Do 48 kg - dopoludňajšia časť (ženy) (kon.) | Do 60 kg - dopoludňajšia časť (muži) (kon.)
Do 48 kg - popoludňajšia časť (ženy) Vítězka: Paula Peretová (ARG) (kon.) | Do 60 kg - popoludňajšia časť (muži) Vítěz: B. Muslanov (RUS) (kon.)
koniec udalosti
Do 60 kg - popoludňajšia časť (muži)

Vítěz: B. Muslanov (RUS)

(2. J. Smeťjov (KAZ), 3. N. Takato (JPN), D. Urozbojev (UZB))

cz Sobota 06.08.2016, 20:30 • Carioca Arena 2, Rio de Janeiro • Olympijské hry - judo

První judistické zlato z mužské kategorie do 60 kg putuje do Ruska. Rus Mudranov ho pro sebe získal díky Waza-Ari ve zlatém skóre a ve finále porazil Kazach Smeťjova. Bronz získali Japonec Takato, přemožitel Pavla Petřikova a Uzbek Papinašvili. Jaromír Ježek skončil v brazilském Riu na děleném devátém místě. (22:45:53)

Dopolední program právě skončil.

Mudranov ale končí toto utkání povedenou Uči-matou, za kterou získal Waza-Ari a tedy deset bodů. Rus tak bere zlatou medaili. Na Kazacha zbylo stříbro.

Je to tak. i po pěti minutách skóre 0:0. Jde se do tak tzv. zlatého skóre. V něm rozhodne bud nějaká technika od jednoho z judistů či napomínání od rozhodčího Hnidky.

Minuta do konce a ani jednomu judistovi se nedaří provést správně nějakou techniku. Je tak jasné, že utkání rozhodne jediný detail.

Polovina času je pryč a stav je stále 0:0. Mírně aktivnější je ale Kazech, který se snaží Rusa přehodit přes záda.

Ani jednomu judistovi se v úvodních devadesáti minutách nedaří správně uchytit soupeře. Nicméně ani jeden zatím neobdržel napomenutí za pasivitu.

Finále bude řídit český rozhodčí Vladimír Hnidka. Tak to je velký úspěch pro české judo, alespoň co se týče rozhodčích.

Urozbojev vydržel nápor Gruzínce až do konce a může se radovat z bronzové medaile. Nyní už je ale na řadě finále.

Minutu před koncem je Uzbek podruhé napomínán. Stejně tak ale dostává napomínání i Papinašvili.

Dále už je to ale opět taktický boj. Uzbek sice dostal jedno napomenutí za pasivitu, ale stále vede 1:0.

Hned v první minutě Uzbek získává bod za pomocí Joky.

Nyní už je nachystán souboj mezu Uzbekem Urozbojevem Gruzíncem Papinašvilim.

Také se tak stalo Takato počkal až vyprší čas a získal bronzovou medaili díky penalizaci soupeře.

Safarov dostává druhé napomenutí a to není minut před koncem pro něj dobré znamení. Pokud by vypršel čas, tak by se z bronzové medaile radoval Japonec.

Oběma soupeřům se ale nedaří nějaká technika k bodům. Safarov je ale napomínán a je za námi polovina zápasu.

Po ženách, kdy se z olympijského zlata raduje Argentinka Peretová přichází řada na muže. Jako první se o bronz utkají Japonec Takato a Ázerbájdžánec Safarov.