Tímová súťaž - vyraďovacia časť (muži) (kon.) | Tímová súťaž - o medaily (muži) Vítěz: Jižní Korea (kon.)
koniec udalosti
Tímová súťaž - vyraďovacia časť (muži)

cz Sobota 06.08.2016, 14:00Olympijské hry - Lukostreľba

Z mé strany je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:36:59)

První část vyřazovacích bojů v lukostřelecké soutěži týmů je u konce. Z postupu do čtvrtfinále se raduje Francie, Čína, Indonésie a Nizozemsko. Doplňují tak Austrálii, Koreu, Itálii a Spojené státy v bojích o postup do medailových duelů.

Osmifinále lukostřelby je ukončeno.

Sedmička závěrečným šestým šípem ukončuje naděje Tchaj-wanu! Indonésie vyhrála čtvrtý set 53:51 a vítězí v osmifinále 6:2!

Indonésie si komplikuje situaci. Tchaj-wanci trefili dvě osmičky, ale Indonésie odpověděla stejným výsledkem. Přesto vede 26:25 díky jedné desítce.

Indonésané však zaznamenali také 56 bodů a vedou tak 4:2!

Bude čtyřsetové drama? Tchaj-wanci ve třetím setu nastříleli 56 bodů a mají velkou šanci na vyrovnání!

Indonésie toho nevyužila, předvádí stejný nástřel 56 bodů a stav zápasu je tak 1:3 z pohledu Tchaj-wanu.

Další šípy už Tchaj-wanu přinesly i jednu osmičku a celkem 56 bodů.

Indonésie odpovídá také 29 body!

Druhý set začal Tchaj-wan mnohem lépe, dvě desítky a 29 bodů.

Indonésie vyhrála první set 55:51 a ujala se vedení 2:0. Tchaj-wan se sice zlepšil ve druhé sérii, ale lukostřelci této země netrefili ani jednu desítku.

Tchaj-wan zahájil špatně, sedmičkou. V prvním setu ztrácí po třech šípech tři body.

Guan-Lin Ju

Na řadě už je jen souboj mezi Tchaj-wanem a Indonésií.

Čína ovládla osmifinále proti domácím Brazilcům 6:2, když v závěrečném setu zvítězila 58:53! Čtyři desítky!

Čína nastřílela 29 bodů a jde si pro postup. Rozdíl čtyř bodů je veliký.

Brazilci po výborném třetím setu zaváhali. Dvě osmičky a jedna devítka, 25 bodů...

Brazílie snižuje na 2:4 po vítězství ve třetím setu 56:53! Nyní musí Brazílie nastřílet co nejvíce bodů ne jen kvůli vítězství, ale i kvůli součtu bodů, ve kterých prohrávají 160 ku 164.

Ale to je velká škoda! Pátým šípem osmička, ale zároveň dvě desítky, 56 bodů a Brazilci vyhrají třetí set! Číňané totiž čtvrtý šíp poslali jen do osmičky!

To je velká šance pro Brazilce! Číňané trefili osmičku a dvě devítky a po třech šípech prohrávají 26:28!

Brazilci se snaží o zvrat, první série šípů ve třetím setu přináší velmi slušných 28 bodů!

Čínským lukostřelcům se podařilo prvními třemi šípy dosáhnout na 29 bodů a následně dalšími třemi šípy získali celkový nástřel 57 bodů a vedou 4:0. Prakticky jistý postup, těžko říct, co by se muselo stát, aby domácí dokázali zvrátit vyřazení.

Brazilci se výrazně zlepšili ve druhém setu a nastříleli 53 bodů! Na Číňany to ale stačit nebude.

Číňané trefili šest devítek, 54 bodů, zatímco Brazilci nastříleli celkem pouze 49 bodů a prohrávají tak 0:2.

Číňané v prvním setu po prvních třech šípech nastříleli 27 bodů. V duelu s Brazilci jsou favority a domácím lukostřelcům se v prvních třech šípech na nástřel soupeře zareagovat nepodařilo. Dokonce trefili jednu sedmičku.

Ta-pcheng Wang

Čtvrtý set se pochopitelně už střílet nemusí a tak Nizozemci i Španělé opouští areál a pouští do akce Brazilce a Číňany.

Nizozemci svým pátým šípem trefili pětku! Obrovské chyby ale Španělsko nevyužilo, zaznamenalo 52 bodů, stejně jako jejich soupeři, kteří tak vedou 5:1 a postupují do čtvrtfinále!

Nizozemci vedou 4:0! Druhý set vyhráli 57:52 a jsou bod od jistého postupu do čtvrtfinále.

Tak to je smůla! Španěle trefili devítku, osmičku a sedmičku a s 52 body prakticky ztratili šanci na výhru v setu.

Španělé ve druhém setu střílí dobře, 28 bodů po třech šípech. Nizozemci odpověděli 29 body, tudíž prozatím nejlepší set celého osmifinále.

Využili zaváhání soupeřů dokonale a s 57 body vyhrávají první set a dva body.

Jenže v dalších šípech trefili dvě desítky a tři devítky. Takže 54 bodů. Odpovídají Nizozemci.

Španělé zahajují duel v prvním setu sedmičkou! Tak to je výrazná ztráta hned na úvod.

Za pár minutek se proti sobě postaví Španělé Garcia, Fernandez a Liebana proti Nizozemcům van der Venovi, van der Bergovi a Dielemansovi.

Francie postupuje do čtvrtfinále, poráží Malajsii 6:2! Závěrečné tři šípy se všechny zabodly do desetibodového pole a francouzští lukostřelci jednoznačně ovládli čtvrtý set!

Druhá desítka...

Desítka...

Jenže Malajsie zapisuje další ztráty, jedna desítka a dvě devítky. S 53 body čekají, jak odpoví Francie.

10, 9 a... Je to nejistý šíp, zabodl se na hranici osmičky a devítky, prozatím je veden jako osmibodový. 27 bodů v součtu.

Do závěrečného setu začala střílet Malajsie, ale první tři šípy se jim příliš nepodařily. Dvě osmičky a 25 bodů. Francie má postup čistě ve svých rukou a myslích.

Je to tak, Malajsie trefila ve třetím setu hned dvě osmičky a Francie vyhrála třetí dějství 55:53! Nyní stačí evropským lukostřelcům remíza ve čtvrtém setu k postupu do čtvrtfinále.

První tři šípy ve třetím setu přináší vedení pro Francii 28:26 a vypadá to, že Francouzi dokáží otočit průběh zápasu.

Dokonale otočený výsledek. Malajsie totiž nastřílela 53 bodů a Francie tak vyrovnává stav zápasu na 2:2. Co přinese třetí set?

Francie se ve druhém setu zvedla a zaznamenala celkem 55 bodů!

Po krátké přestávce se bude pokračovat druhým setem.

A je to jasné, zatímco Francouzi trefili hned dvě osmičky, Malajsie se v první sadě může pochlubit dvěma desítkami a třemi devítkami. S jednou osmičkou nasbírala 55 bodů a vyhrála první set 55:53.

Malajsie začala lépe, po třech šípech vede v prvním setu 28:25.

Jako první střílí Francouzi.

Osmifinále bylo zahájeno!

V každém setu bude vysláno na terč šest šípů a celkové skóre rozhodne o držitelích jednotlivých setů. Za vítězství v setu se udělují 2 body, při remíze 1 bod.

Prvním osmifinálovým soubojem, který se v týmové soutěži uskuteční, bude duel mezi Francií a Malajsií od 14:00.