Grécko-rímsky do 59 kg - kvalifikácia (kon.) | Grécko-rímsky do 75 kg - kvalifikácia (kon.)
Grécko-rímsky do 75 kg - finále Vítěz: R. Vlasov (RUS) (kon.) | Grécko-rímsky do 59 kg - finále Vítěz: I. Borrero Molina (CUB) (kon.)
koniec udalosti
Grécko-rímsky do 75 kg - finále

Vítěz: R. Vlasov (RUS)

cz Nedeľa 14.08.2016, 22:00Olympijské hry - zápas

Rus Roman Vlasov se tedy stává dvojnásobným olympijským vítězem. Ve finále porazil Dána Madsena 5:1, když rozhodl jeho chvat v první periodě. Madsen naopak zůstává věčně druhý, protože už získává už své třetí stříbro z velké akce. Bronzové medaile berou Íránec Abdválí a Korejec Kim. (23:58:10)

Roman Vlasov si pohlídal konec zápasu a obhajuje olympijské zlato z Londýna.

Madsen ale držel soupeře pod pasem a to se v řecko-římském stylu nesmí.

Rus ale dostává bod za pasivitu a Dán má tak ještě naději na obrat v zápase.

Neúspěšná challenge Dánska a Vlasov získává další bod. Jediná minuta ho dělí od medaile.

Madsen má navíc šanci zvrátit zápas. Vlasov byl napomínán za pasivitu a musí do pokleku.

Tento náskok si dokázal udržet i do konce první periody.

Vlasov dokázal přehodit svého soupeře a dostal za svůj chvat čtyři body.

Oba zápasníci bojují o úchop. Madsen už byl ale označen za méně aktivního.

Nyní už nás ale čeká velké finále. O zlato se utkají Rus Roman Vlasov a Mark Overgaard Madsen.

Íránec udržel tříbodový náskok až do konce časového limitu a Maďara Bacsiho nakonec poráží 5:2. Z Ria si tak odveze bronzovou medaili, svou první z velké akce v kariéře.

Abdválímu se podařilo opět přetočit s Bacsim a odskakuje do vedení 5:2.

Íránci se podruhé podařilo vytlačit soupeře a získává další bod.

Bacsi je opět napomínán za pasivitu a pokud se tak stane ještě jednou, dostane parter a bude muset jít do pokleku.

Abdvalí ale získal ještě bod za pasivitu soupeře a do přestávky půjde s vedením 3:2.

Bacsi ale dokázal rychle odpovědět a přetočením soupeře si rovněž dokázal získat dva body.

Íránec dokázal Maďara hned po jedenácti vteřinách vytlačit a ujímá se vedení 2:0.

O druhý bronz se utkají Íránec Abdvali a Maďar Bacsi.

Korejec Kim dvoubodové ubránil do vypršení časového limitu a bere bronz.