Omsk – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Vladivostok 2:3 (kon.) | Jekaterinburg – Chabarovsk 5:1 (kon.)
Barys – Novokuzneck 5:3 (kon.) | Čerepovec – Nižnekamsk 1:0 (kon.) | Jaroslavľ – Ufa 4:2 (kon.)
A. Mytišči – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Lev 0:3 (kon.) | Petrohrad – Metallurg Magnitogorsk 0:2 (kon.)
S.Moskva – Novgorod 1:2 (kon.) | Dinamo Minsk – Viťaz 0:2 (kon.) | Záhreb – Kazaň 6:5 (kon.)
Doneck – D. Moskva 2:3 (kon.)
Atlant Mytišči
2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Streda 11.12.2013, 16:30 • Arena Mytišči • KHL

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa! (18:50:16)

V záverečnej tretine sme videli iba jeden gól, ktorý strelil Atlant v 53. minúte po góle Batyršina. Tento zásah poriadne zdramatizoval záver duelu, kedy bola hra veľmi napätá. Traktor napokon dokázal aj napriek obrovskému tlaku ubrániť svoje tesný náskok a po triumfe 3:2 si pripisuje cenné tri body.

60:00

59:33
    Mytišči v závere vytvára obrovský tlak, no ten stroskotáva na pozornej defenzíve Traktora.

58:27
    Atlant bude hrať bez odvolaného brankára Galimova so šiestimi hráčmi!

58:27
    Domáci tím si vzal oddychový čas. Atlant si zrejme ide prebrať taktiku na záverečné sekundy.

57:08
    Engqvistov pokus končí v Garnettovej lapačke.

56:14
    Atlant v závere zvyšuje aktivitu a snaží sa vyrovnať.

55:03
    Trubačev mal na dosah vyrovnanie, no jeho pokus nebol úspešný.

53:54
    Atlant týmto gólom rozhodne zdramatizoval zápas. Záverečné minúty budú veľmi zaujímavé.

52:22
    Atlant Mytišči dál gól!

Atlant predsa strieľa kontaktný gól! Na rozdiel jediného gólu znížil presnou strelou RAFAEL BATYRŠIN! Asistencie: Michail Gluchov, Konstantin Kolcov.

51:13
    Artjuchinov bekhend príliš nezamestnal Garnetta.

50:38
    Presilovka Atlantu sa skončila, sily sú teda vyrovnané.

49:33
    Mytišči však nehrá ideálne, Traktor sa po niekoľkýkrát oslobodil.

48:38
    Jevgenij Katičev je vylúčený za podrazenie, Atlant má ďalšiu príležitosť na skorigovanie stavu.

47:29
    Čeljabinsk sa v tomto zápase prezentuje veľmi dobrou defenzívou. Atlant len ťažko hľadá recept na jej prekonanie.

46:23
    Mytišči nevyužilo ďalšiu príležitosť na strelenie kontaktného gólu, Traktor už hrá s piatimi hráčmi.

45:57
    Kolcov hneď dvakrát vystrelil, no ani raz sa mu nepodarilo prekonať Garnetta.

45:08
    Novopašin nepríjemne nahadzoval puk smerom na bránku Garnetta, no ten podržal hosťujúci tím.

44:23
    Alexej Vasilčenko oslabuje hosťujúci celok za hákovanie, Atlantu sa naskytá skvelá možnosť na skórovanie.

43:35
    Atlant vstúpil do záverečnej tretiny aktívne, no stále bez úspechu.

42:11
    Skorigovať stav sa snažil aj Gluchov, no ani on zoči-voči Garnettovi nepochodil.

41:24
    Rukavišnikov sa snažil prekonať Garnetta, no hosťujúci brankár si skvele vykryl uhol.

40:01

Čeljabinsk znova predviedol skvelý úvod, po niekoľkých sekundách sa znova dostal do vedenia po góle Glinkina. Atlant sa po inkasovanom góle snažil aktívnou hrou vyrovnať, no aktivita domácich mala presne opačný efekt. V 33. minúte totiž vedenie hostí navýšil Popov a stav po dvoch tretinách je priaznivejší pre Čeljabinsk, ktorý teda vyhráva 3:1. Záverečná tretina začne okolo 18:13.

40:00

39:41
    Traktoru sa podarilo vyviezť puk z obranného pásma a snaží sa ho dostať čo najďalej od svojej bránky.

