Jednotlivci - dopoludňajšia kvalifikácia (muži) (kon.) | Jednotlivci - dopoludňajšia kvalifikácia (ženy) (kon.)
Jednotlivci - popoludňajšia kvalifikácia (muži) (kon.) | Jednotlivci - popoludňajšia kvalifikácia (ženy) (kon.)
koniec udalosti
Jednotlivci - popoludňajšia kvalifikácia (muži)

Streda 10.08.2016, 20:00Olympijské hry - Lukostreľba

Boris Baláž bojoval statočne, avšak v každom zo setov mu aspoň jeden šíp nevyšiel a práve tento faktor rozhodol o tom, že do ďalšej fázy turnaja postupuje favorizovaný Bon Čan Ku. V každom prípade však Borisovi Balážovi, podobne ako Alexandre Longovej patrí poďakovanie za ich sympatické výkony, ktoré sa určite zapíšu do histórie slovenskej lukostreľby.

Tretím šípom sa Balážovi opäť podarilo trafiť 10, ani teraz mu to však na víťazstvo v sete nestačilo. V druhomsete prehral 27:28 a celkovo tak prehráva už 0:4.

Boris Baláž triafa druhú desiatku v sete, ani to mu však nestačí, keď Juhokórejčan víťazí 29:27 a ujíma sa vedenia 2:0.

Tak a konečne sme sa dočkali! Na svoj súboj proti Juhokórejčanovi Kuovi nastupuje slovenský lukostrelec Boris Baláž!

Len pripomínam, že v každom sete má lukostrelec k dispozícii tri šípy, z ktorých sa snaží nazbierať čo najvyšší počet bodov. Za víťazstvo v sete sa do celkového skóre udeľujú dva body, zrodiť sa však môže aj remíza, po ktorej si obaja lukostrelci pripíšu po bode. Najvyšší počet odohratých setov je päť. Ak ani po ňom nepadlo rozhodnutie, nasleduje rozstrel na jeden šíp.

Skvelý výkon Robina Ramaekersa pokračuje, keď vo štvrtom sete dokonca trafil trikrát desiatku! V tomto stretnutí tak víťazí Belgičan už po štyroch setoch pomerom 6:2.