Oostende – Lokeren 1:2 (8:9 po pen.) | Waregem – Gent 0:0 (kon.)
0:0 (0:0)
KAA Gent
cz Streda 05.02.2014, 20:45 • Regenboogstadion • Belgický pohár

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Přeji vám krásný zbytek večera. (22:48:27)

Druhý poločas nepřinesl žádné velké vzrušení. Bezgólová remíza tak znamená, že v součtu obou utkání zvítězili hráči SV Zulte-Waregem, kteří si to ve finále letošního ročníku belgického poháru rozdají s vítězem duelu mezi KV Oostende a KSC Lokeren (za stavu 1:1 se prodlužuje).

90+3

90+3
    Fanoušci domácích bouří. Tohle už Gent nestihne.

90+2
    Habibou zahrál vysokou nohou. Další rozehrávka pro Waregem.

90+2
    Hosté se faulem připravují o drahocenný čas.

90+1
    Selsův dlouhý výkop nenašel požadovaného adresáta. Bruzzese má míč ve svých rukavicích.

90
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Rafinhovi navíc utíká míč do zámezí. Vhazovat budou domácí.

89
    Domácí obránci jsou velmi pozorní a neumožňují Rednicovým svěřencům udeřit.

87
    Poslední střídání na straně domácích.Na hřiště jde místo N'Diayeho kamerunský obránce Formose Mendy.

86
    V hlavičkovém souboji před Bruzzesem úspěšnější domácí obránci.

86
    Stále se hraje bez žluté karty.

84
    Po faulu na Hazard budou útočit domácí.

82
    Gentští využívají i třetího střídání, když za Hannese van der Bruggena na hřiště naskočil Christophe Lepoint.

80
    Před námi je posledních deset minut základní hrací doby. Dokáže Gent vstřelit branku a poslat utkání do prodloužení?

79
    Dlouhý výkop Bruzzeseho zachytili obránci Gentu.

76
    Gent posiluje útočné řady. Nicklas Pedersena zastoupí francouzský útočník Sloan Privat.

73
    Poprvé v zápase střídají i hosté. Kageho nahradí švýcarský záložník Danijel Miličević.

69
    Ze sedmnácti metrů nebezpečně pálil Thorgan Hazard. Trefil ale Selsovu náruč.

68
    Hra se vyrovnává. Gent je nyní o poznání aktivnější.

66
    Druhé střídání na straně domácích. Na hřiště míří Ibrahima Conté. který v záložní řadě zastoupí Bobleyho Andersona.

60
    Francky Dury střídá. Marvina Pourieho na hřišti nahradí Idrissa Sylla.

59
    Po rohovém kopu se míče v pokutém území hostů zhostil Cacere. Jeho střelu na zadní tyč však Sels dokázal špičkou nohy vyrazit na roh.

58
    Habib Habibou se nacházel v ofsajdu.

57
    Gent působí v druhé půli zakřiknutě.

54
    Ve slibné příležitosti se nedokázal prosadit Bobley Anderson. V situaci jeden na jedno nastřelil pouze obránce Gentu. Domácí tak budou zahrávat další rohový kop.

53
    Centr Rafinha skončil na břevnu Selsovy brány.

51
    Sels úspěšně likviduje další rohový kop.

50
    Faulu na Verbooma se dopustil Ante Puljić.

48
    Řada nepřesností na obou stranách.

46

První poločas nabídl několik slibných příležitostí na obou stranách, gólově se však ani jeden z týmů nedokázal prosadit. Současný bezbrankový stav samozřejmě vyhovuje domácímu výběru, gentší se však bez boje jistě nevzdají.

45+1

45
    Nastavovat se bude jedna minuta.

43
    Rozhodčí se rozhodl, že karty dnes večer zřejmě udělovat nebude. Za třiačtyřicet minut jsme byli svědky spousty faulů. Ty ale zůstaly bez povšimnutí.

41
    Kageho centr odvracejí domácí beci na rohoý kop.

38
    Zdá se však, že standardním situacím Waregemu něco chybí.

37
    Caceres faulovaný. Další volný přímý kop pro Duryho svěřence.

36
    Držení míče po šestatřiceti minutách – 56:44 % ve prospěch červenožlutých.

36
    Odpískán ofsajd waregemských fotbalistů.

35
    Domácí golman nemusel zasahovat, střela jednoho z gentských hráčů byla zblokovaná.

34
    Rohový kop Gentu rozehraje Hervé Kage.

31
    Z levého strany hřiště vyzkoušel Bruzzesovu pozornost Habib Habibou.

29
    Anderson byl faulovaný.

27
    Domácí hráči si vypracovali několik slibných příležitostí. Sels ale všechny vychytal a nadále působí velmi jistým dojmem.

