Washington – Tampa Bay 6:5 (3:2 po s.n.) | Montreal – LA Kings 0:6 (kon.) | Buffalo – Ottawa 2:1 (4:3 po s.n.)
Columbus – NJ Devils 5:4 (kon.) | Florida – Detroit 3:2 (2:1 po s.n.) | NY Rangers – Nashville 1:4 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 1:2 (kon.) | Dallas – Chicago 2:6 (kon.) | Colorado – Arizona 1:3 (kon.)
Calgary – Boston 1:2 (kon.) | Edmonton – Carolina 5:4 (po pr.) | San Jose – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
San Jose Sharks
2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
New York Islanders
cz Streda 11.12.2013, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Československá stopa v zápase

Tomáš Hertl (SJS): 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:20.
    Martin Havlát (SJS): 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:19

Hostující Radek Martínek, ani Lubomír Višňovský do utkání nezasáhli. (07:21:01)

Hvězdy utkání

1. Kevin Poulin (NYI): 46 zákroků, 2 obdržené góly.
    2. John Tavares (NYI): 0+2
    3. Patrick Marleau (SJS): 1+1

Dnešní utkání tak končí. Po většinu celého zápasu byli aktivnějším a lepším mužstvem domácí hráči, kteří ovšem ve třetí třetiny hodně ubrali na tempu a dovolili hostům dvakrát skórovat. Prodloužení plné pohledných akcí branku nepřineslo a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, při kterých byli úspěšnější právě hráči New Yorku Islanders. To je ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný den.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Islanders.
    KYLE OKPOSO potvrzuje, že je hrdinou dnešního utkání a poté, co zařídil první branku hostů a druhou sám vstřelil, rozhoduje o vítězství svého týmu v samostatných nájezdech.

Neúspěšný nájezd si připisuje také český útočník Tomáš Hertl, který zkusil bekhendovou kličku, ale jeho zakončení končí těsně vedle tyče.

Kapitán hostů John Tavares volil také střelecké zakončení a také nepřesně.

Dan Boyle nepřekonal Poulina a hosté můžou rozhodnout o véítězství.

Nielsenův střelecký pokus nevyšel a je tak po dvou sériích srovnáno 1:1.

Couture rychle zamíchal pukem a také překonal brankáře svého soupeře.

Thomas Vanek s přehledem prostřelil Niemiho a hosté vedou.

Chvíli jsme museli čekat kvůli problémům snad s výzbrojí brankáře hostí, ale již budeme pokračovat.

Pavelski si přibrzdil a zkusil blafák do forhendu, ovšem nedokázal zvednout puk nad Poulinův beton.

Jako první pojede domácí Pavelski.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:42
    Hosté rozehrávají dost možná poslední akci utkání.

64:16
    Puk končí v ochranné síti a vhazovat se bude před brankářem Islanders.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:44
    A z protiútoku musel řešit velmi nebezpečnou situaci Niemi, jehož perfektní zákrok lapačkou překazil Clutterbuckovi rozhodnout utkání.

63:29
    Pavelskiho střela z mezikruží končí mimo Poulinovu klec.

62:49
    Domácí se znovu vrhají do útoku. V prodloužení mají zatím jasně navrch.

62:15
    Nebezpečný nápor před Poulinem, ovšem puk nakonec končí mimo brankoviště.

61:16
    San Jose znovu přechází útočnou modrou a vrhá se do ofenzívy.

60:51
    Viděli jsme dva střelecké pokusy domácích hráčů, které vyráží Poulin.

60:01

Ve třetí třetině padaly branky ba druhé straně. Ihned v úvodu třetího dějství dal naději hostům v podobě kontaktní branky Thomas Vanek a pro změnu v závěru třetiny vyrovnal Kyle Okposo přesnou střelou švihem. Hostům se tak podařilo ve třetí třetině vyrovnat na 2:2 a vynutili si prodloužení.

60:00

59:56
    Jen pár sekund před koncem ještě vidíme ostřejší rozmíšku mezi Clutterbuckem a domácím Desjardinsem.

59:46
    Ovšem teď výborně brání hosté, kteří už žádné komplikace nepřipouštějí.

59:35
    Domácí drží útočnou třetinu.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:53
    Domácí brankář teď po nahození raději podržel puk ve své lapačce.

58:23
    Islanders právě vstřelili branku!
    A okamžitě po vhazování se dokázal prosadit KYLE OKPOSO střelou švihem, kterou překonal gólmana Niemiho a vyrovnává tak zhruba jeden a půl minuty před koncem na 2:2! Asistence: John Tavares.

58:20
    Oddechový čas pro hosty.

57:38
    Hostům se nedaří dostat do útočné třetiny. Tuto fázi hry zvládá San Jose velmi dobře a hraje přesně tak jak potřebuje. Nežene se dopředu a zodpovědně brání.

56:55
    Hraje se teď velmi nepřehledně a vidíme zejména spoustu soubojů o puk podél mantinelu ve středním pásmu.

55:48
    Komerční přestávka.

