Michalovce – Prievidza 11:2 (kon.) | Prešov – SR 18 3:4 (0:1 po s.n.) | Trnava – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.)
Bardejov – Pov. Bystrica 11:3 (kon.) | Senica – Detva 4:0 (kon.)
HC Dukla Senica
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
HK Detva
Streda 04.12.2013, 18:00 • Zimný štadión Senica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

V tretej tretine domáci napokon rozhodli o svojom víťazstve, keď pridali ďalšie dva góly do siete Detvy. Prvýkrát sa presadil v 52. minúte Vaškovič, ktorý skóroval z medzikružia a štvrtý gól pridal o minútu nato Jarolín, ktorý využil signalizované vylúčenie hostí a uzavrel skóre zápasu. Radosť z čistého konta nepokazili Peksovi hráči Detvy ani pri niekoľkých presilovkách a spolu pochytal 21 striel, na opačnej strane letelo na Orčíka až 38 striel, ten však lovil puk zo siete 4-krát. Dukla preto zaslúžene vyhrala nad Detvou v pomere 4:0. (20:08:56)

60:00

59:00
    Salajkova strela mieri mimo bránky.

58:21
    Hostia v plnom počte.

57:11
    Méryho zlá rozohrávka, Detva sa oslobodzuje.

56:21
    Vylúčenie na strane hostí, na dve minúty odchádza Fekiač.

56:10
    Signalizované vylúčenie, Senica hrá v šestici.

52:33
    Senica dala gól!
    A Seničania tesne po treťom góle zvyšujú skóre opäť. Tentoraz sa presadil pri signalizovanom vylúčení po Lantošovej prihrávke RENÉ JAROLÍN. Asistencie: Vladimír Lantoš, Tomáš Méry

51:37
    Domáci pridávajú tretí gól zásluhou ĽUBOMÍRA VAŠKOVIČA, ktorý s pukom obkorčuľoval obrancu a z medzikružia skóroval. Asistencie: Martin Ivičič

50:44
    Dolníkova strela spred bránky, Peksa jeho pokus zlikvidoval.

49:57
    Opäť Lantoš z toho istého miesta, Orčík síce neisto, ale napokon predsa puk pokryl.

49:10
    Lantošova strela z pravého kruhu vyrazená na ochrannú sieť

46:43
    Vaškovič poslal do jazdy puk Surovkovi, ten však naň nedočiahol, Senica napriek tomu zostáva v pásme.

45:59
    Domáci v plnom počte.

45:18
    Po chybnej rozohrávke hostí Sajdl vyhadzuje von z pásma.

44:08
    Mikolášek v úniku, včas mu však do strely vložil hokejku Teper.

43:59
    Trest pre brankára Peksu za úmyselné posunutie bránky, trest za neho odsedí Surovka.

43:57
    Prihávka k Peksovej ľavej žŕdke, kde stál priravený Goga, bránka však posunutá.

42:22
    Súboje o puk v rohoch ihriska.

40:41
    Petrova strela spoza obrancu, Peksa pozorný.

40:01

40:00

39:00
    Minúta do konca tretiny.

38:20
    Detva pri puku, posielajú však puk cez všetky čiary a hra sa vráti pred Orčíka.

36:54
    Opäť senický štvrtý útok, Klučiar ani Kalináč však nedokázali Orčika prekonať.

35:35
    Lantošova veľká šanca, zblizka však nedokázal zasunúť puk do bránky.

34:04
    Ivičičova strela z ľavého kruhu, Orčik ju však vychytal.

33:25
    Šedivého ideálna prihrávka pred bránku, Jarolín však zle zachytil puk a tak zo šance nič nebolo.

31:53
    Mačkovič opäť od modrej, Peska vytiahol efektný zákrok lapačkou.

31:36
    Tóthova strela od modrej, niektorý z hráčov pred bránkou však puk tečoval mimo bránkoviska.

30:48

30:20
    Hostia v pásme, domáci však pozorne bránia.

28:48
    Gula sa ešte ani poriadne nerozohral a už je naspäť na trestnej, dve minúty za podrazenie.

28:34

27:23
    Petrova strela triafa iba zadný mantinel, Peksovi však padá maska a preto je hra prerušená.

27:01
    Vo vlastnom oslabení sa mohol do úniku dostať Šalka, pri strele však zlomil hokejku.

