Srbsko - Maďarsko 13:13 (kon.) | USA - Chorvátsko 5:7 (kon.)
Španielsko - Taliansko 8:9 (kon.) | Grécko - Japonsko 8:7 (kon.)
koniec udalosti
Španielsko - Taliansko

8:9

((3:2, 2:1, 1:2, 2:4))

cz Sobota 06.08.2016, 16:40 • Maria Lenk Aquatics Centre • Olympijské hry - vodné pólo - muži • Skupina B

Italové tedy potvrdili roli favorita, i když měli namále. V polovině zápasu nevyužili dvojnásobnou přesilovku a Španělsko se dostalo do vedení 6:4. Jenomže ještě na startu poslední čtvrtiny Itálie vyrovnala na 6:6 a v posledních třech minutá otočili vývoj zápasu ze 7:8 na konečných 9:8. (19:26:28)

32
    Utkání právě skončilo.

32
    Dopouští se ale osm vteřin před koncem útočného faulu a s velkou pravděpodobností si prohrává zápas.

32
    Španělsko si bere půl minuty před koncem oddechový čas.

32
    Střelu Munarrize Egany zdálky Tempesti likviduje a přibližuje Itálii k vítězství.

31
    Italům se navíc daří přerušit španělský útok a kradou jim míč.

30
    A dvě minuty před koncem se trefuje Christian Presciutti a dostává Itálii do vedení. Tak je neskutečný závěr dnešního zápasu.

30
    Figlioli se dopustil faulu, ale Molina Rios trestuhodně neproměnil penaltu!

29
    tři minuty před koncem se trefuje Figlioli a srovnává na 8:8.

29
    Tahull Compte dostává v krátkém sledu další trest a znovu oslabuje Španěly.

29
    Hned vzápětí ale snižuje na rozdíl jediné branky Fondelli.

28
    Po čtyřech vteřinách proměňuje přesilovku Espanol Lifante.

28
    S blížícím se koncem zápasu přibývají i vyloučení a v trestu je nyní Ital Nora.

27
    Fondelii navíc znovu oslabuje Italy.

27
    Echenique Saglietti poslal míč do středu branky, tam byl ale připravený Tempesti.

26
    Oba celky začínají přitvrzovat hru a dopouštějí se faulů.

26
    vyrovnaný stav ale nevydržel příliš dlouho a hned o dvacet sekund později vrací Španělsku vedení Molina Rios.

25
    Figlioli tentokrát zamířil přesně a dostává Itálii na skóre 6:6.

25
    A budou mít přesilovku, poněvadž dostává 20 sekundový trest Španěl Roca Barcelo.