Bilbao – Sevilla 1:0 (kon.) | Villarreal – Valencia 1:3 (kon.) | Levante – Almería 2:1 (kon.)
Elche – Espanyol 2:1 (kon.)
Athletic Club Bilbao
1:0 (1:0)
FC Sevilla
Nedeľa 02.11.2014, 12:00 • San Manés • Španielska LaLiga

Skončilo sa stretnutie Ahleticom Bilbaom a Sevillou. Domáci dnes podali veľmi dobrý výkon a zaslúžené zvíťazili. Jediný gól zápasu strelil v 13. minúte Aritz Aduriz. Ja Vám ďakujem za pozornosť a teším sa na ďalšie stretnutie z Primera Division. (13:55:12)

90+2
    Žltú kartu ešte v závere vidí domáci Guillermo Fernandez.

90+1
    Domáci výborne kombinujú pri rohovej zástavke súpera a nedovoľujú tak Seville ani pomýšľať na vyrovnanie.

90
    Hlavný rozhodca zápasu nadstavuje iba 2 minúty.

89
    Iago Aspas sa dostával do šance. Aymeric Laporte ale skvelým obranným zákrokom je šancu zmaril.

88
    Navyše ďalšia nepríjemnosť pre hostí. Aleix Vidal nevyzerá, že má nejaké zranenie a tréner hostí už nemôže striedať.

87
    Ďalšia nepresnosť hostí. Odkopávať tak bude iba brankár Iraizoz.

86
    Očakávaný tlak Sevilly zatiaľ neprichádza. Bilbao hrá dnes výborný zápas.

85
    Domáci Rico to teraz urobil najlepšie ako mohol. Vybojoval faul ušetril tak ďalšie sekundy.

84
    Iago Aspas sa rútil do šance. Domáci brankár ale dobre čítal hru a včasným vybehnutím akciu hostí prekazil.

83
    Center Benagu odvrátil domáci obranca Aymeric Laporte.

82
    Posledné striedanie aj na domácej strane. Tréner Emery z ihriska sťahuje Ikera Muniaina a na ihrisko posieľa obrancu Gurpegiho.

81
    Ani z ďalšieho rohu Sevilla nič nevyťažila. Beží nám posledná 10-minútovka zápasu.

79
    V tesnom ofsajde bol prichytený útočník Kevin Gameiro.

78
    Hráči Sevilly už musia myslieť na ofenzívu, to ale umožňujú priestor na rýchle brejky pre domácich hráčov.

77
    Ander Iturrauspe sa takmer dostal do šance, jeho kľučku ale dobre vystihol Pareja a o loptu ho pripravil.

76
    Pri lopte sú teraz hráči Bilbaa a kombináciou na vlastnej pole naťahujú čas.

75
    A Sevilla opäť musí rozohrávať z hĺbky svojej polovice ihriska.

74
    Guillermo Fernandez sa dostal k strele ale obrana hostí jeho strelu zblokovala.

73
    V týchto minútach je to skôr boj ako futbal. Veľmi často vidíme nepresné prihrávky a tvrdé osobné súboje.

71
    Ander Iturrauspe si teraz dovolil až príliš veľa. Sám išiel medzi troch hráčov Sevilly a tak ho obrana hostí bez problémov zastavila.

70
    Je to tak. Z ihriska odchádza dnes nevýrazný Bacca a na ihrisko prišiel posilniť ofenzívu Iago Aspas.

69
    Sevilla chystá zrejme svoje posledné striedanie.

68
    Do pokutového územia poslal prízemný center domáci Mikel Rico. Svoje defenzívne povinnosti ale splnil Nicolas Pareja a loptu odkopol.

67
    Sevilla mala výhodu rohového kopu, ale domáca obrana na čele s brankárom Iraizozom si opäť poradila.

66
    Ďalší ofsajd Sevilly. Tentokrát bol v postavení mimo hry Suarez.

65
    Po tvrdom súboji padá Muniain v pokutovom území. Penalta sa ale nepíska.

64
    Do nádejnej situácie sa dostával Kevin Gameiro, ktorý napokon vybojoval iba rohový kop.

62
    Momentálne chýba hre väčšia presnosť z oboch strán...

61
    Po druhýkrát v zápase strieda aj tréner domácich. Ihrisko opúšťa Markel Susaeta a na ihrisko vybehol Aketxe.

60
    Ďalší tvrdý zákrok. Tentokrát ostáva na trávniku ležať hosťujúci brankár Beto. Nakoniec sa zákrok na jeho osobu zaobišiel bez žltej karty.

59
    Pekná akcia Benoita Tremoulinasa. Svoj pekné sólo po ľavej strane ale zakončil strelou nad bránu Iraizoza.

58
    Hlavný rozhodca už musel udelil 6 žltých kariet !

57
    Ďalšia žltá karta. Rozhodca Fernández ju udeľuje Carlosovi Baccovi.

