koniec udalosti
Dvojhra (ženy) – čtvrtfinále

cz Streda 10.08.2016, 15:05Olympijské hry - stolný tenis

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:00.

Dobré odpoledne, turnaje jednotlivců ve stolním tenise se mílovými kroky blíže ke svému vyvrcholení.
    Ve středu od 15:00 se ohehrají dva semifinálové duely, finálové souboje pak přijdou na řadu v noci ze středy na čtvrtek.
    Boje o titul se především v ženské části proměnily v čistě asijskou záležitost, což jednoznačně dokazuje dominanci nejlidnatějšího světadílu v tomto sportu.

Čínská tenistka Ting Ning je na olympijském turnaji nejvýše nasazenou hráčkou, světová jednička Liu Shiwen totiž neuspěla v čínské kvalifikaci a v Riu se představí pouze v soutěži družstev.
    Opět může dojít na reprízu londskýnského finále s Li Siao-siou, předpokladem je výhra obou Číńanek, které budou v dnešních semifinálových zápasech velkými favoritkami.
    V turnaji už se však událo několik velmi překvapivých výsledků. Ve čtvrtfinále nečekaně vypadla čtvrtá hráčka světa, singapurská hvězda Feng Tianwei. Nejvíce však svou hrou zaujala Kim Song I ze Severní Koreje, které patří v žebříčku až padesátá pozice, přesto se dokázala probojovat přes výše postavené hráčky až do medailových bojů. Nechme se překvapit, jak si povede v zápase s o poznání zkušenější Ting Ning.
    Na každý pád, semifinálové souboje zcela jistě nabídnou fantastickou podívanou, tak se rozhodně nezapomeňte dívat.

Program semifinálových bojů

15:00
    Li Siao-sia (CHN) – Ai Fukuharová (JAP)

16:00
    Ting Ning (CHN) – Kim Song I (PRK)

Dobré odpoledne, aktérky prvního semifinále se již rozehrávají, za malou chvíli můžeme začít.

Utkání mezi Li Saio-siou a Fukuharovou už začalo, pojďme se tedy tomuto zápasu naplno věnovat.

1-1
    Dnes nám zřejmě čeká velmi ofenzivní představení, první set slouží spíše k rozehrání, uvidíme, jak se oběma hráčkám bude dařit.

3-1
    Číńanka se zaskvěla křižným bekhendem do růžku a vede 3-1.

4-1
    Krásná práce Číňanky, náramný bekhend po lajně, na který neměla Fukuharová šanci reagovat.

5-1
    Pátý bod v řadě pro Li Siao-siu, Japonka zatím nedokáže adekvátně reagovat na přesné údery Číňanky.

7-1
    Další dva body pro Číňanku a první set má zatím naprosto jednoznačný vývoj.

9-1
    Excelentní bekhendové představení koncentrované Číňanky, která nedává Fukuharové šanci na přechod do útoku.

9-3
    Tak konečně se do toho opřela také Japonka, rozpochybovala Číňanku a forhendem ukončila výměnu.

10-3
    Těsný aut a Li Siao-sia má k dispozici setboly.

10-4
    První setbol se ještě Japonce podařilo odvrátit, avšak stále je od úspěchu v první sadě daleko.

11-4
    První set je za námi, trval pouze pět minut a Li Siao-sia jej ovládla v poměru 11:4. Zatím je to jednoznačné utkání, Číňanka prakticky nechybuje.

1-1
    Po dlouhé době byla také Číňanka aktivní hrou soupeřky donucena k chybě, druhý set je zatím vyrovnaný.

2-1
    Skvělý úder Číňanky po lajně, Fukuharová vůbec nezareagovala, čekala totiž forhend křížem.

3-2
    Útoky Li Siao-sii jsou smrtící, Fukuravová to už mnohokrát v dnešním zápase pocítila.

4-2
    Japonka předvedla dobrou práci v obraně, ale ofenzivní úder letí příliš daleko.

5-2
    Li Siao-sia odskakuje na rozdíl tří bodů a má herně navrch.

7-2
    Dvakrát za sebou trefila Fukuharová síťku a prohrává již o pět bodů.

