Omsk – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Vladivostok 2:3 (kon.) | Jekaterinburg – Chabarovsk 5:1 (kon.)
Barys – Novokuzneck 5:3 (kon.) | Čerepovec – Nižnekamsk 1:0 (kon.) | Jaroslavľ – Ufa 4:2 (kon.)
A. Mytišči – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Lev 0:3 (kon.) | Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 0:2 (kon.)
S.Moskva – Novgorod 1:2 (kon.) | Dinamo Minsk – Viťaz 0:2 (kon.) | Záhreb – Kazaň 6:5 (kon.)
Doneck – D. Moskva 2:3 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
6:5 (4:3, 2:1, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Streda 11.12.2013, 17:30 • Dom Sportova • KHL

Je za nami ďalší zápas základnej časti KHL. Medveščak potvrdil, že na domácom ľade je veľmi silný a dokázal poraziť aj jeden z najlepších tímov východnej konferencie. Diváci si určite prišli na svoje, keď videli jedenásť gólov, dramatický priebeh a výhru nováčika 6:5. (20:00:25)

60:00

59:40
    Domáci sa dobre bránia.

59:00
    Barulin odchádza z brány. Kazaň sa usadila v útočnom pásme.

58:28
    Puk mimo ľadovej plochy.

58:23
    Posunutá brána za kanadským gólmanom. Vhadzovať sa bude po ľavici Dekanicha.

58:20
    Záhreb výborne zhusťuje stredné pásmo. Hráči Kazane nemajú priestor na kombinácie.

57:30
    Po icingu hostí sa bude vhadzovať pred Barulinom.

57:10
    Už len necelé tri minúty ostávajú AK Barsu na vyrovnanie.

56:20
    Pesonen našiel spoza brány voľného Svitova, ktorý mal na hokejke čistý gól. Jeho strela medzi betóny Dekanicha však zamierila tesne vedľa.

55:30
    Už skoro päť minút sledujeme snahu Kazane o vyrovnanie. Medveščak však veľmi dobre bráni.

54:49
    Hostia mali teraz možnosť prečíslenia, ale Varnakov neprihral dobre.

54:00
    Medveščak hrá jednoducho, puky hneď vyhadzuje do stredného pásma.

53:21
    Kazaň len za svojou bránou. Teraz sa hráčom tatarstanského klubu nedarí zatlačiť.

52:25
    Malý záhrebský ľad bráni hosťom v lepšej kombinácii.

51:30
    Osipov sa dostal k strele od modrej čiary, ale jeho pokus bol zblokovaný.

51:06
    Oba tímy v plnom počte.

50:48
    Hrá sa 4 na 4 bez vážnejších šancí.

49:30
    Na trestnej lavici stále sedí aj Kirill Petrov, ktorý dostal ešte dávnejšie k dvom minútam aj desaťminútový trest.

49:06
    2 minúty pre Švarného s Lukojanovom za údery.

49:06
    Tereščenko sa dostal cez obranu a zrazu mieril sám na Dekanicha. Kanaďan ho však vychytal a dorážky sa nepresadil ani Lukojanov. Po tejto situácii vznikla menšia bitka, ktorej účastníkmi boli spomínaný Lukojanov a Slovák Švarný.

48:37
    Heshka vyrobil chybu v rozohrávke a Thomasovej strele chýbalo len niekoľko centimetrov.

48:10
    Domáci hrajú na istotu a snažia sa držať puk ďaleko od vlastnej brány.

47:25
    Hostia v plnom počte.

46:40
    Varnakov mohol ísť do úniku, ale skĺzol mu puk z čepele.

46:00
    Medveščak hrá teraz až príliš opatrne.

45:25
    Vylúčenie Kazaň. 2 minúty Petrov.

45:06
    Bars Kazaň dala gól!
    Tereščenko vysunul na krídle korčuľujúceho KIRILLA PETROVA, ktorý z ostrého uhla našiel priestor medzi nohami Dekanicha. Asistencia: Alexej Tereščenko.

44:35
    Kornejevova bomba netrafil priestor troch tyčí. Kazaň rozohráva spoza vlastnej brány.

44:12
    Domáci sa zatiaľ poctivo bránia a nepúšťajú AK Bars do tlaku.

43:37
    Vylúčenie Medveščak. 2 minúty Murray.

43:20
    Nyström dostal prvýkrát priestor vo štvrtom útoku a hneď vymyslel nebezpečnú situáciu. Kane s Ellisonom však nedokázali prekonať Barulina, ktorému puk vypadol.

