Španielsko - Nový Zéland 1:2 (kon.) | India - Austrália 1:6 (kon.)
Nemecko - Južná Kórea 2:0 (kon.) | Veľká Británia - Argentína 3:2 (kon.)
USA - Japonsko 6:1 (kon.) | Čína - Holandsko 0:1 (kon.)
koniec udalosti
Nemecko - Južná Kórea

2:0

(0:0, 0:0, 0:0, 2:0)

cz Streda 10.08.2016, 17:30 • Olympic Hockey Centre • Olympijské hry - pozemný hokej - ženy • Skupina A

Německo dlouho nedokázalo překonat výbornou korejskou obranu. Ta se sice často bránila pouze za cenu nedovolených zákroků a několikrát se bránila v oslabení, ale dlouho to zvládala. Až 5 minut před koncem dokázaly Němky využít v přesilovce nařízený trestný roh a následně přidaly ještě jeden gól do otevřené obrany. Vítězství 2:0 posouvá Německo do čtvrtfinále, ve zbylých utkáních bude bojovat o co nejlepší pozici. Naopak Korejky jsou i po třetím zápase ve skupině bez bodu a jejich šance na postup se posouvají do roviny teorie. (19:01:11)

60:00
    Utkání skončilo.

58:09
    GÓL NĚMECKA
    Německo přidává pojistku svého vítězství! Protiútok do otevřené obrany využívá LISA ALTENBURGOVÁ!

56:47
    Seo zpět ve hře, Korea v plném počtu. Má 3 minuty na vyrovnání.

56:00
    Němky se samozřejmě výrazně uklidnily a snaží se dovést utkání do vítězného konce bez nervů v závěru.

54:51
    GÓL NĚMECKA
    A to se daří, Německo nakonec dává gól v přesilovce a jde do vedení! HANNAH KRUGEROVÁ byla tou, na kterou vyšlo zakončení trestného rohu, a dokázala prostřelit hradbu těl před brankovou čárou!

54:45
    Další trestný roh pro Německo. Možná poslední opravdu velká možnost dát gól.

53:21
    Jongeun Kim zpátky ve hře, Korejky v deseti.

52:10
    Korea brání opravdu výtečně.

50:00
    Německá snaha využít přesilovku je zjevná, ale také čím dál více svazující.

48:00
    Němky jsou však čím dál více zoufalé a skvěle postavenou obranu nedokážou překonat.

46:40
    Ovšem Korejky mají v obraně čím dál větší starosti a další žlutou kartu dostává Seo! Asijský tým čeká minuta a půl hry dokonce pouze v devíti lidech!

45:48
    Bohužel nevím, o co šlo, ale Němky z toho nic nezískaly.

45:48
    Teď ale vznesl požadavek na rozhodnutí u videa tým Německa.

45:47
    Altenburgová však nedokázala propálit padající brankářku.

45:39
    Korejky proti tomuto rozhodnutí vznesly protest, ale videorozhodčí potvrdil trestný roh.

45:39
    Nakonec si Němky dokázaly vytvořit dobrou příležitost, ale střelu Maversové srazila jedna z protihráček. Udělala to však nedovolený způsobem a Německo bude zahrávat další trestný roh.