8-3
    Prasátko pomohlo Fukuharové, míček se odrazil od hrany stolu.

9-3
    To však Číňanku v žádném případě neznervoznilo, další přesný útok přináší zasloužené ovoce.

10-3
    Fukuharová v obraně dělá chybu a výborně hrající Číňanka má i ve druhém setu jasný náskok.

11-3
    11-4 a 11-3. První dva sety byly opravdu rychlé a Japonka tahá za kratší konec.

1-0
    Fukuharová zvolila útok po čáře, míček letěl do zámezí.

2-0
    Japonka zkouší změnit hru, pokouší se o útočné údery, jenže z toho pramení také chyby.

3-1
    Neskutečný kontra útok forhendovým topspinem, Japonka neměla jedinou šanci!

4-1
    Ani ve třetím setu se vývoj a obraz hry nemění, Číňanka hraje bezchybně a prokazuje světovou extratřídu. Japonka si vzala oddechový čas.

5-1
    Číňanka dobře rozmístila své údery a Fukuharová opět v obraně nestíhá. Není se čemu divit, útoky Li Siao-sia jsou skvostné.

7-1
    Další dva body pro Číňanku, Fukuharová hledá cestu k bodům, jenže Li Siao-sia vrátí naprosto všechno.

9-1
    Třetí set už také spěje do svého konce, to je zatím naprostá demolice pro Japonku.

11-1
    V tomto setu ztratila Li Siao-sia jen jedinou výměnu, Japonka zatím vyhrála za tři sety jen 8 míčků. Rozdíl v kvalitě hry je zde zřejmý, přestože se nejedná o třetí kolo, ale o semifinále. Číňanky jsou prostě ve stolním tenise jasně nejlepší.

2-0
    Další dva omyly od Japonky, Li Siao-sia začíná čtvrtý set opět dobře.

4-0
    Dobrý přechod do útoku, Fukuharová se neubránila.

6-0
    Číňanka zvolila nádhernou kombinaci úderů a přetlačila soupeřku forhendem do protipohybu.

7-0
    Výměna plná forhendových topspinů končí úderem Japonky do sítě.

8-1
    Číňanka dělá chybu na příjmu a dovoluje alespoň jeden bod své soupeřce.

10-1
    Číňanka jednoznačně kráčí do finále!

11-1
    Je dobojováno! Fukuharová uhrála v celém semifinálovém zápase pouze devět bodů a čeká na ní souboj o třetí místo. Li Siao-sia prolétla zapásem, naprosto deklasovala soupeřku a může se těšit na noční finále.

První semifinále trvalo jen 24 minut a do finále postupuje dle očekávání Li Siao-sia. Druhé utkání začne v 16:00, nyní nás tedy čeká přestávka, po které se Vám opět přihlásíme.

Druhý semifinálový zápas za malou chvíli začne, obě hráčky se již rozehrávají.

0-1
    První bod získává na své konto reprezentantka Severní Koreje po šťastném prasátku, které ji tentokrát pomohlo.

2-1
    Další dvě výměny už však získává favoritky dnešního utkání, Korejka je výborná obranářka a často bude na soupeřku používat údery se spodní rotací.

4-1
    Ting Ning uspěla s útokem křížem, soupeřka z forhendu dělá chybu.

4-2
    Druhý bod pro Korejku, která zatím hraje relativně přesně.

7-2
    Velmi dlouhá výměna, ve které se Korejka statečně bránila, ale nakonec nestačila na křižný útok.

8-2
    V první sadě má Ting Ning již šestibodový náskok, to se bude Kim Song I jen velmi těžko otáčet.

8-3
    Teď ji v obraně pomohlo druhé prasátko, vysoký míček se při dopadu slabě otřel o hranu stolu.

9-3
    Obranný blok Kim Song I letí do zámezí.

10-4
    Ting Ning má v prvním setu k dispozici šest setbolů, první set opět vypadá podobně, jako tomu bylo v prvním semifinále.

11-5
    První setbol stihla Korejka ještě odvrátit, jenže v další výměně zahrála pouze do síťky a po šesti minutách hry prohrává 0:1.

