Španielsko - Nový Zéland 1:2 (kon.) | India - Austrália 1:6 (kon.)
Nemecko - Južná Kórea 2:0 (kon.) | Veľká Británia - Argentína 3:2 (kon.)
USA - Japonsko 6:1 (kon.) | Čína - Holandsko 0:1 (kon.)
koniec udalosti
Španielsko - Nový Zéland

1:2

(0:0, 0:1, 0:0)

cz Streda 10.08.2016, 15:00 • Olympic hockey centre • Olympijské hry - pozemný hokej - ženy • Skupina A

Nový Zéland potvrdil roli favorita a dokázal porazit Španělsko 2:1, když měl celý zápas jasně pod kontrolou. Dnešní výhrou se tak přiblížil čtvrtfinálové účasti. Na definitivní jistotu si bude muset počkat ještě na ostatní dnešní vítězky.Naopak Španělky potřetí v Riu prohrály, ale už se dočkaly branky, když se v poslední vteřině zápasu trefila Petchameová a dává ještě naději Španělkám na dobré výsledky do zbytku turnaje. (16:33:25)

60:00
    Zápas právě skončil.

60:00
    V poslední vteřin zápasu se přeci jen Španělky dočkávají prvního gólu na turnaji. Do střelecké listiny turnaje se zapisuje CARLOTA PETCHAMEOVÁ a Španělky mají ze vstřelené branky velkou radost.

58:42
    Comeranová se vrací zpět na hřiště.

56:58
    McLarenová zakončoval v krátkém sledu dva trestné rohy Nového Zélandu. Sice v obou případech zamířila mimo, ale do konce zápasu zbývají tři minuty a o vítězství by je nemělo nic připravit.

56:39
    Comeranaová navíc dostává zelenou kartu a oslabuje španělský tým.

54:00
    Do konce zápasu zbývá šest minut a Nový Zéland má hru zcela pod kontrolou.

52:37
    Zvláště poté, co se k další střele dostala Harrisonová a Equilazová jen s těží vyrazila míček mimo ohrožení její branky.

51:30
    Troufám si tvrdit, že je po zápase, poněvadž v silách Španělek rozhodně není, aby vstřelily dvě branky v posledních deseti minutách zápasu.

50:40
    Španělky už se nachylovaly k útoku, ale nepřesnou rozehrávku vystihla KELSEY SMITHOVÁ a přidává druhou branku na konto Nového Zélandu.

47:49
    Novozélanďanky se pokouší přidat druhou uklidňující branku, ale nedaří se jim překonat Equilazovou. Proti ní byla znovu neúspěšná Merryová.

45:01
    Čtvrtá čtvrtina začala.

45:00
    A v poslední vteřině se dostala ještě ke střele Nealová. Equilazová ale neměla problém s její střelou doprostřed brány. Současně s tím skončila třetí čtvrtina.

44:57
    Haywardová byla zablokována a Austrálie bude mít v samotném závěru ještě trestný roh.

43:29
    Zůstane tomu tak i po střele Merryové, proti které opět výborně zasáhla Equilazová.

42:10
    Nový Zéland zvyšuje tlak, španělská obrana ale zatím však odolává.

39:30
    Equilazová drží Španělsko stále ve hře o cenný bod, nyní se jí podařilo vyrazit střelu Harrisonové z levé strany.

37:29
    Nápor Novozélanďanek pokračuje. McLarenová ale nyní netrefila španělskou branku.