Jednotlivci - dopoludňajšia kvalifikácia (muži) (kon.) | Jednotlivci - dopoludňajšia kvalifikácia (ženy) (kon.)
Jednotlivci - popoludňajšia kvalifikácia (muži) (kon.) | Jednotlivci - popoludňajšia kvalifikácia (ženy) (kon.)
koniec udalosti
Jednotlivci - popoludňajšia kvalifikácia (muži)

Streda 10.08.2016, 20:00Olympijské hry - Lukostreľba

To je odo mňa na dnes všetko, s konštatovaním, že Boris Baláž neuspel v prvom eliminačnom kole v súboji s Juhokórejčanom Bon Čan Kuom sa s Vami lúčim a prajem Vám príjemné sledovanie ďalších prenosov z olympijských hier v Riu 2016! Dovidenia! (23:36:53)

Tretí set rozhodol pre seba posledným šípom Bon Čan Ku, keď vďaka šiestej desiatke z deviatich šípov vyhráva tento zápas jasne 6:0 a postupuje tak medzi šestnásť najlepších lukostrelcov olympijského turnaja.

Aj v druhom sete bol úspešnejší Ku výsledkom 28:26 a navýšil svoj náskok už na 4:0.

Začal sa už aj posledný zápas dnešného mužského programu medzi Patrickom Hustonom a premožiteľom nášho Borisa Baláža Bon Čan Kuom. Prvý set ovládol Johokórejčan pomerom 29:27 a ujal sa tak vedenia 2:0.

Boris Baláž bojoval statočne, avšak v každom zo setov mu aspoň jeden šíp nevyšiel a práve tento faktor rozhodol o tom, že do ďalšej fázy turnaja postupuje favorizovaný Bon Čan Ku. V každom prípade však Borisovi Balážovi, podobne ako Alexandre Longovej patrí poďakovanie za ich sympatické výkony, ktoré sa určite zapíšu do histórie slovenskej lukostreľby.

Navyše svojim posledným olympijským šípom trafil len za päť bodov!Bon Čan Ku triafa 9 a postupuje ďalej.

Baláž 8 – Ku 10. Tak toto už Slovák neotočí.

Bon Čan Ku triafa 10 a obávam sa, že je rozhodnuté.

Borisovi Balážovi nevyšiel prvý šíp – 8.

Tretím šípom sa Balážovi opäť podarilo trafiť 10, ani teraz mu to však na víťazstvo v sete nestačilo. V druhomsete prehral 27:28 a celkovo tak prehráva už 0:4.

Druhý šíp Borisovi Balážovi opäť nevyšiel a triafa len osmičku, kým Bon Čan Ku za desať.

Rovnako deviatku triafa aj jeho súper.

Slovenský reprezentant začína druhý set deviatkou.

Boris Baláž triafa druhú desiatku v sete, ani to mu však nestačí, keď Juhokórejčan víťazí 29:27 a ujíma sa vedenia 2:0.