Srbsko - Maďarsko 13:13 (kon.) | USA - Chorvátsko 5:7 (kon.)
Španielsko - Taliansko 8:9 (kon.) | Grécko - Japonsko 8:7 (kon.)
koniec udalosti
Španielsko - Taliansko

8:9

((3:2, 2:1, 1:2, 2:4))

cz Sobota 06.08.2016, 16:40 • Maria Lenk Aquatics Centre • Olympijské hry - vodné pólo - muži • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:40.

Příjemné sobotní odpoledne. Olympijské hry začínají dnes pro všechny kolektivní sporty a ani vodní pólo není výjimkou. Dvanáct celků začíná boj ve dvou šestičlenných skupinách o medaile. Úvodní utkání čeká na Španělsko a Itálii.

Vodní pólo se nachází v programu olympijských her již od roku 1900 a byl zařazen vůbec jako první kolektivní sport vůbec. Ženský turnaj se poté objevil pod pěti kruhy až o sto let později v australském Sydney. Proti sobě nastupují vždy 13členná družstva. Tento vodní sport se jako jeden ze dvou hraje na čtvrtiny, z nichž každá má osm minut čistého času. Hraje v klasickém bazénu pro plavání a týmy mohou střídat v klasickým hokejovým způsobem.

Hned na úvod svedl los dohromady týmy, které už dokázaly olympijský turnaj vyhrát. Itálie třikrát (1948, 1960 a 1992) a Španělsko jednou a to před dvaceti lety v Atlantě. Z londýnských her budou obhajovat Italové stříbrnou medaili, když podlehli až ve finále Chorvatsku.

Sestavy týmů:

Španělsko:
    Aguilar Vicente (Lopez Pinedo) – Munarriz Egana, Roca Barcelo, Alarcon Tevar, Molina Rios, Miguel Alferez, Sziranyi Somogyi, Espaňol Lifante, Tahull Compte, Fernandez Miranda, Mallarach Guel, Echenique Saglietti. Trenér: Gabriel Paz Hernandéz.

Itálie: Tempesti (Del Lungo) – Di Fulvio, Gitto, Figlioli, Fondelli, Velotto, Nora, Gallo, Ch. Presciutti, Bodegas, Alcardi, N. Presciutti. Trenér:Alessandro Campagna.

Španělé budou hrát v modrých čepičkách, Italové zase v modrých.

Španělsko s Itálií odehrálo již hodně vzájemných zápasů a poslední tři skončili vždy výhrou jednoho z týmů o jednu branku. Na velkých akcí, ale zatím vítězí Italové, ať už na MS v roce 2013 4:3 či na minulých olympijských hrách v Londýně 10:7

Utkání bylo zahájeno.

1
    jako první se vybojovali míč Španělé.

1
    Přihrávku Echediqueho Saguettiho ukradl Di Fulvio a Itálie může jít do protiútoku.

1
    A útok se jim daří. Z dálk zakončil první útok Christian Presciutti a Itále vede 1:0.

2
    Munarrez Egana se dopustil útočného faulu a míče se tak ujímá opět Itálie.

2
    Nicholas Presciuti chtěl napodobit svého bratra, ale výborným zákrokem jeho šanci chytá Aguilar Vicente.

2
    na konci druhé minuty navíc dostává 20 sekundový trest Nora.

3
    Munarriz Egana využívá přesilovku a srovnává stav utkání na 1:1.

3
    Další útok Italům ze strany již nevychází a střela Figlioliho byla zblokována.

4
    Úplně stejně ale dopadl na druhé straně Španěl Molina Rios.

Početní výhodu si vyzkouší i Italové, poněvadž na dvacet sekund si odchází odpočinout Echenique Saglietti.

Současně s jeho návratem se ale trefuje Di Fulvio a posílá znovu Italy do vedení.

