Michalovce – Prievidza 11:2 (kon.) | Prešov – SR 18 3:4 (0:1 po s.n.) | Trnava – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.)
Bardejov – Pov. Bystrica 11:3 (kon.) | Senica – Detva 4:0 (kon.)
HK Bardejov
11:3 (2:1, 4:0, 5:2)
HK 95 Považská Bystrica
Streda 04.12.2013, 17:30 • ZŠ Bardejov • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Líder tabuľky, HC 46 Bardejov, privíta na svojom ľade desiatu Považskú Bystricu. Bardejovčania sú v čele len o skóre pred Senicou, Záhoráci však majú zápas k dobru. Naopak Považskobystričania sa trápia a potácajú sa na dne tabuľky. Play-off sa im každým kolom vzdiaľuje.

Domáci naposledy prehrali v Prievidzi 3:2 p.p. (strely na bránu 30:44), predtým zvíťazili doma nad Detvou tesne 2:1 a potrápil ich aj výber SR-18, keď na jeho ľade vyhrali tesne 4:2. Považská Bystrica v stretnutí 24. kola nestačila doma na Spišskú Novú Ves, ktorej podľahla 2:4. Pred tým zvíťazila nad Topoľčanmi 5:2, v Trnave prehrala 2:4. Čiže oba posledné prehry sa skončili rovnakým výsledkom 2:4.
    Bardejov v doterajších 24 zápasoch nastrieľal 105 gólov, čo na jeden zápas činí takmer 4,5 strelených gólov. Inkasoval 52, čo je niečo vyše 2 inkasovaných gólov. Ak z toho urobíme priemer, Bardejov vyhráva každý zápas so skóre 4:2. Hostia takto prehrali svoje posledné dva prehraté zápasy....
    Jasná výhra 4:2 pre Bardejov, nemyslíte?

HC 46 musí získať tri body, ak chce ostať aj po tomto 25. kole lídrom 1. ligy. Hráči HK 95 môžu na východe iba prekvapiť. Tohtosezónne vzájomné zápasy: PB-BJ 3:2 (14.kolo), BJ-PB 8:0 (3.kolo).

HC 46 Bardejov: Andreanin – Krčula, Takáč, Baláž, Gmitter, Hrnka – Hopkovič, Kramár, Hričina, Ščurko, Vaško – Polaček, Valentin, Jokeľ, Dancsák, Slovák – Slimák, Gajdoš, Šimčák, Hajnik, Belušár.

HK 95 Považská Bystrica: Hričina – Jarab, L. Dubeň, Hriňa, Koleda, Valach – J. Dubeň, Lehocký, Líška, Rosenberg, Ligas – Lipták, Slota, Holenda, Šimíček, Palák.

Rozhodca: KORBA Peter, KALINA Ondrej, RIŠ Jaroslav.

Hráči už nastupujú na ľadovú plochu, stretnutie sa začne o 1 minútu.

00:01

00:30
    Domáci hrajú v bielych dresoch, hostia nastúpili v červených dresoch.

01:05
    Skrumáž pred bránou hostí, avšak domáci brankára Hričinu neohrozili.

02:02
    Domáci Jokeľ sa rútil sám na hosťujúceho brankára, avšak gól z toho nebol.

02:40
    Domáci opäť v útočnom pásme, avšak k strele sa nedostali.

03:08
    Vylúčenie na strane hostí. Za krosček si menší trest odsedí Ligas.

04:01
    Bardejov sa usadil v útočnom pásme.

04:47
    Vylúčenie aj na domácej strane. 2 minúty si odpyká Kramár.

05:08
    Hostia v plnom počte.

05:30
    Bardejov hrá v oslabení, avšak na polovici súpera.

05:58
    Oba celky posielajú na ľad čerstvé sily.

06:05
    Považská Bystrica sa usadila v pásme domácich.

06:56
    Domáci v plnom počte.

07:20
    Strela hosťujúceho Holendu tesne vedľa.

08:12
    Oba celky sa na ľade iba hľadajú, momentálne sa hrá z jednej strany na druhú, avšak bez vyložených šancí.

09:26
    K strele sa dostal hosťujúci Koleda, avšak Andreanin stál na správnom mieste a puk chytil do lapačky.