26:34
    Vylúčenie na opačnej strane, na dve minúty odíde Gula.

26:12

25:12
    Domáci v šanci, keď sa po Salajkovej strele odrazi puk od zadného mantinelu pred bránku, tam však Reismuller nebol naň pripravený a minul

24:12
    Vylúčenie na strane hostí, za krosček dostáva dve minúty Pač.

24:10
    Domáci v šanci, Vaškovič však ani na dvakrát Orčíka neprekonal.

23:22
    Hostia pri puku, Neumannova strela však trafila iba jedného z domácich hráčov.

20:01

Zápas začali lepšie domáci hráči, ktorí sa v prvej časti hry dostali do dvojgólového vedenia. Najprv sa v 12. minúte po Vaškovičovej prihrávke dostal do brejku Daráš a zoči-voči Orčíkovi nezaváhal a skóroval. Druhý gól svojho tímu pridal v 15. minúte Kalináč, ktorý dorazil do bránky Salajkovu strelu od modrej. Či dokážu hostia gólovo odpovedať alebo ďalšie presné zásahy pridajú domáci môžeme sledovať v druhej tretine, ktorá začne približne o 18:48.

20:00

19:16
    Domáci sa oslobodzujú.

18:28
    Vylúčenie na strane domácich, za hákovanie odíde Méry.

18:10
    Úsek hry bez väčšej šance na oboch stranách.

16:32
    Domáci v pásme, no ani po niekoľkých strelách Vaškoviča a Mikoláška sa skóre nemenilo.

14:30

14:30
    Domáci v presilovke pridávajú druhý gól. Salajkov nahodený puk od modrej Orčikovi prepadol pomedzi betóny a spred bránky ho za brankárov chrbát dorazil MARTIN KALINÁČ. Asistencie: Jozef Salajka, Michal Šúrek

14:23
    Šedivého tvrdá strela od modrej, Orčik chytá do lapačky.

13:23
    Hostia hneď po vhadzovaní vyhadzujú.

13:15
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí, dve minúty pre Žilku.

12:45
    Signalizované vylúčenie hostí, Peksa už na striedačke.

11:25
    Máme tu prvý gól zápasu, keď sa po Vaškovičovej prihrávke dostal do brejku VILIAM DARÁŠ a spred bránky prekonal Orčíka. Asistencie: Ľubomír Vaškovič

09:57
    Štvrtý útok domácich narobil teraz Detve problémy.

08:37

07:50
    Hostia vyhadzujú puk a oslobodzujú sa

07:27
    Domáci nasťahovaní v pásme, hru prerušuje až Orčík po Šedivého strele od modrej.

06:35
    Máme tu prvé vylúčenie zápasu, dve minúty pre hráčsku lavicu hostí za príliš veľa hráčov na ľade.

05:53
    Hostia stále v pásme, domáci dokázali získať puk až pri striedaní Detvy.

05:10
    Hostia v pásme, niekoľko šancí z hokejok Neumanna a Žilku, Peksa však pozorný.

03:10
    Rovnako strela od modrej na strane hostí, Teperovu strelu však Peksa vyráža.

02:22
    Salajkova strela od modrej, Orčík však vyráža betónom.

01:09
    Prvá strela domácich, Šedivý však mieril vedľa.

00:20
    Úvodné vhadzovaine vyhrali domáci, ale zostávajú vo svojom pásme.

00:01

Oba tímy už sú na ľade, zápas o chvíľu začne.

HC Dukla Senica: Peksa – Janík, Šedivý, Reissmuller, Mrázik, Gula, Salajka, Ivičič, Kluka – Vaškovič, Jarolín, Mikolášek – Sajdl, Šúrek, Daráš – Lantoš, Surovka, Méry – Klučiar, Kalináč, Šalka

HC 07 Detva: Orčík – Mačkovič, Nociar, Neumann, Tóth, Pač, Teper – Goga, Srnka, Petro – Žilka, Trochta, Buda – Jánošík, Mahdalík, P. Fekiač – Németh, Hegyi, Dolník

Rozhodca: Stano – Mĺkvy, Polakovič.

Vitajte pri prenose 25. Kola prvej hokejovej ligy, v ktorom domáca Senica hostí súpera z Detvy.