54:48
    Marleau se dostal ke střele, kterou chytá Poulin a bude se vhazovat v obranném pásmu Islanders.

54:05

54:05
    Hra se přenesla na druhou stranu před Poulina a puk končí v ochranné síti.

53:11
    Niemi nemusel zasahovat proti střele z levé strany.

52:51
    Zakázané uvolnění domácího mužstva.

52:46
    Pokračujeme v rychlé hře nahoru a dolů, což bude za současného stavu více vyhovovat New Yorku Islanders.

51:35

51:35
    Nahození New Yorku končí v ochranné síti.

50:58
    Hraje se ve velmi rychlém tempu ze strany na stranu.

49:29
    Domácímu mužstvu se podařilo vyvézt puk z vlastní třetiny, ale hráči Islanders jsou stále velmi aktivní a tlačí se ze všech sil před Niemiho.

48:56
    Zakázané uvolnění San Jose.

47:52
    Hosté pokračují v útočné aktivitě a zaměstnávají domácí obranu.

46:59
    Sharks se dostali pod tlak a Niemi musel zachraňovat těsné vedení.

45:54
    Domácí hráči kombinují za Poulinovo brankou, ovšem zakončení to zatím nepřináší.

44:40
    Po vhazování před Poulinem se hra přenáší na druhou stranu a hosté se dopouštějí postavení mimo hru.

44:26
    Dosavadní poměr střel na bránu: 38:17

43:15
    Druhá formace domácích se vytvořila veliký nápor před Poulinem, po jehož zákroku se bude vhazovat v obranném pásmu hostů.

41:58
    O ofenzivní hokej se teď starají zase domácí hráči.

40:51
    Hráč hostí THOMAS VANEK se dokázal natlačit před Niemiho, ovšem jeho pokus o zakončení ještě nevyšel, až jeho další dorážka a New York tak v první minutě třetí třetiny dává kontaktní gól. Asistence: Kyle Okposo, John Tavares.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:23.

Po závěrečném hvizdu ve druhé třetině jsme ještě viděli menší potyčku za domácí brankou dvou hráčů, ovšem vše je již uklidněno. Ve druhé třetině San Jose potvrdilo svou dnešní převahu dvěma góly o které se postarali Marleau a Pavelski. Domácí tak vedou po dvou třetinách poměrem 2:0.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:12
    Vidíme šance na obou stranách, hra se velmi rychle přelévá z jedné strany na druhou.

37:26
    Niemi musel znovu zasahovat proti nepříjemné střele švihem z mezikruží.

37:04
    Poulin musel vyjet daleko z brány a rychle rozehrát.

36:46
    Thortonův střelecký pokus byl zablokován obráncem a po rychlém protiútoku hostů musel zasahovat na druhé straně Niemi.

36:26

35:24
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Střelu z pravé strany ještě Poulin vyrazil, ovšem na dorážku JOA PAVELSKIHO již brankář hostí neměl nárok. Asistence: Dan Boyle, Patrick Marleau.

34:25
    Už to vypadalo, že se San Jose usadí v útočné třetině, ovšem Havlát ztratil kotouč a tak musel zasahovat pro změnu Niemu.

33:52
    Hráči Islanders mají kotouč ve svém vlastním pásmu.

32:50
    Hra se trochu uklidnila. Domácí se teď neženou tolik do útoku a vychází ze zajištěné obrany.

30:10
    A opět se domácím hráčů daří vyvézt kotouč z obranného pásma.

29:32
    Další vyhození Sharks.

29:01
    San Jose se osvobodilo a hosté tak zakládají novou útočnou akci.

28:34
    Vidíme první vyloučení na domácí straně. Tommy Wingels si odsedí menší trest za držení.

27:13

26:59
    Hosté posunuli puk do středního pásma.

25:26
    Krátce po vhazování se ke střele švihem z levé strany dostal PATRICK MARLEAU, který překonal Poulina a otevřel skóre. Asistence: Dan Boyle, Logan Couture.

25:16
    Tomáš Hertl se ocitl v postavení mimo hru a po odpískání byl ze zadu zbytečně sražen Carknerem, který si odsedí 2 minuty za hrubost.

24:54
    Ale hra je již na druhé straně a brankář hostí si připisuje další zákroky.

24:16
    Hosté přenesli hru a drží útočnou třetinu.

23:23
    Výborný zákrok Poulina proti střele z těsné blízkosti.

22:53
    Ale ani tentokrát se New Yorku nepodařilo udržet puk a dopředu spěchal Havlát, jehož střela však skončila v ochranné síti.

22:20
    Domácí se dostali k několika lehčím střeleckým pokusům a dopředu jdou s pukem pro změnu hosté.

21:31
    Domácí vybojovali vhazování před Poulinem.

21:22
    Ovšem ani rozehrávka hostů není o nic přesnější.

20:46
    Založení útočné akce domácích bylo velmi nepřesné a dopředu tak jdou hráči Islanders.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:30.

