Oostende – Lokeren 1:2 (8:9 po pen.) | Waregem – Gent 0:0 (kon.)
1:2 (1:1)
Sporting Lokeren
cz Streda 05.02.2014, 20:45 • Albertparkstadion, Oostende • Belgický pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

V odvetě Belgického poháru se dnes střetnou KV Oostende s KSC Lokeren. Lépe mají zápas rozehraný přeci jen domácí, když si z Lokerenu dovezli remízu 1:1 a doma jim tak teoreticky stačí hrát bez branek. Ale uvidíme, jsme teprve v poločase.

KSC Lokeren
    V ligové tabulce jsou na tom lépe hosté, ze 24 zápasů vytěžili 40 bodů, což jim zaručuje 5. místo. Poslední vítězství ovšem datují k 18. lednu, kdy porazili Cercle Bruggy 3:0.

KV Oostende
    Domácí jsou na tom v tabulce sice hůře, ze stejného počtu zápasů vytěžili 28 bodů a patří jim 10. místo ze 7 bodovým náskokem na sestupové pozice. Ovšem domácí vyhráli poslední 2 zápasy.

Vzájemné zápasy
    28.01.14 Lokeren Oostende 1 : 1
    26.12.13 Oostende Lokeren 0 : 3
    31.08.13 Lokeren Oostende 1 : 0
    08.05.05 Oostende Lokeren 0 : 2
    05.12.04 Lokeren Oostende 1 : 0

KV Oostende: Ovono – Hempte, Schmisser, Luissint, Brillant, Van Imschoot, Berrier, Depoitre, Canesin, Siani, Mushekwi
    Náhradníci: De Schutter, Jonskheere, Dessaer, Wilmet, Martens, Dumesnil

KSC Lokeren: Copa Boubacar – Galitsios, Odoi, Mertens, Scholz, Dutra, Persoons, Overmeire, De Pauw, Harbaoui, Vanaken
    Náhradníci: Leko, Trompet, Kaya, Ansah, Patosi, Corryn, Verhulst

Rozhodčí: Nzolo.

1

3
    Lokeren právě vstřelil branku!
    Tak to je úvod jako hrom! Hosté po ruce zahrávali standartku ze středu pole, po hlavičkových soubojích a sérii odrazů se míč odrazil na malé vápno přímo před HAMDIHO HARBAOUIHO, který procedil míč mezi brankářovými nohami.

5
    Domácí se snaží odpovědět, jejich střela ale končí hodně vysoko nad bránou.

7
    Hraje se nahoru a dolů, ale bez ohrožení branek.

9
    Obrana Oostende musela odvracet prvně centr z pravé strany, následně i z té levé. V obouch případech byla úspěšná.

10
    Briliant na poslední chvíli skluzem zastavil rodící se útok hostů.

11
    Míč se dostal až za brankovou čáru a Ovono mohl v klidu vykopávat.

13
    Po centru z přímého kopu se k dobré hlavičce dostal Briliant, ale bránu netrefil.

14
    Rychlý protiútok Lokerenu nevyšel a domácí budou vhazovat.

16
    Vanaken nestihl míč na hrací ploše a Ovono bude opět vykopávat.

19
    Ve středu hřiště se bojuje o každý kousek trávníku a rozhodně ne v rukavičkách. Volný kop nyní budou zahrávat domácí.

20
    Copa sbírá do rukavic vysoký centr a uklidňuje hosty.

22
    Jali nahrazuje Van Imschoota.

23
    Oostende právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Luissintův centr ještě obrana odvrátila, Hempte míč vrátil na francouzského hráče, ten dal pod sebe na LAURENTA DEPOITREHO a ten jej uklidil do šibenice.

26
    Začínáme tedy od znova, hosté se snaží strhnout vedení zpět na svou stranu, obrana Oostende je pozorná.

28
    Po střele vedle vykopává Ovono.

30
    Luissint fauluje a hosté budou zahrávat přímý kop.

32
    Domácí se hnali do protiútoku, Canesin ovšem nepřešel přes Galitsiose.

33
    Úžasná rána Sianiho z dobrých 30 metrů se od břevna odrazila do země a domácí se dožadovali gólu. Rozhodčí jsou proti. Z následného závaru je roh.