56
    Opäť sa z pravej strany snažil ohroziť bránu hostí Iraola. Jeho pekný center ale spacifikoval brankár Beto.

55
    Domáci futbalisti výborným napádaním komplikujú rozohrávku Sevilly. Hostia musia svoju akciu začať až od Beta.

54
    Hostia svoj roh ale zahrali veľmi zle a nakoniec musel rýchly protiútok Muniaina zastaviť Aleix Vidal.

53
    Tentokrát bude mať výhodu rohového kopu Sevilla.

52
    Do veľkej príležitosti sa dostával Bacca, ale nakoniec po prihrávke Suareza stál Bacca v tesnom ofsajde.

51
    Domáci obranca Iraola sa snažil prekvapiť obranu hostí prízemným centrom. Stopéri Sevilly si ale bez väčších problémov poradili.

50
    Po aktivite Guillerma Fernandeza, budú domáci zahrávať roh.

48
    Sevilla nastúpila do druhého polčasu výrazne aktívnejšia a súperovi zatiaľ loptu príliš nepožičala.

47
    Nový muž na trávniku Kevin Gameiro sa hneď v prvej akcií ocitol v ofsajde.

46
    Do druhého polčasu sa taktiež už nezapojí Vitolo, ktorého nahradil Kevin Gameiro.

46
    Tréner hostí hneď na úvodom druhého polčasu strieda. Z ihriska odišiel Mbia, ktorého nahradil Banega.

46

Máme za sebou úvodný polčas zápasu medzi Athleticom Bilbaom a Sevillou. Hostia zatiaľ nepotvrdzujú svoje tabuľkové postavenie a sú podstatne menej aktívnejší ako domáci. Po prvom polčase sú tak zaslúžene vo vedení hráči Bilbaa, keď zatiaľ jediný gól zápasu strelili v 13. minúte Aritz Aduriz.

45
    Nadstavovať sa v prvom polčase bude ešte 1 minúta.

44
    Z priameho kopu Sevilly vystrelil Denis Suarez, no bránu domácich tesne minul.

43
    A znovu hlavný arbiter ťahá zo svojho vrecka žltú kartu. Tentokrát ju vidí domáci Etxeita.

42
    Rozhodca Fernandez teraz vykazuje na tribúnu jedného z realizačného tímu Athletica Bilbao.

40
    Opäť vidíme ležať na zemi domáceho hráča. Tentokrát je ním de Marcos.

39
    Benoit Tremoulins je na ľavej strane veľmi aktívny. Ďalší jeho center ale zmaril domáci brankár Gorka Iraizoz.

38
    Domáci mohli navýšiť svoje vedenie. Z hranice šestnástky dobre vystrelil Markel Susaeta ale brankár Beto predviedol veľmi vydarený zákrok.

37
    Athletic Bilbao zatiaľ kontroluje svoj jedno-gólový náskok...

36
    Stephane Mbia opäť nešetrne fauloval a môže byť rád, že neuvidel druhú žltú kartu, čo by znamenalo vylúčenie.

35
    V rohu ihriska sa snažil vybojovať rohový kop Susaeta, ale nakoniec pri svojej snahe fauloval.

33
    Štvrtým potrestaným hráčom je Stephane Mbia.

32
    Ďalší pokus z obrovskej diaľky. Domáci rýchlo rozohrali priamy kop z polovice ihriska, no strela jedného z domácich hráčov bola veľmi nepresná.

31
    Šancu malo opäť Athletic Bilbao. Z ľavej strany sa nebezpečne centroval de Marcos, no svojim centrom Munaina nenašiel.

30
    Faulovaný bol teraz Krychowiak a tak budú opäť rozohrávať hostia.

28
    Prvé striedanie je realitou. Z ihriska odišiel strelec gólu Aduriz a na ihrisko vybehol Guilermo Fernandez.

27
    S jediným strelcom zápasu to ale nevyzerá dobre, zrejme budeme o chvíľku svedkami prvého striedania.

25
    Domáci futbalisti zakopávajú loptu mimo ihriska potom, ako na ihrisku zostal na chvíľu ležať Aritz Aduriz.

24
    Hráči FC Sevilla budú zahrávať rohový kop.

23
    Prvý ofsajd zápasu. Voči pravidlám sa previnili hráči Sevilly.

22
    Ďalším potrestaným je domáci Andrer Iturraspe.

20
    Sevilla mohla vyrovnať. Center Tremoulinasa našiel Denisa Suareza, ktorý svojou hlavičkou ale trafil iba dobre stojaceho brankára Iraizoza.