25
    Závar před Selsovou bránou skončil odpískaným ofsajdem.

24
    V této fázi zápasu jsou o poznání aktivnější Rednicovi svěřenci.

23
    Marvin Pourié zkoušel pálit ze třiceti metrů. Jeho pozemní střela však byla nepřesná a Sels tak nemusel zasahovat.

21
    Ve slibné šanci se podruhé v zápase objevil Nicklas Pedersen. Míč však netrefil přesně a jeho pokus mířil vysoko nad Bruzzesevu bránu.

18
    Ztečovanou střelu Sels vyrazil na roh.

17
    Volný přímý kop pro Waregem po faulu na Marvina Pouriého.

17
    Hluchá pasáž, ani jeden z týmu se nemůže dostat do blízkosti vápna.

14
    Hosté centrovaný míč bez potíží odvracejí.

14
    Další rohový kop pro domácí výběr.

13
    Vše je v pořádku, dánský útočník pokčauje v zápase bez ošetření.

12
    Po střetu s Colpaert leží na zemi Nicklas Pedersen.

10
    Nepřesná střela Cacerese Selse neohrozila.

7
    Gent uzavřel waragemské ve vápně. Ze třinácti metrů však dánský útočník Nicklas Pedersen bránu přestřelil.

5
    Roh pro KAA Gent, hra se pomalu vyrovnává.

3
    Rohový kop hráčů ze západu Belgie gentští bez větších problémů odvracejí.

2
    Waragem má míč pod kontrolou.

1

SV Zulte-Waregem: Bruzzese – Anderson, Bruzzese, Caceres, Colpaert, de Fauw, Hazard, Kums, 'Diaye, Pourie, Skalason, Verboom
    Náhradníci: Bossut, Bongondo, , Conte, Duplus, Godeau, Mendy, Sylla

KAA Gent: Sels – Dejaegere, Diabate, Habibou, Kage, Neto, Pedersen, Puljić, Rafinha, Sels, van der Bruggen, Zukanovic
    Náhradníci: Padt, Kavazaj, Lepoint, Locigno, Milecević, Nahayo, Padt, Privat.

Jedná se o druhý zápas v rámci semifinále belgického poháru. V prvním střetnutí byli úspěšnější hráči Waregenu, kteří na půdě Gentu zvítězili 1:0.

KAA Gent
    KAA Gent si semifinále poháru zahrál naposledy před dvěma lety, kdy po velkém boji padl se Standardem Lutych. Aktuálně sedmý tým nejvyšší belgické soutěže tak nyní doufá, že scénář tehdejšího střetnutí se dnes večer nebude opakovat. Stačí totiž jediné vítězství a z průměrné sezóny se rázem stane sezóna vysoce nadprůměrná. Jak ale napovídají vzájemné zápasy, Gentu se dlouhodobě proti Waregemu nedaří. Přijde dnes zlom?

Pohárové zápasy
    KAA Gent – KFC Oosterzonen 4:0
    KAA Gent – Oud-Heverlee Leuven 3:0
    KAA Gent – KV Kortrijk 1:0
    KV Kortrijk – KAA Gent 1:1p
    KAA Gent – SV Zulte Waregem 0:1

Favoritem dnešního utkání bude SV Zulte Waregem, belgický vicemistr a průběžné čtvrtý tým Jupiler League. Přestože se svěřencům Francky Duryho nedaří v lize podle představ, účast v semifinále poháru se dá v kontextu výsledků z posledních let považovat za úspěch. Zvlášť když jsou hráči ze západní části Belgie v lepší výchozí pozici než jejich dnešní soupeř a za vítězstvím je na Regenboogstadionu budou hnát domácí fanoušci.

VW Hamme – SV Zulte Waregem 1:2
    Royal Charleroi SC – SV Zulte Waregem 0:3
    SV Zulte Waregem – Cercle Bruggy 1:0
    Cercle Bruggy – SV Zulte Waregem 3:2

Krásný středeční večer vám při sledování semifinále belgického poháru mezi SV Zulte-Waregem a KAA Gent vám přeje Miroslav Vozdecký. Úvodní výkop utkání je naplánovaný na 20:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.