Španielsko - Nový Zéland 1:2 (kon.) | India - Austrália 1:6 (kon.)
Nemecko - Južná Kórea 2:0 (kon.) | Veľká Británia - Argentína 3:2 (kon.)
USA - Japonsko 6:1 (kon.) | Čína - Holandsko 0:1 (kon.)
koniec udalosti
Španielsko - Nový Zéland

1:2

(0:0, 0:1, 0:0)

cz Streda 10.08.2016, 15:00 • Olympic hockey centre • Olympijské hry - pozemný hokej - ženy • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:00.

Příjemné středeční odpoledne při startu čtvrtého olympijského dne v brazilském Rio de Janeiro. Turnaj žen dnes nabídne třetí zápasy ve skupinách a dostane se do své poloviny. Celý program odstartuje duel mezi Španělskem a Novým Zélandem.

Nový Zéland

Novozélanďanky vstoupily do turnaje jasnou výhrou, když na úvod zdolaly Jižní Koreu 4:1. O výhře rozhodly především v prvních dvou čtvrtinách, kde si vypracovaly náskok 3:0. Následně svedly velmi vyrovnanou bitvu s Německem, kterému podlehly jen těsně 1:2. Po dvou zápasech jim patří poslední postupové 4. místo se třemi body. Pakliže dnes vyhrají a současně Jižní Korea prohraje s Německem, tak si zajistí postup do play-off.

Španělsko

Španělky jsou doposud jediným týmem na turnaji, kterému se nepodařilo ještě skórovat. V úvodním zápase pod pěti kruhy prohrály jasně s největším favoritem na zlato Nizozemskem jasně 0:5 a poté prohrály i s Čínou, které podlehly 0:2, když zaspaly úvod zápasu a poté už nedokázaly manko smazat. Španělsko je zatím poslední bez bodu a pokud chce pomýšlet na postup, musí dnes bezpodmínečně vyhrát. Favoritem je ale jeho dnešní soupeř.

Sestavy týmů

Španělsko:

Lopez de Equilazová, Guttierezová, Ybarraová (C), Petchameovám Lopezová, Rierová, Perezová, Comeranaová, Olivaová, Garciová, Magazová. Náhradníci: Salvatellaová, Bonastreová, Guineová, Gineová, Jimenezová, Trenér: Adrian Lock.

Nový Zéland

Rutherfodová – Whitelocková (C), Merryová, Websterová, Nealová, Charltonová, Cocksová, Flynnová, Keddellová, Michelsenová, McLarenová Náhradníci: Thompsonová, Pearceová, Harrisonová, Smithová, Haywardová, Trenér: Mark Hager

0057
    Španělky mají dobrý start do zápasu a hned v první minutě budou zahrávat trestný roh.

0106
    Rierová ale z nadějné příležitosti netrefila branku Nového Zélandu. Španělsko tak stéle čeká na první vstřelenou branku.

0511
    Celek z Pyrenejského poloostrova zahodil i druhý trestný roh v zápase. Není divu, že stále svítí na jejich kontě stále nula.

1209
    McLarenová dostává zelenou kartu a oslabuje svůj tým.

1248
    Guineaová se dostala do výborné příležitosti z pravé strany, ale ve vyložené příležitosti poslala míček těsně vedle novozélandské branky.

1657
    Španělky se už radovaly z gólu, ale zpětný videozáznam ukázal nedovolené počínání Perezové a branka tak nemůže být uznána.

2058
    První trestný roh budou zahrávat také hráčky Nového Zélandu.

2107
    Favorit se dostává do vedení. KELSEY SMITHOVÁ dostala přihrávku na hranici vymezeného území a střelou přesně k tyčí posílá svůj tým do vedení.

2317
    Vedení Nového Zélandu mohla navýšit Harrisonová, ale pro té výborně vystoupila Equilazová.

25:00
    Novozélanďanky se snaží přidat další gól, ale nemohou se zatím dostat k ohrožení Equilazové.

