Washington – Tampa Bay 6:5 (3:2 po s.n.) | Montreal – LA Kings 0:6 (kon.) | Buffalo – Ottawa 2:1 (4:3 po s.n.)
Columbus – NJ Devils 5:4 (kon.) | Florida – Detroit 3:2 (2:1 po s.n.) | NY Rangers – Nashville 1:4 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 1:2 (kon.) | Dallas – Chicago 2:6 (kon.) | Colorado – Arizona 1:3 (kon.)
Calgary – Boston 1:2 (kon.) | Edmonton – Carolina 5:4 (po pr.) | San Jose – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (4:3)
Buffalo Sabres
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Ottawa Senators
cz Streda 11.12.2013, 01:10 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Krásný dobrý večer při sledování online přenosu z kanadskoamerické NHL, ve kterém budeme sledovat dění v zápase Buffalo Sabres vs. Ottawa Senators.

Ottawa Senators se nachází na 12.místě tabulky Západní konference, když její hráči dokázali vybojovat 29 bodů, což znamená pouze dvoubodovou ztrátu na příčky zajišťující účast ve vyřazovacích bojích. Hostům se daří v letošním ročníku více na kluzištích soupeřů a když k tomu připočteme fakt, že Buffalo patří k nejhorším týmům soutěže, budou dnes Senátoři určitě papírovými favority. V posledních zápasech se v dresu Ottawy daří především Clarku MacArthurovi, jenž posbíral 13 bodů v nedávných 11 duelech. Na špici klubového bodování je nepříliš často viděný jev, vede ho obránce, konkrétně talentovaný Erik Karlsson. Hosté jdou do dnešního souboje v kompletní sestavě.

Jason Spezza 25 (10+15)

Domácí Buffalo Sabres prožívá zatím totálně nepovedenou sezónu, když se po 30 zápasech nachází na samém dně ligové tabulky se 14 body, které získalo za pouhých 6 výher a 2 remízy z normální hrací doby. Problémy Sabres jsou snad na všech frontách, na vině je však nejvíce neproduktivní útok domácích, který je nejhorší v rámci celé soutěže. Jediné, v čem domácí vynikají, jsou samostatné nájezdy, tam dokázali hráči Buffalo uspět ve všech třech případech. Komu se v marastu celého týmu v poslední době daří, je Tyler Ennis, jenž dokázal skórovat v několika zápasech v řadě a po zásluze byl přeřazen do elitní formace. Dnešního duelu se naopak nezúčastní obránce Alexander Sulzer, který je na listině zraněných hráčů.

Vzájemné zápasy

Hráči obou týmů se dnes utkají podruhé v této sezóně, v prvním vzájemném měření sil se z těsné výhry 1:0 na ledě Sabres radoval tým Ottawy zásluhou branky Erika Karlssona.

Češi a Slováci v akci

V hostujícím dresu budeme sledovat výkon českého forvarda Milana Michálka, domácí nemají na soupisce žádného hráče a českými či slovenskými kořeny.

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) – Myers, Tallinder (A), McBain, Ehrhoff (A), Pysyk, McNabb – Girgensons, Ennis, Moulson – D'Agostini, Hodgson, Adam – Stafford, Ott (C), Foligno – Flynn, McCormick, Scott.

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Karlsson, Methot, Corvo, Philips (A), Wiercioch, Cowen – Condra, Spezza (C), MacArthur – Ryan, Turris, Michálek – Neil (A), Smith, Greening – Conacher, Zibanejad, Kassian.

Rozhodčí: Kowal, St. Pierre – Barton, Driscoll.

Zahajovací formace obou týmů už jsou nastoupeny na modrých čarách, ostatní hráči jsou na svých střídačkách. Halou postupně zazní hymny Kanady a USA.

Vše už se pomalu schyluje k úvodnímu buly dnešního utkání.

00:01

00:29
    Philip vystřelil od modré čáry, Miller vyráží betony mimo.

00:43
    Na druhé straně zkusil štěstí Ehrhoff, i Lehner si připisuje první úspěšný zásah dnešního večera.

01:23
    Miller opět zasahuje, tentokrát po střele Neila od levého hrazení.

01:45
    Hodgson pálí z mezikruží nad hostující branku.