42:46
    Svitov chcel vystreliť z krídla, no jeden z obrancov mu v tom zabránil.

42:17
    Icing Medveščaku.

41:45
    Domáci išli do brejku troch proti jednému. Jessiman však pokazil prihrávku na Ryana.

41:00
    Heshkov príklep skončil v lapačke Dekanicha.

40:34
    Martinovič nahodil puk na Murrayho a jeho teč tesne minul bránu.

40:01

Strely na bránu: 26-25.

Medveščak v druhej časti hry opäť viedol už o tri góly, no hostia dokázali Lukojanovom korigovať na 6:4. Kazaň nepôsobí veľmi presvedčivým dojmom, ale stále prehráva len o dva góly, čo je za 20 minút možné zmazať.

40:00

39:10
    Petrov vystrelil od modrej čiary, Dekanich síce dobre nevidel, no neinkasoval.

38:12
    Vesce len nahodil na Barulina, ten rozohral novú akciu hostí.

37:34

37:00
    Domácim presilovka nevychádza.

36:23
    Cheechoo prihral len na hokejku Petrova. Hostia vyhodili.

35:34
    Vylúčenie Kazaň. 2 minúty Tereščenko.

35:12
    Linglet obkrúžil bránu a chcel zasúvať puk do odkrytej siete. Zacharčuk však ležiac v bránkovisku dokázal rukou zabrániť istému gólu.

34:40
    Medveščak je aj po inkasovanom aktívnejší.

34:00
    Bjorkstrand vypálil od modrej čiary, Barulinovi puk vypadol, ale Cheechoo prišiel dorážať neskoro.

33:39
    Domáci ostreľovali Barulina, no nedali si pozor na brejk. Petrov prihral ARTJOMOVI LUKOJANOVOVI, ktorý švihom vymietol pravý horný roh brány Marka Dekanicha. Asistencia: Kirill Petrov.

32:44
    Kazani chýba nápad v ofenzívnej fáze. Hráči lídra východnej konferencie to skúšajú len ľahkými pukmi priamo na Dekanicha.

32:21

32:12
    Lukojanov sa natlačil z krídla do zakončenia, ale trafil len bočnú konštrukciu.

31:23
    Medveščak pokračuje vo výbornom predstavení a drží svojho súpera pod tlakom.

30:21
    Menšia šarvátka medzi Zacharčukom a Glumacom. Obaja si môžu schladiť hlavu dvojminútovým pobytom na trestnej lavici. Bude sa hrať 4 na 4.

30:00
    Na konci prvej tretiny to vyzeralo tak, že hostia zápas postupne otočia, ale stal sa presný opak. Zverenci Marka Frencha dokázali opäť zvýšiť svoj náskok na rozdiel troch gólov.

28:58
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Medveďom to dnes padá. MATT MURLEY sa dostal z rohu až medzi kruhy a švihom trafil presne do ľavého horného rohu brány. Tereščenko si môže vyčítať svoje nedôsledné bránenie. Asistencia: Bill Thomas.

28:30
    Barulin opäť predviedol rýchlu lapačku, keď chytil strelu Thomasa.

28:12
    Tkačjov sa naťahoval za pukom a chcel zakončiť. Carle však dobre zapracoval hokejkou.

27:34
    Barulin musel dvakrát zasahovať po strelách od modrej čiary. Foster ho ani v jednom z prípadov neprekvapil.

27:28
    Hrá sa s piatimi hráčmi na oboch stranách.

26:53
    Dekanich zariskoval s rozohrávkou za bránou, no bol úspešný.

26:00
    Oba tímy sa teraz trápia s prechodom cez stredné pásmo.

25:28
    Ďalšie vylúčenia. Tentoraz si odsedia vzájomné tresty Glumac a Tereščenko. Obaja dostali dve minúty.

24:57
    Bolo len otázkou času, kedy to niekomu v presilovke padne. Carle nahodil puk pred bránu a kanonier JOHNATAN CHECHOO ho tečom úspešne usmernil za chrbát Barulina. Asistencie: Mathieu Carle, Ryan Vesce.

24:50
    Vylúčenie Kazaň. 2 minúty Burmistrov. Cheechoo teraz vybojoval presilovku pre svoj tím.

24:27
    Domáci v plnom počte.

23:39
    Vincourova strela netrafila bránu a hostia prišli o cenné sekundy.

22:55
    Nikulin s Kornejevom pália na Dekanicha jeden projektil za druhým. Kanaďan zatiaľ odoláva.