34
    Siani padá na hranici velkého vápna, stadión bouří, ale rozhodčí přímý kop rezolutně odmítá.

35
    A po zablokovaném centru je tady další roh pro Oostende.

37
    Domácí jsou v tlaku a touží po vedoucí brance. Copa musí být v pozoru.

39
    Obrana hostů je pod tlakem a když je někdo pod tlakem může dělat chyby, jako nyní Dutra, který tvrdě sestřelil jednoho z protihráčů.

41
    I Lokeren se postupným útokem snaží dobýt bránu Ovona a jsou z toho zmatky ve vápně domácích. Domácí vše řeší odkopem.

43
    Hra se dostala ke kruhu a pomalu se blíží poločas.

45
    Domácí se dožadovali dalšího rohu, rozhodčí byl proti a Copa odkopává.

45+2

Máme za sebou první poločas odvetného utkání semifinále Belgického poháru. Stav je stejný jako skončil 1. zápas v Lokerenu – tedy 1:1. Hra byla vyrovnaná, z kraje zápasu byli lepší hosté, poté se hra převrátila a remízový stav je myslím zasloužený. Uvidíme co přinese 2. poločas, který začne zhruba v 21:47

46

47
    Domácím se útok nepovedl a Copa vykopává.

49
    Persoons dostal dobře nabito na roh velkého vápna, ale střelu posílá pánu Bohu do oken.

51
    Domácí jsou na začátku 2. poločasu mírně aktivnější a budou zahrávat další přímý kop.

53
    Hra je taková rozháraná, nikdo nechce udělat chybu, která by jej mohla stát postup do finále.

54
    Akci Lokerenu zastavil pomezní sudí zdvihnutím praporku – ofsajd.

55
    Hosté budou zahrávat rohový kop, nejdříve ale musí být ošetřen Depoitre.

56
    Depoitre se vrací na hřiště a zdá se býti v pořádku.

57
    První žlutou kartu zápasu vidí hostující de Pauw.

58
    Kartou stejné barvy je potrestán i domácí Luissint.

61
    Hraje se za silného deště a solidního větru.

62
    S kartami se teď roztrhl pytel, tu další vidí za ruku Mushekwi.

64
    Hosté střídají, Patosi nahradil de Pauwa.

66
    Domácí kombinují na středu a snaží se dobýt kompaktní obranu hostů. Zatím marně.

68
    Lokerenu se protiútok nedaří a Oostende je opět u míče.

70
    Na tribunách probíhá souboj fanoušků obou táborů, je to teda solidní hukot musím říci.

72
    Za to fotbal to je ustrašený. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu, obdržený gól prakticky znamená vyřazení. Navíc trávník už je pod náporem silného deště solidně poničen.

75
    Hraje se nadále kolem středu hrací plochy.

77
    Vanaken se snažil prodrat ke střele, to se mu nakonec povedlo, ale střela je zablokována na roh.

78
    Patosi zastavil rodící se útok Oostende jen faulem a i on vidí žlutý kartonek.

79
    Pro Vanakena duel končí, nahradil jej totiž Ansah.

82
    Domácí se snaží vymyslet něco na pravé straně, nejsou ovšem úspěšní a hostující obrana míč odvrací.

83
    Domácí střídají, odchází Canesin kterého nahrazuje Wilmet.

85
    Siani zastříhal na malém vápně nůžkami po centru z pravé strany. Branku těsně minul!

87
    Centrem zprava to zkoušeli i hosté, domácí obrana míč odhlavičkovala.

88
    Copa asi zapomněl kde je a zahrál míč rukou mimo vápno. Přímý kop pro domácí.

89
    Z tohoto defakto zkráceného rohu nic nebylo a utkání směřuje k prodloužení.

90
    Ještě jeden nákop před Copu, obrana je však pozorná.

90+3
    Druhý poločas skončil.

Konečnou podobu výsledku po 90. minutách dal už v 23. minutě Depoitre a v Oostende tak uvidíme prodloužení. 2. poločas už byl ustrašený z obou stran, počasí tomu taky moc nepomohlo a tak se tomu, že jsme ve 2. půli branku neviděli ani moc divit nemůžeme.