02:30
    Závar před brankou Ottawy brankou nekončí, obránci hostí dokázali puk odpálit od Lehnerovy svatyně do bezpečí.

04:03
    Myers ostře pálí na Lehnera, ten vyráží mimo tři tyče.

04:42
    Christian Ehrhoff prověřuje pozornost Lehnera, ten si s jeho lehkým pokusem bez problémů poradil.

06:25
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hosté se brzy v dnešním utkání ujímají vedení, když se trefuje MILAN MICHÁLEK! Asistence: Cory Conacher.

06:43
    Ostrou ránu Spezzy vyráží domácí brankář Miller.

07:03
    Foligno tečoval puk před hostující klecí, Lehner byl pozorný a kotouči v cestě do sítě včas zabránil

07:20
    Domácí pálí ostošest na Lehnera, ten teď vyrazil další střelu obránce Ehrhoffa.

08:02
    Další akci Buffala tentokrát zastavuje offside.

09:30
    Od modré z první pálil Karlsson, domácí obrana zablokovala jeho pokus.

09:49
    Matt Moulson (BUF) vyloučen za hrubost, přesilová hra pro Ottawu.

10:04
    Domácí vybojovali puk a vyvezli jej až do středního pásma.

10:19
    Ofsajdové postavení znamenalo stopku pro rodící se útočnou akci hostí.

10:34
    Hostům se ale zatím nedaří udržet pásmo, na vině je dost nepřesných přihrávek.

10:54
    A opět domácí vyhazují puk ze třetiny, tentokrát končí až u Lehnera.

11:11
    Brankář Ottawy je u touše v poslední minutě častěji, než by si asi přál při vlastní přesilovce.

11:30
    MacArthurova střela z mezikruží neprošla přes hradbu těl až k Millerovi.

11:44

11:58
    Spezza posílá puk mimo domácí klec.

12:03
    Krátká komerční pauza na chvíli přeruší hru.

12:03
    Christian Ehrhoff (BUF) vyloučen za zdržování hry, další početní výhoda pro hosty.

12:15
    Philipsova střela od modré až k Millerovi neprošla, domácí následně vyhazují puk z pásma.

13:00
    Stafford málem vystihl nepřesnou rozehru hostujících beků na modré čáře, alespoň pro domácí pošetřil cenné vteřinky.

13:30
    Spezza krásné našel napříč brankovištěm volného MacArthura, Miller se ale včas přesunul a puk vyrazil v rozkleku.

14:03

14:30
    Hodgson projel středem hřiště až mezi kruhy, zadovkou poslal puk na D'Agostiniho a ten z levého kruhu trefil Lehnera přímo do hrudi.

15:28
    Greening poslal střílenou přihrávku před domácí branku, tam ji ale nikdo z jeho spoluhráčů nezasáhl.

15:49
    Domácí teď jen vyhodili puk až k Lehnerovi, Ottawa je opět u kotouče.

16:40
    Foligno trefuje v dobré pozici pouze neméně dobře postaveného Lehnera.

17:18
    Na druhé straně hřiště se do zakončení dostal Ryan, Miller dobře vykral jeho pokus.

17:46
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry, po icingu se bude vhazovat před Millerem.

18:30
    Michálek vystřelil z levého kruhu, jeho rána byla sražena a neměla patřičnou razanci ani přesnost.

19:00
    Poslední minuta zbývá do konce první třetiny.

19:10
    Čárový rozhodčí svým hvizdem zastavil kombinací hostů – offside.

19:48
    Lehner raději přidržel kotouč, který se motal kolem pravé tyče jeho branky.

20:00

Skončila první část dnešního zápasu, v které se dokázali hosté zásluhou Milana Michálka gólově prosadit a odchází do kabin s nejtěsnějším možný náskokem. Domácí Buffalo však nebylo do počtu a bylo Ottawě minimálně vyrovnaným soupeřem. Zda bude pokračovat vyrovnaný boj i ve druhé třetině sledujte opět přibližně v 02:00.

20:12
    Turris se hned v úvodu druhé části dostal do zakončení, střelou z pravé strany ale Millera nepřekvapil.

20:40
    Moulson projel středem hřiště takřka až k Lehnerovi, svojí ránu ale zamířil mimo hostující klec.