22:27
    Cheechoo chcel zakončovať spoza brány, ale prehnal to s aktivitou a fauloval. Bude za to pykať dvoma trestnými minútami.

22:20

21:40
    Brankár Kazane mal teraz veľa práce. Po Carlovej strele mu puk vypadol, no nakoniec ho pokryl pred dorážajúcimi útočníkmi

21:00
    Medveščak sa nedokáže rozostaviť pred Barulinom.

20:20
    Hneď v prvých sekundách prichádza vylúčenie hostí. 2 minúty si odsedí Nikulin.

20:01

Strely na bránu: 12-17.

Máme za sebou prvých dvadsať minút, ktoré priniesli až sedem presných zásahov. Domáci viedli už o tri góly, ale v závere o svoje vysoké vedenie prišli, keď Kazaň znížila na 4:3.

20:00

19:43
    Jessiman preveril z krídla Barulin, ruský gólman bol pozorný.

19:20
    Kazaň vysoko napáda, čo robí hráčom nováčika veľké problémy.

18:20
    Sedem gólov v prvej tretine sa nevidí často. Oba tímy sú však útočne naladené a najmä hostia sa nevedia zmieriť s nepriaznivým skóre.

18:07
    Varnakov najprv spálil veľkú šancu, keď bol sám pred bránou, no ALEXANDER OSIPOV prestrelil od modrej čiary všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Denis Golubev.

17:07
    Zásah Varnakova platí. Kazaň znižuje na 4:2.

17:07
    Gól ešte overuje videorozhodca, no podľa záberov kamier to vyzerá dosť jasne.

17:07
    Domáci sa sústredili na defenzívu a hostia ich za pasivitu potrestali. Najskôr Tkačjov nastrelil tyč, no potom MICHAIL VARNAKOV z dorážky nezaváhal. Asistencia: Vladimir Tkačjov.

16:03
    Aj po skončení presilovky musel Dekanich zasahovať, keď ho od modrej čiary preveril Nikulin.

15:54

15:20
    Vylúčenie na oboch stranách. 2 minúty Ryan (MED), 2 minúty Svitov (KAZ).

15:00
    Tréner AK Barsu len neveriacky krúti hlavou nad tým, čo predvádzajú jeho zverenci.

14:50
    Zakázané uvoľnenie Kazane.

14:30
    Hostia majú najlepšiu presilovku v lige. Zatiaľ však nevedia prejsť s pukom pred Dekanicha.

13:54
    Vylúčenie Medveščak. 2 minúty Jessiman.

13:20
    Hráči Kazane sú zaskočení. Nejde im to v útoku, ani v obrane. Domáci sú naopak v pohode a kontrolujú hru.

12:33

12:03
    Ellison teraz narobil vetry v obrane AK Barsu. Barulin aj s problémami drží svojich spoluhráčov v hre.

11:18
    Medveščak je späť v útoku. Cheechoo pred bránou z uhla neprekvapil brankára.

11:00
    Domáci prišli o pásmo.

10:33
    Vylúčenie Kazaň. 2 minúty Burmistrov.

10:00
    Hostia sú frustrovaní a nechápu, že si s nimi robí nováčik, čo chce.

09:10
    Kazaň sa snaží útočiť, no trápi sa vo finálnej fáze.

08:00
    Domácim zatiaľ vyšlo všetko, na čo siahli. Fanúšikovia sú vo vytržení.

07:12
    Oddychový čas hostí.

07:12
    Favorit zažíva v Chorvátsku šok. HUGH JESSIMAN si prebral puk medzi kruhmi, šťahovačkou sa zbavil obrancu a zavesil do horné rohu brány. Asistencie: Charles Linglet, Ryan Vesce.

06:45
    Burmistrov sa prekľučkoval do zakončenia, no v poslednej chvíli mu ušiel puk.

05:56
    Petrov sa teraz ocitol v dvoch tutovkách. Nevyšlo mu to z krídla a následne neuspel ani pred bránou.

05:27
    Barulin dnes nevyzerá veľmi isto. Ryanov pokus mu len vypadol a dlho nevedel, kde má puk.

05:02
    Puk opustil ľadovú plochu.

04:40
    Kazaň nasťahovaná pred Dekanichom, no bez streľby.

04:00
    Burmistrov sa snažil o rýchlu odpoveď. Jeho strela mierila tesne nad bránu.

03:18
    Tak som sa mýlil. Chorvátsky tím pridáva tretí presný zásah. Murray posunul puk na PATRICKA BJORKSTRANDA, ktorý z prvej prekvapil Barulina. Asistencia: Andrew Murray.