91
    Začal první poločas prodloužení.

91
    Domácí si žádají penaltu, rozhodčí jejich přání nevyslechl.

93
    Boj o každý kousek místa probíhá i nadále. Nikdo zkrátka nechce udělat chybu, finále je na dosah ruky.

95
    Domácí to zkoušejí středem, blok obrany domácích je připraven.

96
    Depoitre se snažil rozmnožit svůj gólový účet dnešního zápasu na 2 kousky, střela mu však nesedla a Copa je kryje v koši.

98
    Depoitre v další velké šanci, tentokráte trefil obránce, který mu na poslední chvíli skočil do střely.

99
    Oostende naposledy střídá. De Schutter nahradí Luissinta.

99
    A opět Depoitre, tentokráte se snažil odcentrovat, nebyl však přesný.

100
    Střelou z první to zkoušel Jali, těsně minul!

102
    Domácí jsou ve velkém tlaku, fanoušci jsou ve varu.

103
    Domácí po rohu vstřelili branku, kterou rozhodčí kvůli domnělému faulu neuznává a rozvášnil davy na stadióně. Nevím, já tam teda taky žádný faul neviděl.

104
    Fanoušci si to asi chtějí s rozhodčím vyřídit ručně a prolomili ochranné ploty. Security má hodně práce!

105
    Někteří fans se dostali na hrací plochu, na místo už nastupují policejní těžkooděnci. Hráči a rozhodčí mezitím zmizeli v kabině.

105
    Utkání je tedy z důvodu nepokojů v hledišti a ostatně také na hrací ploše přerušeno. V kolik a zda-li vůbec bude pokračovat nejsem schopen říci.

105
    Hráči jsou zpět a utkání bude pokračovat!

105+1
    Domácí jsou aktivnější, střílejí ovšem pouze z dálky a nepřesně.

105+3
    První poločas prodloužení skončil.

106
    Hosté v poločase střídají Kaya nahrazuje Dutru.

106
    Začalo druhé prodloužení.

107
    Lokerenu utíká míč do zámezí a Ovono bude vykopávat.

108
    Po zablokované střele je tady roh pro hosty.

109
    Velký závar po rohu, hosté několikrát stříleli, ale míč buď Ovono dorazil nebo k němu ani nedoletěl přes obrannou tvrz.

112
    Tohle už není na žádnou kombinaci, nad stadionem je obrovská průtrž mračen, trávník je v hodně špatném stavu.

115
    Utkání se blíží k penaltám, hraje se uprostřed, oba týmy kazí i jednoduché míče.

118
    Ještě žlutá karta pro Scholze za zbytečný zákrok.

120
    Ještě šance pro domácí, budou kopat přímý kop.

120
    Ale z něj nic nevytěžili.

120+1
    Druhé prodloužení skončilo.

Semifinále mezi Oostende a Lokerenem tedy rozhodnou penalty.

Střílení penalt začíná.

Začínat budou domácí.

Berrierbyl úspěšný – 1:0.

Za hosty Patosi a nedal! Ovono jej vychytal.

2. za domácí je Jali a posílá domácí do vedení 2:0.

Za hosty teď jde Mertens a střelou k tyči snižuje – 2:1.

Třetím domácím exekutorem je Schmisser a dává na 3:1

Za hosty Scholz a proměnil – 3:2

Wilmet proměnil – 4:2.

Naději hostům ještě dává Persoons – 4:3.

Copa vychytal posledního exekutora domácích, kapitána Sianiho.

Harbaoui proměnil a je to 4:4

Za domácí Hempte proměňuje 5:4

Overmeire vyrovnal na 5:5. Pokračujeme stále dál.

Za domácí Brillant a proměnil – 6:5

Hostující celek poslal Galitsiose a opět vyrovnáno. 6:6.

Domácím exekutorem číslo 7 je Mushekwi a s velkým štěstím posílá domácí do vedení 7:6.

Za hosty šel Odoi a i on vyrovnal.

Za domácí De Schutter a proměnil. 8:7.

Za hosty je tady Kaya a i on vyrovnává. 8:8.

10. exekutoři jdou na scénu, za domácí je to Depoitre a nedal!

Za hosty Ansah, klekl si před míč, řádně se pomodlil a utkání rozhodl!

Střelcem rozhodující penalty je tedy nakonec až v 10. sérii EUGENE ANSAH.

Utkání je tedy u konce když končí až v 10. sérii penalt. Do finále se nakonec podívá Lokeren. Já se s Vámi pro dnešek loučím a zase někdy se budu těšit na počtenou. (23:55:09)