22:10
    Postupný útok hostí zastavuje předčasně hvizd čárového, ofsajd.

22:40
    Hodgson se pokusil překvapit Lehnera z rohu hřiště střelou z otočky, brankář Ottawy si svoji bližší tyč dobře ohlídal.

22:53
    Puk nakonec přeci jen končí pod chrániči Lehnera poté, co jej k němu natlačili Moulson s bránícím hráčem Ottawy.

23:05
    Icing domácích stěhuje hru před Millera.

23:53
    Další zakázané uvolnění Buffala a tím pádem další buly před Millerem.

24:00
    A do třetice v krátké době se bude vhazovat před domácí brankou.

24:12
    Neil vyjel s kotoučem zpoza domácí branky a pokusil se překvapit Millera, ten stál pevně u své pravé tyče.

24:36
    Turris si najel před branku z pravého kruhu, byl ale příliš blízko, aby zakončil lépe než do připravených betonů Millera.

25:11
    Bude se vylučovat, Ottawa má výhodu..

25:25
    ..a potrestaným hráčem je Luke Adam (BUF), dvě minuty za podražení.

25:46
    Domácí ale vyhazují a hosté musí rozehrát až od vlastní branky.

26:01
    Spezza vysílá bombu z pravého kruhu, trefuje však Millera pouze přímo do hrudi.

26:23
    Senátoři se nemohou dostat do pásma, teď je zastavilo postavení mimo hru.

26:45
    Turris našel na levém kruhu krásně najetého obránce Corva, ten trefuje přesně Millerovu lapačku.

26:47
    Další střela Corva ihned po vyhraném buly, puk opět končí v rukavici domácího gólmana.

27:00
    Wiercioch je opět donucen rozehrát od Lehnera, neboť domácí opět vyhodili puk ven z obranného pásma.

27:15
    Stejný hráč si teď připisuje na své konto střelecký pokus z pravého kruhu, odkud trefuje opět připravenou lapačku brankáře Millera.

27:25

27:48
    Hodgson trefil backhandem pouze výstroj Lehnera, ten ale kotouč neudržel a tak se hraje dál bez přerušení.

28:16
    Smith míjí domácí branku.

28:38
    Podobně si vede i obránce Karlsson, jenž posílá puk nad klec Buffala.

28:51
    Na opačném konci hřiště si stejně počínal i McCormick.

29:12
    A ani nyní se nedokázal domácí hráč se svým pokusem vejít mezi tři tyče Lehnerovy svatyně.

29:14
    Erik Karlsson ˇ(OTT) vyloučen za hákování, první přesilovka v zápase pro Buffalo.

29:22
    McBain trefuje pouze Lehnera od modré čáry.

29:31
    Hra je přerušena, neboť kotouč skončil mimo hrací plochu.

30:00
    McBain posílal z kruhu střílenou přihrávku před branku, nikdo ji ale nedokázal trefit a hosté následně vyhazují.

30:30
    Ott pálí z levého kruhu, Lehner vyráží levým betonem mimo.

30:50
    Po menším zmatku před Lehnerem, který nedokázal udržet v lapačce nahození od modré, nakonec puk končí ve středním pásmu.

31:14

31:30
    Domácí tlak graduje, Lehner ale i dál odolává střeleckým pokusům hráčů Buffala.

32:02
    Lehner uklidňuje hru a přikrývá lapačkou odražený puk z rohu kluziště.

32:25
    Domácí napadají rozehrávku hostí ve třech, těm se ale zatím daří bez problémů založit útok.

32:47
    Nepřesný pas hostů a puk letí přes všechny čáry na icing.

33:15
    Sabres právě vstřelili branku!
    Ehrhoff zatáhl puk přes střed za modrou a vypálil na Lehnera, ten vyrazil pouze vedle sebe, kde byl jako první ZEMGUS GIRGENSONS, jenž napálil puk z ostrého úhlu na hostující klec a překvapení všech touš mezi Lehnerovými betony skončil až v brance! Asistence: Christian Ehrhoff.

34:48
    Domácí jsou na koni a tlačí svého soupeře, ten se teď osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

34:52
    Domácí minimálně pro tuto chvíli zastavuje hvizd čárového sudího a odpískaný offside.

