6. Timo Boll pomalu kráčí za prvním bodem pro Německo, třetí set zatím vyznívá lépe pro něj, Timo vede 4:2.

Ano, Tang vítězí ve třetím setu 11:9 a snižuje stav zápasu na 1:2. Mezitím se do vedení 7:4 ve třetí sadě dostal Timo Boll, který je tak blízko k vítězství v celém zápase.

Timo Boll vítězí ve třetím setu 12:10 a v utkání pak celkově 3:0 na sety! Rakousko – Německo 0:1!

Rozhodující set bude muset určit vítěze v zápase mezi Japoncem Niwou a jeho soupeřem z Hong Kongu Tangem!

Stav pátého setu je zatím vyrovnaný 3:3. Oba hráči tak mají stejně daleko k vítězství.

Tang si nyní dokázal vypracovat nadějné vedení 6:4, uvidíme, jak na to zareaguje Niwa.

Druhý zápas duelu mezi Rakouskem a Německem obstarají Stefan Fegerl, který bude mít za soupeře Dmitrije Ovtcharova.

Tang si stále drží dvoubodové vedení a je blízko k prvnímu získanému bodu pro Hong Kong!

Niwa ovšem dokázal udržet oba dva své servisy a srovnal na 8:8!

Obě dvě podání si ale také dokázal udržet Tang, který tak má k dispozici dva mečboly!

Ihned ten první dokázal Tang využít! Tomu se tak povedlo otočit utkání ze stavu 0:2 na 3:2 a získat pro svůj tým první bod! Japonsko – Hong Kong 0:1!

Ovtcharov s Fegerlem zatím mají stav prvního setu vyrovnaný 5:5.

Ovtcharov přeci jenom prokázal ke konci setu své umění a dokázal vyhrát první sadu poměrem 11:7. Už se také rozehrál druhý zápas na vedlejším stole, který obstará Jun Mizutani, kterému se postaví Chun Ting Wong. Mizutani vede v první sadě 3:0.

Jun Mizutani se po prvním setu, který vyhrál poměrně hladce 11:5 dostává do vedení 1:0. Stav druhé sady mezi Fegerlem a Ovtcharovem je srovnán na 6:6.

Ovtcharov dokázal ve druhém setu odvrátit čtyři setboly soupeře a vyhrát druhou sadu 12:10, po které se dostává do vedení již 2:0! Na druhém stole je ve druhé sadě ve vedení 7:6 Wong.

Mizutani si na své konto připisuje i druhou sadu a jde do vedení 2:0. Za vítězstvím už kráčí Ovtcharov, který vede ve třetím setu 5:3.

Dmitrij Ovtcharov vítězí ve třetím setu 11:8 a to znamená, že po výhře 3:0 na sety vybojoval pro Německo druhý bod! Rakousko – Německo 0:2!

Hongkongskému hráči Wongovi se náramně povedl třetí set, kdy nedal Mizutanimu vůbec žádnou šanci, vyhrál 11:3 a snížil stav zápasu na 1:2.

Mizutani se dostal ve čtvrté sadě do vedení 5:4.

Rozjela se už čtyřhra v utkání mezi Rakouskem a Německem. Na rakouské straně nastoupila dvojice Habesohn/Gardos, na té německé Steger/Boll.

Chun Ting Wong dokázal odvrátit mečbol Mizutaniho a vyhrát čtvrtou sadu 12:10! Utkání tak jde do rozhodujícího pátého setu!

Německá dvojice se mezitím ujala v prvním setu vedení 7:4.

Habesohn s Gardosem dokázali ale vyhrát sedm následujících výměn a ovládnout tak první sadu 11:7! Stav pátého setu mezi Mizutanim a Wongem je 3:3.

Mizutani se ujal v posledním setu vedení už 7:3. Vypadá to, že Japonsko srovná stav zápasů na 1:1.

Steger s Bollem ovládli druhou sadu poměrem 11:2 a srovnali stav na 1:1. Němci jsou i v této čtyřhře favority a dá se očekávat, že vybojují poslední, rozhodující bod.