19
    Krychowiak sa teraz snažil z veľkej diaľky prekvapiť brankára domácich, ale jeho strela bola nepresná.

18
    Do šestnástky opäť vnikol Susaeta, no jeho snahu nakoniec zastavil Tremoulinas.

17
    Bilbao je po strelenom góle oveľa aktívnejšie.

16
    Bilbao malopo faule Krychowiaka výhodu priameho kopu. K lopte sa postavil obranca Laporte, ktorý mieril tesne vedľa ľavej žrde.

14
    Bilbao mohlo po druhýkrát skórovať. Strela Markela Susaetu z veľkej diaľky výrazne potrápila brankára Beta.
    ADURIZ - 1:0

13
    Bilbao dalo gól! Domáci tím otvára skóre zápasu. Z pravej strany odcentroval Markel Susaeta, krásne našiel ARITZA ADURIZA a ten parádnym volejom prekonal brankára Beta.

12
    Rozhodca Fernández opäť udeľuje žltú kartu, Po faule na de Marcosa ju vidí Pareja.

11
    Center Cokeho kryje brankár domácich.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút, hrá sa zatiaľ prevažne v strede ihriska.

9
    Futbalisti Sevilly sa zatiaľ snažia hrať na útočníka Baccu, no ďalšia kolmica na neho končí iba v rukaviciach Iraizoza.

8
    Prvá šanca zápasu. Center hosťujúceho obrancu Tremoulinasa výborne prevzal Vidal, no jeho strele chýbali centimetre.

6
    Prvýkrát zasahuje aj brankár hostí Beto. S centrom domácich ale nemal vážnejšie problémy.

5
    Hlavný rozhodca Estrada Fernández sa teraz nechctiac priplietol do akcie Muniaina.

4
    Ďalší tvrdý zákrok, tentokrát bol faulovaný Aduriz.

3
    Prvý útok Sevilly nedopadol najlepšie. Center Cokeho svojho adresáta nenašiel.

2
    Hráči FC Sevilla sa dostávali do rýchleho brejku, no ich snahu zmaril dobrým vybehnutím brankár Iraizoz.

1
    Tak zápas sa nám začína pekne z ostra, Hneď v prvej minúte vidí žltú kartu po zákroku na Krychowiaka, domáci Aduriz.

1

Zostavy oboch tímov

Náhradníci: Herrerin – Gurpegi, Aketxe, Ibai, San Jose, Etxebarri, Fernandez

Sevilla : Beto- Tremoulinas, Carrico, Pareja, Coke -Mbia, Krychowiak- Vidal, Suarez, Vitolo – Bacca
    Náhradníci: Rico- Kolodzieyczak, Figueiras, Benaga, Deulofeu, Aspas, Gameiro

Španielska futbalová Primera Division cez víkend pokračuje 10.kolom. Po úvodných štyroch sobotňajších zápasoch, otvorí nedeľňajší program zápas Athletic Bilbao – FC Sevilla. Výkop zápasu je naplánovaný na pravé poludnie tj. o 12:00.

Athletic Bilbao neprežíva ideálnu sezónu. Z 9 zápasov vyhrali zverenci trénera Valverdeho iba dvakrát a získali iba chudobných 8 bodov. Navyše domáci tím sa výrazne trápi v koncovke. Bilbao sa v sezóne zatiaľ presadilo iba 6-krát, naopak inkasovalo dvakrát toľko gólov. Najlepším strelcom tímu je trojgólový Aduriz, ktorý bude určite najväčšou hrozbou pre obranu FC Sevilla. Okrem Primera Divison, pôsobí v tejto sezóne Bilbao aj v Lige majstrov, no ani tam to nie je žiadna sláva. So ziskom jediného bodu Bilbau patrí posledné miesto tabuľky skupiny H. Každopádne Bilbao potrebuje víťazstvo ako soľ a po výhre na pôde Almerie verí, že sa odrazí k ďalším víťazstvám.

FC Sevilla má úplne iné starosti ako Bilbao. Úradujúci víťaz Európskej ligy prežíva najlepší štart do sezóny za posledné roky a aktuálne je na 4. mieste s minimálnou stratou na čelo tabuľky. Navyše Sevilla má skvelú formu, keď v posledných 8 zápasoch v Priemera Division, zvíťazili futbalisti Sevilly až sedemkrát a neuspeli iba na pôde Atletica Madrid. Takisto sa zverencom trénera Emeryho darí aj v Európskej lige, keď vedú tabuľku so ziskom 5 bodov. Najlepším strelcom tímu je po odchode Ivana Rakitiča, sedemgólový Kolumbijčan Bacca, ktorému v tabuľke strelcom patrí 3. miesto za Ronaldom a Neymarom.

Vzájomné zápasy síce favorizujú Athletic Bilbao, keď z posledných 7 zápasov vyhrali domáci až 5-krát, no aktuálna forma oboch tímov je úplne odlišná. Na štadióne San Mamés tak môžu diváci očakávať veľmi vyrovnaný, snáď gólovo-bohatý zápas.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.