35:30
    Kotouč končí v brance Ottawy po McBainově backhandu a následném zákroku Lehnerovou lapačkou, branka ale uznána není, neboť hra již byla dříve přerušena!

35:30
    Domácí budou každopádně hrát přesilovou hru, ještě předtím, než dostali domácí hráči kotouč do branky, totiž fauloval Jason Spezza (OTT) a odsedí si dvouminutový trest za vysokou hůl.

35:30
    Hráči Buffala se ale nechtějí smířit s verdiktem hlavního sudího ohledně neuznání branky a vzrušeně debatují s hlavním rozhodčím, ten je však neoblomný.

35:45
    Ennis se pokusil z nulového úhlu zvednout kotouč nad ležícího Lehnera, to se mu ale nepovedlo a hosté se osvobozují.

36:26
    McBain pálí od modré mimo hostující klec.

36:44
    Lehner drží puk po další střele některého z domácích hráčů.

36:53
    Hostům se opět povedlo vyhodit puk až k Millerovi.

37:05
    Domácí ale bleskurychle otáčí hru a kotouč má tentokrát v moci brankář Lehner.

37:10
    Buly pro Ottawu a nenásleduje nic jiného než vyhození až k domácí brance.

37:30

37:50
    Spezza zamíchal s kotoučem na levém kruhu a vypálil na MIllera, ten ukryl touš ve své výstroji.

38:15
    Domácí zastavili pokus MacArthura z mezikruží.

38:44
    Ehrhoff pálí z mezikruží mimo hostující klec.

38:57
    Mika Zibanejad (OTT) vyloučen za sekání, přesilová hra pro Buffalo.

39:02
    Hosté ale vítězí při vhazování a drží puk na svých holích.

39:20
    Dlouho hráli hráči kanadského celku s pukem, než jej odevzdali soupeři.

40:00

Domácí byli ve druhé třetině lepším týmem a po zásluze srovnali stav zápasu díky brance Girgensonse. Zde přinese rozhodnutí o vítězi zápasu třetí třetina či se dočkáme prodloužení, sledujte přibližně v 03:03.

40:25
    Ennis se pokusil zakončit z mezikruží, jeho rána ale neprošla přes hostující obranu.

40:48
    Hosté podruhé v krátké době vyhazují puk až k Millerovi.

40:57
    Ottawa v plném počtu.

41:42
    Miller schoval puk pod rukavice po odražené střele Spezzy.

42:15
    Adam se pokusil objet branku Lehnera a zakončit k levé tyči, brankář Ottawy si s přehledem poradil.

42:45
    Greening se snažil zakončit z levého kruhu, jeho rána byla zablokována.

43:00
    Ehrhoff ujel hostující obraně, jeho backhandový blafák ale zastavil Lehner nataženým betonem!

44:00
    Turris zakončil z pravého kruhu, trefil však pouze stojícího Millera.

45:00
    Stafford se neprosadil po levé straně hřiště, hosté však rychle ztrácí kontrolu nad kotoučem.

46:00
    Poslední minuty nabídly klidnější pasáž hry, oba týmy se dopředu příliš nehrnou.

46:20
    D'Agostini se prokličkoval s pukem až před Lehnerovu svatyni, brankáře hostů už ale nepřekonal!

47:00
    Komerční přestávka dá oběma týmům krátký čas na odpočinek.

47:12
    Další atak z domácí strany, Lehner udržel puk před brankovou čarou.

47:39
    Spezza poslal puk mimo domácí klec.

48:41
    Icing Buffala, následuje buly před Millerem.

48:54
    MIller vyráží do rohu kluziště Smithovo nahození od modré čáry.

49:06
    Další útok hostujícího týmu zastavuje offside.

49:33
    Conacher posílá puk od levého mantinelu pouze vedle Millerovy klece.

50:11
    Turris zakombinoval s Ryanem, tomu ale v dobré pozici domácí hráči na poslední chvíli vzali kotouč.

51:20
    Domácí nepřesně rozehráli a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před jejich brankou.

51:35
    Conacher přestřeluje branku, jež hájí Miller.

52:11
    Mimo tři tyče pálí i jeho spoluhráč Cowen.

54:00
    Hodně opatrná pasáž hry z obou stran, jakoby oba týmy byly spokojeny s jedním bodem.

