Jekaterinburg – Barys 2:1 (po pr.) | Metallurg Magnitogorsk – Ufa 2:6 (kon.) | Čerepovec – A. Mytišči 3:4 (po pr.)
Jaroslavľ – Togliatti 2:4 (kon.) | Viťaz – Nižnekamsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Omsk 4:2 (kon.)
Riga – Petrohrad 4:2 (kon.) | Záhreb – Helsinki 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:6 (1:2, 0:1, 1:3)
HC Salavat Julajev Ufa
Sobota 22.11.2014, 13:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Je dobojované. Ufa sa nakoniec teší z víťazstva na ľade Magnitogorsku v pomere 2:6. Domáci sa ešte v tretej tretine snažili hrať aj vabank, ale brankár Sochatskij viackrát podržal svoj tím výbornými zákrokmi. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (15:40:34)

60:00
    DUBROVSKIJ - 2:6

59:59
    Salavat Ufa dala gól!
    Pečurskij ešte nakoniec skončil na striedačke a JEGOR DUBROVSKIJ pridal do prázdnej bránky šiesty gól hostí. Asistencie: Denis Tolpeko.

59:28
    Jakucenja sa dostal do úniku, ale Sochatskij ho vychytal a hostia stále vedú o tri góly.

59:05
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny a zrejme aj tohto zápasu a do bránky sa už vrátil aj Pečurskij.

57:55
    Hostia sa dokážu brániť tlaku domácich a dokonca už mali príležitosť poslať puk do prázdnej bránky.

57:33
    Salavat bude hrať ďalšie oslabenie, keďže hral v šestici.

56:23
    Ufa hrá v plnom počte, ale Pečurskij je stále na striedačke.

55:50
    Salavat mal v poslednej minúte aj veľa šťastia. Kovář nastrelil tyčku a Zaripov zblízka neprekonal Sochatskiho.

55:01
    Domáci skúšajú hrať v šestici bez brankára a pred Sochatskim to teraz skutočne vrie. Veľký tlak Magnitogorsku.

54:50
    Mozjakin mal opäť šancu na gól, ale tentokrát bol proti nemu Sochatskij úspešný.

54:23
    Arturs Kulda dostáva 2 minúty za podrazenie a tak bude Metallurg hrať ďalšiu presilovku.

52:45
    Hostia mali k dispozícii prečíslenie 3 na 1, ale túto šancu nedokázali využiť ako sa patrí!

52:16
    Vo veľmi dobrej pozícii sa ocitol aj Danis Zaripov, ale ten zlyhal pred bránkou po prihrávke Kovářa.
    MOZJAKIN - 2:5

51:09
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Presilovka domácich sa končí gólom na 2:5. Kovář našiel prihrávkou SERGEJA MOZJAKINA a ten sa nepomýlil. Asistencie: Jan Kovář.

50:44
    Prichádza ďalší trest. Striedačka Ufy dostáva 2 minúty za zdržovanie hry. Trest si odsedí Makarov.

49:59
    Nervy už domácim tečú a tak sa strhla menšie výmena názorov. Bren a Pankov dostávajú po 2 minúty za hrubosť.
    SKAČKOV - 1:5

49:29
    Veľká chyba domáceho obrancu stojí Magnetku piaty gól. Kolcov poslal puk na bránku a do siete ho ešte tečoval JEVGENIJ SKAČKOV. Asistencie: Kirill Kolcov.

48:16
    Zubarev musel zastúpiť brankára Salavatu, ktorému vypadol puk po strele Pareho. Domáci sa ešte pokúšali o dorážky, ale tie už obranca hostí nedopustil.

47:52
    Bodrov je už späť na ľade a tak sa hrá v plnom počte.

47:04
    Avšak teraz už musel Sochatskij zasahovať proti strele Zaripova. Jeho lapačky opäť čarovala a hra je prerušená.

46:40
    Salavat sa veľmi dobre bráni, Magnetka sa ešte nedokázal dostať do útočného pásma.

45:52
    Denis Bodrov dostáva 2 minúty za hákovanie a domáci môžu v presilovke znížiť.

45:26
    Domáci sa previnili zakázaným uvoľnením a momentálne to s ich šancami na bodový zisk nevyzerá ružovo.
    SJOMIN - 1:4

43:23
    Hosťom sa podarilo pridať aj štvrtý gól a to z ničoho nič. Makarov spoza bránky dostal puk na DMITRIJA SJOMINA a ten z bekhendu prekonal Pečurskiho. Asistencie: Dmitrij Makarov.