38:57
    Atlant v závere druhej tretiny vytvára tlak, no tomu Traktor úspešne čelí.

38:04
    Gluchov vystrelil zo strednej vzdialenosti, no domáci útočník nebol úspešný.

36:41
    Batyršin zakladá novú akciu Atlantu spoza bránky Galimova. Odtiaľ sa chce postupne domáci tím dostať až pred Garnetta.

35:54
    Atlant sa snaží skorigovať stav, no Traktor sa prezentuje pevnou defenzívou.

34:33
    Radulov sa snažil ohroziť Garnetta, no domáci útočník jeho bránku netrafil.

33:41
    Tretí gól hostí padol v čase, kedy sa Atlant snažil o vyrovnanie skóre. Po inkasovanom góle však domáci neprestávajú hrať a ďalej bojujú.

32:43
    Traktor Čeljabinsk dal gól!

Hráči Čeljabinsku zvyšujú svoje vedenie! Peknú akciu zakončil presnou strelou za chrbát Galimova ANDREJ POPOV! Asistencie: Anton Glinkin, Artem Borodkin.

31:07
    Kablukova strela napokon minula bránku hosťujúceho Garnetta.

30:00
    Po polovici stretnutia vedie Traktor Čeljabinsk na ľade Atlantu Mytišči 2:1. Uvidíme, aký scenár nám prinesie druhá polovica tohto merania síl.

28:58
    Atlant nebol v presilovej hre príliš nebezpečný, Traktor sa ubránil a hrá už v pätici.

27:38
    Batyršin nebezpečne nahadzoval puk pred bránu Garnetta, no ten napokon v skrumáži neinkasoval.

26:58
    Jevgenij Katičev je vylúčený za držanie. Atlant má skvelú príležitosť na vyrovnanie skóre.

25:33
    Vasilčenko napriahol od modrej čiary, puk sa dostal do moci Galimova.

24:15
    Dnešné stretnutie sleduje 5 100 divákov.

22:27

Traktor sa opäť v úvode tretiny dostáva do vedenia! Po ukážkovej akcii sa presadil ANTON GLINKIN! Asistencie: Andrej Popov, Semjon Kokujov.

21:27
    Druhá tretina začína v pokojnom tempe. Ani jedno mužstvo sa nikam neponáhľa.

20:01

Po prvej tretine je stav nerozhodný 1:1. O úvodný gól sa postaral Čeljabinsk už v tretej minúte po presnom zásahu Mokina. Mytišči ale v nasledujúcich minútach zvýšil aktivitu a o vyrovnanie sa postaral Kablukov o päť minút neskôr. V ďalšom priebehu tempo hry oproti svižnom úvode opadlo a videli sme pomerne vyrovnaný hokej, avšak bez vážnejších akcií. Druhá tretina začne okolo 17:25.

20:00

19:43
    V posledných sekundách prvej tretine sa v podstate iba dohráva...

18:34
    Na ľade sa nič zaujímavé nedeje. Mužstvá sa síce prezentujú peknými kombináciami, no tými sa nedokážu presadiť vo finálnej fáze.

17:57
    Gluchov vystrelil na bránku Garnetta, no ten si pripísal úspešný zákrok.

16:15
    Herné tempo oproti úvodu zápasu upadlo. Mužstvá už nie sú až tak aktívne smerom dopredu.

14:47
    Valejev napriahol z väčšej vzdialenosti, ale Galimov nemal ťažkú prácu.

13:19
    Hra je pomerne vyrovnaná. Hrá sa rýchly hokej zo strany na stranu.

12:04
    Bulis posielal spätnú prihrávku popred Galimovovu bránku, no tam sa žiadny hráč Traktora nenachádzal.

10:33
    Radulov sa dobýjal ku bránke hostí, no Garnett si bol istý.

09:12
    Úvodné minúty priniesli zaujímavý hokej, dúfajme, že takéto tempo bude pokračovať aj naďalej.

07:57

Atlant napokon využíva presilovú hru 5 na 4 a vyrovnáva skóre! Presným zásahom sa prezentoval ILJA KABLUKOV! Bez asistencií.

07:32
    Kondratjev opustil trestnú lavicu, hostia teda hrajú so štyrmi hráčmi.

06:48
    Atjušovov pokus skvele zblokoval hosťujúci obranca Bondarev.

