Chomutov – Prostějov 4:2 (kon.) | Motor ČB – Litoměřice 5:2 (kon.) | Benátky n/J – Havlíčkův Brod 1:2 (1:2 po s.n.)
Havířov – Jihlava 2:4 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 3:0 (kon.) | Šumperk – Most 6:1 (kon.)
Kladno – Kadaň 3:1 (kon.)
Rytíři Kladno
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
SK Kadaň
cz Streda 19.11.2014, 18:00 • Městský zimní stadion, Kladno • 1. liga (ČR)

Maraton zápasů pokračuje, Kladno se po jednom volném dni představí doma a přivítá Kadaň. Ta poslední duel sehrála také v pondělí. Zatímco Rytíři doma přehráli České Budějovice 5:3, Kadaň uspěla podobným resultem doma se Šumperkem (5:2).

Kladno se díky dohrávce posunulo na 8. příčku prvoligové tabulky. V domácích zápasech mají Rytíři průměrný výsledek 4:3, takže na zmenšeném kluzišti padá hodně branek. S Budějovicemi se vyšvihl především Jan Rudovský, jemuž se podařilo zkompletovat hattrick.

Kadaň patří především venku k těžkým soupeřům. Na kluzištích soupeřů má severočeský celek čtvrtý nejlepší výsledek. V celkové tabulce jsou hosté pátí. Ztrátu na čtvrté Budějovice mají jen bodovou. V posledním zápase doma Kadaň porazila Šumperk.

Rytíři Kladno: Lukáš (Chábera) – Kolářík, Látal, Lukáč, Růžička, Kužel, Jaroměřský – Strnad, Hořava, Eberle – Horna, Stach, Dalecký – Rudovský, Pitule, Hlaváč – Švaňhal, Dragoun, Redlich.

Sportovní klub Kadaň: Mouček (Hanuljak) – Stehlík, Opalek, Pavlas, Bartejs, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Jíra, Hejcman, Ton – Kadlec, Chlouba, Kůs – J. Novák, Račuk, L. Novák – Hammerbauer, Berlev, Hlava.

Rozhodčí: Würtherle – Jílek, Šperl.

00:01

00:23
    Hosté posunuli kladenskou branku, vhazování se bude konat ve středním pásmu.

00:59
    Mouček se poprvé dotkl kotouče, vypomáhal při rozehrávce Kadaně.

01:18
    Svižná akce Kladna, Rudovský od mantinelu našel před brankou Pituleho, který usměrnil puk do klína Moučky.

01:32
    Třetí formace na ledě zůstala a Rudovský se po kličce mezi kruhy dostal do střelecké pozice. Puk skončil znovu ve výstroji připraveného brankáře hostů.

01:43
    V akci poprvé také nová kladenská posila Jan Lukáš, který kryje nahození ze středního pásma.

02:10
    Redlich bojoval před brankou o kotouč, který však Severočeši včasně odklidili do bezpečí.

02:47
    Lukáš znovu v akci po snadném nahození ze středního pásma. Domácí brankář zatím nemusel čelit nebezpečné situaci.

03:26
    K hostujícímu kapitánu Jírovi se odrazil puk po souboji u hrazení. Forvard Kadaně ovšem trefil jen prvního obránce před sebou a kotouč skončil v ochranné síti.

04:15
    Obě mužstva se vystřídala v nepřesných útocích, na puku hosté.

05:07
    Třetí pětka domácích působí na ledě největší rozruch a dostává soupeře pod tlak.

05:43
    Kadaň však spolehlivě pracuje v defenzivě.

05:47
    Švaňhal od mantinelu vyslal propagační střelu na Mouček, vhazovat se bude po levé ruce hostujícího brankáře.

06:25
    Další střelecký pokus Švaňhala byl daleko nebezpečnější. Host z Olomouce vypálil přes clonící hráče od modré a Mouček musel vytáhnout reflexivní zákrok pravým betonem.

07:19
    Sprintující Hořava zabránil zakázanému uvolnění a domácí navíc drží pásmo.

07:46
    Sudí teď sečetl několik drobných faulů hostů. Dvě minuty za držení nakonec dostává Daniel Opalek (KAD).

08:10
    Severočeši atakovali rozehrávku Kladna, vybojovali kotouč a získali cenné vteřinky.

08:59
    Stachovu nahrávku na modrou vystihl Jíra a dostal se do brejku, který výborným obranným zákrokem uhasil Redlich.

09:29
    Přesilovka domácích rozhodně není ideální.

09:46
    Kadaň bez potíží ubránila slabou početní výhodu Rytířů, hraje se v plném počtu hráčů.

10:43
    Aktivní Švaňhal hledal před brankou na chvilku volného Eberleho, ke kterému však kotouč neprošel.

11:20
    Hlaváč na váhajících hostech vybojoval kotouč, ale Kladno se v pásmu dlouho neohřálo.

12:05
    Rudovskému visel na zádech obránce, ale přesto se kladenský útočník dostal do zakončení. Mouček nadvakrát puk zkrotil.

12:12
    A poradil si také s pokusem Koláříka, který vypálil po vhazování.