1-0
    Exhibiční výměna jde za Ting Ning, která zahrál forhend po čáře a na tento útok již Korejka nezareagovala.

2-1
    Obraz hry je stále stejný, Číňanka útočí, Kim Song I s vypětím všech sil brání. Na konci výměny se pokusila přejít do útoku, jenže chybovala.

2-2
    Korejka se nyní snaží více útočit a snad poprvé v utkání přetlačila ve výměně svou soupeřku.

2-3
    Ting Ning posílá míček za stůl a ve druhém setu zatím mírně ztrácí.

3-4
    Číňanka srovnala, jenže Korejka začala více mixovat své údery, nehraje tak stereotypně, a to přináší zasloužené ovoce.

3-5
    Úspěšný přechod do ofenzivy od Korejky.

3-6
    To byla jedna z nejlepších výměn na letošních olympijských hrách! Obě hráčky hrály na hranici svých možností, Korejka se odhodlala k útoku po lajně a nemýlila se. Skvělá práce a oku lahodící hra.

4-6
    Ting Ning musí ve druhém setu dotahovat, momentálně ztrácí dva body.

5-6
    Obranný úder Kim Song I byl příliš dlouhý, Ting Ning snižuje.

6-6
    Další výměna plná forhendových úderů, ve které tentokrát Korejka zachybovala a je srovnáno. V útoku se obě hráčky srovnávat nemohou.

7-6
    Číňanka získává čtvrtý míček za sebou.

8-6
    Přímý bod z podání přišel v této fázi utkání vhod.

8-8
    Korejka však také na servisu získala dva body a srovnává. Druhý set je velmi dramatický.

8-10
    Kim Song I pomohla páska, Korejka přešla do útoku a má dva setboly!

9-10
    Číňanka trochu polevila ze svých topspinů, nicméně první setbol odvrací.

9-11
    Korejka ve druhém setu zlepšila svůj výkon, nehraje tak nebojácně a osměluje se! Je srovnáno, začínáme v podstatě od nuly. Číňanka ztrácí první set na turnaji.

1-0
    První bod ve třetí sadě získává hráčka na příjmu, tedy Ting Ning.

2-0
    Korejka obětavě brání, v další dlouhé výměně se však vyhazuje.

2-1
    To už je lepší! Korejka zahrála náramný topspin a snižuje.

3-1
    Forhend křížem byl příliš tvrdým soustem pro Kim Song I.

4-1
    Úder Korejky byl krátký a Číňance nezbývalo nic jiného, než zaútočit do volné poloviny stolu.

5-2
    Forhend Ting Ning letí od síťky až do autu.

6-2
    Nyní měla Ting Ning štěstí, míček se odrazil od hrany stolu.

6-3
    Korejka převzala v této výměně iniciativu a útokem přelstila soupeřku.

6-4
    Kim Song I se ještě ve teřtím setu nevzdává a snižuje.

6-5
    Chyba Ting Ning z útoku a rozdíl je jen jednobodový.

7-5
    Korejka byla velmi blízko vyrovnání, dostala se do ofenzivy, ale zariskovala a netrefila stůl.

8-5
    Misky vah se zase otáčejí, Číňanka je v tuto chvíli napřed.

8-6
    Další nádherný výměna a zdvižená pěst Kim Song I na znamení zisku míčku! Perfektní útok, Korejka ukázala, že umí také zaútočit.

9-6
    Tvrdě se bojuje o každý míček, Ting Ning to zatím zvládá a jen dva míčky jí chybí k vítězství v tomto setu.

10-6
    Výborný servis, který činil Korejce velké potíže a Číňanka má 4 setboly.

11-6
    Třetí set končí, Kim Song I se na závěr provinila chybou z podání a Ting Ning vede 2:1. Druhé utkání je zatím vyrovnanější a nabízí výborné výměny.

1-0
    Korejka vrátí na druhou stranu velké množství útočných úderů, obrana však nemůže proti Číňance fungovat do nekonečna. Ting Ning totiž mnoho chyb v útoku nevyrobí.