09:34
    Vylúčený hráč Bardejova – väčší počet hráčov na ľadovej ploche. Trest si odpyká hráč č. 71 Hajnik.

10:50
    Považská Bystrica vyváža puk iba od vlastnej brány, no do útočného pásma nie a nie.

11:34

11:38

11:38
    Do tohto momentu si ani jeden celok nevypracoval väčšiu gólovú príležitosť.

12:23
    Na domácej strane je na ľade štvrtá formácia, ktorá sa usadila v útočnom pásme Považanov.

12:52
    Bardejov dal gól!
    Autorom prvého otváracieho gólu je ERIK BELUŠÁR, ktorý ľahko prekonáva Hričinu. Asistencie: Dominik Šimčák, Milan Takáč

13:30
    Bardejov v útočnom pásme.

13:53
    Po peknej akcii hosťujúci Hričina nevedel kam skôr, mierne vykorčuľoval a TOMÁŠ HRNKA sa do prázdnej brány nemýlil. Asistencia: Dominik Kramár a Marcel Baláž.

15:24
    Bardejovčania sa po dvoch rýchlych góloch upokojili, ožili aj fanúšikovia.

16:33
    Chvíľku hráči nevedeli, kde je puk, ktorý bol skrytý asi pod šiestimi hráčmi na pravo od Andreanina.

17:21
    Sám na brankára hostí išiel domáci Hrnka, avšak chýbalo mu viac síl pri zakončení.

18:03
    Vhadzuje sa pred domácou svätyňou, strelia hostia kontaktný gól? Nestrelili, na Andreanina ani nevystrelili.

18:39
    Hra je opäť prerušená, a bude sa vylučovať.

18:39
    Domáci Valentín dostáva menší trest – údery.

19:04
    Najväčšia šanca hostí v prvej tretine, Holenda puk do siete nedostal.

19:42
    Považská Bystrica dala gól!
    Považská Bystrica využíva presilovku, kontaktný gól strieľa TOMÁŠ LIPTÁK. Asistencie: Jakub Šimíček, Adrián Palák.

19:50
    Dohráva sa v strednom pásme.

20:00

Ďalšia tretina sa začne približne o 10 minút.

20:01

20:21
    Bardejovčania sa dostali do útočného pásma, avšak hra je prerušená – posunutá brána Hričinu.

21:03
    Domáci sa dostali pred bránu hostí, k strele sa dostal Hrnka, avšak Hričina bol pozorný.

21:36
    Vylúčený hráč hostí Dubeň – podhodenie.

22:06
    Domáca tretia formácia v útoku.

22:30
    Jokeľ ani na dvakrát brankára neprekonal.

22:55
    Bardejovčania v presilovke zatlačili hostí, v skrumáži pred brankárom Hričinom sa najlepšie zorientoval ALEXANDER VALENTÍN, ktorý aj so šťastím prekonáva brankára Hričinu. Asistencie: Marek Slovák, Vladimír Polaček.

23:29
    Bardejov sa usadil v útočnom pásme, tlak pokračuje.

24:31
    Považskobystričania nevedia vyhodiť puk z vlastného obranného pásma.

25:15
    Čoraz viac počujeme domáci fan klub.

25:28
    Vo veľkej príležitosti hosťujúci Palák, avšak Andreanin bol proti. Zoči-voči úspešnejší domáci gólman.

26:10
    Prerušenie hry a oba celky majú priestor na vystriedanie. Ten potrebujú hlavne hostia.

26:29
    Hostia od vlastnej brány, avšak na obrannej modrej piati Bardejovčania a tak akcia je zastavená.

27:06
    Domáci Hrnka pekne potiahol puk do útoku, následne o puk prišiel, avšak domáci ostávajú v útoku.

27:59
    Štyria hostia proti trom domácim, Dubeň to skúšal od modrej, Andreanin nemal žiadne ťažkosti, puk skončil v lapačke.

28:19
    Vylúčenie na domácej strane. Hostia ožili, vrhli sa do útoku, avšak domáci Hričina fauloval. 2 minúty si odsedí za podrazenie.