První třetina je za námi a gól jsme v ní neviděli. V první polovině této části neměli gólmani téměř žádnou práci a obě mužstva se spíše oťukávala, ovšem to se změnilo s příchodem vyloučení, která jsme viděli tři a všechna na straně New Yorku. Nakonec se domácím podařilo ovládnout tuto třetinu na střely drtivým poměrem 18:3.

20:00

19:32

18:58
    Nebezpečný závar před Poulinovo brankou, při kterém leželi před brankou všichni bránící hráči Islanders ve snaze nedovolit domácím další zakončení a hra se přerušuje.

18:10
    Nepřesná střela z levé strany, proti které nemusel brankář hostí zasahovat.

17:32
    Joe Thorton ujel z levé strany a i přes hákování dokázal přihrát svému spoluhráči do mezikruží, ovšem Travis Hamonic si za svůj přestupek odsedí 2 minuty.

17:09

17:09
    Nakonec došlo i na střelu z ostrého úhlu, kterou Niemu bez problémů chytá.

16:48
    Po delší době vidíme hosty v útočné třetině.

15:58
    Hosté se ocitli pod velkým nátlakem domácích, při kterém si ovšem nedokázalo San Jose vytvořit střeleckou pozici.

14:53
    Po nepříjemném náporu San Jose se hostům podačilo vyvézt kotouč ze třetiny.

13:57
    Puk už se příliš nevrací před Niemiho a hosté si zvykají na hru v obranném pásmu.

13:10

12:25
    Žraloci ovšem stále drží útočné pásmo.

11:16

10:58
    V této početní převaze už San Jose není střelecky aktivní jako v té první.

10:20
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

09:23
    Hosté hrají ve čtyřech.

09:16
    Travis Hamonic se provinil stejným prohřeškem jako Boulton a také on si odsedí 2 minuty. Islanders budou hrát druhé oslabení v řadě.

08:28
    Poulin už musel dvakrát zasahovat, steně jako v dosavadním průběhu utkání.

07:23
    Eric Boulton vyhodil puk z vlastní třetiny mimo ledovou plochu a dostává za to 2 trestné minuty. Přesilovka pro San Jose.

07:15

06:20

06:20
    Puk je v ochranné síti.

05:25

05:09
    Thortonova přihrávka z levé strany nenašla svého adresáta.

04:21
    Další ofenzíva domácího mužstva také neskončila střelou a hra se znovu přelévá na druhou stranu.

03:12
    Ani hosté se ale nedokázali nebezpečněji prosadit. Vidíme velmi opatrný začátek třetiny.

02:38
    První útočná formace San Jose neudržela pásmo a musí rychle dozadu.

01:34
    Domácí se bezproblémů ubránili a Islanders zakládají nový útok.

00:47
    Poulin si připisuje první lehčí zákrok a puk získávají hosté.

00:01

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasic, Irwin, Boyle, Stuart, Demers – Hertl, Thornton, Burns – Marleau, Couture, Pavelski – Hamilton, Wingels, Nieto – Sheppard, Kennedy, Desjardins, Havlát.

New York Islanders: Poulin (Nilsson) – Hickey, MacDonald, Hamonic, de Haan, Carkner, Ness – Okposo, Tavares, Vanek – Bailey, McDonald, Nelson – Clutterbuck, Nielsen, Grabner – Boulton, Cizikas, Martin..

Utkání začne za několik minut.

Češi na ledě

Za domácí nastupují dva čeští útočníci. Mladíček Tomáš Hertl a zkušený Martin Havlát. V New Yorku pak hrají obránci Radek Martínek a Lubomír Višňovský.

Vzájemná utkání

Z posledních sedmi vzájemných střetnutí prohrálo San Jose v jediném případě, když v New Yorku podlehl těsným poměrem 2:3. V jednom případě zvítězili Sharks po prodloužení a jednou až po samostatných nájezdech.

Ostrované mají po 31 zápasech pouhých 21 bodů, což je řadí aktuálně na předposlední místo Východní konference. Hosté nedokázali zvítězit již 10 utkání v řadě, při kterých získali jen dva body za prohry po prodloužení. Naposledy podlehli na hřišti Anaheimu v poměru 2:5.

Domácí nastupují do dnešního utkání ze třetího místa tabulky Západní konference jako favorit. Po 30 zápasech mají na svém kontě 43 bodů a na vedoucí Chicago ztrácejí pouhé 4 body s 2 zápasy k dobru. V posledních třech utkáních se ovšem Žralokům bodovat nepodařilo a po prohrách v Pittsburghu, Carolině a Minnesotě si taky dnes chtějí jistě vylepšit svou bilanci.

Dobré ráno, dnešní utkání kanadsko-americké NHL nás zavede mimo jiné na stadion San Jose Sharks, kam zavítají hosté z New Yorku Islanders. Zápas začíná krátce po půl páté ráno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Dušan Šitner

Góly a asistencie: 26. Marleau (Boyle, Couture), 36. Pavelski (Boyle, Marleau) – 41. Vanek (Okposo, Tavares), 59. Okposo (Tavares), rozh. náj. Okposo

Rozhodca: Martell, St. Laurent – Heyer, Kovachik

Diváci: 17562