HC Dukla Senica sa po 23 odohraných zápasoch nachádza na druhom mieste so ziskom 55 bodov za 17 výhier v riadnom hracom čase, 2 výhry po predĺžení a 4 prehry, pričom za vedúcim Bardejovom zaostávajú len o skóre. V aktuálnej tabuľke formy si Seničania v posledných 5 zápasoch pripísali 4 výhry v riadnom hracom čase a jednu výhru po predĺžení, ťahajú tak šnúru 5 víťazných zápasov v rade. V poslednom domácom zápase sa Seničania predstavili na svojom ľade proti súperovi z Liptovského Mikuláša. Hoci v tomto zápase dlho Dukla prehrávala, napokon sa jej hráči postarali o skvelý obrat, keď 3 gólmi v priebehu 10 minút otočili stav stretnutia z 1:3 na 4:3. V nasledujúcom zápase sa Senica predstavila na ľade v Trnave, kde odohrali duel s reprezentačnou 18-tkou. V tomto zápase sa domáci dostali v priebehu 2 tretín do štvorgólového vedenia , a hoci mladíci ešte dokázali dvomi gólmi znížiť, Dukla si svoje víťazstvo aj v oklieštenej zostave ustrážila a odviezla si z Trnavy 3 body.
    Najproduktívnejším hráčom domácich je Ľubomír Vaškovič s 30 bodmi (9+21), za ním sa nachádza René Jarolín s 25 bodmi (10+15). Bodovanie obrancov vedie Martin Ivičič so 14 bodmi (4+10), jednotkou v bránke je Marek Peksa, ktorý odchytal 23 zápasov s úspešnosťou zákrokov 91,30% a inkasoval 2,30 gólu na zápas.

HC 07 Detva sa po 25 odohraných zápasoch nachádza na štvrtom mieste so ziskom 42 bodov za 10 výhier v riadnom hracom čase, 5 výhier po predĺžení, dve prehry po predĺžení a osem prehier. V aktuálnej tabuľke formy si Detva pripísala 9 bodov za 2 výhry, jednu výhru po predĺžení a jednu prehru po nájazdoch. V poslednom zápase na ľade súperov sa Detva predstavila na východe Slovenska, kde proti Bardejovu odohrali pomerne vyrovnané stretnutie, a napokon prehrali o jeden gól pomerom 1:2. V poslednom zápase na domácom ľade hostili Stredoslováci tabuľkového suseda z Michaloviec a vďaka tomuto víťazstvu sa aj menilo umiestnenie v tabuľke, keď Detva po výhre 6:2 nahradila na aktuálnom štvrtom mieste práve Michalovce, ktoré však zaostávajú iba o skóre.
    Najproduktívnejším hráčom hostí je Maroš Goga s 31 bodmi (16+15), tesne za ním sa nachádza 30-bodový Juraj Petro (10+20). Bodovanie obrancov vedie 10-bodový Daniel Neumann (2+8), v bránke sa pomerne pravidelne striedajú dvaja gólmaniJanis Auzins, ktorý odchytal 14 stretnutí s úspešnosťou zákrokov 91,95% a inkasoval 2,48 gólu na zápas a Filip Orčík, ktorý odchytal 16 zápasov s úspešnosťou zákrokov 93, 43% a inkasoval 2,52 gólu na zápas.
    V prebiehajúcej sezóne sa oba tímy stretli zatiaľ v dvoch zápasoch, jeden sa odohral na zimnom štadióne v Senici, druhý v Detve. V oboch zápasoch odchádzali z ľadu spokojnejší Seničania, keď pred svojimi divákmi triumfovali 6:4 a cenné body si viezli aj z Detvy po tesnej výhre 3:2. Dnešný zápas favorita skôr nemá, ale oba tímy sa nachádzajú v tabuľke vysoko a očakáva sa zaujímavé a vyrovnané stretnutie, ktoré môžete sledovať od 18:00, prajem Vám príjemné sledovanie prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Monika Krutá

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Dukla Senica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 12. Daráš (Vaškovič), 15. Kalináč (Salajka, Šúrek), 52. Vaškovič (Ivičič), 53. Jarolín (Lantoš, Méry)

HK Detva: Orčík – Mačkovič, Nociar, Neumann, Tóth, Pač, Teper – Goga, Srnka, Petro – Žilka, Trochta, Buda – Jánošík, Mahdalík, P. Fekiač – Németh, Hegyi, Dolník

Rozhodca: Stano – Mĺkvy, Polakovič