43:05
    Sochatskij dokázal vyraziť strelu Kovářa nad bránku.

42:30
    V druhej tretine sa doposiaľ často prerušuje a hre chýba tempo. Toto určite viac vyhovuje hosťom.

41:30
    Magnitogorsk sa taktiež nejako extra nepredviedol a na druhej strane už musel Pečurskij zasahovať.

40:31
    Prvý útok mali k dispozícii hostia, ale nič z neho nevyťažili a už sú na rade domáci hráči, ktorí majú čo doháňať.

40:01

Minulosťou je už aj druhá tretina. V nej sa podarilo hosťom pridať jeden gól, o ktorý sa v presilovke 4 na 3 postaral Heikkinen. Domáci potom síce robili v ofenzíve čo sa dalo, ale Sochatskij je zatiaľ mužom na správnom mieste a pochytal niekoľko nebezpečných striel.

40:00

39:55
    Pred koncom druhej časti sa ešte dostali k strelám Pare a Lee, Sochatskij si poradil a udržal Ufe dvojgólové vedenie.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny a Salavat sa stále drží v útočnom pásme.

38:17
    Magnetka sa nakoniec ubránila,ale až v rovnovážnom stave prišli šance hostí! Pečurskij pochytal niekoľko dorážok.

37:10
    Ufe sa počas presilovky nedarí na dlhší čas usadiť v útočnom pásme. Domáci často vyhadzujú.

36:07
    Vylúčenie na domácej strane. Tim Brent dostáva 2 minúty za vyhodenie puku mimo hracej plochy.

35:10
    Necelých päť minút pred koncom druhej časti sa mohli dostať hostia do brejku, ale v strednom pásme stratili puk.

34:50
    Magnetka robí všetko možné aj nemožné pre strelenie druhého gólu, ale stále sa je Sochatskij a pred ním stojací hráči hostí proti.

33:26
    Momentálne sa predvádzajú obaja brankári svojim zákrokmi! Rýchla hra sa musí páčiť všetkým divákom. Kamenev sa individuálne proti Sochatskimu nepresadil, rovnako o chvíľu neskôr neuspel strelou od modrej Lee.

32:40
    Ufa opäť naberá na obrátkach a je pre svojho súpera veľmi nepríjemná. Domáci sa musia sústrediť aj na defenzívu, keďže každé menšie zaváhanie by mohlo znamenať ešte zložitejšiu pozíciu.

31:19
    Domáci sa dostali do prečíslenia 3 na 1. Osala zachytil puk na krídla a pred bránkou mal dvoch spoluhráčov. Vybral si Zaripova, ale Sochatskij nemusel kvôli obetavej práci obrancu zasahovať!

30:30
    Sochatskij má veľký podiel na aktuálnom skóre. Prvá formácia Metallurgu nepríjemne kombinovala v útočnom pásme.

29:30
    Dlhú dobu sa hralo v obrannom pásme Salavatu, ktorý sa musel brániť domácemu tlaku. Magnetka však nedokázala vyzrieť na pozornú defenzívu hostí.

28:29
    Antipinovi odskočil puk na modrej čiare a tak jeho strela letela len mimo hosťujúcej bránky.

27:56
    Chris Lee preveril nepríjemnou strelou brankára Sochatskiho. Ten ukryl puk v lapačke.

27:34
    Pečurskij nestihol rozohrať, keďže hostia k nemu veľmi rýchlo dokorčuľovali a tak sa bude vhadzovať.

26:29
    Junkov nezachytil prihrávku od Osalu a tak z tejto akcie domácich nakoniec nič nebolo.

25:53
    Metallurg už má na ľade taktiež päť hráčov a hrá sa v plnom počte na oboch stranách.

25:32
    Ufa hrá v plnom počte, ale v útočnom pásme sú domáci, ktorí preverili Sochatskiho pozornosť.
    HEIKKINEN - 1:3

24:07
    Výhodná presilovka hostí 4 na 3 sa končí tretím gólom. Kolcov si pripísal asistenciu, keďže prihrával na modrú a tam sa už od puku oprel ILKKA HEIKKINEN a prekonal Pečurskiho. Asistencie: Kirill Kolcov.

23:53
    Rafael Batyršin dostáva 2+10 minút za údery do oblasti hlavy a krku.

23:32
    Jevgenij Skačkov dostáva 2 minúty za hákovanie a presilovka hostí sa tak končí.