Jun Mizutani nakonec dokázal porazit svého soupeře Wonga výsledkem 3:2 a vybojoval pro Japonsko velmi důležitý vyrovnávací bod! Japonsko – Hong Kong 1:1!

Rakušané ale zatím německou dvojici dokonale překvapují! Po výsledku 11:8 se dostávají do vedení 2:1 na sety.

Začala již čtyřhry mezi Japonském, za které nastoupila dvojice Yošimura/Niwa a Hong Kongem, za které nastupují Ho/Tang. Stav v prvním setu je 3:3. Vyrovnat na 2:2 na sety se nejspíše podaří německé dvojice, která vede ve čtvrtém setu 8:5.

Ano, Steger s Bollem vítězí ve čtvrté sadě poměrem 11:6. O vítězi tak rozhodne pátý set. Mezitím se první set také povedl vyhrát japonské dvojici Yošimura/Niwa, která vyhrála 11:5.

Pro vítězství alespoň ve čtyřhře si ale nejspíš dojde nakonec rakouská dvojice, která vede v rozhodující sadě již 6:3!

Hongkongské dvojice Ho/Tang se podařilo zvítězit ve druhém setu výsledkem 11:8, díky kterému srovnávají stav zápasu na 1:1!

Je tomu skutečně tak! Rakouská dvojice Habesohn/Gardos dokázali porazit Steger s Bollem 3:2 na sety a vynutit si ještě další zápas! Rakousko – Německo 1:2!

Yošimura/Niwa se dostávají do vedení 2:1 na sety, když dokázali ovládnout třetí sadu výsledkem 11:8.

Další dvouhru v duelu Rakouska s Německem obstarají Stefan Fegerl, který se utká proti Bastianu Stegerovi.

Japonci nakonec zvládají čtyřhru a jdou do vedení! Yošimura s Niwou dokázali porazit své soupeře Ho a Tanga 3:1 na sety! Japonsko – Hong Kong 2:1!

Bastian Steger vítězí nad Fegerlem v prvním setu 11:8 a dostává se do vedení 1:0 na sety!

Druhá sada mezi Stegerem a Fegerlem je zatím velmi vyrovnaná, o jediný bod vepředu je ale německý hráč, 6:5.

V duelu Japonska a Hong Kongu se odehrává také další zápas a to mezi Yošimurou, který nastupuje za japonský tým a Wongem, který hraje za hongkongský tým.

Yošimura se po výsledku 11:8 v první sadě dostává do vedení 1:0 na sety a přiblížil tak Japonce k semifinále.

13:11! To je výsledek druhého setu, který opět vyhrává německá hráč Bastian Steger, Německo je tak už pouze jedinou sadu od postupu do semifinále.

Steger jde ve třetím setu do vedení 4:1 a přibližuje Německo čím dál tím více k postupu. Na vedlejším stole je stav druhé sady mezi Yošimurou a Wongem srovnaný 7:7.

Bastian Steger to dokázal! Poráží svého rakouského soupeře Stefana Fegerla 3:0 na sety a zajišťuje Německu rozhodující postupový bod!

Velmi blízko postupu do semifinále je již také Japonsko, jelikož Yošimura se v souboji s Wongem ujímá vedení již 2:0 na sety!

Wong se ale evidentně ještě nechce vzdát, ve třetím setu si dokázal vybudovat náskok 6:4.

Ještě nekončíme! Wong vítězí ve třetím setu nakonec poměrně jasně 11:5 a snižuje stav utkání na 1:2!

Hongkongský hráč se chytil! Start čtvrté sady patří jemu, neboť vede již 4:1!

Yošimurovi se ale daří bleskově vyrovnat na 4:4!

Yošimura a celé Japonsko už je opravdu hodně blízko, stav čtvrté sady je nyní 8:5 pro hráče ze země vycházejícího slunce.

Maharu Yošimura vítězí nad Chun Ting Wongem ve čtvrtém setu poměrem 11:6 a posílá Japonsko do semifinále!