06:17
    Mytišči si zahrá presilovú hru 5 na 3, vylúčený bol totiž aj Semjon Kokujov.

05:32
    Maxim Kondratjev je vylúčený za podrazenie, Atlant si zahrá prvú presilovú hru.

04:53
    Prvá presilová hra Čeljabinsku nevyšla, Atlant sa bez väčších problémov ubránil.

04:10
    Traktor nie je počas prvej presilovej hry až tak nebezpečný.

03:37
    Kondratjev veľmi nepríjemne vystrelil na Galimova, no ten jeho pokus zneškodnil. Dugin sa už k dorážke nedostal.

02:53
    Atlant si krátko po inkasovanom góle ešte viac sťažuje situáciu. Za hákovanie bol totiž vylúčený Jaroslav Dyblenko.

02:45

Čeljabinsk sa hneď v úvode stretnutia dostáva do vedenia! Po skvelej práci Abdullina otvoril skóre presnou strelou MICHAIL MOKIN! Asistencie: Denis Abdullin.

01:14
    Zápas začína v slušnom tempe z oboch strán.

00:01

Atlant Mytišči: Galimov (Borisov) – Batyršin, Novopašin, Rukavišnikov, Petrov, Atjušov, Velikov, Dyblenko – Gluchov, Kablukov, Kolcov – Haataja, Engqvist, Michnov – Trubačev, Artjuchin, Radulov – Šmeljov, Kadejkin, Ševčenko

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin) – Rjabykin, Bondarev, Vasilčenko, Kondratjev, Borodkin, Katičev, Chlystov, Artamonov – Kuznecov, Buliš, Čistov – Dugin, Kontiola, Kosticyn – Kokujov, Popov, Glinkin – Abdullin, Valejev, Mokin

Rozhodujú: Bondar, Zacharov – Koršak, Černyšev.

PREVIEW

V tomto online prenose Vám budem podrobne komentovať stredajší súboj Kontinentálnej hokejovej ligy, v ktorom sa stretne Atlant Mytišči s Traktorom Čeljabinsk.

Atlant Mytišči je momentálne v skvelej forme, ťahá totiž už štvorzápasovú sériu výhier. Naposledy ruský klub uspel aj na ľade Slovana Bratislava, kde sa im však podarilo uspieť až po samostatných nájazdoch. Napriek tomu sa tento tím stále drží v západnej konferencii až na desiatej priečke, odkiaľ strácajú na "postupovú" siedmu priečku presne desať bodov. Atlant síce neinkasuje príliš veľa gólov, no najväčšou slabinou tohto mužstva je ofenzíva, kde im to príliš nepadá. Mytišči totiž v 34 zápasoch strelil iba 66 gólov a v rámci svojej konferencii má druhú najmenej efektívnu ofenzívu. V najbližšom kole privítajú hráči Atlantu na domácom ľade Traktor Čeljabinsk, proti ktorému sa budú snažiť podať čo najlepší výkon a vybojovať všetky body na svoje konto.

Traktor Čeljabinsk drží momentálne veľmi negatívnu sériu. Tento tím totiž prehral až päť zápasov v rade a táto nepriaznivá bilancia sa odrazila aj v tabuľkovom postavení. Traktor totiž v rámci východnej konferencie spadol na aktuálnu deviatu priečku, ktorá už nezaručuje postup do play-off. Napriek zlej forme nie sú šance tohto tímu na dosiahnutie siedmej priečky zaručujúcej play-off stratené, strácajú na ňu totiž iba sedem bodov. Na dobehnutie tohto manka však potrebuje Čeljabinsk lepšie výsledky a uspieť sa bude snažiť hneď dueli na ľade Atlantu Mytišči.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Filip Kubaliak

Góly a asistencie: 8. Kablukov, 53. Batyršin (Gluchov, Kolcov) – 3. Mokin (Abdullin), 23. Glinkin (Popov, Kokujov), 33. Popov (Glinkin, Borodkin)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin) – Rjabykin, Bondarev, Vasilčenko, Kondratjev, Borodkin, Katičev, Chlystov, Artamonov – Kuznecov, Bulis, Čistov – Dugin, Kontiola, Kosticyn – Kokujov, Popov, Glinkin – Abdullin, Valejev, Mokin

Rozhodca: Bondar, Zacharov – Koršak, Černyšev

Diváci: 5 100