2-0
    Koncentrovaný vstup Číňanku do čtvrté sady přináší vedení 2:0.

2-1
    Korejka se zaskvěla útokem do forhendového rohu a snižuje. Toto je recept na Číňanku.

3-2
    Fantastická práce obou hráček! Číňanka topspinem skvěle zaútočila, Ting Ning se štěstím vrátila míček na druhou stranu, jenže Kim Song I přidala další výstavní úder a snižuje.

5-2
    Ting Ning útoky zvládá a vede 5:2.

5-3
    Teď Korejka překvapila topspinem křížem a snižuje na 3:5.

6-3
    Další úspěšný atak Číňanky, úder se spodní rotací od Kim Song I doletěl až za stůl.

7-3
    Pravděpodobně nejdelší výměna zápasu! Korejka hrála jako zeď a vracela naprosto všechno, nakonec Ting Ning ukončila hru vítězným úderem.

8-3
    Náskok Ting Ning roste a čtvrtý set se zatím vyvíjí jednoznačně.

9-3
    Úder Korejky zastavila síťka. Stav 9:3 a čtvrtý set spěje do jasného konce.

10-3
    Číňanka je v útoku přesná a má 7 setbolů.

11-3
    Ting Ning využívá už první setbol, hraje excelentně, chybuje pouze minimálně a vede 3:1 na sety.

1-1
    Korejka se nezvdává a stále neskutečně bojuje, Ting Ning vyhrává druhý míček po urputném boji.

2-1
    Útok do forhendu korejky přináší Ting Ning druhý bod v páté sadě.

3-1
    Ting Ning vytloukla bloky, Kim Song I posílá míček do zámezí. Korejka si vzápětí bere oddechový čas, potřebuje se zkoncentrovat a poradit s trenérem.

4-1
    První výměnu po přestávce získává Číňanka a její náskok roste.

4-2
    To byla opět topspinová smršť od Ting Ning, jenže Korejka se ubránila, a po prvním kratším míčku soupeřky přešla do útoku a nemýlila se! Nádherná výměna a Korejka ještě klade odpor.

4-3
    Chyba Ting Ning znamená snížení, míček letěl od síťky do autu.

5-3
    Číňanka si pomohla krátkým podáním, a pak zaútočila do zadní části stolu.

5-4
    Korejka zvolila výpadový útok a přelstila soupeřku.

5-5
    Prasátko při forhendu cross, Korejka se omlouvá, nicméně to nic nemění na věci, že je srovnáno.

6-5
    Opět přichází zasloužený aplaus pro obě aktérky! Neskutečná výměna, ve které byla trpělivější Číňanka a po zásluze získává bod.

6-6
    Korejka brání neskutečně, ta by mohla alespoň na chvíli nahradit funkci Velké čínské zdi, alespoň podle výkonu v dnešním zápase. Je srovnáno.

8-6
    Číňanka získala dva důležité body za sebou a vede 8-6. Konec setu se blíží, napětí na obou stranách se stupňuje.

9-6
    Chyba Korejky v obraně, Ting Ning získává třetí míček v řadě a je dva body od finále!

9-7
    Korejka úspěšná a ještě vykřesala jiskřičku naděje. Stav 9:7.

9-8
    Číňanka zaváhala v útoku a bere si oddechový čas. Nyní se bude muset zkoncentrovat, aby úspěšně dotáhla zápas do vítězného konce!

10-8
    Korejka zahrála příliš krátký obranný úder a musela se bránit drtivé útoku soupeřky, nakonec už nedokázala vráti míček na druhou stranu.

10-9
    První mečbol Korejka odvrací, Ting Ning má ještě jednu příležitost.

11-9
    Je dobojováno! Ting Ning měla štěstí, míček se však otřel o hranu stolu a Číňanka se může radovat z postupu!

Obě favortiky tedy zvítězily a my se můžeme těšit od 02:30 na finále, které obstarají dvě Číňanky. V repríze londýnského finále se střetnou Li Siao-sia a Ting Ning. V Londýně se z vítězství radovala Li Siao-sia, kdo zvítězí tentokrát?

To je ode mě pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezké odpoledne. (16:59:35)