28:29
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane. Valentín je vylúčený za hru zo zdvihnutou hokejkou.

29:08
    Tlak hostí by sa dal v tejto chvíli krájať.

29:29
    Andreanin čaruje.

29:55
    Strela Šimíčka, Andreanin betónom vyráža.

30:19
    Bardejov hrá zo štyrmi hráčmi.

30:29

31:26
    Hostia mali ideálnu šancu znížiť, Bardejov zatlačili, avšak gól z toho nevyťažili.

32:07
    Domáci sa usadili v útoku, avšak hra je prerušená.

32:11

32:21
    Po strete hokejok puk končí na svetelnej tabuli.

32:40
    Takmer po samostatnom nájazde štvrtý domáci gól pridáva MARTIN HAJNIK. Asistencia: Dominik Šimčák, Erik Belušár. Bardejov vedie už 4:1!

33:14
    Za hákovanie si odsedí hosťujúci Marián Koleda.

34:06
    Bardejov sa usadil v útočnom pásme, Takáč strieľa, ale Hričina je pozorný.

35:14

35:22
    Hneď po tom, čo hostia boli na ploche s piatimi hráčmi, dostávajú ďalší gól. V skrumáži sa najlepšie zorientoval FILIP VAŠKO. Asistencie: Ladislav Hopkovič, Dominik Kramár.

35:52
    Ďalší vylúčený hráč hostí. Tentokrát si dve minúty odpyká Tomáš Lipták – hákovanie.

36:12
    Diváci pískajú, bude sa vylučovať na domácej strane.

36:12
    Dve minúty si odsedí Vladimír Polaček – bránenie v hre.

36:32
    V hre 4 na 4 sa Bardejov usadil v útoku a k puku sa dostal ONDREJ GMITTER a nemýlil sa. Asistencia: Marcel Baláž

36:32
    Hričina odchádza do šatne, do brány PB ide Buliš.

39:00
    Minútu pred koncom 2. tretiny svieti na ukazovali 6:1 a o víťazovi je viacmenej rozhdodnuté.

39:11
    Traja hostia na dvoch domácich, Lipták vystrelil, avšak Andreanin bez problémov puk kryje.

39:35
    Blíži sa koniec prostrednej časti hry, vhadzuje sa v útočnom pásme HC 46.

39:56
    Do konca druhej tretiny sa už nič nestane.

40:00

Po 40 minútach na ukazovateli v Bardejove svieti stav 6:1. Po úvodnej tretine, v ktorej sa oba celky skôr hľadali, druhá dvadsaťminútovka už priniesla aj hokej. Bardejovčania sa prebudili a ukázali, prečo trónia na špici tabuľky. Postupne pridali štyri góly, pričom neinkasovali ani jeden. Uvidíme, či sa budú v poslednej tretine šetriť alebo pridajú ďalšie góly. O víťazovi stretnutia je už prakticky rozhodnuté.

Hráči nastupujú na ľad, stretnutie bude pokračovať o 1 minútu.

40:01

40:05
    Brankár hostí Buliš opäť na striedačke, do brány sa vrátil Hričina.

40:59
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú.

42:10

43:21
    Ligas (PB) za hákovanie si odsedí dve minúty.

43:57
    A Bardejovčania naďalej v útoku, ale zatiaľ bez strely na Hričinu.

44:05
    V oslabení sa rútil Palák sám na Andreanina, avšak domáci brankár strelu chytil.

45:21

45:53
    Siedmy gól pridáva LADISLAV ŠČURKO. Asistencia: Tomáš Hričina. Bardejovčania súpera prečíslili, hráči si puk medzi sebou vymenili a pohodlne dosiahli siedmy gól.

47:01
    Hostia po peknej akcii znižujú. Gól: TOMÁŠ LIPTÁK. Asistencia: Matúš Holenda.

48:10
    V tejto chvíli iniciatívu prebrali hostia z Považia.

48:57
    V Bardejove tlieska celý štadión.

49:12
    Domáci Valentín vyslal tvrdú strelu, avšak lapačka Hričinu bola proti.

49:42
    Oba celky striedajú. Vhadzuje sa v obrannom pásme Bardejova.