5
    Gitto se ale dopustil faulu a Španělsko bude mít k dispozici penaltu.

5
    A tu Molina Rios s přehledem proměňuje. je srovnáno 2:2.

5
    Ten samý hráč ale poté dostává trest na 20 sekund.

6
    Italové si dlouho připravovali útok a Bodegas už musel zakončovat, poněvadž už pomalu vypršel třicetisekundový limit. Aguilar Vicente se stihl přesunout včas a předvedl parádní zákrok levou rukou.

6
    Dvě a půl minuty před koncem první čtvrtiny se dostal ke střele z dálky Mallarach-Guell, ale zamířil mimo italskou branku.

6
    Figlioli byl okraden o míč Molinou Riosem, ale oba se vzápětí faulovali.

7
    Sziranyi Somogyi dostává menší trest.

7
    Italové ale přesilovku nezužitkovali a naopak oni nyní půjdou do oslabení, porotože menší trest dostává Bodegas.

7
    Španělé si minutu před koncem první čtvrtiny berou oddechový čas.

A ten se jim vyplatil, poněvadž díky střele Espaňola Lifanteho se dostávají do vedení 3:2.

8
    Italové se pokusili vyrovnat v samotném závěru, ale pokus Velottoa byl zablokován.

9
    Italům se vydařil start druhé čtvrtiny a ujímají se míče.

9
    /vod druhé čtvrtin je velmi rozpačitý a oba týmy se dopouštějí faulů.

9
    Vyloučen je ale Munarez Egaina a to je šance pro Itálii.

9
    Pokus Di Fulvia byl ale zablokován.

10
    Dlouhý a rozvážný útok Španělů zakončil Espaňol Lifante. S jeho střelou si ale Tempesti poradil.

11
    Vidíme hodně nepřesných střel. Mimo nyní zamířili jak Ital Gallo, tak i Španěl Molina Rios.

11
    První gól druhé čtvrtiny obstarává v polovině dvanácté minuty Christian Presciutti, který se proadil z centru.

12
    Tempesti se navíc podařil zachytit pokus Tahulla Compteho z pravé strany.

13
    Gitto ale oslabuje Itálii a půjde si odpočinout na 20 sekund.

13
    Espaňol Lifante využívá přesilovku a posílá Španělsko znovu do vedení. tentokrát 4:3.

14
    A Italové začínají být neukáznění a dostávají další trest.

14
    Španělsko reaguje na možnost početní výhody oddechovým časem.

15
    Přesilovku ale nevyužili a naopak oni teď půjdou do oslabení.

15
    Jenomže to jim vůbec nevadí. Bodegas se dopustil faulu a Molina Rios proměňuje penaltu a poprvé v zápase posílá Španěly do dvoubrankového vedení.

16
    Italský trenér navíc vidí od rozhodčích žlutou kartu.

16
    Španělé v závěru zápasu ustáli dvojnásobné vyloučení a vidíme jeden z klíčových okamžiků zápasu, poněvadž Itálie se před vypršením druhé čtvrtiny nedostal na kontakt jedné branky.

17
    Italové znovu vyhráli úvodní sprint o míč a mohou zahájit první útok ve třetí čtvrtině.

17
    Di Fulvio se dostal ke střele, ale Aguilar Vicente jeho pokus k tyči chytil.

17
    A napodruhé vyšel z tohoto souboje španělský brankář.

18
    Španělé se ale budou muset bránit, poněvadž je nyní vyloučen Tahull Compte.

18
    Italové už tentokrát přesilovku využívají a prosazuje se Figlioli.

19
    VRátit Španělsku dvoubrankový náskok mohl Echenique Saglietti, ale z dlouhé vzdálenosti Tempesti jeho pokus chytil.

19
    Na druhé straně zamířil vedle Presciutti stejně jako poté z protiútoku Molina Rios.

20
    Sˇpatné chvilky prožívá Bodegas. Jeho pokus z centru španělský gólman zlikvidoval a deset vteřin na to byl hned vyloučen.

21
    Italové opět nezvládají střední pasáž hry psychicky. Sotva poté, co se vrátil Bodegas, jsou vyloučeni Di Fulvio a Figlioli.