22:54
    Pred Pečurskim bol poriadny chaos! Slepyšev sa so spoluhráčmi pokúšal o dorážky, ale domáci brankár za pomoci obrancov nepustil puk za svoj chrbát!

22:14
    Michail Junkov dostáva 2 minúty za hákovanie a Ufa si zahraje presilovku.

21:26
    Salavat sa však ubránil a hneď prvý útočný výpad smrdel tretím gólom, lenže Pečurskij úspešne zasiahol.

20:55
    Domáci vstúpili do druhej tretiny veľmi dobre a takmer celú prvú minútu strávili v útočnom pásme. Mozjakin sa predviedol nebezpečnou strelou z kruhu, ktorú Sochatskij vyrazil.

20:01

Zaujímavá prvá tretina je už za nami. Ufa sa dostal do vedenia 0:2 zásluhou dvoch gólov najproduktívnejšieho hráča Kirilla Kolcova. Domáci sa presadil až sekundu pred koncom tretiny, keď skóroval počas presilovka Francis Pare.

20:00
    PARE - 1:2

19:59
    Tesne pred koncom tretiny sa predsa len podarilo domácim streliť kontaktný gól. Osala našiel nepokrytého FRANCISA PAREHO a ten rozjasal fanúšikov Magnetky. Asistencie: Oskar Osala, Viktor Antipin.

19:10
    Prebieha už posledná minúta prvej tretiny a domáci sú usadení v útočnom pásme.

18:55
    Salavat sa dokázal oslobodiť a dokonca ušetril niekoľko sekúnd v útočnom pásme.

18:16
    Arturs Kulda dostáva 2 minúty za hákovanie a domáci majú šancu na zníženie.
    KOLCOV - 0:2

17:44
    Prichádza druhý úder z hokejok hostí. Zubarev poslal od modrej puk na Pečurskiho, ten ho vyrazil len pred KIRILLA KOLCOVA a ten pridáva v tomto zápase druhý gól. Asistencie: Andrej Zubarev, Antti Pihlstrom.

17:10
    Magnitogorsku sa nedarí. Teraz sa domáci dopustili zakázaného uvoľnenia.

16:10
    Na druhej strane mal nepríjemnú strelu Mozjakin, ale obrana hostí ju zblokovala a celkovo znepríjemňuje domácim hru.
    KOLCOV - 0:1

15:14
    Dlho netrvalo a moje slová sa naplnili. Hostia dokázali otvoriť skóre zápasu v presilovke. KIRILL KOLCOV dostal prihrávku na modrú čiaru a vďaka cloneniu spoluhráčov prekonal Pečurskiho. Asistencie: Alexej Kajgorodov.

15:00
    Ten by mohol prísť počas presilovky hostí. Birjukov dostáva 2 minúty za hákovanie.

14:25
    Hre nechýba spád, ale vyložené príležitosti áno. Ani jeden z tímov nechce spraviť chybu a zápasu by určite pomohol prvý gól.

13:45
    Druhá formácia Metallurgu rotovala v útočnom pásme, ale hostia im nedovolili vystreliť.

13:02
    Za iných okolností nepríjemná prvá formácia domácich má dnes problémy s kombináciou a zatiaľ sa nedostala ani do nejakej šance.

12:37
    Pečurskij sa opäť predviedol! Individuálne sa presadil Slepyšev, ktorý svoju akciu zakončil z medzikružia, ale brankára Magnetky vyrazil betónom.

11:30
    V útočnom pásme sa usadila pre zmenu Ufa, ale tretia formácia nedokázala nič nebezpečné vymyslieť a tak môžu domáci rozohrávať. Predtým však ešte striedajú.

10:12
    Magnitogorsk má problémy so zakladaním útočných akcií, ale na druhej strane taktiež pribúdajú nepresností.

09:27
    Domáci boli na chvíľu presile, keďže jeden z hráčov hostí stratil priblu, ale strela Leeho našla len pripraveného Sochatskiho.

09:01
    Pečurskij je v posledných minútach najviac zamestnaným mužom na ihrisku a stále musí byť na pozore, keďže Salavat je ponorený do ofenzívnej aktivity.

08:32
    Lenže hostia pokračujú vo svojej aktivite aj po presilovke a tak sa domáci museli oslobodiť aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

08:16
    Magnetka sa ubránila a už hrá v plnom počte. Mozjakin je na ľade.

07:40
    Salavatu sa v tejto presilovke zatiaľ príliš nedarí. Makarov prihrával na Sjomina, ale ten zakončil len nad bránku Magnitogorsku.