03:00
    Hra sa aspoň na chvíľu upokojila.

01:50
    Gólová prestrelka pokračuje. Tkačjov našiel pred bránou voľného MICHAILA VARNAKOVA, ktorý rýchlo znížil. Asistencia: Vladimir Tkačjov, Alexandr Svitov.

01:20
    Úvod snov v podaní Medveďov. Kapitán ALAN LETANG napriahol od modrej čiary a Barulin bol prikrátky na jeho pokus.

00:22
    Domáci bleskovo otvárajú skóre. Murray vystrelil na Barulina, ktorému puk vypadol len pred PATRICKA BJORKSTRANDA a ten nemal problém streliť gól. Asistencia. Andrew Murray.

00:01

Hymny dohrali, za chvíľu začíname.

KHL Medveščak Záhreb: Dekanich – Martinovič, Carle, Švarný, Foster, Popovic, Letang, – Thomas, Ryan, Murley – Cheechoo, Vesce, Linglet – Kane, Jessiman, Ellison – Glumac, Murray, Bjorkstrand, Nyström

AK Bars Kazaň: Barulin – Nikulin, Kornejev, Tokranov, Heshka, Zacharčuk, Osipov – Tereščenko, Petrov, Vincour – Stapleton, Pesonen, Burmistrov – Bodrov, Svitov, Varnakov – Golubev, Svečnikov, Tkačjov, Lukojanov.

Nováčik zo Záhrebu privíta v rámci stredajšieho zápasového programu KHL na domácom ľade AK Bars Kazaň. Medveščaku patrí po 36 stretnutiach siedme miesto v západnej konferencie s osembodovým náskokom na priečky zaisťujúce play-off. Kazaň je lídrom východnej časti súťaže, kde má k dobru pred druhou Astanou jeden bod.

Medveščak Záhreb vstúpil do ligy len v tomto roku, no je viac než príjemným osviežením. Doma patrí chorvátsky tím k najlepším, keď tu dokázal poraziť Petrohrad či CSKA Moskva. Káder je postavený hlavne na zámorských hráčov, ktorých dopĺňajú Slovák Švarný, Dán Bjorkstrand či Švéd Nyström. Práve Severoameričania sa však starajú o väčšinu bodov. Tréner Mark French vsádza aj na zohratosť svojho tímu v nerovnovážnych situáciách, keď patrí Medveďom tretia priečka vo využívaní presiloviek a siedma pozícia v bránení oslabení.

Barry Brust 18z. 92,5%, 2,14

AK Bars Kazaň je víťazom prvých dvoch ročníkov Gagarinovho pohára. Klub z Tatarstanu disponuje dobrým finančným zázemím, a tak si môže dovoliť aj najdrahších hráčov. Dá sa však povedať, že úderná sila tímu je sústredená v prvých dvoch formáciách, kde sa predstavujú hráči ako Burmistrov, Stapleton, Heshka či Medvedev. Okrem útoku má AK Bars aj vyrovnanú brankársku dvojicu Barulin-Garipov, ktorá v priemere neinkasuje ani dva góly na zápas a už osemkrát udržala čisté konto. Čo sa týka presiloviek, tak Kazaň je v tejto štatistike lídrom s využitím viac ako 28% početných výhod.

Vzájomné zápasy
    Od vstupu Medveščaku do KHL stihli odohrať tieto dva tímy len jediný zápas. Kazaň doma zvíťazila 5:3, no hostia boli dôstojným súperom favoritovi, keď až do záveru siahali na cenné body. Doma však môže Záhreb využiť podporu fanúšikov i horšiu momentálnu formu AK Barsu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 1. Bjorkstrand (Murray), 2. Letang, 4. Bjorkstrand (Murray), 8. Jessiman (Linglet, Vesce), 25. Cheechoo (Carle, Vesce), 29. Murley (Thomas) – 2. Varnakov (Tkačjov, Svitov), 18. Varnakov (Tkačjov), 19. Osipov (Golubev), 34. Lukojanov (Petrov), 46. Petrov (Tereščenko)

Ak Bars Kazaň: Barulin – Nikulin, Kornejev, Tokranov, Heshka, Zacharčuk, Osipov – Tereščenko, Petrov, Vincour – Stapleton, Pesonen, Burmistrov – Bodrov, Svitov, Varnakov – Golubev, Svečnikov, Tkačjov, Lukojanov

Rozhodca: Hofman, Ravodin – Ivanov, Raming