Španielsko - Nový Zéland 1:2 (kon.) | India - Austrália 1:6 (kon.)
Nemecko - Južná Kórea 2:0 (kon.) | Veľká Británia - Argentína 3:2 (kon.)
USA - Japonsko 6:1 (kon.) | Čína - Holandsko 0:1 (kon.)
koniec udalosti
Veľká Británia - Argentína

3:2

(0:0, 2:0, 1:2, 0:0)

cz Streda 10.08.2016, 18:30 • Olympic Hockey Centre • Olympijské hry - pozemný hokej - ženy • Skupina B
    Na druhé straně britská radost

Smutek na lavičce Argentiny po zápase

Hráčky Velké Británie slaví! Po vyrovnané první čtvrtině dala dva rychlé góly Helen Richardsonová-Walshová, a když na začátku třetí čtvrtiny zvýšila Sophie Brayová na 3:0, zdálo se rozhodnuto. To však odmítla Florencia Habifová, během 64 sekund snížila na rozdíl jediné branky, avšak další gól se Argentině vsítit nepodařilo. Přestože měla velký tlak a poslední minutu odehrála se 12 hráčkami v poli. Helen Richardsonovou-Walshovou tak nemusí mrzet neproměněná penalta ve 48. minutě. Velká Británie zůstává neporažena a vede tabulku skupiny B, naopak Argentina si překvapivě připisuje již druhou porážku a bude mít nečekané problémy s postupem do play off. To se od jednoho z nejsilnějších týmů současnosti rozhodně nečekalo. (20:09:36)

60:00
    Konec utkání.

59:08
    Granattoová v šanci, ale ani ona neuspěla!

58:53
    Succiová opustila branku, naskakuje dvanáctá hráčka do pole!

56:00
    Británie staví autobus. Nechává Argentinu hrát a soustředí se vyloženě na ubránění výsledku.

54:50
    Chvilkového uvolnění situace využila Cavalleroová, její střela však za záda Hinchové neprošla.

54:39
    Výborná práce obrany Velké Británie. Za celé dlouhé oslabení nepustila Jihoameričanky do šance, nedala jim prostor ke střelbě a může si oddechnout. Brayová na hřišti.

52:00
    Argentině se krátí čas a na hole se vkrádá nervozita. Porážka by totiž znamenala, že ještě bude muset bojovat o to, aby si čtvrtfinále vůbec zahrála.

50:57
    S vypětím všech sil ostrovanky nepustily protivníka do šance. Townsendové právě skončil trest a hned je to pro celý tým o trochu veselejší.

49:30
    Argentina se sice nemůže v přesilovce prosadit, ale nyní to bude mít ještě lepší! Žlutou kartu dostává Brayová a Britky budou chvíli jen v devíti!
    Zákrok Succiové, kterých chytila penaltu

47:57
    Helen Richardsonová-Walshová odmítla hattrick a nedala penaltu! Succiová vystihla její pokus a drží argentinské naděje na zisk aspoň jednoho bodu z tohoto zápasu!

47:57
    Rychlý brejk končí penaltou pro Velkou Británii!

47:00
    Trenérský štáb Británie reaguje častým prostřídáváním hráček, aby si každá aspoň na chvilku vydechla. Zatím jde o účinnou taktiku.

45:42
    Velká komplikace pro Velkou Británii. Nejen, že se dosud nevzpamatovala ze dvou slepených inkasovaných gólů, Townsendová se provinila nedovoleným zákrokem, za který dostává žlutou kartu a Argentina bude hrát pět minut v přesile!