06:45
    Od modrej sa pokúsil o strelu Lekomcev, ale Pečurskij nemal náročnú prácu.

06:16
    Trest si za neho odsedí Sergej Mozjakin.

06:16
    Skačkov dostal puk za obrancov a mal veľmi dobre našliapnuté, lenže v zakončení ho podrazil brankár Pečurskij a ten dostáva 2 minúty za podrazenie.

05:53
    Spoza bránky sa dostal do zakončenia Sjomin, ale jeho strela z otočky našla len výstroj pripraveného Pečurskiho!

05:36
    Pečurskij musel zakročiť proti strele Zubareva. Teraz sú hostia aktívnejší a to im prináša šance.

04:32
    Batyršin zahral vysokou hokejkou a nasleduje vhadzovanie pred domácim brankárom.

03:58
    Zakončenie Pareho z ostrého uhlu nemohlo Sochatskiho prekvapiť.

03:30
    Kovář hľadal Mozjakina, ktorý mal našliapnuté, ale jeho prihrávka nebola presná.

02:16
    Na druhej strane sa po buly dostal k strele Kamenev, ale Sochatskij si v pohode poradil.

01:55
    Druhá minúta sa odohrávala prevažne pred bránkou Metallurgu, ale domáca defenzíva bola veľmi pozorná a viaceré puky zblokovala.

01:25
    Salavat sa taktiež pozrel do útočného pásma a Pečurskij musel zakročiť proti pokusu Zubareva.

00:58
    Domáci Pare veľmi dobre napádal rozohrávku hostí a puk dostal na Potechina, ktorý preveril z dobrej pozície Sochatskiho.

00:03
    V tom istom čase je vylúčený hosťujúci Denis Chlystov na 10 minút za nešportové správanie.

00:03
    Po úvodnom buly skončil puk mimo klziska a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Pečurskij (Košečkin) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Batyršin, Ibragimov, Tereščenko, Bereglazov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Brent, Osala,Kamenev – Pare, Jakuceňja, Potechin – Timkin, Platonov, Junkov.

HC Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Bodrov, Kutuzov, Kulda, Heikkinen, Zubarev, Kolcov, Lekomcev – Chlystov, Dubrovskij, Tolpeko – Hartikainen, Sjomin, Makarov – Pihlstrom, Kajgorodov, Skačkov – Gluchov, Slepyšev, Pankov.

Rozhodca: Gusev, Sergejev – Golovjov, Šichanov.

Príjemné sobotné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. V ruskej KHL je dnes na programe veľká porcia zápasov. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Metallurgom Magnitogorsk a HC Salavat Julajev Ufa. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 13:00 SEČ.

Domáci sa stále držia na čele svojej konferencie, aj keď ich forma zaznamenala v posledných stretnutiach pokles. Metallurgu patrí v tabuľke Východnej konferencie 1.miesto so ziskom 63 bodov pri skóre 89:49. Z posledných piatich zápasov získali len 7 bodov za 2 víťazstvá, 1 prehru po predĺžení a 2 v riadnom hracom čase. V poslednom ligovom kole Magnitogorsk vyhral na ľade Vladivostoku 2:4. Najproduktívnejším hráčom tímu je Danis Zaripov, ktorý nazbieral 37 kanadských bodov za 15 gólov a 22 asistencií.

Hostia na svojho dnešného súpera strácajú už 16 bodov. Salavatu patrí v tabuľke Výchdodnej konferencie 5.miesto so ziskom 47 bodov pri skóre 85:84. Z posledných piatich zápasov získali rovnako 7 bodov za 2 víťazstvá, 1 prehru po predĺžení a 2 v riadnom hracom čase. V poslednom ligovom kole si Ufa doma poradila s Astanou pomerom 5:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Konstantin Kolcov, ktorý nazbieral 30 kanadských bodov za 9 gólov a 21 asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 20. Pare (Osala, Antipin), 52. Mozjakin (Kovář) – 16. Kolcov (Kajgorodov), 18. Kolcov (Zubarev, Pihlstrom), 25. Heikkinen (Kolcov), 44. Sjomin (Makarov), 50. Skačkov (Kolcov), 60. Dubrovskij (Tolpeko)

Metallurg Magnitogorsk: Pechunski (Košečkin) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Batyršin, Ibragimov, Tereščenko, Bereglazov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Brent, Osala,Kamenev – Pare, Jakuceňja, Potechin – Timkin, Platonov, Junkov.

Rozhodca: Gusev, Sergejev – Golovjov, Šichanov