Španielsko - Argentína 1:2 (kon.) | Belgicko - India 3:1 (kon.)

3:1

(0:1, 0:0, 2:0, 1:0)

cz Nedeľa 14.08.2016, 17:30Olympijské hry - pozemný hokej - muži • Štvrťfinále

Tímto se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek neděle! (18:53:26)

Čtvrtfinálové klání mezi Belgií a Indií končí. Evropané potvrdili roli favorita a slaví postup mezi nejlepší čtyři celky. Indie sice po první čtvrtině vedla, ale Belgičané otočili stav zápasu ve třetí čtvrtině a v té poslední dokonali postup třetím gólem.

Konec zápasu!

59:37
    Už zbývají poslední vteřiny. Obrat Indie už by byl opravdu velkým zázrakem, které se ve sportu nedějí každým dnem.

59:11
    Vanasch může být klidný. Ze strany Indie to na žádné ohrožení jeho branky nevypadá a Belgičané mohou slavit postup.

58:08
    Gólově se pokusí prosadit ještě Danish Mujtaba, jenž nahrazuje Devindara Walmikiho.

57:29
    Indii se čas krátí a u míčku jsou navíc převážně Belgičané. To už nevypadá s postupem indického týmu příliš dobře.

56:14
    Indie by potřebovala rychle skórovat, aby mohla zdramatizovat závěr zápasu. Možná se to podaří čerstvému Harmanpreetovi Singhovi, jenž nahradil svého jmenovce Pala Rupindera.

55:09
    Tento průběh zápasu Belgičanům svědčí. Západoevropská země míří za postupem a v klidu hájí svůj náskok. Trojité střídání.

53:58
    Střídání na straně Belgie, která hlídá dvoubrankový náskok.

52:13
    Za pravdu mi dává také poslední akce indického týmu. Akashdeep Singh měl na hokejce druhý gól, ale kontaktní trefu mu sebral zákrok Vanasche.

51:37
    Evropané už si hlídají pohodlný náskok a Indům se čas pomalu krátí. O vítězi ale ještě není rozhodnuto.

49:59
    Belgie střídá a začíná poslední desetiminutovka zápasu. V ní už to budou mít Indové velmi těžké, navíc se nezdá, že by na nějaký obrat měli síly i kvalitu.

49:06
    Navíc přichází tvrdá rána! Belgický hokejisté TOM BOON je dalším, kdo v dnešním utkání rozvlnil síť indické branky a po zásluze posílá Belgii do dvoubrankového vedení – 3:1!

48:35
    Trojité střídání Belgie v krátkém časovém sledu. Z indické strany to na žádný trhák nevypadá.

47:39
    A mohlo být o něco veseleji. Rozhodčí totiž nařídil trestný roh, po němž se dostal do zakončení Loick Luypaert a pálil pouze do indického brankáře.

45:49
    Oba týmy poslaly na hřiště několik čerstvých hráčů. Indové musí zabrat směrem dopředu, naopak Belgii vedoucí gól znatelně uklidnil.