21
    Španělsko na rozdíl od soupeře dvojnásobnou početní výhodu využívá a Molina Rios posílá svůj tým do vedení 6:4.

21
    Figlioli se pokoušel odčinit předešlý trest, ale jeho akční střela z úhlu skončila na boční síti.

22
    Molina Rios se dostal ke střele z dálky, ale opět minul.

22
    Lopez Pinedo ale ukradl přihrávku Italům a Španělsko může znovu zaútočit.

23
    Další zdařila španělská krádež a Italové se nechávají opět vyloučit. Tentokrát si půjde odpočinout na 20 sekund Gitto.

23
    Španělsko si opět bere oddechový čas. Cítí, že v případě úspěšné trefy by mohlo rozhodnout zápas.

23
    Střela Munarreze Egany z centru ale byla zablokována a vzápětí jdou do oslabení Španělé.

24
    Půl minuty před koncem dává šanci Itálii přesným zásahem Christian Presciutti.

24
    V poslední vteřině zneškodnil pokus Figlioliho Aguilar Vicente a do poslední čtvrtiny tak půjde Španělsko s vedením 6:5.

25
    Italům vychází úvodní sprinty a i ve čtvrté čtvrtině získávají na úvod míč.

25
    A budou mít přesilovku, poněvadž dostává 20 sekundový trest Španěl Roca Barcelo.

25
    Figlioli tentokrát zamířil přesně a dostává Itálii na skóre 6:6.

26
    vyrovnaný stav ale nevydržel příliš dlouho a hned o dvacet sekund později vrací Španělsku vedení Molina Rios.

26
    Oba celky začínají přitvrzovat hru a dopouštějí se faulů.

27
    Echenique Saglietti poslal míč do středu branky, tam byl ale připravený Tempesti.

27
    Fondelii navíc znovu oslabuje Italy.

28
    S blížícím se koncem zápasu přibývají i vyloučení a v trestu je nyní Ital Nora.

28
    Po čtyřech vteřinách proměňuje přesilovku Espanol Lifante.

29
    Hned vzápětí ale snižuje na rozdíl jediné branky Fondelli.

29
    Tahull Compte dostává v krátkém sledu další trest a znovu oslabuje Španěly.

29
    tři minuty před koncem se trefuje Figlioli a srovnává na 8:8.

30
    Figlioli se dopustil faulu, ale Molina Rios trestuhodně neproměnil penaltu!

30
    A dvě minuty před koncem se trefuje Christian Presciutti a dostává Itálii do vedení. Tak je neskutečný závěr dnešního zápasu.

31
    Italům se navíc daří přerušit španělský útok a kradou jim míč.

32
    Střelu Munarrize Egany zdálky Tempesti likviduje a přibližuje Itálii k vítězství.

32
    Španělsko si bere půl minuty před koncem oddechový čas.

32
    Dopouští se ale osm vteřin před koncem útočného faulu a s velkou pravděpodobností si prohrává zápas.

32
    Utkání právě skončilo.

Italové tedy potvrdili roli favorita, i když měli namále. V polovině zápasu nevyužili dvojnásobnou přesilovku a Španělsko se dostalo do vedení 6:4. Jenomže ještě na startu poslední čtvrtiny Itálie vyrovnala na 6:6 a v posledních třech minutá otočili vývoj zápasu ze 7:8 na konečných 9:8. (19:26:28)

Ondřej Jícha

Španělsko: Aguilar Vicente (Lopez Pinedo) - Munarriz Egana, Roca Barcelo, Alarcon Tevar, Molina Rios, Miguel Alferez, Sziranyi Somogyi, Espaňol Lifante, Tahull Compte, Fernandez Miranda, Mallarach Guel, Echenique Saglietti. Trenér: Gabriel Paz Hernandéz.

Itálie: Tempesti (Del Lungo) - Di Fulvio, Gitto, Figlioli, Fondelli, Velotto, Nora, Gallo, Ch. Presciutti, Bodegas, Alcardi, N. Presciutti. Trenér:Alessandro Campagna.