12:52
    Stach z rohu našel před brankou Daleckého, kterému při střele sjel kotouč z hokejky.

14:20
    Látal trefil před brankou stojícího spoluhráče. Škoda pro domácí, protože Mouček nemohl nic vidět.

15:20
    Kadaň dobře napadá domácí hráče, kteří s aktivním přístupem hostů mají problémy.

15:54
    Kladenští se provinili zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před Lukášem.

16:15
    Hosté se v posledních minutách usadili před kladenskou brankou, ale zatím nevymysleli gólovou příležitost.

16:27
    Ujet tak mohli domácí. Hořava předkládal kotouč před branku, ale Eberle se Strnadem se neprosadili.

17:01
    Strnad zabránil zakázanému uvolnění a ke střele se tak dostal Hořava. Jeho pokus na vzdálenější tyč však Mouček vyrazil do rohu.

17:48
    Další akci Kladenských zastavuje přihrávka rukou.

18:10
    Jan Hammerbauer (KAD) dostává dvě minuty za podražení. Dlužno dodat, že domácí předvedli také zákrok minimálně na hraně.

18:30
    Dragounova nahrávka byla pro hosty snadno čitelná, Kadaň tak mohla vyhodit až k Lukášovi.

19:24
    Až v závěru třetiny přišla první velká příležitost. Růžička dostal puk na modrou a střílenou nahrávkou našel hokejku Hlaváče. Na jeho teč ovšem Mouček zareagoval výborně lapačkou.

20:00

Poklidná první třetina branku nepřinesla. Nejblíže k ní byli domácí hokejisté v poslední minutě, kdy Hlaváč chytře tečoval střílený pas Růžičky. Puk ale skončil v rukavici Moučka.

20:01

20:10
    Hammerbauer se vrátil na led, což značí, že oba celky hrají v plném počtu.

20:41
    Ale ne na dlouho. Jakub Strnad (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

21:14
    Kůs pálil z ostrého úhlu, ale vymetl jen síť nad brankou Lukáše.

21:51
    Po souboji za brankou Kladna se puk dostal k domácím, kteří ho poslali k Moučkovi.

22:41

23:15
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Pitule před brankou nejprve tečoval puk mimo, ale domácí u kotouče zůstali. Po střele Růžičky zůstal u pravé tyče volný JAN RUDOVSKÝ, který procedil puk skrze Moučkovy betony. Asistence: David Růžička.

24:15
    Přihrávka na paty znamená zakázané uvolnění Severočechů.

25:03
    Střelu Látala hosté zachytili a Jíra se okamžitě rozjel za obranu Kladna. Přihrávku však dostal prudkou a vzduchem a z brejku nic nebylo.

25:26
    K tlaku se nakonec hosté dostali, Lukáš sice nemusel zasahovat, ale zmatky v brankovišti nastaly.

26:06
    Růžička nezachytil přihrávku od Eberleho, naštěstí pro domácí Lukáč na modré volné místo zastoupil.

26:29
    Rudovský si po buly znovu vyjel do střelecké pozice. Kadaňští ho ale nepustili do zakončení.

27:34
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou, ale na brankové příležitosti se čeká.

28:13
    Po souboji dvou hráčů vypadla kladenská branka ze svého postavení.

28:23
    Tomáš Redlich poslal do sólového úniku MICHALA DRAGOUNA, domácí útočník namířil po ledě k protější tyči a našel skulinu mezi betonem a brankovou konstrukcí. Asistence: Tomáš Redlich, Ondřej Švaňhal.

30:00
    Jsme v polovině utkání, Rytíři si vybudovali dvoubrankový náskok nad svým sokem.

30:20
    Hlaváč čekal mezi kruhy na nahrávku, kterou hosté stačili ještě tečovat, takže domácí forvard se ke kotouči nedostal.

31:45
    Hromadný souboj ve středním pásmu zvládli lépe hosté, kteří mohou založit útočnou akci.

32:08
    Místo toho však odevzdali puk na hokejky domácích hráčů.

32:22
    A Rytíři začali slušný nápor před Moučkovou brankou.

32:42
    Dragoun se prodral do další šance, ale zblízka na Moučka nevyzrál, stejně tak jako dorážející Eberle.

33:55
    Jan Lukáš se v posledních minutách v brance příliš nezapotí, protože Kadaňští branku ohrožují jen sporadicky.

34:44
    Stach dostal puk do předbrankového prostoru. Mouček se musel ohánět také proti dorážkám.

35:10
    Domácí si zasloužili potlesk sporadicky zaplněných tribun, které ocenily tlak Kladna.

36:00
    Hosté se objevili před Lukášem, ale domácí brankář zasahovat znovu nemusel, kotouče jen proletěly před brankou.

37:56
    Na nahození Jaroměřského reagoval Mouček na poslední chvíli, povedlo se mu však srazit puk do bezpečí.

38:48
    Rudovský dostal obloučkem výzvu do brejku, ale k puku měl výrazně dál než jeden z obránců.

40:00

Druhá třetina konečně přinesla v Kladně branky. Obě dali domácí hokejisté a to v podstatě podobným způsobem. Jan Rudovský se trefil střelou mezi betony, Michal Dragoun mířil po ledě k tyči.