54:28
    Icing domácích a hra se přesune před Millera.

55:00
    Hosté s kotoučem na svých holích rozehrávají od Lehnera..

55:45
    Z levého kruhu vypálil Adam, mimo hostující klec.

56:49
    Střelu Milana Michálka zastavuje domácí brankář Miller.

57:15
    Hosté v závěru třetiny tlačí a Miller co pět vteřin přerušuje hru svým zákrokem.

57:33
    Buffalo se brání s vypětím všech sil, zakázané uvolnění dá domácím hráčům alespoň malý prostor na odpočinek.

58:50
    Milan Michálek dostal přesný pas mezi kruhy, Miller vyráží jeho střelu pravým ramenem.

59:14
    Icing domácích hráčů opět vrací hru před Millera.

59:30
    McBainovu ránu od modré zastavují hráči hostujícího týmu.

59:59
    Vteřinu před koncem ještě následuje buly v obranném pásmu Buffala.

60:00

Branku jsme ve třetí třetině neviděli a tak se po krátké pauze hráči utkají o druhý bod v prodloužení.

60:01

60:50
    Tvrdou ránu Spezzy z pravého kruhu Miller vytěsňuje lapačkou do ochranné sítě.

62:47
    Philips z otočky trefuje pouze domácího brankáře.

63:17
    Domácí jsou u puku a mají ještě něco málo přes minutu a půl, aby strhli vítězství na svou stranu.

63:50
    McBain z pravého kruhu trefil pouze bránícího hráče hostů.

64:20
    Spezza mohl rozhodnout, ale v pravou chvíli promáchl přesný pas, který dostal do jízdy.

64:30
    Methot pálí tvrdě od modré vedle domácí branky.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nepřineslo rozhodnutí a na řadě jsou tak samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1 - 0
    Matt Moulson (BUF) se trefuje přesně k pravé tyči!

1 - 0
    Erik Karlsson (OTT) nedokázal dobře zakončit a puk mu sklouzl z hole.

1 - 0
    Tyler Ennis (BUF) to zkoušel nad vyrážečku, Lehner si dobře počkal a vyrazil.

1 - 1
    Mika Zibenejad (OTT) poslal puk mezi betony Millera!

1 - 1
    Cody Hodgson (BUF) zkusil forhandový blafák a mnoho nechybělo.

1 - 1
    Jason Spezza (OTT) nedokázal zakončit, puk mu sjel z hole.

1 - 1
    Drew Stafford (BUF) trefuje pouze Lehnerovy chrániče.

1 - 1
    Bobby Ryan (OTT) nezakončil, Miller mu vypíchl kotouč.

1 - 1
    Luke Adam (BUF) rovněž nedokázal zakončit, i jemu sjel puk z hokejky.

1 - 1
    Cory Conacher (OTT) to zkusil mezi betony, Miller chytá.

2 - 1
    Brian Flynn (BUF) se trefuje!

2 - 2
    Kyle Turris (OTT) rovněž skóruje!

3 - 2
    Steve Ott (BUF) zkusil blafák do backhandu a vyšlo to!

3 - 3
    Milan Michálek (OTT) střílí nad pravý Millerův beton, opět je srovnáno!

3 - 3
    Matt D'Agostini (BUF) nedává, hosté mohou rozhodnout.

3 - 3
    Patrick Wiercioch (OTT) trefuje backhandem pouze Millerovu lapačku.

3 - 3
    Marcus Foligno (BUF) přibrzdil a trefil pouze Lehnerův beton.

3 - 3
    Clarke MacArthur (OTT) trefuje lapačku Millera.

4 - 3
    Zemgus Girgensons (BUF) skóruje backhandovým blafákem!

4 - 3
    Miller vychytal Condru, je rozhodnuto!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Buffalo Sabres.

Diváci: 18.594

Domácí dokázali v letošní sezoně zvítězit i ve čtvrtém penaltovém rozstřelu a připisují si z dnešního duelu dva body do tabulky Východní konference.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek večera! (04:21:29)

Daniel Kubelka

Góly a asistencie: 34. Girgensons (Ehrhoff), rozh. náj. Girgensons – 7. Michálek (Conacher)

Rozhodca: Kowal, St. Pierre – Barton, Driscoll