26:43
    Nyní už musela španělská gólmanka vytáhnout svůj beton proti střele Pearcové, jejíž bekhend letěl těsně nad zemí.

27:40
    Zasahovat musela i na druhé straně Rutherfordová, která musela zneškodnit individuální akci Bonastreové.

28:15
    Novozélanďanky drží míček na svých holích a snaží se udržet jednobrankový náskok do konce prvního poločasu.

30:00
    Druhá čtvrtin skončila.

30:01
    Třetí čtvrtina začala.

31:45
    Touha Španělek vstřelit první gól na turnaji je vidět na každé hráčce a podle toho také vstoupily do třetí čtvrtiny.

3312
    Zdařilá kombinace Španělek, na jejímž konci byla střela Salvateallaové. Rutherfordová se ale stihla včas přemístit.

3504
    Probudily se už i Novozélanďanky, střela Merryové ale byla zablokována.

3513
    K následné střele se ale dostala Cocksová a proti ní už musela zasahovat Equilazová.

37:29
    Nápor Novozélanďanek pokračuje. McLarenová ale nyní netrefila španělskou branku.

39:30
    Equilazová drží Španělsko stále ve hře o cenný bod, nyní se jí podařilo vyrazit střelu Harrisonové z levé strany.

42:10
    Nový Zéland zvyšuje tlak, španělská obrana ale zatím však odolává.

43:29
    Zůstane tomu tak i po střele Merryové, proti které opět výborně zasáhla Equilazová.

44:57
    Haywardová byla zablokována a Austrálie bude mít v samotném závěru ještě trestný roh.

45:00
    A v poslední vteřině se dostala ještě ke střele Nealová. Equilazová ale neměla problém s její střelou doprostřed brány. Současně s tím skončila třetí čtvrtina.

45:01
    Čtvrtá čtvrtina začala.

47:49
    Novozélanďanky se pokouší přidat druhou uklidňující branku, ale nedaří se jim překonat Equilazovou. Proti ní byla znovu neúspěšná Merryová.

50:40
    Španělky už se nachylovaly k útoku, ale nepřesnou rozehrávku vystihla KELSEY SMITHOVÁ a přidává druhou branku na konto Nového Zélandu.

51:30
    Troufám si tvrdit, že je po zápase, poněvadž v silách Španělek rozhodně není, aby vstřelily dvě branky v posledních deseti minutách zápasu.

52:37
    Zvláště poté, co se k další střele dostala Harrisonová a Equilazová jen s těží vyrazila míček mimo ohrožení její branky.

54:00
    Do konce zápasu zbývá šest minut a Nový Zéland má hru zcela pod kontrolou.

56:39
    Comeranaová navíc dostává zelenou kartu a oslabuje španělský tým.

56:58
    McLarenová zakončoval v krátkém sledu dva trestné rohy Nového Zélandu. Sice v obou případech zamířila mimo, ale do konce zápasu zbývají tři minuty a o vítězství by je nemělo nic připravit.

58:42
    Comeranová se vrací zpět na hřiště.

60:00
    V poslední vteřin zápasu se přeci jen Španělky dočkávají prvního gólu na turnaji. Do střelecké listiny turnaje se zapisuje CARLOTA PETCHAMEOVÁ a Španělky mají ze vstřelené branky velkou radost.

60:00
    Zápas právě skončil.

Nový Zéland potvrdil roli favorita a dokázal porazit Španělsko 2:1, když měl celý zápas jasně pod kontrolou. Dnešní výhrou se tak přiblížil čtvrtfinálové účasti. Na definitivní jistotu si bude muset počkat ještě na ostatní dnešní vítězky.Naopak Španělky potřetí v Riu prohrály, ale už se dočkaly branky, když se v poslední vteřině zápasu trefila Petchameová a dává ještě naději Španělkám na dobré výsledky do zbytku turnaje. (16:33:25)