40:01

40:55
    Jíra otestoval Lukáše střelou přes obránce, domácí brankář stále drží naději na čisté konto.

41:06
    Horna si najížděl na pas od mantinelu, ale těsně na něj před Moučkem nedosáhl.

41:57
    Pitule teď dostal zásah hokejkou do obličeje, ale rozhodčí si přestupku nevšiml.

42:08
    Hosté se tak mohli vydat dopředu a jejich akci zastavil až pozorný Lukáš.

42:15
    Na ledě se svíjí v bolestech Jan Hammerbauer, ale upřímně jsem si nevšiml, co bylo příčinou jeho pádu. Kadaňský útočník už po svých odjíždí na střídačku.

42:29
    Po rychlé střele Jíry z mezikruží musel na led Lukáš, aby ucpal mezírku mezi betony.

43:05
    Kladenský brankář si poradil také s nahozením Pavlase. Každopádně domácí začali poslední třetinu hodně pasivně.

43:58
    Lukáč si sjel od modré na kruh, kam dostal pas od Eberleho. Mouček ale nemusel vážněji zakročit.

44:17
    Z tlaku Kladna ale pramenil faul. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Aleš Pavlas (KAD).

44:43
    Středočechům se nevede zavést puk do útočného pásma a usadit se v něm.

45:16
    Kadaň mohla kotouč vyhodit, ale Růžička tento pokus zastavil. Na kruhu připravil puk pro JANA HLAVÁČE, který chytře využil clony před Moučkem a jeho nahození zaplulo do sítě. Asistence: David Růžička.

46:22
    Hejcman nevýraznou střelou z kruhu zaměstnal Lukáše.

47:27
    Chlouba na modré vyčkal na pohyb před brankou, jeho nahození ale branku přeletělo.

48:19
    Kadaň právě vstřelila branku!
    MAREK RAČUK překročil modrou čáru, vyčkal na pohyb obránce a mezi nohama beka vypálil projektil, který zaplul na přední tyči do branky. Bez asistence.

49:26
    Rudovský sváděl drsný souboj s Bartejsem. Dvě minuty ovšem dostává Petr Jíra (KAD), který podrazil Pituleho.

49:38
    Dragoun rychle přenesl hru na Hořavu, který u vzdálenější tyč hledal Pituleho. Na toho puk neprošel.

50:21
    Kontaktní branku mohli hosté vsítit v oslabení, Račuk zakončil blafákem před Lukášem, který ale podržel svůj tým.

51:08
    Oslabení teď Kadaň zvládá bez potíží.

51:27
    Až v závěru přesilovky pálil Stach, ale namířil puk přímo do Moučka.

52:12
    Po Hlavově nahození uklidňuje hru brankář Jan Lukáš.

52:21
    Karel Ton se zjevil sám před Lukášem, ale jen vzhlíží ke stropu, protože promrhal velkou šanci. Trefil se jen do náruče domácího brankáře.

53:24
    Jan Hlaváč (KLA) inkasuje dvě minuty za podražení, hosté mají možnost vrátit se do hry.

54:14
    Kadaň se dostala do pásma a vymýšlí přesilovkový vzorec.

54:47
    Kůs vypálil nepřesně, minul vzdálenější tyč.

55:24

56:07
    Rudovský se za brankou skvěle zbavil bránícího obránce a vyjel si před Moučku. Ten s pomocí horní tyče šanci zlikvidoval.

57:12
    Po střele Jakuba Nováka puk poskakoval před Lukášovou brankou, až si našel cestu do lapačky kladenského brankáře.

57:24
    Chlouba vypálil přesně v momentě, kdy Lukáš vykukoval zpoza těl hráčů před ním. Pokus ovšem nebyl přesný.

57:49
    Toto je zřejmě definitivní konec hostujících naději. Dvě minuty za sekání dostává Jakub Stehlík (KAD).

58:27
    Kladno zatím honí puk po rozích mantinelu, ale i to domácím za současného stavu stačí.

59:00
    Puk ve středním pásmu, odstartovala poslední minutka dnešního mače.

59:34
    Hornovu střelu nadvakrát krotí Mouček.

60:00

Dvě branky byly k vidění také v poslední periodě. Středočeši odskočili soupeři na rozdíl tří branek, ale Kadani se podařilo jednou korigovat, když chytrou střelou vymazal Lukášovi v prvním startu za Kladno nulu Marek Račuk. Tři body tedy berou domácí, Kadaň dnes na Rytíře nestačila. (20:10:54)

Michal Sobotka

Góly a asistencie: 24. Rudovský (Růžička), 29. Dragoun (Redlich, Švaňhal), 46. Hlaváč (Růžička) – 49. Račuk

SK Kadaň: Mouček (Hanuljak) – Stehlík, Opalek, Pavlas, Bartejs, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Jíra, Hejcman, Ton – Kadlec, Chlouba, Kůs – J. Novák, Račuk, L. Novák – Hammerbauer, Berlev, Hlava.

Rozhodca: Würtherle – Jílek, Šperl