Do 48 kg - dopoludňajšia časť (ženy) (kon.) | Do 60 kg - dopoludňajšia časť (muži) (kon.)
Do 48 kg - popoludňajšia časť (ženy) Vítězka: Paula Peretová (ARG) (kon.) | Do 60 kg - popoludňajšia časť (muži) Vítěz: B. Muslanov (RUS) (kon.)
koniec udalosti
Do 60 kg - dopoludňajšia časť (muži)

cz Sobota 06.08.2016, 15:00 • Carioca Arena 2, Rio de Janeiro • Olympijské hry - judo

Známe tedy semifinalisty a i účastníky v opravách. Pavel Petřikov e bohužel mezi nimi neobjeví, poněvadž v osmifinále prohrál s Japoncem Takatou po sedmnácti vteřinách na Ippon a stejně jako na předchozích hrách obsadil dělené deváté místo. (18:06:29)

Dopolední část právě skončila.

Smeťjovovi se nakonec v polovině prodloužení zdařila Juka a postupuje do semifinále.

Základních pět minut nestačilo oběma judistům k vítězství a poprvé tak dnes bude k vidění tzv. Golden Score, nebo chcete-li náhlá smrt. Kdo získá bod, vyhrál.

Oba judisté vědí, že jde o hodně a za tři minuty jsme neviděli žádnou zdařilou techniku. Naopak oba už byli jedenkrát napomínáni.

Posledního semifinalistu určí duel mezi Kazachem Smeťjovem a Uzbekem Urozbojovem.

Přemožitel Pavla Petřikova zamíří také do oprav. S Gruzíncem Papinašvilim prohrál stejně jako před malinkou chvíli Kitadai po třech minutách na Ippon.

Pro Kima ani Kitadaie ale ještě turnaj nekončí a můžou v opravách zabojovat o bronzovou medaili.

Naopak končí cesta domácího judisty Kitadaie, jenž prohrál s Ázerbájdžáncem Safarovem rovněž na Ippon po necelých třech minutách zápasu..

Prvním semifinalistou se stává Mudranov, který překvapivě vyřadil Korejce Kima na Ippon v samotném závěru zápasu.