49:58
    Lipták nedokázal poslať puk pomedzi betóny Andreanina.

50:30
    Bardejov sa po dlhšom čase usadil v útočnom pásme.

51:20
    Domáci Gmitter faulovaný.

51:32
    Vylúčenie na strane hostí. Trest si odsedí Dubeň – podrazenie.

52:08
    HC 46 sa opäť usadil v útoku. Tentokrát hrá presilovku.

52:46
    Bardejov pridáva ôsmy gól. Autorom presného zásahu je MAREK SLOVÁK. Asistencia: Juraj Dancsák a Oliver Jokeľ. Hostia budú v plnom počte.

54:01
    DOMINIK ŠIMČÁK ušiel spolu s Martinom Hajnikom hosťujúcim obrancom a posledné menovaný naservíroval puk strelcovi DOMINIKOVI ŠIMČÁKOVI a ten prekonáva bezmocného Hričinu.
    Asistencia: Martin Hajnik.

Bardejov mení brankárov. Odchádza Andreanin a nastupuje Krochta, ktorý zažíva premiéru v drese mužov a Bardejova. Brankárov opäť menili aj hostia, Hričina dole, Buliš hore.

54:37
    A Bardejov strieľa aj desiaty gól. Diváci nestíhajú sledovať, čo sa na ľade deje. Autorom je FILIP VAŠKO. Asistencia: Tomáš Hričina.

55:13
    Posledné sekundy boli naozaj vzrušujúce, na ľade sa toho dialo až – až.

55:18
    Aj na druhej strane sa je na čo pozerať. Považania sa ešte nevzdali a strieľajú svoj tretí gól. Autorom je ADRIÁN PALÁK. Asistencie: Tomáš Lipták, Matúš Holenda.

56:51
    A jedenásty gól je na svete! Sám na brankára šiel MARTIN KRČULA, ktorý sa nemýlil. Asistencie: Ondrej Gmitter, Tomáš Hrnka. Diváci kričia: ešte jeden!

58:02
    Bardejov v posledných minútach predvádza hokej ako z učebnice.

58:50
    Vhadzuje sa v obrannom pásme Bardejove, diváci oslavujú.

59:30
    Stretnutie sa už len dohráva, diváci povstali a víťazom tlieskajú.

60:00

Skončilo sa stretnutie 25. kola, v ktorom vedúci Bardejov deklasoval Považskú Bystricu vysoko 11:3. Vrece s gólmi sa roztrhlo hlavne v závere stretnutia, keď v priebehu 11 minút padlo až sedem gólov! Domáci úlohu favorita potvrdili a jasne odpovedali na prehru v Prievidzi. Diváci si v zápase prišli na svoje, štrnásť gólov sme v Bardejove nevideli dlho.

Strely na bránu: 46:34.
    Zásahy brankárov: 31:35.
    Vylúčenia: 6:7.
    Trest. minúty: 12:14.
    Presilovky: 3:1.

Ďakujem Vám za pozornosť a teším sa na ďalšie majstrovské stretnutie, ktoré sa v Bardejove odohrá presne o týždeň. HC 46 Bardejov privíta HK Topoľčany. Dovidenia. (19:44:41)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Jozef Mačejovský

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 95 Považská Bystrica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 13. Belušár (Šimčák, Takáč), 14. Hrnka (Kramár, Baláž), 23. Valentín (Slovák), 33. Hájnik (Šimčák, Belušár), 36. Vaško (Hopkovič, Kramár), 37. Gmitter (Baláž), 46. Ščurko (Hričina), 53. Slovák, 55. Šimčák (Hajnik), 55. VAšKO (Hričina), 57. Krčula (Gmitter, Hrnka) – 20. Lipták (Šimiček, Palák), 48. Lipták (Holenda), 56. Palak (Lipták, Holenda)

HK Bardejov: Andreanin – Krčula, Takáč, Baláž, Gmitter, Hrnka – Hopkovič, Kramár, Hričina, Ščurko, Vaško – Polaček, Valentin, Jokeľ, Dancsák, Slovák – Slimák, Gajdoš, Šimčák, Hajnik, Belušár.

Rozhodca: KORBA Peter, KALINA Ondrej, RIŠ Jaroslav